Detva – Trenčín 3:7 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Miskolc 4:3 (2:1 po s.n.)
MAC Budapešť – HC Slovan 0:4 (kon.) | Nitra – Michalovce 4:5 (po pr.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 1:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Sobota 28.12.2019, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 35. kola hokejovej Tipsport ligy. Dnes proti sebe nastúpia hokejisti Banskej Bystrice, ktorí budú hostiť trápiace sa Nové Zámky. V dueloch týchto dvoch tímov tento rok príliš gólov nepadá. V prvom meraní síl vyhrali Novozámčania 0:2. V druhom zápase vyhrali Banskobystričania 1:3.

Tabuľkovo sú na tom omnoho lepšie domáci, ktorí sú aktuálne len o skóre na horšej tretej pozícii. Ich súper o druhé miesto Slovan Bratislava však trikrát po sebe prehral, a tak sú na koni jednoznačne Banskobystričania. Naopak Nové Zámky sú až predposledné, kde majú náskok len piatich bodov.

Domáci celok sa dnes bude opierať o skúsenosti Jordona Southorna, ktorý doposiaľ nazbieral 36 bodov za 10 gólov a 26 asistencií. Vďaka týmto štatistikám mu patrí tretie miesto. Okrem Southorna je v prvej desiatke bodovania aj Jääskeläinen (33b) a Hickmott (32b). Najlepšie bodujúci hráč Nových Zámkov sa nachádza na 16. mieste. Je ním Tomáš Pospíšil. Ten má na svojom konte 12 bodov a 15 asistencií. O kanadský bod menej má jeho kolega Václav Stupka.

Stávkové kancelárie sú jednoznačne na strane domáceho tímu, no začína sa od 0:0. Nové Zámky v poslednom zápase prehrali vysoko 0:6, a tak sa budú chcieť fanúšikom revanšovať. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Gajan (Beskorowany) – Southorn, Mihalik, Petrinec, Brejčák, Nemčík, Cardwell, Kobolka – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Fafrák – Šille, Mlynarovič, Gabor – Mesaroš, Sojka, Sarvaš

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Monakhov – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Andrisík

Rozhodca: Orolin, Juhász – Vyšný, Kis-Király – Gajan st..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:45
    Vladimír Mihalik sa snažil prekonať brankára Kristína hneď na dvakrát, avšak ani raz neuspel.

01:34
    Domáci celok išiel do nebezpečne vyzerajúceho brejku, ktorý sa im napokon nepodarilo využiť.

03:11
    Po úvodných dvoch prerušeniach hry po strelách Banskobystričanov hráme bez prerušenia. Tímy striedajú počas hry.

03:59
    Trma vrma pred bránkou Nových Zámkov. Hostia takmer inkasovali, no stav sa zatiaľ meniť nebude.

04:44
    Po tesnom, ale predsa ofsajde bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k domácej bránke.

06:16
    Pri puku sú aktuálne hráči v bielych dresoch. Domáci vyčkávajú na polovičke ihriska.

07:15
    Nové Zámky hrajú aktuálne veľmi sympaticky a favorita z Banskej Bystrice sa v žiadnom prípade neboja.

08:12
    Puk končí na ochrannej sieti za bránkou Kristína. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

10:00
    Polovička úvodnej tretiny je úspešne za nami. Zatiaľ sme svedkami viac než vyrovnaného hokeja.

10:26
    Jurík vyskúšal pozornosť Gajana nebezpečnou strelou spoza obrancu.

12:09
    Momentálne sa bojuje o každý centimeter štvorcový. Aktéri oboch celkov si nič nedarujú.

12:41
    Pospíšil sa dostal do nebezpečne vyzerajúceho zakončenia, ktoré prišlo z bezprostrednej blízkosti. Gólom však akcia Nových Zámkov nekončí.

13:26
    Bajtek to skúšal spoza medzikružia, no páli len tesne vedľa.

13:39
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hatala – 2 min., nedovolené bránenie).

14:05
    Po nepresnej prihrávke sa hosťom podarilo zásluhou Andrisíka oslobodiť sa.

14:24
    Po vysokom napádaní sa do zakončenia dostal Pospíšil, no domáceho brankára Gajana neprekvapil.

15:10
    Puk je opäť v strednom pásme. Domácim sa pomaly, ale isto znižuje čas strávený v početnej výhode.

16:19
    Individuálne to skúšal Pavúk, ktorého v hodine dvanástej dokázali domáci odzbrojiť.

17:13
    Do nebezpečne vyzerajúceho zakončenia sa dostal Jääskeläinen, ktorý ale bránku súpera míňa.

18:12
    Po zakázanom uvoľnení domáceho tímu bude hra pokračovať pred bránkou Gajana.

19:01
    Záverečná minúta prvej tretiny je už v plnom prúde.

19:54
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Stupka – 2 min., hákovanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je už minulosťou. Stav je možno prekvapivo bezgólový, no v predzápasovom preview sme spomínali, že túto sezónu padá v zápase Banskej Bystrice s Novými Zámkami minimum gólov. Výhodou hokeja je, že nejaký gól padnúť musí, a preto nás čakajú zaujímavé dve tretiny.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., krosček).

21:12
    Z bezprostrednej blízkosti zakončoval Mlynarovič, no recept na Kristína nenašiel.

21:31
    Po rýchlej výmene nahrávok pálil Southorn, ktorý ale namieril len tesne vedľa.

21:55
    Hostia sú na ľade už vo štvorici. Novozámčania hrali chvíľku prakticky len dvaja, pretože Pavúk nemal po nepríjemnou zasiahnutí pukom ani hokejku, ani rukavicu.

22:36
    Kritická pasáž je za hosťami. Zvládli to bravúrne.

23:05
    Nedorozumenie v útočnej akcii Banskej Bystrici znamená ofsajd.

23:36
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., nedovolené bránenie).

24:26
    Domácim sa podarilo oslobodiť sa, a tak získavajú cenné sekundy v početnej nevýhode.

25:10
    Gajan v pozore. Zakončenie Holoviča pokryl domáci brankár bez väčších problémov.

26:25
    Zakázané uvoľnenie a hrať sa bude opäť pred bránkou Nových Zámkov.

28:16
    Aktuálne sa hrá tvrdší hokej, kedy si aktéri zápasu nič nedarujú. Bojuje sa o každý centimeter štvorcový ľadovej plochy.

28:43
    Gajan s dôležitým zákrokom. Hatalova strela bola nepríjemne tečovaná, a tak mal domáci brankár čo robiť, aby neinkasoval.

30:00
    Polovička zápasu je úspešne za nami a my stále čakáme na prvý presný zásah.

30:24
    Kapitán domáceho tímu Mihalik to skúšal bekendom z väčšieho uhlu, no prekvapiť Kristína sa mu nepodarilo.

31:29
    Snahu o nebezpečné zakončenie sme teraz videli na oboch stranách, ale gól to stále neprinieslo.

32:06
    Po trme vrme pri modrej nastalo ofsajdové postavenie z pohľadu Nových Zámkov.

32:09
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mesaroš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

32:45
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Southorn – 2 min. + 10 min. osobný trest, podrazenie).

33:42
    Hatala príliš dlho otáľal so zakončením, a tak sa Gajan stihol presunúť a jeho strelu vyraziť.

34:46
    Matej Gajan predviedol pravdepodobne zákrok zápasu, keď v obrovskej príležitosti pokrýva strelu Marcela Holoviča.

35:10
    Po chybe defenzívy Nových Zámkov zakončoval Jääskeläinen, no Kristína neprekvapil.

35:28
    Pospíšilove zakončenie otriasa domácou bránkou. Po zakončení Nových Zámkov zvoní spojnica.

36:25
    Nové Zámky majú v tejto fáze hry mierne navrch. Banskobystričania sú z toho ako keby zaskočení.

37:20
    Trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice, ale ani tentokrát nebudeme svedkami presného zásahu.

38:57
    Z ničoho nič sa dostal Hickmott do obrovskej šance, ale z bezprostrednej blízkosti ani on gól nedáva.

39:29
    Po takmer troch minútach prišlo k prerušeniu hry. Vhadzovanie sa bude odohrávať pred bránkou Nových Zámkov.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretine je úspešne za nami a my sme ani tentokrát nevideli gól aj napriek tomu, že sme videli na oboch stranách presilovú hru o dvoch mužov. V druhej tretine mali mierne navrch hostia, no takisto aj domáci mali súvislý tlak. Uvidíme či v záverečnej tretine príde rozuzlenie tohto viac než vyrovnaného zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:08
    V záverečnej tretine sme stále nevideli prerušenie hry. Aj to nasvedčuje o dnešnej maximálnej vyrovnanosti zápasu.

42:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Drtina – 2 min., hákovanie).

43:49
    Hosťom sa podarilo oslobodiť sa, a tak získali cenné sekundy.

44:18
    Pred bránkou Kristína sa odohrala veľká trma vrma, ktorá nevyvrcholila gólom, ale postavením útočiaceho hráča v bránkovisku. Pred samotným previnením domácich hráčov však mala práve Banská Bystrica niekoľko dobrých príležitostí na otvorenie skóre.

44:58
    Drtina je už na ľadovej ploche, a tak ani táto presilová hra gól nepriniesla.

46:11
    Puk lieta zo strany na stranu a ani jeden z tímov si nevie vytvoriť súvislejší tlak.

47:12
    Hra sa vráti pred bránku Kristína. Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať po brankárovej ľavici.

47:36
    Stupka bol príliš rýchly, a tak zastavil akciu svojho tímu. Ofsajd.

48:41
    Po nepresnosti končí puk mimo ľadovej plochy.

49:42
    Mihalik sa už-už dral do zakončenia, no pri strele zlomil hokejku, a tak napokon z toho nič nebude.

50:22
    Banský Bystrica aktuálne s obrovským tlakom v pásme súpera.

50:59
    Dnešné stretnutie sleduje 2669 divákov.

51:43
    Aktuálna štatistika striel vyznieva v prospech domácich, a to konkrétne 46:35.

52:12
    Zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred bránkou Nových Zámkov. V poslednej dobe sa hra pomerne často kúskuje.
    53:27 MIHALIK - 1:0

53:27
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil VLADIMÍR MIHALIK. Ten zužitkoval kurióznu situáciu, keď Ján Brejčák vypálil od modrej, no kvôli zlomeniu hokejky z toho napokon nebola tvrda strela, ale napokon len prihrávka, ktorá skončila presne na Mihalikovi. Ten sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. Asistencie: Ján Brejčák, Jordan Hickmott.

54:55
    Do konca riadneho hracieho času zostáva približne 5 minút. Hostia si dnes aj napriek inkasovanému gólu jednoznačne zaslúžia bodovať.

55:13
    Hickmott mal na hokejke gólovú poistku. Z menšieho uhlu vo vyloženej šanci posiela puk vysoko nad bránku.

56:36
    Aktuálne sa snažia Novozámčania o vytvorenie si tlaku, aby dokázali v záverečných minútach streliť vyrovnávajúci gól.

57:41
    Kristín je už vonku z bránky. Uvidíme či sa táto výhoda podarí hosťom využiť alebo naopak príde trest v podobe inkasovaného gólu.

58:21
    Matej Kristín sa na malý moment vrátil do bránky, no po zakázanom uvoľnení Banskej Bystrici je opäť na lavičke.

58:38
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice a následný oddychový čas Nových Zámkov.

59:11
    Ordzovenský bol tvrdo narazený na mantinel a po tomto zákroku zostáva ležať na ľadovej ploche.

Dnešný duel je už minulosťou. Zrodil sa v ňom pre hokej netradičný výsledok 1:0, keď sme na jediný presný zásah čakali až do 54. minúty. Nové Zámky si dnes aspoň bod zaslúžili, no Banská Bystrica ukázala svoju silu v momente, kedy to bolo najviac potrebné, a preto putuje na jej konto plný bodový zisk. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:35:34)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 54. Mihalik (Brejčák, Hickmott)

HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (Beskorowany) – Southorn, Mihalik, Petrinec, Brejčák, Nemčík, Cardwell, Kobolka – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Fafrák – Šille, Mlynarovič, Gabor – Mesaroš, Sojka, Sarvaš
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Monakhov – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Andrisík

Rozhodčí: Orolin, Juhász – Vyšný, Kis-Király – Gajan st.