Znojmo – Fehérvár 3:4 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:4 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Fehérvár AV19
Sobota 28.12.2019, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 32. kolo

Je tu konec zápasu. Orli bodují v 11 utkání v řadě, ale je to velká škoda, když již vedli 2:0. V prodloužení rozhoduje Sarauer svojí střelou do rohu branky. Loučím se s vámi a na viděnou u dalších onlajnů. (19:45:14)

60:40
    Fehérvár právě vstřelil branku!

Hosté berou dva body. V samostatném úniku vymetl roh Lassilovy branky ANDREW SARAUER. Asistence: Timothy Campbell.

60:28
    Bowles se snažil v pádu ještě přihrát, to se mu ale nepodařilo. U puku hosté.

60:21
    Jdeme na to. Úvodní vhazování vyhrávají Orli.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 12:6.
    Dnes uvidíme další zápas Orlů v prodloužení.

60:00

59:42
    Luciani si objel branku, poté zkusil puk protlačit na Flicka. To se mu však nepodařilo.

58:57
    Hra je opatrná a nikdo nechce udělat takhle krátce před koncem chybu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Luciani na polovině hřiště přihrávku nezpracoval ideálně a puk mu odskakuje k soupeři.

57:04
    Bořuta vypálil z modré, ale střela končí nad brankou hostů. U puku jsou hosté.

56:40
    Orli mají a zvyšují svůj tlak! Ještě to bude drama.

56:01
    Bowles z pravé strany vystřelil, Ouzas jeho střelu vyráží betonem.

54:58
    Lassila posouvá puk Sovovi, ten se ho zbavuje a odjíždí střídat.

54:06
    Puk nahánějí domácí po mantinelu, další přihrávka ale prošla až k Lassilovi.

53:18
    Domácí jsou již usazeni v útočném pásmu.

52:18

Srovnáno. Nahození z modré čáry zapadlo za Lassilovy záda, autorem branky je FELIX GIRARD. Asistence: Bence Stipsicz, Krisztian Szabo.

51:58
    V přečíslení Fehérvár vykombinoval samostatné zakončení Timminse, tomu ale v poslední kličce ujel puk.

51:37
    Znojmo nyní drží puk ve své moci a rozjíždí útočnou akci.

50:54
    Vhazování vyhráli hosté, ale v přetlačovanici puk vybojovali pro sebe Orli.

50:18
    Zakázané uvolnění Znojma.

49:00
    Další dobrá šance Znojma! V přečíslení tři na jednoho to vzal Luciani na sebe a jeho střela pouze prosvištěla kolem tyče Ouzase.

48:51
    Vhazování po pravici Ouzase vyhrávají hosté.

Dnešní utkání sleduje 3077 diváků.

48:29
    Lassila nahození na jeho branku radši kryje do lapačky.

46:43
    Orli právě vstřelili branku!

Znojmo jde znovu do vedení! ANTONÍN BOŘUTA dostal pěkný pas na levý kruh, kde si přihrávku zpracoval a vymetl růžek Ouzasovy branky! Asistence: David Bartoš, Petr Beránek.

46:18
    Sova přihrál McRaeovi, ten z otočky zkusil vystřelit a jeho střelu Ouzas pouze vyráží před sebe.

45:49
    Tansey vypálil z levého kruhu, jenže střela prolétla jen mimo tři tyče.

44:40
    Stehlíkova přízemní střela k Ouzasovi neprošla jelikož ji zblokoval chumel hráčů.

44:00
    Caruso si vzal puk a ze svého pásma vyjel až k brance Lassily. Do zakončení se však nedostal, ale sólo to bylo pěkné.

43:11
    Obrovská šance domácích! Obrana ztratila puk, Luciani se k němu dostal a ihned ho posouval Svobodovi, ten ale na Ouzase nevyzrál.

42:37
    Po střele se puk odrazil od dvou hráčů a puk tak změnil dráhu letu. Puk proskákal těsně okolo tyče Ouzase.

42:00
    Ouzas střelu Mikliše s přehledem vyráží vyrážečkou a z rychlého protiútoku hrozil Fehérvár.

41:08
    Flick bekhendovým pokusem těsně míjí branku.

40:18
    Buly vyhrávají znojemští hráči, ale v souboji o puk přicházejí.

40:01

Je tu konec druhé třetiny. Znojmo bylo velmi aktivní, ale bohužel pro ně hosté využili svoje šance na maximum. Skóre je tedy 2:2 po brankách Girarda a Carusa. Střely na branku v druhé třetině: 11:7.
    Další třetina začne zhruba v 19:08.

40:00

39:47
    Beránek ještě prověřuje Ouzase, ale ten chytá puk do lapačky. Vhazování získávají domácí, ale dále se už nic nestane.

39:10
    Přesilovka se Znojmu nedaří a hosté drží domácí u branky Lassily.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:17
    Bartošova střela prolétla pouze mimo branku. Hosté se osvobozují.

37:50
    Znojmo vyhrálo buly před Ouzasem, ale střela končí pouze v náruči brankáře.

37:17
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Michael Caruso – 2 min., držení).

37:17
    Sarpatki nedokázal chytnout přihrávku na polovině hřiště a puk tak končí na zakázaném uvolnění.

36:39
    Beránek z levého kruhu prověřil Ouzase, ale trefuje ho jen do hrudi.

36:00
    Zakázané uvolnění hostů.

35:13

Je srovnáno. Tohle byla krásná kombinace hostů! Akci na jeden dotek zakončil z druhé vlny MICHAEL CARUSO. Asistence: Anze Kuralt.

34:58
    Flick byl při zakončení blokován, ale faul se i přesto nepíská.

33:39
    Erdely nezastihl přihrávku a puk tak projel až za branku Lassily, tam si puk berou hráči Znojma.

32:22
    Beránek se dral do šance, jenže v početní přesile hostů neuspěl.

31:58

31:20
    Na led se snesl ze střechy kus barvy a hra se na malou chvíli přerušuje.

30:32
    Berisha dostal přihrávku před brankáře Ouzase, ale puk mu v zakončení odskočil a skončil pouze v rohu.

29:48
    Hosté začínají hru vyrovnávat a tvořit si šance.

28:20

2:1. FELIX GIRARD se dostal po nedůrazu k dorážce a posílá Lassilovi puk mezi betony. Asistence: Harri Tikkanen a Krisztian Szabo.

28:08
    I po konci přesilovky Znojmo drží hosty pod tlakem a obstřeluje branku Ouzase.

27:22

26:41
    Sovovi přihrávka odskočila od hole a puk přechází modrou čáru. Znojmo tak musí ven z pásma.

26:10
    Orli se drží v útočném pásmu a motají hlavy hráčům hostů.

25:22
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Krisztian Szabo – 2 min., hákování).

24:55
    Luciani byl po kombinaci faulován a Znojmo hraje v šesti!

24:19
    Koger dostal přihrávku do jízdy, jenže na ni nedosáhl a puk mu utekl ze slibné pozice za branku.

23:40
    Orli jsou na začátku třetině velmi aktivní a děj hry se odehrává před brankou Ouzase.

22:58
    Puk po sražené přihrávce Orlů končí mimo mantinely.

21:58
    Znojmu utíká puk z útočného pásma, ale po chvíli se do něj dostávají zpět a kombinují.

21:06
    Luciani hledal před brankou Svobody, ten ale promáchnul.

20:17
    Buly vyhrávají hosté, ale o puk brzy přicházejí.

20:01

Je tu konec první třetiny! V té byli aktivnější a účinnější znojemští hráči. Hosty z Fehérváru k mnoha velkým šancím nepouštěli a kontrolovali víceméně průběh hry. Po brankách Bartoše a Bowlese tak vedou Orli 2:0. Střely na branku v první třetině: 12:5.
    Další třetina začne zhruba v 18:15.

20:00

19:39
    Rozhodčí píská kontroverzní ofsajd pro znojemské hráče.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:17
    Zakázané uvolnění Fehérváru se nepíská, ale puk je v moci Znojma. Střela Berishy prolétla hromadou hráčů, ale Ouzas puk našel a chytá ho.

17:20
    Tansey je dnes velmi při chuti a vydává se často do útočných akcí.

16:49
    Luciani vyslal svoje rychlé nohy, před brankou hledal opět Flicka, ale puk se k němu nedostal.

15:26
    Velká šance hostů končí těsně mimo! Přihrávka na teč osamocenému spoluhráči příliš nesedla a míjí tyč Lassily.

14:40
    Puk se odrazil ke Carusovi, tomu střela vůbec nesedla a Lassila si připisuje pohodlný zákrok.

13:38
    Rychlá kombinace mezi Flickem a Lucianim skončila neúspěšně, jelikož to už hodně překombinovali a puk jim ujel.

12:48
    Buly před Lassilem vyhrávají domácí a Tansey puk vyvezl až před Ouzase.

11:18

2:0! PARKER BOWLES dostal přihrávku od Flicka z pravé strany mantinelu, Bowles si vybruslil na kruh a propálil Ouzase. Asistence: Robert Flick a Jakub Stehlík.

08:58

Znojmo jde do vedení a využívá svojí přesilovku! DAVID BARTOŠ u brankové čáry poslal puk na kruh Bowlesovi, ten mu puk vrátil zpět. Poté mu puk odskočil a zasekl se o brankovou konstrukci avšak Bartoš si ho lépe zpracoval a zasunul ho do prázdné branky. Asistence: Parker Bowles, Aaron Berisha.

08:01
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Michael Caruso – 2 min., hákování).

08:00
    Svoboda před brankou našel volného Lucianiho, který byl v zakončení faulován a bude tu další přesilovka pro Znojmo.

07:26
    Na konci přesilové hry se do úniku dostali dva hráči hostů, jeden z nich to vzal na sebe a Lassila si připisuje důležitý zákrok betonem.

07:26
    Domácí v plném počtu. Ani hosté svoji výhodu nevyužívají a tak skóre je stále bez branek.

07:02
    Přihrávka na spoluhráče byla prudká a tak Fehérvár svoji akci přerušuje.

06:08
    Hosté mají šanci v podobě přesilové hry. Orli se ale na úvod osvobozují a drží na chvíli puk za brankou Ouzase.

05:26
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Robert Flick – 2 min., podrážení).

05:22
    Luciani hledal před brankou volného Flicka, ale obránce přihrávku zachytil.

05:00
    Střelu Stehlíka brankář Ouzas vyráží pravým betonem do rohu kluziště.

04:18
    Po nepřesné přihrávce musí Orli ven z pásma a po chvíli o puk i přicházejí.

03:38
    Znojmo vyhrává vhazování před Lassilem a dostává se do útočného pásma.

03:08
    Stahovačka Tanseymu nevyšla a k útoku tak mohli jít hosté.

02:18
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka Znojmu nevyšla dle představ a strávilo více času mimo útočné pásmo než v něm.

01:49
    Sražená střela znamená vhazování před Ouzasem. Znojmo se drží v útočné třetině a kombinuje.

01:12
    Fehérvár se osvobozuje a Znojmo ztratilo vteřinky na své polovině, jelikož se nemohlo dostat do útočného pásma.

00:18
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Anze Kuralt – 2 min., podrážení).

00:18
    Úvodní buly vyhrávají Orli a bude se ihned vylučovat na straně hostů.

00:01

Fanoušci vítají hráče s prskavkami v ruce. Vánoční nálada ve Znojmě trvá!

Hydro Fehérvár AV19: Ouzas (Gyenes) – Stipsicz, Campbell, Caruso, Tikkanen, Szabo B., Szabo D., Kiss – Sarpatki, Timmins, Kuralt – Koger (C), Sarauer (A), Erdely – Szabo K., Girard, Reisz, Peter

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Musik, Pardatscher.

Hydro Fehérvár AV19

Umístění v tabulce: 9. místo (30z – 81:95 – 41b)

Forma: V, V, P, V, P

Maďarský Fehérvár má velké výkyvy, střídá výhry s porážkami. V posledním zápase nestačil doma na Vídeň a drtivě prohrál 1:6. Do zápasu se Znojmem tak půjde s nepříliš velkým sebevědomím. Nejproduktivnějším hráčem je Andrew Yogan, který je na 4. místě bodování EBEL. Připsal si 34 bodů za 17 branek a 17 asistencí.

Orli Znojmo

Umístění v tabulce: 3. místo (29z – 104:94 – 51b)

Forma: V, Pp, V, V, Vsn

Orli mají fantastickou formu! Z posledních 10 zápasů dokázali bodovat ve všech zápasech. Díky tomuto se vyhoupli do TOP 5. V posledním zápase se představili na ledě Linze. Znojmo v první třetině prohrávalo 0:3 a následovalo střídání brankářů (Lassila přepustil v 11. minutě místo Grohovi). Nový impulz se vyplatil a Orli dokázali brankové manko vymazat. Ve třetí třetině si však Linz vzal vedení zpět, ale Berisha dokázal opět reagovat. Šedesát minut hry vítěze neurčilo a bylo tomu tak i v prodloužení. Po nájezdech se mohli radovat hosté ze Znojma, když vítěznou branku vystřelil Berisha. Nejproduktivnějším hráčem je Anthony Luciani, který vévodí celé soutěži! Připsal si 42 bodů za 12 branek a 30 asistencí.

Ve 32. kole mezinárodní soutěže EBEL se představí domácí Orli Znojmo a na jejich led přijede maďarský Hydro Fehérvár AV19.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jaroslav Hejlek

Branky a nahrávky: 9. Bartoš (Bowles, Berisha), 12. Bowles (Flick, Stehlík), 47. Bořuta (Bartoš, Beránek) – 29. Girard (Tikkanen, Szabo), 36. Caruso (Kuralt), 53. Girard (Stipsicz, Szabo), 61. Sarauer (Campbell)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík (C), Sova, Mikliš – Luciani (A), Flick, Svoboda – Bowles, McRae, Berisha – Beránek, Češík, Bartoš (A) – Oščádal

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Musik, Pardatscher