Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 30.12.2019, 17:00 • GASCONTROL Aréna, Havířov • Chance liga - o pořadí v play-off • 6. kolo

Po dvou klidnějších třetinách bylo v posledním dějství k vidění více šancí, hostující Poruba nejdříve vyrovnala, ovšem Havířov se dokázal opět dostat do vedení. Závěrečná snaha v šesti hráčích už další branku nepřinesla a utkání tak končí lépe pro domácí Havířov, 2:1. Za mne je to z dnešního přenosu vše a přeji příjemný večer. (19:22:01)

59:16
    Kotalův gól do prázdné brány není uznán z důvodu předcházejícího ofsajdu.

58:35
    Hosté zkoušejí hru bez gólmana.

57:45
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., hrubost).

57:45
    Havířovský Bednář se dostal ke střele, ale hostující brankář chytil puk do lapačky.

56:30
    Už hrozil další samostatný únik domácích, ale obrana Poruby to skvěle zachránila.

56:57
    Poruba zakládá útok z poza vlastní brány, Havířov aktivně napadá.

56:09
    Puk po teči obránce v ochranné síti za Stezkovou brankou.

55:45

55:35
    Puk ve středním pásmu, Havířov nyní velmi dobře brání.

55:01
    Obránce nyní nezachytil na modré přihrávku a Havířov se uvolňuje.

54:40
    Poruba se usadila v útočném pásmu.

54:10
    Pískána přihrávka rukou, vhazování na útočné modré hostů.

54:00
    Havířov vyhazuje za porubskou bránu.

53:45
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Martin Nepokoj – 2 min., nedovolené bránění).
    53:11 Jakub KOTALA - 2:1

53:11
    Havířov právě vstřelil branku!
    . Jan Bambula vyslal do samostatného úniku po pravém křídle JAKUBA KOTALU, který se ujel obránci a nekompromisně překonal hostujícího brankáře. Asistence: Jan Bambula.

53:10
    Střela ze středního pásma Stezku nepřekvapila.

52:42
    Porubě se nedaří rozehrávka, Havířov ji skvělým napadáním přinutil k zakázanému uvolnění.

52:01
    Několik pokusů Havířova teď skončilo opět na brankáři.

51:35
    Střela Havířova končí v náručí hostujícího brankáře.

Dnešní utkání sleduje 1479 diváků.

51:05
    Havířov se snaží usadit v útočném pásmu, skvělou střelu vyslal Chroboček a Dvořák se snažil tečovat, ovšem střela šla mimo.

50:32
    Velká šance Havířova končí mimo branku hostů.

49:25
    Havířov po buly vyhazuje a toto oslabení již ubrání.

49:15

49:02
    Puk je po čtyřech dorážkách ve Stezkově bráně, ovšem rozhodčí rozpažil, z důvodu přihrávky rukou.

48:55
    Poruba se konečně usadila v útočné třetině.

48:17
    Havířov se opět osvobozuje.

47:53
    Poruba musí začít z poza své brány, jelikož domácí vyhodili

47:15
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Procházka – 2 min.).

46:40
    Procházkova střela proletěla nad brankou Poruby.

46:33
    Ani jeden tým teď nedokáže udržet pásmo a hra se přelévá ze strany na stranu.

45:45
    Protiútok Havířova zastavila pozorná obrana hostů.

44:57
    Stezka přikryl puk poté, co poskakoval před jeho bránou.´, ale přímá střela neprošla.

44:36
    Ofsajd domácích .

44:30
    Havířov zakládá útok z poza vlastní brány.

44:00
    Vhazování před domácí brankou vyhrává Poruba, ovšem o puk je obrali domácí beci.

43:43
    Poruba se snaží založit útok, ovšem Havířov výborně napadá.

42:40
    Přetlačovaná o puk v rohu kluziště v útočném pásmu domácích.
    41:32 Marek ŠPAČEK - 1:1

41:32
    Poruba právě vstřelila branku!
    Porubský MAREK ŠPAČEK vyjel z rohu mezi kruhy a propálil Stezku. Asistence: Jan Hudeček.

41:15
    Protiútok Poruby skončil střelou Dluhoše, kterou Stezka odrazil.

40:45
    Další vhazování před bránou hostů po šanci Havířova.

40:15
    Z velké chyby za vlastní bránou se vyklubala velká šance Semana, který ale přestřelil.

40:10
    Poruba zaváží kotouč za vlastní bránu a začíná závěrečný boj.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli opět několik pěkných akcí a také velké množství přesilových her. Ani jedno však oba týmy nedokázali využít a tak skóre zůstává stejné jako po první třetině 1:0. A jaká bude třetí třetina? To se dozvíme už v 18:44, kdy poslední třetina vypukne.

40:00

39:22

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

37:50
    Už několikátou střelu havířovanů v přesilové hře Foltán opět chytá.

37:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:09

36:45
    Pumelice Bednáře se odráží od Foltánova betonu.

35:21
    Kotala chtěl dorážet ještě skákající puk před Foltánem. Obráni mu však zkřížili cestu a na puk tak nedosáhl.

35:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., podrážení).

34:54
    Další skvělý Stezkův zákrok lapačkou!

33:46
    Stezka teď předvedl neuvěřitelný zákrok a drží tak nulu!

33:04
    Havířov zlepšil svůj pohyb na ledě a hned z toho byla povedená střela Doktora

30:15
    Poruba se zdá být ve druhé třetině lepším týmem. Teď to potvrdila další dobrou střelou Hudečka od modré.

29:47
    Baláž trefuje z mezikruží jen Foltánův beton.

29:19
    Domácí již hrají v plném počtu.

28:53
    Poruba drží AZet pod velkým tlakem. Stezka je však prozatím nepropustná zeď.

27:32
    Ofsajd Poruby.

27:09
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radim Toman – 2 min., podrážení).

26:18
    Bednář napadá Husáka za brankou.

24:10
    Střela Husáka od modré končí na Stezkově vyrážáčce.

22:40
    Kotala opět nedokázal vyzrát na Foltána v porubské svatyňi.

21:47
    Bednář trefuje z bezprostřední blízkosti tyč.

21:16
    Domácí mají možnost si zahrát 1:0.

21:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).

20:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu). Trest odpyká Ivan Ďurač.

20:13
    Procházkova teč končí těsně nad.

20:01

Oba týmy již vjíždí na led. Druhá třetina za malou chvíli vypukne.

V první třetině jsme viděli několik pěkných šancí na obou stranách. Jedinou z nich však dokázali využít domácí hokejisté a po první třetině tak vedou 1:0.

Druhá třetina začne cca v 17:50.

20:00

19:01
    Oba týmy v posledních minutách ztrácí puk a hra se tak často odehrává ve středním pásmu.

18:00
    Probíhají poslední 2 minuty první třetiny.

15:44
    Stezka fotbalový zákrokem chytá Hudečkovu střelu.
    14:18 Jaroslav MROWIEC - 1:0

14:18
    Havířov právě vstřelil svou první branku v zápase!
    Havířov se ujímá vedení poté co JAROSLAV MROWIEC vystřelil přesně k pravé tyči a překonal Foltána v brance. Asistence: Ondřej Kachyňa, Jan Dvořák.

13:26

10:42
    Kotalova přízemní střela projel Foltánovými betony těsně vedle porubské svatyně.

09:27
    Zakázané uvolnění Poruby.

08:56

07:48
    Malinova střela od modré končí těsně vedle.

07:33
    Střela Baláže trefuje Foltánovu masku a odráží se do ochranné sítě.

06:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Hlinka – 2 min., hákování).

06:39
    Procházka jel sám na Foltána. Puk mu však na poslední chvíli sjel z hole.

05:37
    Poruba je pod tlakem! Odolává jen díky dobře chytajícímu Foltýnovi.

05:18
    Bambulova střela k levé tyči končí v Foltánově lapačce.

04:24
    Černého první střela v havířovském dresu míří těsně nad Stezkovu branku.

03:21
    Sikora dobře projel až do obranného pásma domácích. Ke střele se však nedostal.

02:41
    Dvořák z těsné blízkosti netrefuje!

01:47
    Toman zakládal hezkou akci havířovanů. Šendera ho však obral o puk.

01:22
    Gřeš pálí od modré. Trefuje však havířovského hráče.

00:39
    Střelu Slavíka končí v ochranné síti.

00:33
    Sikora se snažil z těsné blízkosti prostřelit Stezku. Neúspěšně.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:01

Oba týmy již vjíždí na led. Utkání za malou chvíli vypukne.

AZ RESIDOMO Havířov: Stezka (Daňa) – Kachyňa, Mrowiec, Nepokoj, Malina, Chroboček, L. Rutar – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Baláž, L. Bednář – Doktor, Toman, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Urbanec, D. Krejčí, Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Šendera – Gřeš, Hudeček, Sikora – J. Káňa, Zdeněk, Kanko – Brodek, M. Hlinka, Špaček – Ollender, Ďurač.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Zídek, Polák.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Chance ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC RT TORAX Poruba 2011. Zápas regionálních rivalů a zároveň tabulkových sousedů slibuje zajímavou hokejovou bitvu.

AZ RESIDOMO Havířov – 8. místo, 58 bodů, 91:81
    AZeťáci postoupili do skupiny o umístění v play-off sice až z posledního, tedy osmého, místa, ale mají v poslední době velmi slušnou formu, V zápasech s nejlepšími týmy si připsali z pěti utkání už 10 bodů. Po těsné porážce na Motoru 1:2, porazili Slavii 3:0 a vyhráli v Přerově 3:1. Pak sice doma ve vyrovnaném utkání brali proti Vsetínu jen bod (2:3sn), ale v sobotu se vrátili na vítěznou vlnu. Na litoměřickém ledě totiž lépe zvládli divokou přestřelku s domácími Kališníky, překonali své letošní střelecké maximum a po výhře 6:5 si odvezli tři body:

Sestava AZetu v posledním utkání:
    Stezka – Mrowiec, Matai, Chroboček, Kachyňa, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, F. Seman (A), Toman – L. Bednář (A), Werbik, Baláž – Pawliczek, Doktor, O. Procházka – Fridrich, Maruna (C), Dvořák.

HC RT TORAX Poruba 2011 – 7. místo, 58 bodů, 105:95
    Porubští hokejisté začali sezónu skvěle a po sedmi kolech se bez ztráty bodu vyhřívali v čele tabulky. V průběhu podzimu si sice prošli menší výsledkovou krizí, ale stále se drželi v popředí a první osmičku si zajistili ze sedmé příčky. Do soubojů skupiny o pořadí v play-off vstoupili třemi výhrami – v Přerově 2:1, nad Litoměřicemi 9:1 a nad Chomutovem 4:2. Pak prohráli 2:5 se Slavií a v posledním utkání podlehli svěřenci Miloše Holaně před čtyřmi tisícovkami diváků, i přes dobrý výkon, na Lapači Vsetínu 1:3.

Sestava Poruby v posledním utkání:
    Foltán – Krejčí, Urbanec, Slavík, Husák, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender.

Vzájemné zápasy
    Od postupu Poruby do druhé nejvyšší soutěže se oba týmy střetly 6x, přičemž 4 výhry si připsal Torax, dvě AZ. V letošní sezoně zatím platí můj dům, můj hrad. V Porubě vyhráli domácí 4:2, v Havířově zase AZ 3:2.

Kdo s bude radovat tentorkát, uvidíme v pondělí večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:00.

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 15. Mrowiec (Kachyňa, Dvořák), 54. Kotala (Bambula) – 42. Špaček (Hudeček)

AZ Havířov: Stezka (Daňa) – Kachyňa, Mrowiec, Nepokoj, Malina (A), T. Černý, Chroboček, L. Rutar – O. Procházka (C), F. Seman, Kotala – Bambula, Baláž (A), L. Bednář – Doktor, Toman, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Urbanec, D. Krejčí, Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Šendera – Gřeš, Hudeček, Sikora (A) – J. Káňa (A), Zdeněk (C), Kanko – Brodek, M. Hlinka, Špaček – Ollender, Ďurač.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Zídek, Polák