Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 30.12.2019, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Chance liga - o pořadí v play-off • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den s hokejem! Z roku 2019 nám zbývají už jen dva dny, ale to Chance ligu nemůže zastavit a proto dnes v Budvar aréně, svatostánku jihočeského hokeje, uvidíme střet ČEZ Motor České Budějovice s VHK ROBE Vsetín!

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši jakoby zůstali zaseknutí ve vánočním čase. Do té doby dominantní tým, který v charitativním zápase před svátky nasázel Přerovu devět branek, prohrál oba povánoční zápasy a ona obrovská propast mezi ním a zbytkem ligy se ztenčuje.

Jako první Motor vyloupili ironicky piráti z Chomutova. Domácí sice ještě na začátku druhé třetiny vedli 2:0, Severočeši ale před přestávkou dokázali srovnat a do posledních čtyř minut utkání vtěsnali hned tři branky. Nakonec si tak za výhru 5:2 odvezli všechny body.
    V sobotu se Motor vydal do hlavního města a ani tam nepochodil. Slavia si od začátku držela vedení a byť Budějovice zápas dokázaly zdramatizovat, za dlouho trvajícího stavu 3:2 nedokázaly vyrovnat a naopak inkasovaly počtvrté a opět tak prohrály.

To u Valachů je to úplně jiná písnička. Ani v jednom z dosavadních pěti zápasů druhé části sezóny neprohráli a i díky tom jim tak patří druhá příčka se ztrátou dvaadvaceti bodů právě na Motor. Dnes tedy uvidíme souboj prvního s druhým, kdy Motor má sice jasné udržení vedení, atraktivní souboj to ale bude určitě stejně.

Naposled si Vsetín pochutnal na soupeři z Ostravy. Na první gól, který přišel z hokejky Pechance, se sice čekalo až do 38. minuty, Poruba se ale dokázala prosadit až o deset minut později a pouze jednou. Na domácí straně se ale radovali ještě dvakrát po trefách Gorčíka a Kucharczyka a po výsledku 3:1 tak sada bodů zůstala na legendárním Lapači.

Dnešní soupeři se naposled potkali krátce před rozdělením ligy na dvě osmičky. Tehdy byl Motor opět doma a Vsetínu nedal se skóre 5:0 k bodům ani přičichnout. Ani v letošním prvním vzájemném zápase nebyli Východočeští hráči lepším celkem a vzájemné skóre je tak 2:0 pro Jihočechy. Je známo, že za Vsetín hraje hned několik ex-budějovických hráčů, takže soutěživý náboj bude cítit od podzemí po strop haly!

Týmy máme na ledě, sudí taky, začátku tedy nic nebrání!

Sudí si volá hráče na buly, jdeme na to!

00:01

00:01
    První buly vyhrál Vsetín. Motor ale puk hned přebral.

00:45
    David Březina jako první zkusil vystřelit na gólmana. Jeho pomalý bekhend ale pro Strmeně nebylo nebezpečné.

01:17
    Na druhou stranu to zkusil Karel Plášil, nedokázal ale přetlačit obránce a ani dloubnutí do puku směrem za levou brusli Bláhy mu nevyšlo.

02:16
    A hraje se opět u Jihočechů, Jan Strmeň ale zasahovat nemusí.

02:40
    Ondřej Slováček se od modré napřáhl a vypálil dělovku. Ta se ale setkala jen s domácím hráčem a jako bumerang se odrazila zpět.

03:10
    Ani Vojtěch Šilhavý střelou po odrazu od zadního mantinelu neuspěl.

03:50
    Z kruhu to zkusil Doležal. Mimo.

04:15
    Vsetín vyhazuje do neutrálního pásma a oba týmy po aktivní pětiminutovce odchází střídat.

04:40
    Miroslav Holec nabízel před brankou puk spoluhráči, ten byl ale příliš rychlý.

04:58
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Antonín Pechanec – 2 min., podrážení).

05:03
    Pavel Pýcha hned po buly zkusil štěstí od modré, puk se ale mezi kruhy ztečoval o beka.

05:40
    Ani další útok nevyšel a hosté vyhazují.

06:03
    Jan Kloz z Bláhovo pravého kruhu minul tři tyče.

06:29
    Radek Jeřábek zachytil rozehrávku a ujel do brejku, drobné zahákování domácího beka ho ale vyvedlo z rovnováhy.

06:56
    Tři sekundy před vypuštěním Pechance odchází na trestnou další host! Konkrétně je to Ondřej Slováček a jde také za podrážení.

07:03
    Holec zblízka trefil Bláhu do masky. Pechanec je mezitím zpět na ledě.

07:26
    Obrovská šance kapitána hostí Víta Jonáka mohla vést k první brance! Bývalý hráč Motoru byl na vlastní modré nikým nehlídán, dostal přihrávku a mohl tak jet sám na Strmeně. Ten si ale počkal, až si Jonák stáhne puk do kličky a ve správný moment vytasil levý beton!

08:21
    Vsetín dále pokračuje ve hře ve čtyřech. Jde jim to dobře.

08:44
    A do čtyř půjde i Motor! David Gilbert se podle sudích dopustil ve vsetínském rohu podrážení!

08:55

09:27
    Vsetín si poprvé v zápase užívá jednomužné výhody a okupuje domácí klec.

10:20
    Ondřej Slováček nadvakrát nepropálil klubko hráčů před brankou a Motor vyhazuje.

10:50

11:00
    Domácí hned po návratu Gilberta vyjeli na zteč. Bláha byla ale v pozoru a puk vyrazil za sebe.

11:17
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Antonín Pechanec – 2 min., nedovolené bránění).

12:00
    Novák se s pukem snažil procpat před branku, Vsetín ale oslabení dobře brání.

12:51
    Doležal napálil hned prvního bránícího hráče.

13:13
    A do třetice Motoru ujel puk.

13:17

13:38
    A Antonín Pechanec si na trestné zřejmě plánoval, jak svůj návrat rozehraje. Hned po opuštění boxu totiž dostal přihrávku a od modré přes obránce trefuje Strmeně do hrudi.

14:22
    Radek Prokeš se rozjel proti Bláhovi, jeho vedení puku bekhendem ale nebylo dobré a kotouč mu ujel.

15:05
    Obrovský zákrok Jana Strmeně podržel bezbrankový stav v Budvar aréně! Sebastián Gorčík před brankou hodně prudce nahrál Šilhavému na teč a budějovický gólman se jen tak tak stihl přesunout od tyče k tyči, aby puk zastavil!

16:32
    Zdeněk Doležal si počkal na modré na přihrávku, jeho střela ale skončila na betonu.

16:55
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín se ale prosazuje a otevírá skóre! Antonín Pechanec se rozjel od modré, mezi kruhy vypálil do vrchní poloviny branky, což ještě Jan Strmeň vyrazil. Za ním ale udělal dva rychlé kroky DAVID TŮMA, sebral kotouč a přehodil Strmeňovo levé rameno! Asistence: Antonín Pechanec a David Březina.
    16:55 David TŮMA - 0:1

17:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Holomek – 2 min., hákování).

18:13
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Máme srovnáno a to velmi komicky! Ondřej Bláha vyjel za branku pro nahození, to se ale před ním odrazilo o mezeru v mantinelu, kde panty drží vrata rolby, a tyčku zpět před branku a MIROSLAVU HOLCOVI stačilo udělat jeden krok a zamířit do naprosto prázdné klece! Ondřej Bláha hned věděl, že nemá šanci a smutně jen dojel pro puk. Asistence: Zdeněk Doležal.
    18:13 Miroslav HOLEC - 1:1

19:46
    Radek Jeřábek si ještě objíždí klec Strmeně ve snaze něco vymyslet, ale nedaří se mu najít skulinu.

20:00

První dvacetiminutovka přinesla branku na obou stranách. Nejprve se prosadil Vsetín, když David Tůma dorazil pokus Pechance. Motor čekal na gól do 18. minuty, ale že se mu čekat vyplatilo. Ondřej Bláha si vyjel za branku pro nahození Jihočechů, které se ale pro gólmana nečekaně odrazilo zpět před branku a Miroslavu Holcovi stačilo puk jen dojet a bývalý jihočeský gólman hned věděl, že nemá cenu se snažit o zákrok.

20:15
    Buly vyhrál Motor a Bláha hned hasí první pokusy.

20:48
    Před Strmeně se rval Jonák, chytil se ho ale Conor Allen a za domácí klecí ho od puku odstavil.

21:07
    Po něm to zkoušel David Tůma, Strmeň si tentokrát puk uzmul sám.

21:31
    Jiří Karafiát trefil jen Vydareného.

22:17
    Vojtěch Šilhavý také nepochodil přes domácí hráče. Trefil Nováka.

24:08
    Domácí se narvali před Bláhu a jezden z hráčů se obtočil kolem levé tyče a zkusil vystřelit. Bláhu ale nepřekonal.

24:49
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jiří Šimánek – 2 min., nedovolené bránění).

25:15
    Motor půjde do tří a bude tak minimálně minutu a půl! Conor Allen si jde sednout za stejné provinění jako Jiří Šimánek, za nedovolené bránění.

25:32
    První střela Vsetína jde z čepele Slováčka mimo.

25:58
    Niklas Pavel zachytil rozehrávku Vsetína a rozjel se do samostatného brejku! Neodkázal se ale nacpat před branku a jeho bekhendový nájezd tak končí jen u Bláhy na tyči!

26:37
    Motor trestnou jen tak neopustí! Jakub Suchánek si dvě minuty odsedí na trestné za krosček.

26:53
    Síly se alespoň trochu vyrovnají! David Tůma odchází na trestnou za podrážení.

27:15
    Jiří Šimánek i Conor Allen jsou zpět ve hře a hraje se tedy jen s jedním mužem na trestné na obou stranách.

28:01
    A ani to už není pravda! Jakub Teper si sedne za držení a Ondřej Slováček za tvrdé nedovolené bránění.

28:25
    Motor je najednou v početní výhodě a Jan Kloz se toho hned snažil využít střelou z mezikruží.

28:37

29:15
    A přesilovku pět na tři Motor využívá! Pavel Pýcha od modré přihrál na pravou stranu Janu Klozovi, který si najel až k brankové čáře, odkud poslal křížnou přihrávku na nikým nehlídaného ZDEŇKA DOLEŽALA, který z první poslal puk za bezmocného Bláhu! Asistence: Jan Kloz a Pavel Pýcha.
    29:15 Zdeněk DOLEŽAL - 2:1

30:44
    Pavel Pýcha se od modré napřáhl a propálil všechno, co mu stálo v cestě! Sudí mu ale gól neuznávají, protože podle něho clonící hráč stál v brankovišti!

31:01

31:05
    Máme tu bitku! Martin Beránek se pustil do Michala Hryciowa a byť ho vsetínský hráč dostal na jedno koleno, nakonec ho judistickým chvatem dostává na zem!

31:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Hryciow – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

32:02
    Týmy se střídají v iniciativě, zatím je to ale přehlídka práce obránců.

33:42
    Jakubu Babkovi se střela od modré nepovedla a stala se z toho žabička, která jen tak líně doskákala Bláhovi do lapačky.

33:54

34:13
    Zdeněk Doležal se svou dělovkou od modré zlomil hokejku a tak se rychle překulil přes mantinel na střídačku, aby ho mohl někdo nahradit.

34:39
    Vsetínu se daří vyhodit a Plášil musí ke své brance.

34:52
    Motoru se ale povedl rychlý přechod zpět a Martin Novák vyslal do kličky spoluhráče. Ten si ale na Bláhu nepřišel.

35:11
    Tentokrát ale Motor síťku rozvlnil a odskakuje na dvě branky! JAN VESELÝ dostal d o Bláhovo levého rohu puk, udělal oblouček, natlačil se do brankoviště a z pádu obstřelil Bláhu k zadní tyči! Asistence: Martin Novák.
    35:11 Jan VESELÝ - 3:1

35:51
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vlastimil Dostálek – 2 min., nedovolené bránění).

V Budvar aréně máme světlušky z baterek na mobilních telefonech!

36:20
    Jan Veselý orazítkoval plexisklo za Bláhovo lapačkou.

37:12
    Novák nevěděl, co s pukem, tak vystřelil. Trefil ale jen Jiřího Drtinu.

37:46
    Jiří Šimánek dostal krásnou přihrávku mezi kruhy a už si chystal střelu. Jeden ze vsetínských beků si ale lehl na led a hokejku mu puk vyrazil.

37:51

38:13
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).

38:31
    David Březina byl milimetry od branky! Vsetínský forward zůstal nehlídaný u pravé tyčky, zvedl puk přes Strmeňův beton, místo úplně odkryté branky trefil ale jen tyčku a puk se odrazil ven!

38:31
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Tůma – 2 min., hrubost).

39:33
    Ondřej Slováček se rozjel jak střela z děla, Pýcha ho ale k brance nepustil.

39:42
    Vsetín se ale přesto prosazuje a před druhou přestávkou je to opět jen o gól! Jakub Teper našel ve změti hráčů na vrcholku levého kruhu RADIMA KUCHARCZYKA, který se natáhl a trefil se k zadní tyči! Asistence: Jakub Teper.
    39:42 Radim KUCHARCZYK - 3:2

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři branky, uznané ale byly pouze tři. Nejprve si domácí zpět vzali vedení, když se po sérii vyloučení na obou stranách ocitli v přesilovce 5 na 3 a Zdeněk Doležal z první zužitkoval křižný pas Jana Kloze. O minutu a půl později od modré všechno propálil Pavel Pýcha. Budějovickému kapitánovi ale zkazil chuť hlavní sudí, který branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V 35. minutě ale Budějovice na rozdíl dvou branek přeci jen odskočily, když se v přesilovce nadvakrát prosadil v pádu Jan Veselý. Už to vypadalo, že se skóre nezmění, osmnáct sekund před sirénou se ale trefil k pravé tyči Radim Kucharczyk a snížil rozdíl opět na jednu branku. Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely na branku: 12:7
    Zblokované střely: 9:15
    Vyhraná vhazování: 16:18

Jdeme pomalu, ale jistě na třetí třetinu!

40:01

40:30
    Jiří Šimánek trefil z dobré pozice jen Tepera do zad.

41:08
    A o chvíli později ho do nohou trefuje Radek Prokeš. Jakub Teper se totiž položil proti jeho střele.

42:16
    I na druhé straně je ale práce dost. Jan Strmeň má puk v klíně.

42:37
    Conor Allen se snažil nabídnout puk Venkrbcovi, jeho přihrávka na teč ale byla moc prudká.

43:22
    Vydareného od modré zastavil Bláha betonem.

43:30
    Motor je teď neustále kousek od branky! Ondřej Bláha se v brankovišti točí jak na simulátoru beztíže, ale zatím mu to vychází.

43:57
    Další střela od modré šla od Suchánka. Moc se mu ale nepovedla a k brance nedoletěla.

44:33
    A puk nakonec opustil vsetínskou třetinu a hosté mohou střídat.

46:13
    Adam Hořanský zkusil Strmeňovo pozornost. Trefil ho ale jen do betonu.

47:01
    Matouš Venkrbec zkusil, co mu Bláha dovolí a místo objetí branky zvolil nenápadné propíchnutí puku mezi gólmanovo nohou a tyčí. Bláha byl ale v pozoru.

Budvar aréna hlásí vyprodáno! Dnešní utkání sleduje 6 421 diváků.

48:53
    Mezitím Motor ostřeluje Bláhu a jeho klec. Doslova. Pálí totiž mimo.

50:25
    Jakub Teper zblízka od modré napálil jen clonícího Nováka

50:50
    Na Bláhu od modré přiletěla další dělovka. Ta gólmana trochu překvapila, načež vyskočil a puk vyrazil zády!

50:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Holomek – 2 min., napadení).

51:23
    Vsetín zatím úspěšně vyhazuje.

52:07
    Plášil zamířil k pravé tyči. Trefil však jen Bláhovo ruku.

52:57

53:23
    Radek Prokeš z mezikruží donutil Bláhu k zákroku.

54:24
    Matouš Venkrbec se procpal z levé strany až do brankoviště, Bláha se ale zaskočit nenechal.

55:03
    Ondřej Bláha teď neskutečně drží Vsetín ve hře! Radek Prokeš zkusil střelu po ledu, která se zastavila o gólmanův beton, následně se ale do brankoviště nahrnula dvojice dalších žlutých dresů a i ty udržel!

56:55
    Sebastián Gorčík předvedl hezkou kličku a dostal se do mezikruží, Strmeň ale rychlou střelu vyrazil.

57:24
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sebastián Gorčík – 2 min., držení hole).

57:37
    Na Bláhu letěla další dělovka, která se mu od masky odrazila do ochranné sítě.

58:08
    Lukáš Volf trefuje jen bránícího hráče.

58:20
    Vsetín si bere timeout. Už předtím ale Bláha zdrhal na střídačku.

58:20
    A do brány se nechystá, takže Vsetín to zkusí v šesti!

58:29
    A po devíti sekundách toho Motor využívá! MIROSLAV HOLEC dostal za svou brankou přihrávku do pravého rohu, odtud se napřáhl a puk doletěl přes prázdné kluziště až k pravé tyči prázdné vsetínské klece!
    58:29 Miroslav HOLEC - 4:2

58:39
    A se čtvrtou brankou se Motor nespokojí a domácí kotel odbíjí pátou! RADEK PROKEŠ dostal pas od Conora Allena a z mezikruží propálil Bláhu střelou nad pravé rameno, zatímco gólman čekal střelu nalevo! Asistence: Conor Allen.
    58:39 Radek PROKEŠ - 5:2

No a je konec! Motor se po dvouzápasovém trápení nakonec před vyprodanou halou raduje z pěti branek a rok 2019 tak nakonec zakončuje výhrou! Z Budvar arény je to pro dnešek vše, já vám přeji hezký zbytek roku a vše nejlepší do nové dekády!

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 14:6
    Zblokované střely: 8:2
    Vyhraná vhazování: 13:5 (20:10:59)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 19. Holec (Z. Doležal), 30. Z. Doležal (J. Kloz, Pýcha), 36. J. Veselý (M. Novák), 59. Holec, 59. Prokeš (Allen) – 17. D. Tůma (Pechanec, Březina), 40. Kucharczyk (Teper)

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Klouček) – Pýcha (C), Allen, Suchánek (A), Pavel, Vydarený, Plášil – Karabáček, Gilbert, J. Veselý – M. Novák (A), J. Kloz, Babka – Šimánek, Prokeš, Z. Doležal – Christov, Venkrbec, Holec – Beránek.
    VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Slováček, Teper, Hryciow, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Pernický – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

Rozhodčí: Wagner, Souček – Hejl, Podrazil

Diváci: 6 421