Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Michalovce – Nové Zámky 4:1 (kon.) | Miskolc – Zvolen 2:6 (kon.)
Detva – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | Poprad – MAC Budapešť 5:3 (kon.) | HC Slovan – Nitra 2:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pondělí 30.12.2019, 16:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Záverečný tlak už domácim vyrovnanie nepriniesol, hostia vďaka dvojgólovému náskoku, ktorý si vybojovali v druhej tretine, víťazia za tri body a upevňujú si tretie miesto. (18:47:13)

59:54
    Mikyskovi nevyšla prihrávka a hostia sa oslobodil, je rozhodnuté.

59:23
    Chyba rozhodcov, ktorí povolili aj druhý oddychový čas Dukle. Márne sa bystrická lavička hnevala, nepomohla si.

59:23
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., napadnutie).

59:23
    Bude sa vylučovať, v krátkom slede dvakrát dohrali Bystričania domácich hráčov, prvý zákrok bol skôr na vylúčenie, nakoniec si to odniesol Hohmann za druhý zákrok, ktorý až taký ostrý nebol. Ale presilovka 6 na 4 pre Duklu v závere.

58:59
    Ďaľšie Brejčákovo prudké vyhodenie mieri len na zakázané uvoľnenie.

58:52
    Hostia vyhadzujú popri mantineli ale opäť len na icing, takže sa hra vracia pred Beskorowanyho.

58:45
    Starostova rana z ľavej strany, Beskorowany sa dobre presunul a zachytil puk.

58:14
    Mihálik to skúsil po buly na prázdnu bránu, ale netrafil – opäť príde buly v pásme hostí.

58:09
    Zakázané uvoľnenie. Valent opäť na striedačke, Dukla to skúsi 6 na 5.

57:52
    Trenčín dal gól!
    Dukla využíva presilovku, ktorú si vylepšila aj odvolaním brankára. Od modrej pálil Starosta a PETER SOJČÍK tečoval tesne pred Beskorowanym.
    Asistencie: Tomáš Starosta, Graeme McCormack.

56:55
    Dukla to skúša 6 na 4 bez brankára.

56:23
    Prenikajúceho Balána skolil pri mantineli Brejčák a Dukla dostáva presilovku.

56:23
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., late hit, nečakané napadnutie).

55:06
    Balánova strela spoza beka natiahla brankára Bystrice, Sojčík následne našiel Starostu, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny, ale ten neprestrelil hradbu tiel pred bránou.

54:21
    Podobné nahodenie predviedol na druhej strane Starosta, po prerušení nasleduje reklamná prestávka a potom má domáci tím vhadzovanie pred bránou Beskorowanyho.

53:53
    Snaha Baranov je jasná, držať hru čo najďalej od svojej brány, nastreľujú puky z diaľky, vďaka ktorým získavajú vhadzovania v tretine Dukly, ako teraz Gabor.