Finsko – Česko 3:1 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 4:1 (kon.)
Švýcarsko
4:1 (4:0, 0:0, 0:1) Stav série: 1:0
Slovensko
Pondělí 30.12.2019, 20:30Mistrovství světa žen do 18 let • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

00:01

00:16
    Švýcarské hráčky začaly aktivně, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka jejich práci pokazila.

01:44
    Bez výraznějších šancí se momentálně hra přelévá ze strany na stranu.

02:34
    Zimmermannová to zkoušela individuálně, ale do střelecké pozice se hráčka Švýcarska nedostala.

03:36
    Slovenské hráčky se usadily v útočném pásmu, Jašková to zkoušela od modré čáry, ale neuspěla.

04:10
    Špatná rozehrávka týmu, který je veden jako hostující, znamená zakázané uvolnění.

04:21
    Sledujeme hodně opatrný úvod zápasu z obou stran. Hráčky nechtějí chybovat.

05:26
    Švýcarsko se usadilo v útočném pásmu, Lara Christensenová čekala na modré čáře na přihrávka. Ale vypálit nedokázala.

05:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martina Vrbínská – 2 min., držení).

06:40
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce znamená, že se Švýcarky dostávají do vedení. Prosazuje se po rychlé a pohledné kombinaci z hranice brankoviště LUDINA STAUBOVÁ. Asistence: Laura Zimmermannová a Sinja Leemannsová.
    06:40 Ludina STAUBOVÁ - 1:0

08:45
    Švýcarky mají momentálně více ze hry, hrají aktivněji, snaží se tlačit do zakončení.

09:39
    Autorem branky je SINJA ZIMMERMANNOVÁ. Asistence: Lea Zoggová a Juliana Gionalaová.
    09:39 Sinja ZIMMERMANNOVÁ - 2:0

11:13
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kristina Slováková – 2 min., hákování).

11:25
    Přesilovku, druhou v zápase hrají hokejistky ze Švýcarska. Usadily se v útočném pásmu, kde kombinují.

12:05
    Pětice hráček se už radovala, že je kotouč za brankářkou Slovenska, ale Medviďová vytáhla velmi dobrý zákrok.

12:35
    Další rána od modré čáry, tentokrát ale kotouč končí vedle branky.

12:51
    Brankářka Spiesová ze Švýcarska nyní musela zasahovat proti střele soupeřky. Kotouč ukryla v rukavici.

13:28
    Vyloučení v týmu Slovensko (Emilia Leskovjanská – 2 min., krosček).

13:33
    Švýcarsko mělo další obrovskou šanci, ale brankářka Slovenska dokázala udržet kotouč před brankovou čárou.

13:42
    Branka v přesilovce, a tak navyšují hráčky Švýcarska své vedení. Kotouč za brankovou čáru dostal po dobrém pasu SINJA ZIMMERMANNOVÁ. Asistence: Ludina Staubová.
    13:42 Sinja ZIMMERMANNOVÁ - 3:0

13:42
    Oddechový čas pro hosty.

15:10
    Medviďová nyní přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Slovenska, které má problémy se zastavováním útočných akcí soupeřek.

15:51
    Další branku přidávají hráčky Švýcarska. Slovenskou brankářku nyní prostřelila SARA BOCHMANNOVÁ. Asistence: Sinja Leemannová.
    15:51 Sara BOCHMANNOVÁ - 4:0

15:51
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Laura Medviďová, přichází Nikola Zimková.

18:00
    Slovenský tým vyměnil brankářky, díky tomu se mu podařilo alespoň částečně rozmělnit tlak soupeře.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Mnoho šancí momentálně k vidění není, hráčky, které vedou, kontrolují hru.

19:32
    Vysokajová to zkoušela individuálně, ale nikam se nedostala.

20:00

Po první třetině o udržení na MS žen do 18 let vedou hráčky Švýcarska jednoznačně 4:0 a míří za výhrou v tomto mači.

20:01

21:08
    Slovenské hráčky se pokouší hned od úvodní pasáže druhé třetiny udělat něco se špatně rozehraným duelem.

21:40
    Leskovjanská to zkoušela od modré čáry, ale její rána byla zblokovaná do rohu hrací plochy.

22:30
    Bessonová si sjela do dobré pozice před brankou, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

23:55
    Merzová si vybruslila do předbrankového prostoru, ale její pokus byl zblokovaný obránkyní.

26:04
    Švýcarsko rozehrává od své branky, Lara Christenová dostala puk do úročné třetiny, ale vypálit nedokázala.

26:45
    Hraje se v útočném pásmu Švýcarsko. Jeho hráčky se dostaly do zakončení a Zimková znovu kryje.

28:09
    Mara Freyová využila zaváhání soupeřky, dostala se do situaci jedna na jednu, ale její pokus o střelu byl nepovedený.

28:45
    Oba týmy střídají, na ledovou plochu přicházejí odpočinuté hráčky.

29:10
    Spiesová čelila ojedinělé akci soupeřek. Romana Halušková trefila střed branky.

31:13
    Jeden z hráček Švýcarska se dostala sama do brejku, jela proti brankářce, ale branku netrefila.

32:12
    Delší dobu hrály Slovenky ve svém obranném pásmu. Ale své spoluhráčky podržela brankářka.

34:16
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Na nějakou výraznější šanci čekáme.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Hráčky Švýcarska kontrolují hru.

35:20
    Salzgebergová se dostala z obranného pásma do středního, ve kterém ale o kotouč přišla. Směr hry se tedy otáčí.

36:50
    Zimková se dostala do problémů, ale obránkyně své brankářce dokázaly pomoct a kotouč odehrály do bezpečí.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:11
    Spiesová kryje kotouč po střele jedné z hráček Slovenska. Buly v útočném pásmu týmu v modrém.

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, vstupuje do ní v lepší pozici výběr Švýcarska.

41:37
    Slovenské hráčky se pokoušely dostat do útočného pásma středem, což se nepodařilo.

42:03
    Hraje se převážně ve středním pásmu, zde Vysokajová bojovala o puk. K zakončení se její spoluhráčky nedostaly.

43:00
    Noor Salzgeberová se pokoušela hrát individuálně, ale do střelecké pozice se nepropracovala.

43:30
    Švýcarky kontrolují hru, Slovenky se do šancí nedostávají.

44:38
    Sofia Vysokajová bojovala o puk ve středním pásmu, ale souboj se soupeřkou prohrála, a tak mohou hrát hráčky v bílém.

45:02
    Úvodních pět minut ze třetí třetiny je pryč a Slovenky ví, že je ve zbytku zápasu nečeká vůbec nic snadného.

46:40
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulý hokej, který nenabízí prakticky žádná přerušení.

47:33
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dobošová – 2 min., hákování).

48:20
    Fanoušci povzbuzují hráčky Švýcarska k aktivní hře v přesilovce.

48:49
    Hráčky v bílém kombinují v útočném pásmu, hrají aktivně, ale nemohou se propracovat do výraznějších šancí.

49:33

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Švýcarské hráčky míří za výhrou v tomto zápase.

50:41
    Bachmannová byla volná před brankou, ale přihrávka se k ní nedostala.

52:00
    Timea Messerliová pálila od modré čáry, kotouč ale končí vedle branky.

52:49
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bachmannová – 2 min., podrážení).

53:30
    V závěru třetí třetiny si zahrají přesilovku hráčky Slovenska. Usadily se v útočném pásmu, kde kombinují, ale ke střele se nedostali.

53:53
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky proměnily přesilovou hru, prosazuje se z bezprostřední blízkosti ROMANA HALUŠKOVÁ. Asistence: Julia Matejková a Emma Jašková.
    53:53 Romana HALUŠKOVÁ - 4:1

57:40
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hráčky Švýcarska kontrolují hru a drží kotouč co nejdál od své branky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

58:43
    Oba týmy ví, že tento zápas vyhraje reprezentace Švýcarska.

59:00
    To už běží poslední minuta hry v tomto zápase o udržení.

59:35
    Zimková drží kotouč, ještě jedno vhazování před její brankou.

Konec zápasu. (22:26:57)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Staubová (Zimmermannová, Leemannsová), 10. Zimmermannová (Zoggová, Gionalaová), 14. Zimmermannová (Staubová), 16. Bochmannová (Leemannová) – 54. Halušková (Matejková, Jašková)

Švýcarsko: Spiesová (Wagnerová) – Leemannová, Bessonová, Christenová, Martiová, Baechlerová,Gianolaová, Messerliová, Bachmannová – Merzová, Freyová, Salzgebergová – Surdezová, Ingoldová, Staubová – Thalmannová, Buchiová, Bachmannová – Zimmermannová, Zoggová, Harjuová
    Slovensko: Medviďová (Zimková) – Sternová, Vysokajová (C), Leskovjanská, Slováková, Vrbinská, Jašková, Kušmíreková, Giertlová – Kapičáková, Halušková (A), Matejková (A) – Nemčeková, Schredlová, Fančovičová – Lahová, Štětiarová, Dobošová – Kučerová, Klimantová, Hudáková