Carolina – Washington 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 4:1 (kon.) | Columbus – San Jose 2:3 (kon.)
Buffalo – Florida 3:2 (kon.) | Boston – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.)
Buffalo Sabres
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Florida Panthers
Sobota 04.01.2020, 19:10 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), Jokiharju, Montour, C. Miller, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Asplund – Sheary, Ma. Johansson (A), Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Bogosian, Lazar, S. Wilson.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Yandle (A), Strålman, Stillman, Brown, Matheson – Hoffman, Barkov (C), Huberdeau (A) – Acciari, Trocheck, Connolly – Dadonov, B. Boyle, Vatrano – Pysyk, Toninato, Sceviour.

Rozhodčí: MacDougall P. – Cherrey S. (oba CAN).

00:01

2:14
    Florida se dostala do útočného pásma, kde však po chvíli přichází o puk.

3:05
    Další nahození do pásma však znovu obrana Buffala odvrací.

3:48
    Mike Hoffman se dostal do útočného pásma, kde po následné nepřesné přihrávce neuspěl v pokusu o dobytí domácí tvrzi.

5:58
    V úvodu utkání je zatím aktivnějším týmem Florida, která Buffalo k ničemu nepouští.

8:25
    Po delší době zahrozili domácí, pokus o střelu však hostující brankář vyráží do rohu kluziště.

9:25
    Přečíslení 3 na 2 hostující útočník nedokázal využít, ale Ullmark skvěle vyráží.

9:58
    Další pokus Floridy kryje v lapačce Linus Ullmark.

10:34
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., vysoká hůl).

11:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se o nějakou zajímavou myšlenku, jak skórovat.

12:30
    Jonathan Huberdeau dostal výbornou přihrávku před Ullmarka, ten však výborně zasahuje betonem.

12:49
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo se nečekaně dostává do vedení, po rychlé akci v oslabení dostal od Sama Reinharta výbornou přihrávku HENRI JOKIHARJU, který střelou pod víko nedal brankáři Bobrovskému šanci.
    12:49 Henri JOKIHARJU - 1:0

14:18
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Conor Sheary – 2 min., sekání).

15:02
    Snažení hostů zastavuje odpískaný offside. Vhazování ve středním pásmu.

15:15
    Domácí vyhazují a zatím neumožňují Floridě nijak ohrozit jistého Ullmarka.

16:18
    Buffalo v plném počtu.

17:14
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, oba celky se snaží skórovat, brání jim v tom výborné obrany.

18:49
    Další střelecký pokus hostů znovu kryje Ullmark.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:39
    Frank Vatrano se řítil na Ullmarka v přečíslení dva na jednoho, střelu na lapačku však domácí brankář bezpečné chytá.

19:53
    Zakázané uvolnění hostů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli zatím jedinou branku v utkání a to v čase 12:49 zásluhou Henriho Jokiharja, který poslal domácí do vedení 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 19:55.

20:01

20:10
    Florida vyhrála vhazování a okamžitě nahazuje puk do útočného pásma.

21:35
    Buffalo se dostává do dvoubrankového vedení. Marcus Johansson získal puk ve středním pásmu a unikal s ním společně s CONOREM SHEARYM, kterému puk krásně předložil těsně před Bobrovskim a ten neměl na pohotovou střelu nárok.
    21:35 Conor SHEARY - 2:0

22:55
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Colin Miller – 2 min., podrážení).

24:05
    Domácí přežili i třetí hru v oslabení a zatím předvádí velice pohlednou hru.

24:40
    Johan Larsson se dostal do útočného pásma, kde proti němu byli dva protihráči, kteří jej připravili pohotovým zásahem o puk.

25:33
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anton Strålman – 2 min., hákování).

25:42
    Z vyloučení Stralmana neuběhlo ani 10 vteřin a domácí Sabres přidávají třetí branku. Po vyhraném vhazování se puk dostal na hůl SAMA REINHARTA, který střelou z příklepu propálil Bobrovského.
    25:42 Sam REINHART - 3:0

25:42
    Střídání v týmu Florida Panthers: ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Chris Driedger.

27:15
    Na hru Buffala je radost pohledět, výborná hra na puku a bruslení nedává šanci hostům nic vymyslet.

28:41
    Zakázané uvolnění Floridy.

29:13
    Colton Sceviour se srazil při boji o puk s Jakem McCabem, naštěstí se oba hráči rychle oklepali a pokračují ve hře.

30:05
    Hosté teď měli výhodu před vyloučením a zavřeli Buffalo ve své třetině, střela hostů však nedokázala propálit skvělého Ullmarka.

30:05

30:05
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Josh Brown – 2+2 min, vysoká hůl).

31:11
    Buffalo zavřelo Floridu ve třetině a dobývá Driedgera.

31:51
    Rasmus Dahlin naznačil přihrávku na spoluhráče, která se mu ale vůbec nepovedla a málem z toho těžil protihráč, jenž naštěstí pro domácí nedokázal puk zpracovat.

32:51
    Puk vyhozený ze třetiny Buffala se dostal až na hokejku Driedgera, který rychle rozehrává další akci.

33:49
    Jake McCabe přihrál Samu Reinhartovi, který ale nedokázal seřidit mířidla podle představ a vysoko přestřeluje.

35:00
    Další pokus Johana Larssona vyráží připravený Chris Driedger

35:32
    Vhazování po levici Chrise Driedgera.

35:58
    Hostující hráč se snažil o průnik do útočného pásma, jeho spoluhráč zde postavený mu to však pro případný offside překazil.

36:34
    Nahození od modré čáry kryje Ullmark.

36:43
    V offsidu přistižen Kyle Okposo.

36:43
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Josh Brown – 2 min.).

37:05
    Výborná střela Sama Reinharta, byla ztečována mimo bránu Driedgera.

37:40
    Frank Vatrano se řítil zcela sám na Linuse Ullmarka, ten však v dnešním utkání ukazuje svoji nedobytnost a pohotově puk vyráží.

38:27
    Florida se ubránila náporu Buffala a vyhazuje až k Ullmarkovi.

39:03
    Colin Miller vystřelil od modré, jeho pokus se snažil ještě ztečovat Conor Sheary, ale marně.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla opět v režii Buffala Sabres, které se díky zásahům Shearyho a Reinharta z přesilovky, dostalo již na rozdíl tří gólů a do poslední periody vstupuje se solidním náskokem. Domácí zatím drží skvělý Linus Ullmark, který zatím pochytal všech 20 pokusů Floridy.

Další třetina začne přibližně ve 20:53.

40:01

40:10
    Uspěšnější na vhazování byli hosté.

40:32
    Střelu Jacka Eichela kryje připravený Chris Driedger.

40:52
    Na druhé straně se snažil propálit pohotovou střelou Vincent Trocheck Ullmarka, ten však stal ve správný čas na správném místě a průchodu puku za jeho záda zabránil.

41:06
    Pokus hostů zblokován za hrazení. Vhazovat se bude před Ullmarkem.

41:45
    Jimmy Vesey nahazuje puk o hrazení do útočného pásma, tam však nehlídá žádný z jeho spoluhráčů.

42:25
    Přetahovaná o puk za bránou Ullmarka vyzněla lépe pro domácí, kteří následně puk vyhodili z obranného pásma

42:50
    Jonathan Huberdeau přihrál Connollymu na brusli a ten měl potíže s tím dostal puk do bezpečí před dotírajícím protihráčem, se štěstím se mu to však podařilo.

43:07
    Vhazování před Chrisem Driedgerem vyhráli hosté a jsou u puku.

43:45
    Domácí se řítili ve středním pásmu 3 na 2, pohotová práce jednoho z obránců Panthers však puk dokázala vypíchnout z hole domácího hráče.

44:55
    Michael Matheson se probíjel v útočném pásmu přes obranu Sabres, ta jej však složila na zem. Následně se snažil Matheson vyprovokovat Rasmuse Dahlina, ten ale s klidem potyčku nechtěl natahovat.

45:53
    Nyní je na ledě aktivnější hostující tým z Floridy, chybí jim však chytrost, kterou by dokázali těžit při práci v útočném pásmu. Jak výborná práce Dahlina, McCaba, tak klid Ullmarka je ale proti.

46:11
    Komerční přestávka.

46:20
    Jevgenij Dadonov objel s pukem celou útočnou třetinu, zde schytal mnoho hitů, ale i přes tento nátlak stále drží puk na holi.

47:21
    Aleksander Barkov dokázal vypíchnout příhrávku před Driedgera, následná příhrávka jeho spoluhráče už nenesla takové ovoce a u puku jsou domácí.

48:11
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po levici Ullmarka.

48:40
    Jonathan Huberdeau přihrál do mezikruží na hůl Antonu Strålmanovi, který kvůli dobrému nátlaku protihráče nedokázal zakončit.

49:20
    Michael Matheson hledal před bránou Marka Pysyka. Vedle něj byla připravená hráz dvou obránců, kteří jej dostali od kotouče.

50:00
    Další výborný zákrok Linuse Ullmarka.

50:45
    Příklep Aarona Ekblada, mířil do protipohybu Ullmarka, ale příliš daleko mimo bránu.

51:10
    Henri Jokiharju vyslal přízemní střelu na Chrise Driedgera, jeho pokus zblokoval výborně postavený Noel Acciari.

51:39
    Jack Eichel teď ztroskotal v obrovské šanci, když nastřelil jen tyč odkryté brány Driedgera.

52:40
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida po výborné aktivní hře ve 3. třetině snižuje na 3:1. MICHAEL MATHESON výbornou stahovačkou a následnou střelou obstřelil Colina Millera a kotouč končí v síti za Ullmarkem, který neměl na tuto střelu zpoza hráče nárok.
    52:40 Michael MATHESON - 3:1

53:07
    Florida zcela ožila a předvádí odlišný hokej oproti předchozím třetinám.

53:44
    Další nebezpečný pokus hostů kryje v náruči Ullmark.

54:03
    Pokus Aleksandera Barkova z pravého kruhu neměl golové parametry a Linus Ullmark tuto střelu s klidem kryje.

54:17
    Zakázané uvolnění Buffala.

54:40
    Kyle Okposo se vymotal ze skrumáže u mantinelu a vystřelil, obránce Floridy však stihl ještě do jeho střely vložit hůl a pokus zblokoval do ochranné sítě.

55:40
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

55:55
    V zajímavé pozici se objevil Jack Eichel, střelu však neposlal podle svých představ.

56:30
    Vhazování ve středním pásmu.

57:55
    Další zakázané uvolnění Buffala, Chris Driedger odjíždí z brány a Florida bude hrát v šesti.

58:05
    Nebezpečný nához od modré čáry znovu kryje v lapačce Ullmark.

58:50
    Tak pozor! Nahozený puk od modré čáry vyrazil Ullmark jen před sebe, kde přes velkou skrumáž neviděl puk, ten si následně našel JEVGENIJ DADONOV a snižuje na 3:2
    58:50 Jevgenij DADONOV - 3:2

59:28
    Důležitý zákrok si připisuje znovu Linus Ullmark.

59:28
    Oddechový čas pro hosty.

59:28
    Zbývá půl minuta do konce zápasu. Vhazování před Ullmarkem.

59:45
    Domácí fanoušci nyní prožívali klinickou smrt, když se na pravé straně uvolnil zcela volný Jonathan Huberdeau, který však těsně minul bránu.

Je za námi utkání mezi týmy Buffalo Sabres a Florida Panthers, které skončilo, leč se štěstím, výhrou domácího Buffala 3:2. V čase 12:49 poslal domácí do vedení Henri Jokiharju, jenž pohotovou střelou nedal Bobrovskému šanci. Výborný vstup Buffala do druhé třetiny jim zajistil v čase 21:35 Conor Sheary, který druhým zásahem do černého upravil na 2:0. Čtyři minuty na to Sam Reinhart navýšil z přesilovky již na 3:0 a zdálo se, že je dobojováno. Neskutečná koncovka zápasu v podání hostů však znamenala snížení na 3:2. Toto skóre už však Buffalo v čele s Linusem Ullmarkem udrželo a připisuje si důležité 3 body.

Statistiky:
    Střely na bránu: 18:34
    Zásahy brankářů: 32:15
    Vyloučení: 5:4
    Využití přesilovek: 1:0
    Úspěšnost zákroků: Linus Ullmark 94.12%, Bobrovskij (Driedger) 83.33%

Loučí se s Vámi Patrik Stankov a zase někdy příště při sledování textového přenosu na shledanou. (21:42:51)

Patrik Stankov

Branky a nahrávky: 13. Jokiharju (S. Reinhart, Eichel), 22. Sheary (Ma. Johansson, Vesey), 26. S. Reinhart – 53. Matheson (Sceviour), 59. Dadonov

Florida Panthers: Bobrovskij (26. Driedger) – Ekblad, Yandle (A), Strålman, Stillman, Brown, Matheson – Hoffman, Barkov (C), Huberdeau (A) – Acciari, Trocheck, Connolly – Dadonov, B. Boyle, Vatrano – Pysyk, Toninato, Sceviour.

Rozhodčí: MacDougall P. – Cherrey S. (oba CAN)