Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 04.01.2020, 12:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • turnaj O Pohár DHL • 31. kolo

S konstatováním, že junioři Dukly doma nestačili na Vítkovice, které vezou z CZ LOKO Arény výhru 4:2, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:02:20)

Jihlavští hokejisté nepředvedli oproti včerejšímu zápasu proti Třinci špatný výkon, ovšem proti dalšímu týmu z Moravskoslezska body znovu neberou. Dukla ve druhé části dokázala dvakrát vyrovnat vedení soupeře, ale ve třetí třetině vstřelil vítěznou branku Wiktor Bochnak, Jihlava pak nevyužila přesilovku pět na tři a do prázdné klece jistil vítkovické vítězství Dominik Věntus – 2:4.

59:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté potvrzují trefou do prázdné klece své tři body, když skóre dnešního zápasu uzavřel DOMINIK VĚNTUS. Bez asistence.

52:12
    A hosté vzápětí hrají v plném počtu.

50:48
    Jihlava přesilovku pět na tři využít nedokázala, Smolka je zpět na ledě.

50:12
    Velká příležitost pro Duklu v podobě 36 sekund dlouhé přesilovky pět na tři. Dominik Věntus dostává dvě minuty za sevření puku rukou.

48:48
    Šance pro Jihlavu, René Smolka jde ven na dvě minuty za hákování.

44:49
    Do třetice všeho dobrého – pro Vítkovice. Hosté jdou potřetí v zápasu do vedení, tentokrát se prosazuje WIKTOR BOCHNAK. Asistence: Dominik Věntus, Jan Bernovský.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:30.

Druhá třetina přinesla hned čtyři změny stavu. Vítkovice dvakrát vedly, když se trefil René Smolka a Jan Bernovský, Dukla ale na oba dva góly dokázala reagovat, nejprve trefou Richarda Pětníka a poté, 35 sekund před koncem třetiny, vyrovnával na 2:2 Adam Dvořák.

40:00

39:25
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava si po pěti minutách bere zpět vyrovnání, když se ADAM DVOŘÁK prosazuje podruhé během dvou dnů. Třetí třetina tak bude hodně zajímavá. Asistence: Miroslav Juda.

34:18
    Hosté jdou ale znovu do vedení, vyrovnaný stav trval sotva pět minut. Trefuje se JAN BERNOVSKÝ, vítkovický snajpr zaznamenává jedenáctou trefu v sezoně. Asistence: Josef Krejsa, Marcel Kunc.

29:42
    Jihlava ale bleskově srovnává kanonýrem RICHARDEM PĚTNÍKEM, jenž dává devátou branku v sezoně. Bez asistence.

29:17
    Hosté jdou do vedení, v polovině zápasu posílá Vítkovice do vedení RENÉ SMOLKA, dorostenec ve vítkovické sestavě. Asistence: Josef Krejsa.

26:05
    Jihlava je také v pěti.

24:26
    Vítkovice jsou v plném počtu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 30. Pětník, 40. Dvořák (Juda) – 30. Smolka (Krejsa), 35. Bernovský (Krejsa, Kunc), 45. Bochnak (Věntus, Bernovský), 60. Věntus

HC Dukla Jihlava: Krejčí – Dvořák, Piskač, Rašín, Grauer, Trávník, Smolko – Barák, Čermák, Brož, Fiala, Juda, Pětník, Zadražil, Doležal, Vyvial, Kardoš
    HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Kunc, Zapletal, Bílý Věntus, Smolka, Machů – Kotásek, Potočný, Kylnar, Krejsa, Bernovský, Lednický, Tvrdý, Mrva, Bochnak

Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Zíka