Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
New York Rangers
Neděle 05.01.2020, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

1. Jacob Markström (VAN) 35 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Bo Horvat (VAN) 0+2
    3. Alexandar Georgijev (NYR 25 zák., 2 góly, 92,6% (06:52:42)

Československá stopa v utkání:
    Filip Chytil (tým) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:55

Antoine Roussel poslal domácí v první třetině do vedení, vyrovnal ve druhé části Pavel Bučněvič. Rozhodující branku a sedmou výhru v řadě pro Canucks zajistil v čase 58:31 Tyler Myers.

59:20
    Pavel Bučněvič od modré čáry minul branku Vancouveru, tlak hostů pokračuje dál.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení a tento zápas pravděpodobně vyhraje, ujala se rána, kterou nenápadně vyslal TYLER MYERS. Asistence: Bo Horvat a Quinn Hughes.

58:00
    Mnoho času už ze druhé třetiny nezbývá. Ani jeden tým nyní nechce chybovat. Hraje se o hodně.

57:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks.

57:20
    26:36, tak vypadá statistika střel na branku. Oba týmy se zatím dokázaly prosadit jen jednou.

56:57
    Tanner Pearson (Vancouver) se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal.

56:21
    Jacob Markström nyní podržel své spoluhráče. Obrovskou šanci měl Jacob Trouba, ale jeho ránu chytil do rukavice přesunující se brankář.

56:01
    Jacob Trouba se dostal do útočného pásma, Jesper Fast vyslal křížnou střílenou přihrávku, ale nikdo nedokázal tečovat.

55:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. Alexandar Georgijev bude muset být spolu s obránci pozorný.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je stále vyrovnaný. Šance k vidění jsou, jen je ani jeden celek nedokáže proměnit.

53:32
    Pavel Bučněvič pálil z první od modré, jeho rána do horní části branky končí těsně vedle.

52:30
    Vancouver odehrál kotouč tak, aby z toho nebyl icing, a tak mohou domácí vystřídat. Formace mění i hosté.

52:00
    Osm minut hry nás dělí od konce třetí třetiny, jeden z hostujících hráčů zakončoval z dobré pozice mezi kruhy, branku však minul.

50:35
    Alexander Edler (Vancouver) se napřáhl na modré čáře, jeho rána končí vedle branky, gólman Rangers zasahovat nemusel.

49:45
    Jacob Markström (Vancouver) nyní podržel své spoluhráče, připsal si dva rychlé a důležité zákroky. Díky němu je stav zápasu stále vyrovnaný.

49:17
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

48:06
    Mika Zibanejad pálil z první, jeho ránu z velké dálky betonem vyrazil přesunující se brankář Canucks.

47:40
    Mika Zibanejad (NY Rangers) měl ve středním pásmu hodně prostoru, dostal se do útočné třetiny, ale vypálit na branku nedokázal.

47:12
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali.

47:00
    Střelecky je aktivnější New York Rangers, který vede v tomto ohledu 28:24.

46:25
    Jacob Markström (Vancouver) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

46:10
    Alexandar Georgijev kryje kotouč po střele Virtanena. Komerční přestávka.

45:42
    Bo Horvat (Vancouver) pálil od modré čáry, opřel se do kotouče, ale jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

45:10
    Bez výraznějších šancí se nyní hra přelévá ze strany na stranu.

44:40
    Canucks se nyní usadili v útočném pásmu, Alexandar Georgijev si s první střelou poradil, dorážku nedovolila obrana Rangers.

44:07
    Optickou převahu mají momentálně hosté, Chris Kreider (NY Rangers) pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu vyrazil Jacob Markström.

44:26
    Greg McKegg (NY Rangers) dlouhou dobu motal hlavu domácím obráncům, ale vinou dobré osobní hry beků Canucks vypálit nedokázal.

43:01
    Jake Virtanen obkroužil branku, přihrával do lepší pozice, kde viděl spoluhráče, ti se ale ke kotouči nedokázali propracovat.

42:16
    Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

41:54
    Mika Zibanejad se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankář Jacob Markström jej vychytal.

41:13
    Tanner Pearson pálil z dobré pozice, jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě.

40:53
    Sledujeme klidnější úvod hry ve třetí třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:30
    Hosté už hrají v plném počtu.

39:20
    J. T. Miller minul branku o malý kousek.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:43
    Až nyní se hráči ve tmavých dresech usadili v útočném pásmu, kde kombinují..

38:27
    Přesilovku hrají domácí, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

37:52
    Jacob Markström velmi dobře dokázal vychytat pokus, který vyslal z bezprostřední blízkosti Jesper Fast (NY Rangers).

37:23
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Greg McKegg – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

37:15
    Další práce pro hostujícího brankáře, který si dokázal poradit se střelou soupeře.

37:00
    Jake Virtanen (Vancouver) se v útočném pásmu dostal ke střele, jeho projektil končí vedle branky.

36:35
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.

35:41
    Špatná rozehrávka Canucks vrací hru před branku Vancouveru. Ragners jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 20:16.

35:04
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, mnoho šancí momentálně k vidění není.

34:21
    Quinn Hughes (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje Alexandar Georgijev. Buly před jeho brankou.

33:47
    Brock Boeser (Vancouver) si vybruslil do dobré pozice před brankou, dostal přihrávku. Jeho ránu vyrazil brankář ramenem nad branku do ochranné sítě,

33:09
    Elias Pettersson vyslal tvrdou ránu, ale brankář Rangers si dokázal poradit.

33:00
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

32:39
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., vysoká hůl).

32:04
    Hra je hodně rozkouskovaná, plynulou hru rozhodně nesledujeme. Tento duel příliš atraktivní hokej rozhodně nenabízí.

31:36
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

31:07
    Ryan Strome (NY Rangers) se dokázal velmi dobře vrátit, a tak zablokoval střelecký pokus soupeře.

30:38
    Hráč Canucks může hrát, zakázané uvolnění proti jeho týmu se nepíská. Domácí se usadili v útočném pásmu, Christopher Tanev (Vancouver) od modré čáry minul branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný, mnoho šancí momentálně k vidění není.

29:29
    Vhazovat se nyní bude po zakázaném uvolnění před brankou domácího celku, který tedy nemůže prostřídat.

29:01
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:30
    Jacob Markström si dokázal poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal jeden z hráčů Rangers.

28:25

27:49
    Artěmij Panarin (NY Rangers) se dostal sám do střelecké pozice, ale jeho akci zastavila obrana domácího celku. Ta si nyní počíná zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru.

27:07
    Pavel Bučněvič to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal. Obrana Canucks výborně zapracovala.

26:42
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

26:32
    Komerční přestávka.

25:34
    Filip Chytil (NY Rangers) hraje ve středním pásmu, nahodil kotouč na domácí branku.

25:01
    Jacob Markström rozehrál na obránce, ale nikdo z jeho spoluhráčů nezakončil. Na druhé straně neuspěl Filip Chytil.

24:20
    Mnoho šancí ve druhé třetině zatím neregistrujeme, ani jeden celek se nikam nežene.

23:30
    Troy Stecher (Vancouver) rozehrával od své branky, s následnou střelou si brankář poradil.

22:20
    Alexandar Georgijev kryje ránu od modré čáry, buly před jeho brankou. Jeho tým už hraje v plném počtu.

22:20

21:44
    Vancouver vinou zblokované přihrávky přišel o útočné pásmo.

21:24
    Alexandar Georgijev kryje kotouč po střele domácího beka od modré čáry.

21:10
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

20:44
    Elias Pettersson (Vancouver) pálil z dobré pozice před brankou, ale neuspěl.

20:19
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Strome – 2 min., podrážení).

20:01
    Vyrovnané utkání pokračuje dál druhou třetinou.

20:01

Antoine Roussel poslal domácí do vedení, a pak dokázal vyrovnat Pavel Bučněvič. Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Střelecky vedou hosté 13:6.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    J. T. Miller byl sám před brankou, ale trefil horní tyčku.

19:35
    Ještě jedno vhazování v domácím útočném pásmu. Quinn Hughes (Vancouver) pálil od modré čáry a Alexandar Georgijev kryje jeho nahození.

19:30

19:15

18:20
    Rangers rozehrávají od své branky, sledujeme aktivní hru hostující týmu, Adam Fox neuspěl od modré čáry a Pavel Bučněvič netrefil dorážku.

17:40
    Artěmij Panarin pálil z dobré pozice, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

17:15
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., hákování).

16:43
    Brock Boeser byl na druhé straně útočného pásma volný, ale nedokázal zpracovat přihrávku.

16:14
    Hokejisté hostujícího celku mají převahu, na střely vedou 11:5, na góly je tento zápas zatím vyrovnaný.

15:42
    Pavel Bučněvič pálil bekhendovou stranou hole, jeho projektil dokázal vyrazit domácí brankář.

14:56
    Rangers se usadili v útočném pásmu, nakonec pálil Greg McKegg (NY Rangers), jehož projektil kryje brankář domácího celku. Buly v obranné třetině Canucks.

14:03
    Filip Chytil (NY Rangers) se dostal ve svém obranném pásmu do kontaktu s Mottem. Vypadá to, že český hráč má pochroumané koleno.

13:47
    Canucks se nyní usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali.

13:22
    Artěmij Panarin (NY Rangers) pálil z bezprostřední blízkosti, brankáře soupeře překonat nedokázal. Jeho střelu kryje Jacob Markström.

12:25
    Rangers rozehrávají od své branky, Mika Zibanejad (NY Rangers) zavezl kotouč do útočného pásma, ke střele se z otočky mezi kruhy dostal Chris Kreider. Jeho rána byla zblokovaná.

11:57
    Mika Zibanejad (NY Rangers) se dostal do útočného pásma, následně od modré čáry pálil Jacob Trouba (NY Rangers). Jeho ránu kryje domácí brankář, který puk dobře viděl.

11:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Sledujeme klidnější pasáž hry.

11:22
    Kaapo Kakko pálil na druhé straně a jeho projektil kryje Jacob Markström. Komerční přestávka.

11:03
    Alexander Edler (Vancouver) rozehrává od své branky, kotouč dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

10:42
    Buly ve středním pásmu, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam vyloženě nežene.

10:13

09:38
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers, Alexandar Georgijev musí být pozorný.
    07:59 Pavel BUČNĚVIČ - 1:1

07:59
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno, obrana Canucks nechala u tyčky zcela volného PAVLA BUČNĚVIČE, ke kterému se dostal puk, a pak už zakončení bylo snadné. Asistence: Chris Kreider.

07:21
    Nyní se domácí usadili v útočném pásmu. Rána od modré čáry byla tečovaná, kotouč končí vedle branky. Hra pokračuje dál. Adam Gaudette (Vancouver) bojoval o kotouč.

06:29

05:53
    Přesilovku hrají hráči Rangers, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Vancouver hraje výborně defenzivně.

05:00
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry až za branku Rangers.

04:28
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., sekání).

04:05
    Domácí brankář rozehrává od své branky, aktivněji nyní hraje hostující celek, domácí Jacob Markström musí být pozorný.

03:16
    Jacob Markström (Vancouver) kryje kotouč po střele, kterou vyslal aktivně hrající obránce Anthony DeAngelo (NY Rangers).

02:48
    Artěmij Panarin (NY Rangers) to nemyslel vůbec špatně, ze strany si vybruslil před branku, a pak tvrdou ránou trefil brankovou konstrukci.

02:12
    Ryan Strome (NY Rangers) vedl útočnou akci svého celku, ale do útočného pásma se nedostal.
    01:20 Antoine ROUSSEL - 1:0

01:20
    Domácí celek se ve druhé minutě dostává do vedení, první střelu brankář zastavil, druhou už ne. Kotouč do branky dorazil ANTOINE ROUSSEL. Asistence: Loui Eriksson a Bo Horvat.

01:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks, Jacob Markström musí být pozorný.

00:23
    Ryan Strome (NY Rangers) se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet, ale ke střele se hosté nedostali.

00:01
    Předposlední zápas NHL, který se hraje dnes v noci, začíná.

00:01

Sledujeme slavnostní úvod zápasu.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Q. Hughes, Ch. Tanev, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, Boeser, E. Pettersson – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Panarin, R. Strome, Fast – B. Howden, Chytil, Kakko – Br. Smith, McKegg, Haley.

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, MacPherson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks odehrál 41 zápasů s bilancí 16-6-4-15 a získal 48 bodů. V tabulce Pacifické divize je na čtvrté pozici. Posledních pět zápasů vyhrál. Poradil si s Pittsburghem Penguins 4:1, Edmontonem Oilers 4:2, Los Angeles Kings 3:2, Calgary Flames 5:2 a Chicagem Blackhawks 7:5.

New York Rangers odehrál 40 zápasů s bilancí 16-3-4-17 a získal 42 bodů. V tabulce Metropolitní divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Carolinou Hurricanes 5:3 a s Torontem Maple Leafts 5:4 v prodloužení. Nestačil na Philadelphii Flyers 1:5, Edmonton Oilers 5:7 a Calgary Flames 3:4.

Vedení Canucks si pro tento zápas připravilo speciální akci, doprovodný program se odehraje ve znamení 90. let minulého století.

Vancouver Canucks hraje c poslední době velmi dobře, z posledních pěti zápasů vyhrál všechny.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucka a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Roussel (Eriksson, Horvat), 59. T. Myers (Horvat, Q. Hughes) – 8. Bučněvič (Kreider)

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, MacPherson

Diváci: 18.871