Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
New York Rangers
Neděle 05.01.2020, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

1. Jacob Markström (VAN) 35 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Bo Horvat (VAN) 0+2
    3. Alexandar Georgijev (NYR 25 zák., 2 góly, 92,6% (06:52:42)

Československá stopa v utkání:
    Filip Chytil (tým) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:55

Antoine Roussel poslal domácí v první třetině do vedení, vyrovnal ve druhé části Pavel Bučněvič. Rozhodující branku a sedmou výhru v řadě pro Canucks zajistil v čase 58:31 Tyler Myers.

59:20
    Pavel Bučněvič od modré čáry minul branku Vancouveru, tlak hostů pokračuje dál.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení a tento zápas pravděpodobně vyhraje, ujala se rána, kterou nenápadně vyslal TYLER MYERS. Asistence: Bo Horvat a Quinn Hughes.

58:00
    Mnoho času už ze druhé třetiny nezbývá. Ani jeden tým nyní nechce chybovat. Hraje se o hodně.

57:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks.

57:20
    26:36, tak vypadá statistika střel na branku. Oba týmy se zatím dokázaly prosadit jen jednou.

56:57
    Tanner Pearson (Vancouver) se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal.

56:21
    Jacob Markström nyní podržel své spoluhráče. Obrovskou šanci měl Jacob Trouba, ale jeho ránu chytil do rukavice přesunující se brankář.

56:01
    Jacob Trouba se dostal do útočného pásma, Jesper Fast vyslal křížnou střílenou přihrávku, ale nikdo nedokázal tečovat.

55:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. Alexandar Georgijev bude muset být spolu s obránci pozorný.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je stále vyrovnaný. Šance k vidění jsou, jen je ani jeden celek nedokáže proměnit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Roussel (Eriksson, Horvat), 59. T. Myers (Horvat, Q. Hughes) – 8. Bučněvič (Kreider)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Q. Hughes, Ch. Tanev, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, Boeser, E. Pettersson – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.
    New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Panarin, R. Strome, Fast – B. Howden, Chytil, Kakko – Br. Smith, McKegg, Haley.

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, MacPherson

Diváci: 18.871