Německo – Kazachstán 6:0 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (kon.) | Kanada – Rusko 4:3 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 05.01.2020, 13:00 • ZS Luďka Čajky • turnaj O Pohár DHL • 30. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek dne. (15:05:10)

Dnešní zápas je u konce. Hosté sice dohnali tříbrankovou ztrátu, obrat však domácí hokejisté nepřipustili. V prodloužení rychlou brankou rozhodl Matěj Sebera o tom, že dva body dnes zůstávají ve Zlíně.

60:12
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé. Domácí hned z první akce v prodloužení rozhodují zápas. MATĚJ SEBERA ze strany prostřelil brankáře Quappa. Asistence: Jan Jaroněk, Sebastian Fajkus.

60:01

Ve třetí části to dlouho vypadalo, že Zlín má zápas pod kontrolou. Hosté však v závěru dvakrát ujeli obráncům a podařilo se jim utkání vyrovnat. O vítězi tedy rozhodně až nastavení.

60:00

59:36
    Kořének kryje puk do lapačky a přerušuje hru.

59:10
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dobiáš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Leonhardt – 2 min., hrubost).

59:10
    Dobiáš a Leonhardt se do sebe zaklesli a nebýt rozhodčích, kteří rychle přispěli, asi by se do sebe i pustili.

58:06
    Chludil se aktivně tlačil do brankoviště, gólman Quapp si však situaci pohlídal a bezpečně schoval puk pod lapačku. Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

56:51
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! MARTIN HLOŽEK se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesně mířenou střelou k pravé tyči zlínské branky. Asistence: Maksymilian Szuber a Oskar Maier.

56:15
    Po vhazování v obranném pásmu se hosté – s krátkou přestávkou ve střední třetině kvůli ofsajdu – dostali až před branku Zlína.

55:27
    Vhazování v útočném pásmu Zlína.

54:17
    Tak vypadá to, že závěr utkání bude přece jen dramatický. JAKUB BORZECKI se ze strany prodral až před Kořénka a rychlou kličkou se mu podařilo zasunout puk podél betonu až za čáru. Asistence: Maksymilian Szuber.

53:46
    Leonhardtova střela ze strany minula branku Zlína.

53:18
    Dobiáš zachytil rozehrávku Salzburgu, domácí se tak udrželi v útočném pásmu a hledají skulinu v obraně hostů.

52:04
    Hosté hrají v plném počtu.

51:38
    Druhou polovinu oslabení už zvládá Salzburg lépe, podařilo se mu i několikrát za sebou dostat puk ven z pásma.

51:06
    Domácí se usadili v útočném pásmu jak vodní kámen v rychlovarné konvici. Drží puk na hokejkách a snaží se přihrávkami dostat do nějaké gólové šance. Hosté mají teď v obraně hodně práce.

50:04
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Müller – 2 min., faul kolenem).

50:02
    Třetí třetina se překlopila do své druhé poloviny. Domácí zatím ctí heslo, že nejlepší obrana je útok, a snaží se držet puk co nejdál od své branky.

48:41
    Domácí špatně načasovali střídání, pro dva hráče Salzburgu se tak otevřel prostor k útoku. Hložek se rozhodl pro tvrdou ránu, která se otřela o boční síť. Brankář Kořenek hned vzápětí raději přikryl puk do lapačky a přerušuje hru.

47:22
    Luža našel dlouhou přihrávkou Frömela, který se dostal za obránce a prchal sám na Quappa. Zlínskému útočníkovi však v poslední chvíli sjel puk z čepele.

46:33
    Po přerušení hry se u rakouské branky strhla menší potyčka, rozhodčí ovšem dali důrazně najevo, že rozhodně nestojí o nějaké pěstní výměny názorů.

45:50
    Seberovu střelu ze strany vyrazil gólman Quapp před sebe. O zbytek se pak postarali jeho obránci.

45:14
    Hokejisté se nyní přetlačují o puk u mantinelu v obranném pásmu Salzburgu.

44:35
    Domácí hokejisté ujeli do přečíslení dva na jednoho, Lužova přihrávka na Frömela ovšem nebyla z nejpřesnějších.

44:18
    Zakázané uvolnění Zlína, hra se přesouvá zpět před Kořénka.

43:14
    Wolfova rána z prostoru mezi kruhy zaduněla o plexisklo za domácí brankou.

42:35
    Domácí rychle přenesli hru do útočného pásma a vybojovali si vhazování před brankou Salzburgu.

41:27
    Ofsajd domácího týmu.

40:36
    Domácí hrají v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:27.

V úvodu druhé části Zlín přidal třetí gól a dlouho se zdálo, že má utkání pod kontrolou. Rakušané se nemohli dostat do nějakého souvislejšího tlaku. V závěru třetiny však hosté přece jen vstřelili svůj první gól, pomohla jim k tomu přesilová hra. Třetí třetina tak bude jistě velmi zajímavá, stále není rozhodnuto.

40:00

39:51
    Domácí vyhazují puk až k brance Salzburgu.

39:15
    Rozhodčí vykazují hosty z útočného pásma, důvodem je postavení útočícího hráče v brankovišti.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:36
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kozubík – 2 min., vysoká hůl).

38:18
    Tentokrát už se hosté prosazují a díky využité přesilovce snižují na 1:3 ze svého pohledu. Úspěšným střelcem je MAXMILIAN HENGELMÜLLER. Asistence: Christian Obu a Oskar Maier.

37:32
    Do nadějné pozice se dostal Reich, ten však svou střelu nedokázal zvednout nad beton zlínského brankáře.

37:04
    Hosté jsou útočném pásmu, zatím se jim ale nepodařilo zlínskou obranu příliš rozhodit.

36:26
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Sebera – 2 min., hákování).

35:18
    Wolf se snažil tečovat před Kořénkem střelu jednoho ze svých spoluhráčů, na domácího brankáře si však nepřišel.

33:55
    Hosté přidali na aktivitě i na agresivitě a svým napadáním teď Zlínu hodně znepříjemňují rozehrávku.

33:29
    Zlínu se nepodařilo přejít přes útočné pásmo v souladu s pravidly. Rozhodčí píská ofsajd.

32:06
    Zakázané uvolnění Zlína.

31:27
    Luža tvrdě vypálil ze strany, do jeho rány ještě vložil hůl Chludil, ovšem Quapp vytěsnil puk betonem.

30:30
    Domácí několikrát ohrozili branku Salzburgu, Rakušané však odolávají a teď se jim navíc podařilo i vyhodit puk ven z pásma.

29:43
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Szuber – 2 min., podrážení).

28:33

28:01
    Chludil zavezl puk do útočného pásma. Po několika rychlých přihrávkách se domácí dostali ke střele, puk se nakonec otřel o brankovou konstrukci.

27:05
    Začátek oslabení zvládají domácí dobře, daří se jim držet puk daleko od branky.

26:33
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Leonhardt – 2 min., podrážení).

24:35
    Kořének teď podržel domácí tým, když vychytal jednoho z hostů v samostatném úniku.

23:54
    Další zlínský pokus Quapp kryje do výstroje. Hra je přerušena.

22:35
    Domácí bleskově využívají druhou přesilovku a vedou už o tři góly. Jáchym Janošek tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střelu tečoval SEBASTIAN FAJKUS přesně do horního rohu branky. Asistence: Jáchym Janošek, Karel Holík.

22:26
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Müller – 2 min., hákování).

22:06
    Zakázané uvolnění hostů.

20:29
    Fajkus se dostal za obránce hostů, jeho samostatný únik brankář Quapp kryje.

20:01

První třetina utkání je za námi. Týmy se zatím střídají v aktivitě. Zlínu pomohla především využitá přesilovka, od té doby začal být nebezpečnější a podařilo se mu přidat i druhý gól.

Další třetina začne přibližně v 13:42.

20:00

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny, Zlín zároveň vyhodil puk na zakázané uvolnění.

18:14
    Zlín hraje v plném počtu.

17:42
    Domácí se pozorně brání a teď se jim podařilo vyhodit.

17:05
    Hosté kombinují s pukem v útočném pásmu.

16:14
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Riedl – 2 min., krosček).

15:28
    Domácí se dostali do přečíslení, které využili. Sebastian Fajkus poslal puk na JÁCHYMA JANOŠKA, který okamžitě vypálil. Už se zdálo, že brankář Quapp střelu zastavil, puk mu však nakonec propadl do sítě. Asistence: Sebastian Fajkus a Vojtěch Dobiáš.

14:07
    Domácí se usadili v útočném pásmu a ostřelují branku Salzburgu, odkud to jen jde.

12:51
    Dobiáš dostal křižnou přihrávku do volného prostoru před brankou, ovšem nepovedlo se mu Quappa překonat. Brankář Rakušanů se velmi dobře přesunul.

12:14
    Zlínská střela skončila ve výstroji brankáře Quappa. Hra je přerušena.

11:30
    Hosté se pochopitelně snaží o co nejrychlejší odpověď, ovšem Zlín zůstává směrem dozadu pozorný.

09:54
    První gól utkání je tady. Domácí se rychle přesunuli do útočného pásma, vyměnili si několik přihrávek a KAREL HOLÍK nakonec překonal brankáře Quappa. Využitá přesilovka, Zlín vede 1:0. Asistence: Matěj Sebera a Vojtěch Dobiáš.

09:07
    Janošek nahodil puk od modré čáry a někdo z hokejistů před brankou jej stihl tečovat. Změna směru nadělala před Quappem docela vítr.

08:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hložek – 2 min., podrážení).

08:04
    Quapp dobře zasáhl betonem, následnou protiakci hostů zastavil ofsajd.

06:40
    Wolf aktivně napadal a hnal se za nahozeným kotoučem, čímž pořádně provětral Hrazdiru s Janoškem. Domácí hráči však situaci zvládli.

06:06

05:11
    Hadamczik dostal křižnou přihrávku a snažil se ohrozit zlínskou branku. Do jeho střely lehnul domácí Luža a zablokoval ji.

04:28
    Také Quapp na druhé straně si teď pořádně sáhl na puk. Střelu jednoho ze zlínských hráčů schoval do výstroje. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

03:03
    V úvodu utkání se hraje především před brankou Zlína. Další střelu hostů, tentokrát od modré čáry, kryje Kořének do lapačky.

02:26
    Zakázané uvolnění Zlína, vhazovat se bude před Kořénkem.

02:17
    Hráči bojují o puk u mantinelu za zlínskou brankou.

01:24
    Hložek se prodral ze strany do zakončení, Kořének jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.

00:01

PSG Berani Zlín: Kořének (Hamrla) – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Frömel, Chludil.

EC Red Bull Salzburg: Quapp (Bugl) – Obu, Schwaiger, Menner, Szuber, Reich, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller.

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Blažek.

Dnešní duel je druhým vzájemným zápasem obou soupeřů v této sezoně. Poprvé se Zlín a Salzburg utkali 20. října, Rakušané tehdy na domácím ledě zvítězili 6:3.

Zlínu to v letošní sezoně příliš nejde. V soutěži sbírá především porážky v tabulce mu patří předposlední 18. místo. Před Vánoci sice rozstříleli doma Kladno 9:0, šlo ovšem spíše o výjimku. Z posledních deseti zápasů totiž mladí Berani padli hned osmkrát. Jak se jim povede dnes?

Salzburg je na tom lépe. Dosud nasbíral přibližně stejně výher jako porážek a pohybuje se ve středu tabulky. Aktuálně náleží Rakušanům 11. pozice. Na rozdíl od Zlína už mají hokejisté Salzburgu v letošním kalendářním roce jedno utkání za sebou – včera vyhráli v Olomouci 5:1. Podaří se jim vyhrát také na východě Moravy?

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Turnaj O Pohár DHL má dnes na programu jeden zápas – na Zimním stadionu Luďka Čajky se proti sobě postaví Zlín a rakouský Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 10. Holík (Sebera, Dobiáš), 16. Janošek (Fajkus, Dobiáš), 23. Fajkus (Janošek, Holík), 61. Sebera (Jaroněk, Fajkus) – 39. Hengelmüller (Obu, Maier), 55. Borzecki (Szuber), 57. Hložek (Szuber, Maier)

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Blažek