Vienna Capitals – Znojmo 2:1 (kon.)
spusu Vienna Capitals
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 05.01.2020, 17:30 • Albert Schultz Eishalle • bet-at-home ICE Hockey League • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V 36. kole EBEL uvidíme česko-rakouské derby – mezi Vienna Capitals a Orli Znojmo. Není to tak dávno, co se tihle soupeři spolu utkali. Na znojemském stadionu Vídeň porazila Orly 5:0 (30.12. 2019). Z posledních pěti vzájemných zápasů se pokaždé radoval rakouský celek z Vídně, pro Orly to bude tedy velký oříšek.

VIENNA CAPITALS

Umístění v tabulce: 2. místo (32 zápasů – 108:69 – 61 bodů)

Forma: V, V, V, V, P

Vídeň je rozjetá a drtí jednoho soupeře za druhým. V posledním zápase však formu nepotvrdila a prohrála na ledě Lince 2:3. I přes tuto prohru mají dobře našlápnuto v umístění v TOP5, což by znamenalo přímý postup do Play-off. Na soupeře ze Znojma mají náskok 6 bodů a k tomu zápas k dobru. Nejproduktivnějším hráčem Vídně je Ty Loney s 38 body za 15 branek a 23 asistencí.

ORLI ZNOJMO

Umístění v tabulce: 3. místo (33 zápasů – 114:109 – 55 bodů)

Forma: V, P, P, V, P

Znojmo trápí velká marodka, v posledních zápasech hrají jen na tři pětky. Tohle je pro Orly velký problém, jelikož se hraje skoro ob den a kádr mají velmi úzký. Naposled se představili na ledě maďarského Fehérváru. Na něj nestačili a prohráli 0:4. V tomto utkání jim chyběla brankářská jednička Teemu Lassila (nebyl ani na střídačce) a v brance se po vítězném předešlém utkání představil opět Dominik Groh. Nejproduktivnějším hráčem Znojma je Anthony Luciani s 47 body za 13 branek a 34 asistencí. Vévodí tak celkovému bodování EBEL.

Aby toho nebylo pro Znojmo málo, dostala se tato informace:
    V kabině A-týmu Orlů v posledních dnech propukla chřipková epidemie. Spolu s vysokým počtem zraněných hráčů to znamená, že pro dnešní utkání ve Vídni je zcela zdravých jen osm hráčů kádru. Klub se pokoušel u vedení soutěže vyjednat odložení zápasu, to ale bylo pod hrozbou vysoké pokuty zamítnuto. Znojmo tak na ledě Capitals nastoupí ve značně oslabené sestavě. O příchodu nových hráčů, kteří by vhodně posílili aktuální kádr před klíčovou fází sezóny, probíhají intenzivní jednání. Uvidíme, jak si s tímto Orli poradí..

Nakonec to se Znojmem nevypadá tak zle. Což je samozřejmě velmi dobře a tahouni v sestavě nechybí.

Rozhodčí: Nikolic, Piragic – Hribar, Nagy.

Vídeňští hráči již nastupují na ledovou plochu a řadí se na středu kruhu. Na led vjíždí také Znojemští.

00:01

00:15
    Úvodní vhazování derby vyhrávají domácí, ale o puk v souboji přichází. Znojmo tak je v útočné třetině, tam se ale dlouho neohřálo.

01:35
    Vídeň prostřídala hráče a drží útočné pásmo. Znojmo zatím vzdoruje a poté rozhodčí po přerušení přesouvá hru do středního pásma.

02:38
    První střela letěla na Zapolskiho. Ten puk do lapačky chytá a následuje buly po jeho pravici.

02:49
    Po vyhraném vhazování se Znojmo dostalo k další střele, brankář ji vyrazil pouze před sebe. Tam číhal hráč hostů a dostal se ještě k dorážce. Zapolski měl co dělat, aby puk neskončil za jeho zády.

03:37
    Orli zavezli puk do útočné třetiny, vystřelili, ale o puk v rohu kluziště přišli.

04:24
    Také Groh si připisuje svůj první zákrok. Vhazování po jeho pravici vyšlo lépe pro jeho tým, ale poté následoval boj o puk v rohu kluziště.

06:00
    Vídeň se po odraženém puku dostala k několika dorážkám, jenže Groh byl pevný a puk za svoje záda nepustil.

06:15
    Komerční přestávka.

06:53
    Už se pokračuje a to vhazováním před znojemskou brankou. Po něm se do rychlého útoku vydali hosté a Zapolski po těžkém zákroku puk přidržel pod svojí lapačkou.

07:35
    Hráč domácích se vydal do útoku, jenže jeho spoluhráči odjeli na střídačku a nechali ho tak napospas Orlům.

07:41
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Robert Flick – 2+2 min, naražení zezadu).

08:57
    Orli vzdorují nátlaku domácích a vyhazují puk ze svého pásma.

10:50
    Do konce trestu již moc nezbývá a Znojmo zvládá oslabení na jedničku. Vídeň skoro do ničeho nepustili.

11:41
    Hosté v plném počtu. Dlouhá hra v oslabení zažehnána.

12:37
    Groh střelu dobře viděl a chytá jí. Následuje komerční přestávka.

13:08
    Hra plyne dále a po vhazování před brankou Znojma se k puku dostala Vídeň. Střela od modré míjí Grohovu branku.

13:58
    Domácí nyní drží Znojmo pod tlakem, ale hra se kouskuje častým vhazováním v obranném pásmu Orlů.

14:08
    Nepřesnou přihrávku Orlů zachytil na modré domácí hráče a hnal se spolu se spoluhráčem na Groha. Naštěstí pro hosty branku netrefili.

15:00
    Neustálý tlak domácích stále trvá, Znojmo je usazeno stále před svým brankářem. Vídeň si šance tvořit ale nedokáže.

15:07
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Aleš Sova – 2 min., držení).

15:37
    Z tlaku vyplynul faul, Vídeň si zahraje svojí druhou přesilovku v zápase. Zatím je usazena v útočném pásmu, Orlům se nepodařilo vyhodit puk.

16:14
    Přece jen se jim to napodruhé povedlo a puk je Zapolskiho.

16:40
    Hráč Orlů ukrojil cenné vteřinky z trestu u branky hostů.

17:07

17:49
    Hosté ze Znojma se v poslední desetiminutovce dostávají na puk velmi zřídka.

17:58
    To není vůbec dobré. Další trest, tentokrát pro Aarona Berishu, 2 minuty za hákování.

18:40
    Vídni skáče puk ve středním pásmu, což Orlům velmi vyhovuje. Poté puk z útočného pásma vyhazují. Dobrá obranná práce hostů.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:38
    Vhazování po pravici Groha získává tým Znojma a vyhazuje puk ven z pásma.

19:58
    Další oslabení zvládnuto, Orli v plném počtu.

20:00

Je tu konec první třetiny. Ta byla pro Znojmo velmi těžká, velkou část třetiny hrálo v oslabení nebo bylo pod tlakem. Vídeň dominovala, ale větší šanci natož branku vstřelit nedokázala. Střely na branku 16-8 pro domácí Capitals. Další třetina začne zhruba v 18:20.

20:01

20:10
    Vhazování vyhrává tým Vídně.

21:21
    A domácí začínají opět aktivně, ženou se k brance Groha. Obrana však dále vzdoruje a puk vyhazuje.

22:00
    Do útočného pásma také zavítalo Znojmo. Bojuje o puk v rohu kluziště.

22:58
    Nabídku před branku dostal znojemský hráč, ale přihrávku minul.

23:37
    Nyní se dostává do akce více Znojmo, střelu z modré Zapolski viděl a chytá. Následuje vhazování.

24:21
    Vhazování získalo Znojmo a opět po něm střílí na branku domácích.

25:02
    Hra je nyní vyrovnává a přesouvá z jedné strany na druhou. Práci tak mají oba brankáři.

25:17
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Michal Gago – 2 min., podrážení).

25:17
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Brenden Kichton – 2 min., vysoká hůl).

26:35
    Hra bude pokračovat po vzájemném faulu ve čtyřech na obou stranách.

27:04
    Do útočného pásma se po delší době dostala Vídeň, jelikož tu dlouho nebyla.

27:50
    Hraje se již v plném počtu.

28:00

28:18
    Pokračuje se ve hře a to vhazováním před Zapolskim. Znojmo buly vyhrálo, poté se s pomocí Vídně vyhnala z pásma.

29:35
    Vídeňští objeli branku Groha a snažili se zakončit. To se jim však nepovedlo a Groh zasahovat nemusel.

29:55
    Na ledě zůstává ležet hráč Znojma, s pomocí spoluhráčů se však zvedá a odjíždí na střídačku. Tohle by bylo pro Orly již moc kruté, marodku mají velkou dostatečně.

30:58
    Hosté se drží v útočné třetině, jenže puk ztratili a domácí jdou kupředu. Stejná situace se odehrává i na druhé straně.

31:47
    Orli vybojovali vhazování před Zapolskim, Capitals poté ale vyhazují.

32:51
    Následuje komerční přestávka.

33:18
    Hra pokračuje zakázaným uvolněním Znojma.

34:18
    Z modré vystřelil znojemský hráč. Zapolski si střelu našel a bude se před ním vhazovat.

34:59
    Orli si vyměňují puk ve svém obranném pásmu, poté se vydává dopředu.

35:34
    Domácí Orly napadají v rozehrávce, puk létá sem a tam po velké ploše kluziště.

36:38
    Groh puk vyráží pravým betonem pouze na protihráče, ten však byl pokrytý hráčem Znojma.

37:15
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Antonín Bořuta – 2 min., podrážení).

38:00
    Capitals kombinují v útočném pásmu, poté jim ujel a Znojmo se na chvíli osvobozuje.

38:33
    Obrana i s brankářem Grohem má co dělat, Vídeňští je zaměstnávají rychlými kombinacemi.

38:56
    Orli právě vstřelili branku!

Nádhera! Znojmo v oslabení dává vedoucí branku. ANTHONY LUCIANI si zajel za obranu Vídně, poté samotný vyčkával na modré čáře, kde dostal přihrávku od Mikliše. V samostatném úniku udělal kličku doleva a mezi betony překonal Zapolskiho! Asistence: Mikliš, Češík.

40:00

Máme tu konec druhé třetiny. V této části byla hra více vyrovnaná, přesto domácí měli trochu navrch. Ke konci třetiny dostali nabídku přesilové hry, ta se jim však krutě nevydařila. V oslabení ujel Luciani a poslal Znojmo do vedení 1:0! Střely na branku 6-12 pro Orly. Další třetina začne v cca 19:08.