Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.) | Minnesota – Calgary 4:5 (1:2 po s.n.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Minnesota Wild
4:5 (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0)
Calgary Flames
Pondělí 06.01.2020, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Československá stopa v utkání:

David Rittich (CGY) 65 minut, 30 zákroků, 4 góly, 88,2% (04:04:22)

1. Dillon Dubé (CGY) 0+0
    2. Marcus Foligno (MIN) 2+0
    3. Mark Giordano (CGY) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 34-37; Zablokované střely: 19-18; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-11; Přesilové hry: 1/2-2/4; Trestné minuty: 8-4.
    David Rittich může společně se spoluhráči oslavovat vítězství

Calgary čtyřikrát v zápase prohrávalo, jenže čtyřikrát v řadě dokázalo na jednobrankové vedení Minnesoty odpovědět a po samostatných nájezdech nakonec dovršilo obrat, když vítězný nájezd proměnil Dillon Dubé. Výsledek. Minnesota Wild 4 Calgary Flames 5.

Dillon DUBÉ - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem vítězné branky je DILLON DUBÉ.

7. série
    1:2
    Dillon Dubé si hodil puk před bránou na bekhend a nádhernou bekhendovou střelou vymetl nad lapačkou Alexe Stalocka pravý horní roh brány! Calgary vítězí.

7. série
    1:1
    Luke Kunin předvedl nádherný bekhendový blafák, jenže David Rittich ho vychytal pravým betonem!

6. série
    1:1
    Elias LIndholm byl dalším hráčem, který hledal díru mezi betony brankáře, Alex Stalock ale zasáhl.

6. série
    1:1
    Ryan Hartman provedl svůj nájezd hodně pomalu a navíc bez nápadu. David Rittich ho vychytal.

5. série
    1:1
    Andrew Mangiapane chtěl puk zasunout do sítě u levé tyče, jenže Alex Stalock zasáhl pravým betonem.

5. série
    1:1
    Mats Zuccarello chtěl rychlou střelou zápěstím zamířit mezi betony Davida Ritticha, bez úspěchu.

4. série
    1:1
    Derek Ryan provedl nájezd velice dobře, když rychlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!

4. série
    1:0
    Ryan Donato si na vzdálenější levé tyči skvěle potáhl puk doleva a z ostrého úhlu zamířil pod horní tyč!

3. série
    0:0
    Johnny Gaudreau sice rychle zamíchal s pukem, jenže poté nad ním ztratil kontrolu a nedokázal skórovat.

3. série
    0:0
    David Rittich se rychle vrhl pod nohy Mikka Koiva a dokázal mu puk vleže píchnout svou hokejkou.

2. série
    0:0
    Matthew Tkachuk chtěl na vzdálenější pravé tyči zakončit bekhendem a Alex Stalock zasáhl levým betonem.

2. série
    0:0
    Zach Parise hledal bekhendem pátou díru ve výstroji Davida Ritticha, který včas sevřel betony.

1. série
    0:0
    Sean Monahan zvolil zakončení zápěstím a u levé tyče brány ztroskotal na vyrážečce Alexe Stalocka.

1. série
    0:0
    Kevin Fiala se rozjel na Davida Ritticha jako první a po rychlém zamíchání s pukem mu kotouč sjel z hole.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi dnešního parádního střetnutí nerozhodlo, a tak jsou před námi samostatné nájezdy. Po prodloužení. Minnesota Wild 4 Calgary Flames 4.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:05
    Vyloučený Mark Giordano je zpět na ledové ploše a hra nyní pokračuje až do přerušení ve hře čtyři na čtyři.

62:33
    Jared Spurgeon mohl rozhodnout, když na levém křídle vypálil od hrazení, David Rittich byl ale na přední tyči opět připravený a znovu puk sevřel ve svém náručí.

62:22
    Matt Dumba poté vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a David Rittich puk vyrazil vedle přední tyče.

61:56
    Brad Hunt nyní vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a střelou bez přípravy mířil k přední tyči, David Rittich ale vkleče dobře zasáhl a podržel puk.

61:05
    Mark Giordano se snažil udržet kotouč za vlastní bránou, jenže fauloval. Dvě minuty za podrážení.

60:41
    Minnesota obkroužila středový kruh a poslala na led čerstvou trojici, zatímco Flames nemohli nevystřídat.

60:01

Calgary čtyřikrát v zápase prohrávalo o jeden gól, jenže se mu ve všech čtyřech případech podařilo vyrovnat a čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání v St. Paul tedy zní. Minnesota Wild 4 Calgary Flames 4.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    57:08 Johnny Gaudreau měl obrovskou příležitost rozhodnout!

57:08
    Johnny Gaudreau se řítil ze středového kruhu sám na bránu a bekhendem chtěl puk zasunout mezi betony Alexe Stalocka, což se mu sice podařilo, jenže brankář Minnesoty mezi nimi dokázal kotouč včas sevřít! Obrovská šance.
    55:25 Davida Ritticha v bráně nyní zachránila vzdálenější tyč!

55:25
    Jordan Greenway se dostal ke střele v prostoru mezikruží a střelou zápěstím vzápětí mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, puk se ale od vnitřní strany pravé tyče odrazil ven!
    54:32 Mark GIORDANO - 4:4

54:32
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MARK GIORDANO na levém křídle nyní vystřelil z ostrého úhlu a puk se vzápětí od čepele hokejky Ryana Sutera odrazil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Calgary využilo přesilovou hru a počtvrté dokázalo odpovědět na gól Wild! Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.

54:15
    Zach Parise byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Calgary má šanci počtvrté vyrovnat. Komerční pauza.

53:22
    Andrew Mangiapane hodně nepříjemně vystřelil z prostoru pravého kruhu, jenže Alex Stalock byl připraven a lapačkou puk vyškrábl vedle své brány.

51:58
    Alex Stalock byl hodně nepříjemně atakován, jenže rozhodčí nechali hru plynout dál a nevylučovali. Xcel Energy Center se poté začalo rozléhat hlasité bučení.

50:53
    Johnny Gaudreau chtěl na pravém křídle vystřelit od modré čáry, jenže Kevin Fiala mu puk skvěle vypíchl a řítil se do samostatného úniku, v jehož závěru se mu David Rittich vrhl pod nohy a vleže mu puk vypíchl! Obrovská šance domácích Wild!

50:07
    Marcus Foligno mohl zkompletovat svůj první hattrick v kariéře NHL, jenže z blízkosti Davida Ritticha nepřekonal! Následuje komerční brejk.

49:56
    Nahození Wild z levého křídla skončilo v ochranné síti a hra byla přerušena. Calgary se dvakrát v zápase stalo, že domácí Wild na jeho branku bleskově odpověděli.

48:43
    Úvodní třetina nabídla pět gólů, zatímco druhá poté žádný, a ve třetí třetině jsme zatím byli svědky dvou gólů. Na obou stranách padl ve třetí části jeden gól.

48:09
    Jonas Brodin vystřelil na ose útočného pásma téměř od modré čáry a střelou zápěstím mířil do levého rohu brány, David Rittich ale dobře zasáhl pravým ramenem.

46:56
    Calgary se snaží počtvrté v zápase vyrovnat skóre, nyní se ale na pravém křídle ocitlo v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

46:18
    Flames před pár okamžiky vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Alex Stalock byl ale v domácí bráně Minnesoty připraven a puk vyrazil mimo bránu.

45:32
    Dnešní utkání sleduje 17204 diváků.

44:58
    Dillon Dubé vystřelil na vrcholu prostoru mezikruží a jeho prudká střela minula pravý horní roh brány Minnesoty, kterou dnes hájí brankář Alex Stalock.

43:35
    Luke Kunin vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a David Rittich byl vzápětí málem znovu překonán, tentokrát ale puk dokázal vyrazit mimo.
    42:37 Jordan GREENWAY - 4:3

42:37
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JORDAN GREENWAY si našel prostor před bránou Flames a zády k ní předvedl po nahození Jareda Spurgeona z pravého křídla skvělou teč, po níž puk zamířil k přední tyči! Wild opět odpověděli a vedou. Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Suter.
    41:55 Michael STONE - 3:3

41:55
    MICHAEL STONE na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím nad lapačkou Alexe Stalocka vymetla bližší pravý horní roh brány! Wild třikrát vedli, Flames ovšem třikrát vyrovnali. Asistence: T.J. Brodie a Derek Ryan.

41:16
    Luke Kunin se do zakončení na bodu pravého kruhu pro vhazování nedostal a Calgary poté vyhodilo puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění.

40:33
    Mikko Koivu vypálil na vrcholu prostoru mezikruží a puk mířil k pravé tyči, David Rittich ale skvěle zasáhl svým levým betonem a poté puk zmrazil pod lapačkou.

40:01
    Marcus Foligno v zámořské NHL nikdy nevstřelil hattrick, dnes se ale prosadil dvakrát a proti Calgary ho může dosáhnout. Začíná závěrečná třetí třetina.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-24; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 45%-55%; Hity: 6-9; Přesilové hry: 1/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.

Třetí třetina začne přibližně v 2:59.
    Připomenutí parádní bomby a gólu v podání Travise Hamonica

Zatímco úvodní část dnes brankářům na obou stranách vůbec nevyšla, po přestávce zůstali nepřekonáni. Alex Stalock předvedl několik solidních zákroků a skvěle si vedl také hostující český brankář David Rittich. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 3 Calgary Flames 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Derek Ryan se dostal na pravém křídle k nahození od hrazení, kterým hledal Milana Lucice, kotouč ale skončil pod lapačkou brankáře Alexe Stalocka. Hra přerušena.

39:01
    Rasmus Andersson vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Alex Stalock ho ovšem ukryl ve své lapačce.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:28
    Mathew Tkachuk na levém křídle vypálil z téměř nulového úhlu a málem zaskočil Alexe Stalocka, domácí brankář ale skvěle zasáhl svým pravým betonem.

37:10
    Travis Hamonic odpověděl na šance Minnesoty střelou z pravého křídla, jeho pokus od modré čáry byl ale nepřesný a minul přední tyč domácí brány Minnesoty.

36:33
    Matt Dumba vypálil ihned po vhazování a David Rittich si s jeho ostrou ránou poradil. Hra poté byla znovu přerušena a Wild se marně snaží vstřelit čtvrtý gól.

36:30
    Wild na pravém křídle vypálili od modré čáry a David Rittich dobře zasáhl pravým betonem, aby vzápětí zmrazil puk pod lapačkou a nepustil Wild k dorážce.

35:13
    Zakázané uvolnění se nakonec nepískalo a v Xcel Energy Center probíhá krátká komerční přestávka. Minnesota vede nad hokejisty Calgary o jeden gól.
    34:48 Přehled týmů s nejvyšším procentem slibných příležitostí

34:48
    Mikael Backlund a Matthew Tkachuk se ocitli v levém kruhu pro vhazování ve slibné brankové příležitosti, oba dva ale ztroskotali na betonech Alexe Stalocka! Calgary mohlo vyrovnat skóre.

33:57
    Matt Dumba vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně nad ledem minula vzdálenější levou tyč brány, aniž by byla tečována.

33:03
    Calgary otáčelo hru a kotouč ze středního pásma zamířil mimo ledovou plochu. Hra byla přerušena a následuje vhazování ve středovém kruhu neutrální zóny.

32:23
    Jordan Greenway chtěl z blízkosti zamířit do pravého rohu brány, jenže David Rittich jeho bekhendové zakončení zřejmě levým ramenem vytáhl mimo bránu.

31:14
    David Rittich nyní skvěle zasáhl proti tečované střele Marcuse Foligna z levého kruhu a poté vyrazil i ránu Brada Hunta, který bez přípravy vypálil od modré čáry.
    30:11 Brankář Alex Stalock se rychle vrhl pod nohy protihráče

30:11
    Johnny Gaudreau se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže Alex Stalock se mu vrhl rychle pod nohy a puk vleže zmrazil! Komerční přestávka.

29:34
    Wild na levém křídle vypálili od modré čáry a David Rittich kotouč bez problému podržel ve svém náručí. Hra byla přerušena a oba týmy si mohou oddechnout.

29:15
    Mark Jankowski se málem dostal ke střele v prostoru mezikruží po skončení přesilové hry, jenže se ocitl mezi dvěma protihráči a střela nakonec nepřišla.

28:32
    Mikael Backlund chtěl z pravého rohu útočného pásma poslat puk na vzdálenější levou tyč, kde číhal jeden z jeho spoluhráčů, přihrávka ale byla příliš prudká.

27:28
    Wild odvedli na levé straně obranného pásma dobrou práci a podél střídaček vyhodili puk až za bránu Davida Ritticha, který se vzápětí ujal rozehrávky.

26:54
    Jordan Greenway znovu zbytečně fauloval v útočném pásmu Minnesoty a tentokrát byl vyloučen za sekání.

26:17
    David Rittich si na opačné straně ledové plochy připsal v rychlém sledu tři zákroky a po posledním zákroku českého brankáře následuje komerční přestávka.

25:43
    Flames mohli znovu skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže si na Alexe Stalocka nepřišli. Mikael Backlund vystřelil bekhendem a viděl jeho zákrok vyrážečkou.

24:43
    Marcus Foligno mohl zkompletovat hattrick, když z levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, David Rittich měl ale čistý výhled a puk vykopl betonem.

24:27
    Alex Stalock fantasticky přečetl hru, když rychle vyjel ze své brány proti jednomu z útočníků Calgary a u trestných lavic puk těsně před ním odpálil do bezpečí.
    23:26 Devan Dubnyk dostal stříbrnou hokejku s číslem zápasů

23:26
    Pokud jste přišli o začátek dnešního střetnutí, Devan Dubnyk byl oceněn za 500 zápasů v NHL.

22:14
    Flames se dostali do zakončení v blízkosti pravé tyče, Alex Stalock se ale mezi betony překonat nenechal a připsal si v bráně Minnesoty další úspěšný zákrok.

21:56
    Calgary bylo v první třetině střelecky aktivnější, jenže se prosadilo dvakrát, zatímco Minnesota třikrát, a prohrává těsně 3:2. Zakázané uvolnění Wild.

20:54
    Minnesota vstoupila do druhé třetiny zápasu hodně aktivně a bojovala o puk za bránou Davida Ritticha, jenže ho udržet nedokázala a ke střele se nedostala.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-14; Zablokované střely: 7-7; Vhazování: 39%-61%; Hity: 3-4; Přesilové hry: 1/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 2:08.
    Nádherná branka v podání domácího útočníka Marcuse Foligna

Calgary dokázalo dvakrát odpovědět na jednobrankové vedení Minnesoty, jenže 46 sekund před přestávkou inkasovalo potřetí a domácí útočník Marcus Foligno zadělal svým druhým gólem v zápase na hattrick. Zatím to není zápas brankářů. Skóre po první třetině v Xcel Energy Center zní. Minnesota Wild 3 Calgary Flames 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Kevin Fiala mohl rychle přidat další gól, když se dostal ke střele v pravém kruhu pro vhazování, český brankář byl ale tentokrát připraven a puk našel v lapačce.
    19:14 Marcus FOLIGNO - 3:2

19:14
    MARCUS FOLIGNO se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče a po ledě kotouč poslal ke vzdálenější levé tyči! Minnesota potřetí vede a skóre duelu činí 3:2! Asistence: Matt Dumba a Luke Kunin.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:54
    Ryan Suter na levém křídle vystřelil zápěstím a jeho střela od modré čáry byla v levém kruhu pro vhazování zablokována. David Rittich tedy nemusel zasáhnout.

17:28
    Mikko Koivu na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho pokus skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena a poté se vhazovalo po pravici Davida Ritticha.

17:00
    Matt Dumba se ocital v dobré šanci v pravém kruhu pro vhazování, jenže hokejisté Calgary mu kotouč vypíchli a domácí obránce se nakonec ke střele nedostal.
    15:40 Travis HAMONIC - 2:2

15:40
    TRAVIS HAMONIC vypálil po zpětné přihrávce Johnnyho Gaudreaua na bodu pravého kruhu pro vhazování a poté nádhernou bombou bez přípravy vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Znovu je vyrovnáno. Tentokrát ovšem na 2:2. Asistence: Johnny Gaudreau a Mikael Backlund.

14:47
    Následovala střela z levého kruhu pro vhazování, která byla taktéž nepřesná, a Wild se poté ocitli v postavení mimo hru. Komerční přestávka.

13:50
    Matt Dumba na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže bránu Davida Ritticha z blízkosti přestřelil.

13:03
    Vyloučený Jordan Greenway se vrátil zpět na led a vzápětí mohl skórovat Eric Staal, brankář David Rittich ale zasáhl vyrážečkou a puk skončil v ochranné síti.

12:14
    Derek Ryan vystřelil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a jeho střela na teč minula přední tyč domácí brány, kterou dnes hájí brankář Alex Stalock.

10:54
    Jordan Greenway zbytečně fauloval v útočném pásmu a vzápětí byl vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

10:42
    Minnesota vystřelila v rychlém sledu z levého a poté pravého kruhu pro vhazování, David Rittich byl ale v obou případech připravený a kotouč úspěšně vyrazil.

10:31
    Alex Stalock zasáhl proti ráně Calgary z pravého křídla a ostrého úhlu a po svém zákroku ztratil helmu. Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka.
    10:06 Marcus FOLIGNO - 2:1

10:06
    MARCUS FOLIGNO si rychle najel v levém kruhu na nádhernou zpětnou bekhendovou přihrávku Joela Erikssona Eka z pravého křídla a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány hostí! Minnesota na inkasovaný gól rychle odpověděla a po pouhých 34 sekundách znovu vede – 2:1! Asistence: Joel Eriksson Ek.
    09:32 Milan LUCIC - 1:1

09:32
    Mikael Backlund nyní na levém křídle pronikl do útočného pásma a z ostrého úhlu poté kotouč nahodil na přední tyč, kde se zastavil o pravou nohu Alexe Stalocka a od pravé brusle MILANA LUCICE se poté odrazil mezi jeho betony do sítě! Alex Stalock si počínal hodně zvláštně a Calgary taktéž využilo svou úvodní přesilovou hru – 1:1. Asistence: Rasmus Andersson a Mikael Backlund.

08:14
    Minnesota špatně střídala a Calgary si po komerční přestávce zahraje první přesilovou hru. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě Wild odpyká Mats Zuccarello.

07:13
    Před bránou Alexe Stalocka vznikl obrovský závar, Dillon Dubé se ale prosadit z blízkosti nedokázal a následná rána z levého kruhu byla Wild zablokována.

06:32
    Jared Spurgeon vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována. David Rittich tedy tentokrát zasahovat nemusel.
    05:01 Kevin FIALA - 1:0

05:01
    KEVIN FIALA vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a český brankář David Rittich předvedl hodně nepovedený zákrok, když puk nedokázal udržet a navíc mu mezi betony prošel do brány! Wild využili úvodní přesilovou hru a vedou nad Flames 1:0. Asistence: Ryan Suter a Zach Parise.
    03:55 Představení obou brankářů: Alex Stalock a David Rittich

03:55
    Ryan Hartman se mohl ze středního pásma řítit sám na bránu, jenže T.J. Brodie ho zezadu evidentně podrazil.

02:53
    Flames se ocitli v první velmi slibné příležitosti, jenže Alexe Stalocka z blízkosti překonat nedokázali. Jmenovitě útočník Derek Ryan, který trefil přímo jeho hruď.

02:24
    Mats Zuccarello se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže bekhendové zakončení bývalého hráče New Yorku Rangers bylo nepřesné a puk je za bránou.

02:08
    Calgary nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a proti hostujícímu kanadskému týmu se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Davida Ritticha.

01:29
    Luke Kunin vstřelil nádherný gól proti Winnipegu a nyní se snažil prosadit na bodu levého kruhu pro vhazování, hosté k němu ale rychle přistoupili a ke střele ho nepustili.

00:57
    Hokejisté Calgary se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Alex Stalock vyrazil a druhou od modré čáry poté bez problému ukryl v náručí.

00:30
    Utkání začalo náporem domácích hokejistů Minnesoty, kteří se do zakončení nedostali, a Calgary mohlo rozehrávat zpoza brány, kterou hájí David Rittich.

00:01
    Brankář Devan Dubnyk v zámořské NHL odchytal 500 střetnutí!

Devan Dubnyk bude před dnešním utkáním oceněn za 500 odchytaných zápasů v NHL.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Hunt – Zuccarello, E. Staal, Greenway – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, V. Rask, Donato. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Mi. Stone – Mangiapane, E. Lindholm, Tkachuk – Backlund (A), Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett. Hlavní trenér: Geoff Ward.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke. Čároví: Travis Gawryletz, Trent Knorr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

David Rittich (CGY) 32 zápasů, 994 zák., 87 gólů, 91,2%

Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošní sezóně NHL jednou potkaly, když se den před Štědrým dnem střetly v Xcel Energy Center a domácí Minnesota nad Calgary zvítězila 3:0.
    Calgary naposledy porazilo New York Rangers, když vyhrálo 4:3

Calgary před zápasem proti Minnesotě vyhrálo pouze tři z posledních devíti zápasů poté, co předtím vyhrálo sedmkrát v řadě. Útočník Johnny Gaudreau během posledních dvou zápasů zaznamenal tři body za gól a dvě asistence. V bráně by měl nastoupit David Rittich.
    Luke Kunin a jeho nádherná branka v zápase proti Winnipegu

Minnesota o víkendu porazila Winnipeg, když zvítězila 3:2 po prodloužení a ukončila sérii dvou porážek. Wild vyhráli čtyři z posledních sedmi zápasů a v jejich bráně proti Calgary začne Alex Stalock. Rozhodující gól proti Winnipegu vstřelil útočník Eric Staal. Prosadí se dnes?
    Minnesota udolala Winnipeg a v pondělí se chystá na Calgary

Calgary zahájí nový týden v Xcel Energy Center, kde v pondělí v noci vyzve domácí Minnesotu a odstartuje sérii dvou venkovních zápasů. Wild si po zápase proti Flames užijí tři dny volna, aby se v pátek v noci střetli s nacházejícím soupeřem znovu, tentokrát na jeho ledě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Fiala (Suter, Parise), 11. M. Foligno (J. Eriksson Ek), 20. M. Foligno (Dumba, Kunin), 43. Greenway (Spurgeon, Suter) – 10. Lucic (R. Andersson, Backlund), 16. Hamonic (J. Gaudreau, Backlund), 42. Mi. Stone (Brodie, D. Ryan), 55. Giordano (J. Gaudreau, E. Lindholm), rozh. náj. Dubé