Frölunda – Luleå 2:3 (kon.) | Djurgården – Mountfield HK 1:3 (kon.)
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 07.01.2020, 18:00 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké úterý z Brna, kde je dnes na programu 32. kolo turnaje O Pohár DHL. Domácí Kometa se střetne v rámci derby s jihlavskou Duklou. Bude se jednat o souboj dvou celků ze spodní části tabulky. Favoritem utkání je však 14. Kometa, která může v případě vítězství držet kontakt s našlapaným středem tabulky. To Jihlava to má složitější a krčí se na dně tabulky tohoto poháru.

HC Dukla Jihlava:

Jihlava se v rámci turnaje trápí, z prosincových osmi střetnutích slavila pouze ve dvou případech, to když na domácím ledě na Mikuláše porazila Pardubice 6:3 a před vánočními svátky zaskočila také Bíle Tygry z Liberce 5:3. Jinak je to ovšem bída a zisk 19ti bodů stačí pouze na poslední 19. místo, ztráta na předposlední Zlín pak činí 7 bodů.

Jihlavu se snaží zvednout trio útočníků, kteří se s počtem 16ti kanadských bodů dělí o pozice nejproduktivnějšího hráče mužstva. Jedná se o Miroslava Judu (9+7), Richarda Pětníka (9+7) a Patrika Čermáka (6+10). Mezi beky pak vyčnívá Adam Dvořák (4+6) s Patrikem Rašínem (0+9). Dukla se bude v Brně snažit po dlouhé době uspět na ledě soupeře, naposledy se mimo domovský stadion radovala 30. listopadu, kdy uspěla na ledě pražské Slavie.

HC Kometa Brno:

Kometa určitě nemůže být spokojena s aktuální 14. místem v tabulce Poháru. Svěřenci trenéra Zachrly prožili chudý prosinec, když porazili pouze Pardubice a to ještě nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Brňané by určitě navázali na svou mimořádnou formu z měsíce října, kdy poráželi jednoho soupeře za druhým. To se však zatím nedaří. Kometa momentálně prochází domácí sérii, kterou započala po novém roce porážkami s Vítkovicemi (2:4) a Třincem (2:3). Modrobílí si pak v domácím prostředí střihnou ještě tři utkání v řadě včetně toho dnešního s Jihlavou.

O prolomení série čtyř porážek bude usilovat nejproduktivnější hráč Komety a zároveň nejlepší střelec Michal Kunc, jenž už také sbírá zkušenosti v extraligovém A-týmu a do sítě soupeřů nastřílel 20 puků a na dalších 9 asistoval. Pouze o jeden bod méně má Matěj Svoboda (11+17). Produktivním útočníkem je také Dominick Vašíček (13+14). Vyloučen není ani start Vojtěcha Střondaly, jenž se do Brna vrátil po hostování v Litoměřicích a absolvoval také světový šampionát juniorů. V obranných řadách má Kometa dalšího perspektivního šikulu Daniela Kowalczyka (3+17). V brankovišti se střídají Jakub Kubík s Matějem Rachůnkem, druhý jmenovaný drží úspěšnost zákroků nad hranicí 91%, naopak Kubík se trápí na úrovni 88,35%.

HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Fajmon, Holemý, Vašíček P., Sedláček, Studený – Pigl, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Sedláček, Malý, Martiška, Vašíček D., Malenovský.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Piskač, Adam, Grauer, Rašín, Smolko, Dvořák – Brož, Zadražil, Pětník, Nevšímal, Kardoš, Fiala, Juda, Čermák, Zdarsa, Doležal, Barák, Vyvial.

Rozhodčí: Maršálek – Komínek, Kráľ.

00:01

00:03
    Utkání bylo zahájeno, po úvodním vhazování se kotouč dostává na brněnské hole.

00:38
    Jihlava se marně pokoušela o kombinaci v útočném pásmu, obrana Komety její souhru včas eliminovala.

01:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se hned z první útočné akce prosazují! Nahození v podání Studeného brankář Krejčí pouze vyrazil, před brankou byl však připraven dorážet JAKUB MALÝ, kterému se nadvakrát podařilo dostat puk do branky. Asistence: Adam Studený, Karel Dufek.

02:09
    Kometa pokračuje v aktivní hře a znovu je usazena v útočném pásmu.

02:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Smolko – 2 min., podrážení).

02:43
    Ihned po vhazování se dostal ke kotouči jihlavský Juda, projel celé hřiště a stačil i zakončit, ovšem s jeho koncovkou neměl Rachůnek v brance Komety zvlášť těžkou práci.

03:22
    Krejčí znovu kotouč pouze vyrazil a na hranici brankoviště dorážel Holemý, jihlavský brankář i napodruhé úspěšný.

03:42
    Dukla vyhazuje.

04:17
    Pigl měl nyní před sebou odkrytou branku Jihlavy, ale ani nadvakrát nedokázal kotouč uklidit za brankovou čáru!

04:32
    Jihlava kompletní.

05:43
    Dukla se marně snaží dostat do obranného pásma Komety, její pokusy troskotají mnohdy již ve střední třetině hřiště.

06:37
    Ovšem ani Kometě se teď útočné akce příliš nedaří, hraje se nahoru dolů se souboji o kotouč ve středním pásmu.

07:06
    Jihlavský Juda se nyní propracoval ke střeleckému zakončení, které Rachůnek vyrazil, tentýž hráč o chvíli později usměrňoval nahození svého spoluhráče, ale rovněž neúspěšně.

07:43
    Jihlava je v posledních okamžicích mírně aktivnějším týmem.

08:33
    Obrana Komety se nyní vypořádala velmi dobře s přítomností jihlavských útočníků a otáči hru směrem ke Krejčímu.

08:57
    Na levém kruhu si střeleckou pozici vypracoval domácí Sedláček, trefil ovšem pouze připraveného brankáře Dukly.

09:42
    Přihrávku Sedláčka do předbrankového prostoru se nadvakrát snažil zužitkovat Indrák, Krejčí svůj tým nyní podržel, jihlavská obrana však povoluje domácím až příliš prostoru na hranici brankoviště.

10:48
    Znovu sledujeme bitvu o každý centimetr ledu, obrany obou celků pracují celkem spolehlivě, a tak se příliš brankových příležitostí nerodí.

11:56
    Kometa ze svého pobytu v útočné třetině nevytěžila nic, k rozehrávce se dostávají hosté z Vysočiny.

12:53
    Obránce Vašíček nastřelil pouze bránícího Judu, naštěstí pro Brno se hostující kanonýr nedostal do samostatného úniku.

13:48
    Do slibné individuální akce se hnal jihlavský Nevšímal, dostal se až k Rachůnkovi a stačil i zakončit, následně byl však důrazně odstaven vracejícím se Sedláčkem.

14:35
    Další individuální akce tentokrát na druhé straně, Malenovský však z mezikruží trefil prvního bránícího hráče a na druhou stranu jde znovu Dukla.

15:38
    Kometě se nyhí daří držet útočné pásmo, Krejčího pozornost prověřil střelou od modré čáry Fajmon, jihlavský brankář vyrazil.

16:26
    Kometa dlouho utahovala smyčku před jihlavskou brankou a z náporu těží druhou branku v dnešním utkání! Kotouč od modré čáry nahodil na jihlavskou branku Snášel, Krejčí kotouč neudržel ve své moci a toho dokonale využil SEBASTIÁN BARTES, když doklepl puk za záda jihlavského brankáře. Asistence: Martin Snášel, Jan Sedláček.

17:15
    Brněnská obrana nyní na modré čáře vystavila jasnou stopku jihlavským útočným akcím.

18:19
    Jihlavská kombinace troskotá na nepřesnosti jejich hráčů, Kometa vyráží do protiútoku.

18:49
    Nenápadnou střelu Fajmona zachytil Krejčí do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.

18:58
    Po přihrávce Studeného se ve slibné palebné pozici ocitl Ivo Sedláček, Krejčí znovu úspěšně vyrazil.

19:36
    Jihlava se ještě snaží před první sirénou snížit.

20:00

Kometě se podařil vstup do utkání, když už v čase 1:17 poslal domácí tým do vedení Jakub Malý. Následující minuty přinesly svižný hokej z obou stran, hrálo se nahoru dolů, ovšem obrany obou celků nepřipouštěly vyložené brankové šance. Kometě se vydařila pasáž v závěrečné pětiminutovce první periody, kdy uzamkla Duklu ve vlastním obranném pásmu a z náporu vytěžila druhou trefu, kterou měl na svědomí Sebastián Bartes. Jihlava však rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem a určitě se ve druhé třetině bude pokoušet o úpravu skóre. Prostřední dějství by mělo být zahájeno v 18:40.

20:01

20:05
    Na startu druhé třetiny pozdravil Rachůnka střelou ze středního pásma hostujcí Juda, brněnský brankář zachytil do lapačky a ještě stačil rozehrát svým spoluhráčům.

20:51
    Jihlava se snaží začít druhou třetinu aktivně, nyní si na pravém kruhu vypracoval palebnou pozici Doležal, Rachůnek znovu ukryl kotouč ve své lapačce.

21:32
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal Čermák s Doležalem, druhý jmenovaný se snažil na hranici brankoviště usměrnit přihrávku Čermáka za Rachůnkova záda, brněnský brankář byl ovšem proti!

22:26
    Kometa se však nenechává dostat do pod tlak a snaží se hru alespoň odvrátit do sředního pásma.

22:53
    Jihlavě se nyní nepodařila rozehrávka a zakázané uvolnění stěhuje hru před Krejčího.

23:45
    Kometa nyní sbírá nahozené kotouče hostů a hlídá obrannou třetinu.

24:37
    Útočný pokus Komety končí ofsajdem, vhazovat se bude tam, kde jsme v posledních chvílích pozorovat hru, tedy ve středním pásmu.

24:57
    Hra se začíná kouskovat, zakázané uvolnění Komety.

25:05
    Nenápadnou střelu Adama Rachůnek vyrazil, Jihlava se pere o svůj prostor v útočném pásmu.

25:45
    Poprvé ve druhé třetině se vylučuje, na trestnou lavici míří hostující hráč Josef Vyvial, jenž odpyká trest za celou lavici, která byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

25:51
    Dukla se okamžitě osvobozuje.

26:30
    Střelecký pokus v podání Holemého končí mimo, Kometa však nadále pokračuje v kombinaci.

26:53
    Až nyní se Jihlavě podařilo vyhodit.

27:45
    Dukla kompletní.

28:15
    Kometa nadále pokračuje v útočných manévrech před Krejčím.

28:34
    Jihlavský brankář nyní dostal kotouč pod kontrolu a hosté mohou v klidu vystřídat.

28:52
    Dukla se po delší době dostala před Rachůnka a jeho pozornost prověřil Zadražil, brněnský brankář je nadále stoprocentní.

29:21
    Domácímu Svobodovi se nyní podařilo vymíchat hostující obranu a předložil kotouč na hranici brankoviště, kde se snažil dorážet Ivo Sedláček, jihlavská obrana v čele s Krejčím tento závar ustála.

30:04
    Kometa odskakuje do tříbrankového náskoku! Tuto situaci si nejspíš brankář Krejčí za rámeček nedá. Po levém křídle se s kotoučem rozjel DANIEL INDRÁK a přízemní střelou procedil kotouč za brankáře Krejčího. Asistence: Matěj Svoboda, Patrik Vašíček.

30:04
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Maláč.

31:11
    Jihlavu třetí inkasovaná branka hodně utlumila, Kometa pokračuje v útočné akci.

31:52
    První přesilovou hru v utkání si zahraje Jihlava, útočným faulem, konkrétně nedovoleným bráněním, se provinil obránce Komety Jan Holemý.

32:09
    Kometa se prosazuje ve vlastním oslabení! Úmysl jihlavského beka vystihl na modré čáře Indrák a okamžitě se rozjel vstříc odraženému kotouči, který dobruslil v rohu útočného pásm, aby jej okamžitě nasměroval na MATĚJE SVOBODU, jenž z voleje umístil kotouč pod horní tyč Maláčovy brány. Asistence: Daniel Indrák.

32:52
    Od modré čáry nyní vypálil Čermák, Rachůnek střelu vyrazil a následně se Kometě podařilo vyhodit.

33:28
    Brněnský tým se znovu osvobozuje a střídá.

33:52
    Kometa hraje v plném počtu.

34:06
    Další přečíslení Dukly dva na jednoho, tentokrát v podání Pětníka s Judou, druhý jmenovaný měl dostatek času, aby zamířil, zvolil horní pravý růžek, který však přestřelil!

35:46
    Jihlava při snaze proniknout do útočného pásma opakovaně v ofsajdu.

36:04
    Maláč si připisuje úspěšný zákrok, když betonem vyrazil střelu domácího obránce Holemého.

36:27
    Bartes nyní poslal přihrávku na Holemého, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti bekhendem, nepodařilo se mu však zvednout kotouč nad beton brankáře Maláče.

37:04
    Kometa výborně střeží střední pásmo a Dukla má velmi těžké probít se před Rachůnka.

37:42
    Rachůnek dvakrát úspěšný proti střelám Zadražila a Nevšímala.

38:12
    Další přečíslení Dukly, Juda předkládal kotouč Barákovi, ani on však nenašel recept na spolehlivě chytajícího Rachůnka.

38:57
    Kometa se bude muset nyní bránit, dvě minuty za příliš mnoho hráčů míří odsedět Karel Dufek.

39:03
    Kometa ihned vyhazuje a Jihlava bude muset začít z obranného pásma.

39:33
    Kometa se podruhé v utkání prosazuje ve vlastním oslabení! Tentokrát hrubou chybu jihlavských beků ztrestal DANIEL INDRÁK, jenž před Krejčím zachoval klid a povedenou bekhendovou kličkou uklidil kotouč do jihlavské svatyně. Bez asistence.

40:00

Po druhé třetině vypadá skóre jednoznačně, Jihlava si však za hrozivé manko může z velké části sama. Dukla se snažila do prostředního dějství vstoupit aktivně, což se jí i dařilo a na chvíli domácí tým přehrávala. Jenže sama se připravila o rodící nápor, když zahrála se šesti hráči. Kometa sice přesilovou hru nevyužila, ale od této chvíle se vrátila do pohody a v polovině základní hrací doby odskočila do tříbrankového náskoku. Jihlavu mohla do hry vrátit přesilová hra, jenže namísto korigování nepříznivého stavu se dostavila čtvrtá branka domácích. Kometa se ve vlastním oslabení prosadila ještě jednou, když v závěru druhé třetiny ujel Jihlavským Daniel Indrák. Podaří se Jihlavě ještě zdramatizovat vývoj utkání? Na to si budeme muset počkat do 19:26.

40:01

40:01
    Závěrečná perioda byla zahájena, Jihlava pokračuje v přesilové hře.

40:24
    Odražený kotouč se snažil za Rachůnka usměrnit Barák, ale branku úplně minul.

40:57
    Sotva skončila početní výhoda Jihlavy, bude se muset Komet bránit znovu. Tentokrát míří na lavici hanby Daniel Indrák za podrážení.

41:02
    Kometě se na úvod oslabeí podařilo vyhodit.

41:52
    Jihlava se po nepřesný střeleckých pokusech sama připravila o útočné pásmo a kotouč je až u Maláče.

42:09
    Dukle se v početní výhodě příliš nedaří, kotouč končí na zakázaném uvolnění.

42:42
    Vašíček nyní předložil v útočné pásmu kotouč Malému, jenž stačil i vystřelit, Kometa tak pošetřila cenné vteřinky.

42:57
    Domácí jsou kompletní.

43:57
    Kometa kontroluje střední pásmo a nikam se moc nežene, na tahu jsou hosté.

44:38
    Přesilová hra pro Kometu, dvě minuty za podrážení fasuje Adam Dvořák.

44:57
    Jihlavě se podařilo dostat kotouč do středního pásma a domácí musí začít znovu.

45:09
    Snaha Komety o rychlý návrat na jihlavské území končí ofsajdem.

46:14
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, zatím však bez střeleckého efektu.

46:39
    Jihlava vyhodila a nyní již hraje v plném počtu.

47:00
    Rachůnek nyní zneškodnil střelu Dvořáka a bude se vhazovat po pravici brněnského brankáře.

47:04
    Rachůnek znovu úspěšný, tentokrát zastavil prudkou střelu v podání Smolka.

47:25
    Svobodovu přihrávku se snažil za Maláče usměrnit Sedláček, sám však skončil v jihlavské brance a rozhodčí pochopitelně píská útočícího hráče v brankovišti.

48:26
    Zakázané uvolnění Jihlavy vrací hru před Maláče.

48:49
    Jihlavský Juda rychle otočil hru, najel si mezi kruhy, odkud však přestřelil brněnskou branku.

49:43
    Kardoš se nyní nadvakrát pokoušel propálit brněnskou zeď, podruhé byla jeho střela celkem prudká, avšak narazila na připraveného Rachůnka, ten dnes odvádí spolehlivý výkon.

50:17
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Smolko – 2 min., faul kolenem).

50:39
    Střelu Holemého přizvedl do ochranné sítě Zdarsa a bude se vhazovat před Maláčem.

51:30
    Jihlava se osvobozuje.

51:59
    Ivo Sedláček nyní vypálil z vrcholku levého kruhu, mířil mezi betony Maláče, jihlavský brankář je však sklepl k sobě včas.

52:17
    Jihlava je kompletní, Brnu se dnes nepodařilo využít jedinou přesilovou hru.

52:53
    Střelecký pokus v podání hostujícího Baráka brněnského brankáře niktera nevykolejil, přesto Dukla získává alespoň vhazování v útočném pásmu.

54:00
    Kometa nyní výborně střeží vlastní obranné pásmo, jihlavské akce troskotají již na modré čáře.

54:25
    Smolkovi se nyní podařilo z levé strany zahrozit přízemní střelou k tyči, která však končí v lapačce brankáře Rachůnka.

54:43
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za napadení fasuje Adam Studený.

54:54
    Rachůnek vychytal střelu Dvořáka a Fajmon se postaral o vyhození kotouče.

55:18
    Dobrá práce Fajmona znovu vedla k osvobození Brna.

55:31
    Přesilová hra Jihlavy je u konce, dvě minuty za držení obdržel Vítězslav Brož, hraje se ve čtyrech.

55:52
    Zadražil obdržel nabídku mezi kruhy do ideální palebné pozice, Rachůnek mu však střelu vyrazil pohotovým zákrokem betonem.

56:28
    Jihlava se pokouší o čestnou branku, nyní si z levého křídla najel do střelecké pozice Zdarsa, ale ani on nenašel skulinku v brněnské brance.

56:43
    Kometa hraje v plném počtu, startuje její zkrácená početní výhoda.

57:31
    V plném počtu už jsou také hosté z Jihlavy.

57:55
    Nyní to střelou do protipohybu brankáře zkusil Juda, ale ani tentokrát na Rachůnka nevyzrál.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu skóre i dnešního zápasu.

58:26
    Kometa drží kotouč v útočném pásmu.

59:14
    Jihlava se jště pokouší vydolovat kotouč v útočném pásmu.

59:28
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nakonec to hostům přeci jen vyšlo a v poslední minutě základní hrací doby berou Rachůnkovi čisté konto! Nevšímalovi se podařilo dostat kotouč na modrou čáru, odkud se přesnou střelou prezentoval DANIELA PISKAČ. Asistence: Jan Nevšímal, Adam Dvořák.

Souboj mezi Kometou a Duklou je u konce. Domácí Brňané dokázali naplnit roli favorita a bez větších potíží si dokráčeli pro tříbodový zisk. Pro Kometu je to důležité vítězství, neboť před tímto zápasem čítala čtyři porážky v řadě. Naopak Jihlava nadále prohlubuje své letošní trápení a zůstává přikována na chvostu tabulky. O možnost bodovat se Dukla připravila vlastními chybami, především ve druhé třetině, kdy soupeři povolila dvakrát skórovat ve vlastním oslabení. Hráči se nyní loučí a loučím se také já, z Brna vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:56:59)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 2. Malý (Studený, Dufek), 17. Bartes (Snášel, Sedláček J.), 31. Indrák (Svoboda, P.), 33. Svoboda (Indrák), 40. Indrák – 60. Piskač (Nevšímal, Dvořák)

HC Dukla Jihlava: Krejčí (31. Maláč) – Piskač, Adam, Grauer, Rašín, Smolko, Dvořák – Brož, Zadražil, Pětník, Nevšímal, Kardoš, Fiala, Juda, Čermák, Zdarsa, Doležal, Barák, Vyvial.

Rozhodčí: Maršálek – Komínek, Kráľ