K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.) | Zlín – Třinec 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Kladno – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:2 (kon.)
Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 10.01.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 35. kolo

Energetikům stačilo 13 vteřin k zisku dvou bodů, když se prosadil Tomáš Rachůnek.
    Nejlepšími hráči zápasu jsou: Richard Jarůšek (LIT) a Dávid Gríger (KVA). (20:05:59)

60:13 Tomáš RACHŮNEK - 3:2

60:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    13 vteřin a je rozhodnuto. TOMÁŠ RACHŮNEK vzal zodpovědnost na sebe a rychlou střelou vypálil Energii dva body z utkání s Litvínovem. Asistence: Petr Šenkeřík, Dávid Gríger.

60:01

Po nevydařeném vstupu bere Energie z dnešního zápasu minimálně jeden bod. O vyrovnávací branku se zasloužil ve 45. minutě Dávid Gríger. Bude následovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Další rána Ščotky, do které si lehl jeden z obránců Energie.

59:51
    Jan Ščotka to zkoušel od modré čáry, brankář Energie schoval puk mezi betony.

59:43
    Hedberg pálil z vrcholu levého kruhu, Novotný puk schoval.

59:22
    Po Emingerově chybě však Karlovy Vary přichází o útočnou třetinu.

59:14
    V posledních vteřinách se Energie ještě snaží uspět.

59:11
    Zakázané uvolnění Vervy.

58:16
    Michala Plutnara může Energie pasovat na hledačku puků v kalhotách Filipa Novotného. Je nalezeno. Hra může pokračovat.

58:16
    Novotný jej hledá v kalhotech, osahává jej i Michal Plutnar, ale ani průzkumník s číslem sedm na zádech nenalézá důležitý herní nástroj.

58:16
    Do delší době větší šance Vervy. Viktor Hübl to zkusil z mezikruží, Novotný sklapl betony v pravý moment. Gólman Energie po zákroku hledá ve své výstroji kotouč.

58:04
    Do konce poslední dvacetiminutovky zbývají dvě minuty.

57:44
    Říha tak dlouho dotírat na Beránka u mantinelu, až nakonec Ondřej Beránek upadl, ve hře se ale pokračuje dál. Beránek pokračuje.

57:30
    Rachůnek to zkusil sám z ostrého úhlu, gólman Litvínova byl přesný.

57:15
    Flek si všiml najíždějícího Grígera, druhý jmenovaný po nabídce nedokázal po druhé překonat Januse.

57:03
    Skuhravý se snažil tečovat puk do hostující brány.

56:50
    Litvínovští hokejisté se na menší okamžik předvedl před Novotným, ten se příliš nezapotil.

56:42
    Zakázané uvolnění Energie.

56:23
    Mikúš našel najíždějícího Poláka před bránou, Vojtěch Polák nedokázal poslat puk do prázdné brány!

56:00
    Kotouč nepřešel brankovou čáru, proto nemůže být branka uznána. Pokračuje se ve hře.

Střela Emingera, která rychle vyletěla z branky a hlavní sudí se rozhodl situaci přezkoumat.

Dnešní utkání sleduje 4608 diváků.

55:46
    Domácí se rychle vrací zpět.

55:20
    Poté, co do nahrávky Rachůnka vložil jeden bránící hráč svou hůl, Energie přišla o třetinu.

55:05
    Karlovarští hledají vhodnou pozici ke střele.

54:58
    Energie nadále ve třetině hostů.

54:33
    Eminger mířil do pravého horního rohu, kotouč ale vyletěl z branky. Karlovarští fanoušci se už radovali.

54:24
    Domácí jsou v pásmu.

54:20
    Karlovarští si zahrají početní převahu. Na trestnou lavici odchází Jakub Petružálek (LIT), který byl přistižen při podrážení Plutnara.

54:11
    Litvínov začal třetí třetinu velmi tvrdě, dohrává osobní souboje. Naproti tomu Karlovy Vary nastoupily s velkou chutí srovnat. To se taky brzy povedlo a ve 45. minutě vystřelil Energii Dávid Gríger vyrovnání. Karlovarští mají více ze hry, jsou aktivnější. Verva měla podstatně méně pokusů ve třetí třetině, oproti energetikům.

54:10
    Po zásahu Novotného následuje komerční přestávka.

53:56
    Kudla pálil z pravého kruhu, ale bránu energetiků neohrozil.

53:45
    Verva se ujímá touše a snaží se rozjet další útok.

52:45
    Raška našel vedle sebe Kohout, který to zkoušel z ostrého úhlu, puk vyrazil Jaroslav Janus svým ramenem.

52:06
    Kašpar se před bránou snažil nasměrovat puk za Filipa Novotného, ten tam kotouč ale nepustil.

51:43
    Po několika úděsných minutách se Litvínov dostal z karlovarského sevření a nyní se pokusí on ohrozit skóre.

51:22
    Rána Šenkeříka olízla vyrážečku hostujícího brankáře.

51:13
    Poslední šanci, než gólman hostů zastavil puk, si vybojoval Jakub Flek po nabídce Grígera. Janus si všechny pokusy energetiků zvládl pohlídat.

50:50
    Karlovarští roztočili kolotoč v útočné třetině a téměř každý hráč Energie si vyzkoušel střelu na Januse.

50:02
    Energie od vyrovnávacího gólu má více Energie. Najednou se snadno dostává do obranného pásma hostů, střílí a hledá další recept na gólmana Litvínova. Filip Novotný na druhé straně tolik práce nemá. Aktivnější je jednoznačně Energie.

49:50
    Graňák od modré čáry prověřil Januse, před brankou se ještě několik hráčů v bílozeleném dresu pokoušelo o dorážku, ale puk přesto neskočil v hostující bráně.

49:23
    O střelu se zasloužil Plutnar, minul litvínovskou bránu. Energie jde do třetí třetiny s neuvěřitelnou podporou fanoušků.

48:59
    Poláka rána skončila pouze v boční síťce.

48:30
    Lukáš Kašpar utekl s kotoučem až k Novotnému, v obranném pásmu stačil na poslední chvíli zasáhnout Rohan a situaci zachránil.

48:19
    Komerční přestávka.

47:44
    Krásná souhra první formace. Rachůnek přenechal puk Flekovi, který poslal dělovku od modré čáry, před branku si pro teč dojížděl ještě Gríger, ale této trojici se nepodařilo dokončit akci.

46:40
    Litvínov aktivně napadá rozehrávku Karlových Varů, ale Karlovarští se nevzdávají a nadále se snaží získat pásmo.

46:32

45:56
    Vyrovnávací branka vlila novou krev do žil také karlovarským fanouškům, kteří začali naplno podporovat své oblíbence.

45:20
    Ve středním pásmu získal puk Ondřej Beránek, který se pokoušel dokončit svou sólo akci, ale obrana hostů mu v tom na poslední chvíli zabránila.
    44:41 Dávid GRÍGER - 2:2

44:41
    Centr první útočné formace DÁVID GRÍGER vzal zodpovědnost pouze na sebe, neohlížel se. S kotoučem se dostal před Januse a střelou do horního rohu vyrovnal skóre zápasu. Bez asistence.

44:06
    Čtvrtá útočná formace se snažila vyplodit situaci, která by skončila gólem, Koblasa však během hry vyhodil branku hostů ze svého původního postavení a hra se tak musela přerušit.

43:30
    Karlovarským se nedaří udržet v pásmu, natož něco smysluplného vymyslet.

43:24
    Nyní zakázané uvolnění Litvínova.

42:34
    Domácí se snaží uvařit druhý recept, kterým překonají gólmana Januse.

42:02
    Baránek prověřil pozornost karlovarského brankáře střelou od modré čáry, která neprošla až za brankovou čáru.

41:52
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

41:26
    Do třetiny hostů zavezl puk Eminger, poté pálil Plutnar, ale maskovaný muž v bráně Litvínova kotouč vyrazil.

40:54
    Karlovarští posílají puk až k Janusovi. Tam si jej přebírá Verva, která se rychle přesouvá před branku Karlových Varů.

40:22
    Celky se přetahují o kotouč. V útočném pásmu se zdržel Litvínov, který domácí bránu neohrozil. Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:01

Ve druhé třetině nejprve navýšila Verva svůj náskok, když se prosadil Richard Jarůšek. Dvě minuty před koncem dějství snížil gólové manko energetiků nejpilnější střelec Karlových Varů – Tomáš Rachůnek. Třetí část začne v 19:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:09
    Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.
    37:46 Tomáš RACHŮNEK - 1:2

37:46
    Znovu se ukázala sehranost první formace. Po Flekovo nabití do mezikruží se ujal kotouče TOMÁŠ RACHŮNEK, který snižuje gólové manko Energie. Asistence: Dominik Graňák.

37:38
    Další pokus Graňáka, který se ještě před brankou snažil dopravit za brankovou čáru Gríger, ale marně.

36:31
    Skuhravý se bekhendem snažil dopravit puk do brány Litvínova, Janus zakročil včas.

36:15
    Proti Hanzlovo ráně vytáhl Novotný svou hbitou lapačku.

35:41
    Aktivita domácích se na okamžik zvedla, na gól to ale nestačí.

35:19
    Rohan si sjel s kotoučem blíž k Janusovi, střelu trefil přímo do břicha hostujícího brankáře.

34:04
    Mikúš byl blízko ke snížení gólového manka, jenže minul úplně prázdnou bránou!

32:45
    Lukeš se dostal do dobré střelecké pozice, pokus však Novotný schoval do lapačky.

32:34

32:34
    Střelu Hanzla vykopl se štěstím Novotný bruslí.

32:22
    Zakázané uvolnění Litvínova.

31:35
    Energetikům se nepodařilo překonat litvínovského brankáře, přesto se Karlovy Vary snaží nadále prosadit.

31:02
    Kohout nabil na Šika, který z těsné blízkosti nesnížil skóre zápasu.

30:32
    Také Karlovarští se na delší dobu zabydleli v útočné třetině.

30:08
    Další pecka Graňáka, kterou Janus vyrazil betonem.

29:39
    Baránkova rána od modré čáry se jen odrazil od mantinelu.

28:58
    Karlovy Vary se snaží rozjet útok, ale Verva dobře napadá karlovarské rozehrávky a Energie má problém s opuštěním vlastní třetiny.

28:35
    28:21 Richard JARŮŠEK - 0:2

28:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Zpoza brány nahrál Hanzl před bránu na RICHARDA JARŮŠKA, který sice měl v zádech dotěrného obránce Energie, přesto se Jarůšek prosadil do horního rohu střelou z otočky. Asistence: Martin Hanzl.

27:18
    Plutnar nabil na druhou stranu Graňákovi, který se chvíli rozhodoval, co s pukem udělá, nakonec se rozhodl pro střelou. Ačkoliv ji Janus chytil, puk mu vypadl z lapačky a šanci k dorážce měl ještě jeden z karlovarských hokejistů.

26:20
    Obrana Energie příliš zadarmo nechává Vervě svou třetinu. Naproti tomu Karlovarští se do pásma Litvínova dostanou spíše "za odměnu."

25:50
    Nějaké pokusy si Karlovarští dokáží vytvořit, ale překonat zeď v podobě Januse se zatím nikomu nepovedlo. Na druhé straně se famózními zákroky předvádí také domácí brankář.

25:28
    Verva pokouší rozjet útok, ovšem puk nakonec získat Flek, který se ještě snažil ohrozit hostující bránu, to se mu ale nepovedlo.

25:10
    Karlovy Vary se marně snaží projít skrze důslednou obranu Vervy.

24:50
    Energie hraje v plném počtu.

24:27
    Po vhazování se puk dostal ke karlovarskému strážci svatyně, který puk posílá středem až ke kolegovi na druhé straně.

24:10
    Úplně prázdnou bránu měl Edwin Hedberg, ale na poslední chvíli Novotný skočil do opuštěného brankoviště a kotouč zastavil.

23:33
    Litvínov nahodil puk to třetiny Karlových Varů, odkud jej Karlovarští posílají do bezpečné vzdálenosti.

23:10
    Do šance se v oslabení dostal Kohout, ale ke střele prostor nedostal, protože byl seslán z mezi hostující obranou.

22:42
    Karlovarští brzy posílají kotouč až do obranného pásma Litvínova a Verva musí znovu bojovat o pozici ve třetině Energie.

22:35
    Vysokou holí se provinil Petr Koblasa (KVA), který tak bude dvě minuty odpočívat na trestné lavici.

21:05
    Energie se drží v útočné třetině, najít recept na brankáře hostí se ještě nikomu z energetiků nepodařilo.

20:30
    Flek se v samém začátku snažil dostat puk za záda Januse střelou zblízka, bránu hostů ale netrefil.

20:01

Prvních dvacet minut přineslo pouze jednu branku, o kterou se ve 14. minutě zasloužil Jiří Říha, když střelou z přebrankového prostoru vymetl pavučiny v Novotného svatyni. Více šancí měla do první poloviny první třetiny Energie, pokusy energetiků však zůstaly nevyužity. Jestli se domácím podaří vstřelit alespoň gól, nebo si tři body odveze Litvínov, se dozvíme v následujících třetinách. Druhá perioda začne v 18:29.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Gríger v posledních vteřinách ještě vybojoval šanci pro Energie, ta však zůstala nevyužitá.

19:15
    Po chybě energetiků v obranném pásmu se dostal ke střele Hedberg, před brankou mohl ještě dorážet jeden z litvínovských hokejistů, ale Novotný si nenechal puk vzít.

19:02
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:26
    Raškova střela proletěla kolem brankové čáry a zamířila na hůl Šenkeříka, který kdyby byl o chlup rychlejší, mohl dorážet do prázdné brány.

17:59
    Martin Rohan poslal obranným zákrokem k ledu Pavelku.

17:13
    Pokus Koblasy z prostoru u hostující střídačky, který Janus vyrazil.

16:59
    Domácí hrají v plném počtu.

16:53
    Hosté hrají v plném počtu.

16:28
    Energie si bere kotouč na hole a pokouší se projít skrze hostující obranu, což se energetikům nedaří.

15:48
    Na druhé straně rozezněl tyčku litvínovské brány Tomáš Mikúš.

15:25
    Mahbodovu ránu zastavil Filip Novotný vlastním tělem.

14:58
    Sekáním se provinil Vladimír Eminger (KVA). Hra bude pokračovat 4 na 4.

14:51
    Brzy po vhazování se však počet nožů na ledové ploše vyrovná.

14:47
    Při podrážení byl přistižen Pawel Zygmunt (LIT), který si tak odsedí dvě minuty na trestné lavici.

14:36
    Energie se točí v útočné třetině. Od modré čáry vypálil Plutnar, ale Janus střelu vyrazil.

14:23
    Ihned po vhazování se k puku dostal Koblasa, který hbitou střelou orazítkoval pouze plexisklo za hostujícím brankářem.
    13:55 Jiří ŘÍHA - 0:1

13:55
    Po vyhraném vhazování se ke kotouči se jako poslední dostal JIŘÍ ŘÍHA, který zůstal volný před karlovarskou bránou a střelou do horního růžku otevřel skóre zápasu. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.

13:15
    Výborná souhra energetiků, do útoku se vrhl Vondráček, který nabil na Koblasu, kterému se nepodařilo z bezprostřední blízkosti uspět. Vzápětí však nabil před branku na Skuhravého, ani ten však nedokázal překonat Januse. Na druhé straně obrovská šance, když Novotný chtěl zastavit puk, který kolem něj pouze proletěl, brankář Energie šel za ním, puku se dřív ale zmocnil Lukeš, který nedokázal kotouč dopravit do úplně prázdné brány.

12:41
    Znovu se prezentoval Jánošík střelou od modré čáry, kterou zastavil brankář Energie výborným zákrokem lapačkou.

12:24
    Jánošík to zkoušel od modré čáry, ale orazítkoval pouze mantinel za karlovarskou bránou.

12:19
    Před komerční přestávkou se přeci jen Verva dostala před Novotného, který skvělým zákrokem zastavil pokus Litvínova.

12:08
    Oba celky se nyní pokoušely získat útočné pásmo, ale obrany na obou stranách předváděly kvalitní práci.

11:23
    Polák to zkoušel z otočky, ale puk jen prosvištěl kolem hostující brány. Následně Litvínov vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

11:16
    Flekova střela od modré čáry zavítala do ochranné sítě.

11:10
    První formace energetiků se motá kolem Janusovy brány.

10:35
    Lukeš dobruslit volný puk, následnou střelu ale pokryl brankář Karlových Varů svými betony.

09:53
    Hanzl se pokusil dorazit střelu Jánošíka, ale Novotný byl přesný jako švýcarské hodinky a nedal litvínovským hráčům šanci.

09:35
    Martin Kohout ujel úplně sám na Januse, chtěl vystřelit, ale na poslední chvíli, když mohl pálit do prázdné brány, mu kotouč utekl z čepele.

09:02
    Znovu šance hostů. Kašpar prověřil pozornost karlovarského brankáře, který zastavil puk tělem.

08:25
    Mikúš se snažil projít skrze litvínovskou obranou. Když se rozhodl pro střelu, jeden z hráčů v černožlutém dresu jej okradl o puk.

08:15
    Pavelkovu rána schoval brankář Energie pod svá křídla.

07:26
    Rachůnek se snažil otevřít skóre zápasu, když s vybojoval pozici na pravého kruhu, puk ale nemířil na bránu hostů.

06:46
    Dlouho se čtvrtá formace motala kolem hostujícího brankoviště, gólman hostů však pokusy likvidoval.

05:45
    Raška spolu s Kohoutem přebruslili obranu Litvínov, následně Adam Raška nabil na druhou stranu na Kohouta, který nedokázal zasadit puk za Janusova záda.

05:20
    Prozatím je aktivnější Energie, ačkoliv Litvínov vybojoval pár šancí, na puku se drží zejména Karlovy Vary.

04:57
    Beránek vybojoval puk, jeho prudká střela však skončila pouze vysoko v ochranné síti.

04:35
    Karlovarští se drží kotouče a nahazují jej do třetiny Vervy. Tam se ale Janus většího vzrušení nedočkal.

03:39
    Hanzl měl dobrou šanci, když se pokoušel prosadit střelou z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně se do úniku dostal Skuhravý, který nabil na najíždějícího Petra Koblasu, jehož dělovku z levého kruhu zastavil Janus.

03:12
    Verva si dostala puk znovu před Novotného, tam si puk ale přebrala Energie.

02:51

02:35
    Trávníček mohl pálit z mezikruží, ale kotouč mu utekl z hracího nástroje.

02:10
    Ve vlastním pásmu si puk přebírá Litvínov, který rychle přesouvá za bránu Karlových Varů.

01:56
    Energii zastavuje ofsajd.

01:34
    Hezká souhra druhé formace. Beránek zavezl puk do útočné třetiny, kousek za modrou si jej vzal Polák, Beránek najížděl do mezikruží, kam také dostal nahrávku, ale Januse se této dvojici nepodařilo překonat.

01:25
    Novotný si připisuje první zákrok.

01:19
    Na druhé se Verva podívala do útočného pásma.

00:50
    Z mezikruží se pokusil dopravit puk za záda hostujícího brankáře Rachůnek, ale promáchl kotouč.

00:35
    Šenkeříkovo nahození od modré čáry zcela minulo hostující svatyni.

00:16
    Energie se drží od začátku v útočné třetině. Rachůnek hledal vhodnou pozici ke střele.

00:02
    Ihned po vhazování musel Janus likvidoval karlovarské nahození.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Šik, Raška I, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), Ščotka, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, L. Doudera – V. Hübl (C), Petružálek, Jarůšek – M. Hanzl (A), Mahbod, Hedberg – Gerhát, Kašpar, Trávníček – Zygmunt, Válek.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Gerát, Hynek.

Fanouškům je představena soupiska hostí. Mezitím na led vstupuje čtveřice sudích.

Před úvodním vhazování proběhne minuta ticha za zemřelého bývalého maséra Litvínova a reprezentace pana Václava Šaška, který nás opustit tuto středu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Karlovarští si oproti svému podkrušnohorskému rivalovi vedou lépe. Družina pod vedením trenérů Pešouta a Marišky je s dvaapadesáti body na sedmém místě. Aktuální forma Západočechů však rovněž není optimální, energetici by si v pátečním klání rádi spravili chuť po sérii tří proher v řadě, která v tuto chvíli celek doprovází. Energie schytala výprask v Brně (1:9), nestačila ani na Spartu (3:5) a naposledy vydolovala alespoň bod proti Třinci (1:2pp).

V Karlových Varech řádí především elitní útočná formace ve složení Rachůnek – Flek – Gríger. První jmenovaný vede týmové bodování, v celoligovém porovnání je pak Tomáš Rachůnek třetí. Forvard, jenž v letošním ročníku oblékl i dres národního týmu má na kontě patnáct gólů a dvacet asistencí.

Verva není s aktuálním postavením spokojena. Chemici jsou pětatřiceti body až na předposledním místě extraligové tabulky, navíc za sebou táhnou sérii tří porážek v řadě, když neuspěli proti Liberci ( 3:4) a dvakrát padli s pražskou Spartou (4:8 a 2:3).

Nejproduktivnějším litvínovským hokejistou je Jakub Petružálek , jenž dosud nasbíral osmadvacet kanadských bodů za sedm zásahů a jednadvacet gólových nahrávek. Za zmínku stojí i Samson Mahbod. Třicetiletý Kanaďan stihl v černožlutém dresu už šestnáct zápasů s bilancí tři góly a osm asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 38. T. Rachůnek (Graňák), 45. Gríger, 61. T. Rachůnek (Šenkeřík, Gríger) – 14. J. Říha (F. Lukeš, V. Hübl), 29. Jarůšek (M. Hanzl)

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), Ščotka, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, L. Doudera – V. Hübl (C), Petružálek, Jarůšek – M. Hanzl (A), Mahbod, Hedberg – Gerhát, Kašpar, Trávníček – Zygmunt, Válek, F. Lukeš.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Gerát, Hynek