Helas Brno – Chrudim 1:7 (kon.) | Vysoké Mýto – Svarog Teplice 0:3 (kon.) | Slavia – Interobal Plzeň 1:7 (kon.)
Sparta – FTZS Liberec 11:4 (kon.) | Olympik Mělník – Česká Lípa 9:3 (kon.)
Helas Brno
1:7 (0:3)
FK Chrudim
Pátek 10.01.2020, 19:301. Futsal liga • 13. kolo

ERA-PACK Chrudim zvládl pozici favorita na jedničku a veze si z Brna po hladkém průběhu tři body po vítězství 7:1. (21:07:12)

39:30
    Chrudim právě vstřelila branku!
    A uspěli! Brazilec Everton přistrčil balon na DAVIDA DROZDA, který z voleje propálil brankáře Konečného – 1:7!

39:01
    Odstartovala poslední minuta utkání, Chrudimští stále nastěhováni na polovině soupeře ve snaze vsítit ještě další branku.

38:11
    Závěr zápasu patří znovu hostujícímu týmu! S velkým přispěním jednoho hráčů Helasu, který se pokusil o kličku těsně před vlastní brankou, se k balonu dostal MICHAL MAREŠ, který se také zapisuje mezi střelce – 1:6!

38:02
    Dvě minuty před koncem zápasu vede Helas na akumulované fauly již 3:0.

37:14
    A chrudimští futsalisté si znovu berou čtyřgólové vedení zpět na svoji stranu! Již dnes počtvrté se posadili ze standardní situace, Duio našel nohu PAVLA DROZDA, který se před brankou nedokázal mýlit – 1:5!

35:05
    Po špatném došlápnutí s bolestivou grimasou odkulhal Martin Doša, který je nyní v péči odborníka. Zdá se však, že bude schopen utkání dohrát.

33:25
    Po inkasovaném gólu dochází v chrudimské brance ke střídání, Dmitrije Litviněnka nahrazuje Jakub Žďánský!

33:25
    Helas Brno právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se domácí prosazují, k čemuž jim ale výrazně pomohli Chrudimští! Nástřel před branku si do vlastní branky smolně srazil MATĚJ SLOVÁČEK (vlastní) – 1:4!

32:44
    Helas se ze své obranné poloviny dostává pouze sporadicky a rozhodně to nevypadá na to, že by měl chuť a ambice s nepříznivým vývojem v závěru zápasu cokoliv udělat.

32:00
    ERA-PACK drží míč na svých sálovkách a souvislou kombinací se snaží prolomit obranný val brněnského Helasu.

29:56
    Evertonova pobídka z rohového kopu však ohrožením brněnské branky neskončila.

29:49
    Chrudimský trenér Felipe Conde si v polovině druhého poločasu bere oddechový čas.

26:25
    Branku Chrudimi ohrozil Patrik Lidmila, jehož pohledná střela nakonec skončila jen těsně vedle. Brankář Litviněnko tak nadále drží čisté konto.

24:23
    Hosté nenechávají své fanoušky na pochybách a odskakují na rozdíl čtyř branek! Střídajícího brankáře Konečného překonal po parádním pasu Davida Drozda MARTIN DOŠA – 0:4!

20:55
    Helas vstoupil do druhého poločasu nedovoleným zákrokem.

20:01

V prvním poločase jsme viděli jednoznačné kralování ERA-PACKu Chrudim, který vstřelil tři rychlé branky a hru v pohodě kontroloval. Uvidíme, zda se domácímu Helasu podaří ve druhé půli s nepříznivým vývojem ještě něco udělat.

20:00

19:42
    Rohový kop Helasu skončil střelou Lukáše Matyksy nad branku Chrudimi. Zdá se, že v prvním poločase již nic zajímavého neuvidíme.

19:12
    Na začátku poslední minuty si domácí trenér ještě bere oddechový čas.

17:03
    Hráči Helasu postupovali do nadějného přečíslení, křižná střela na zadní tyč však byla silně nepřesná.

16:16
    Maxovu střelu domácí obrana srazila na rohový kop, po jeho exekuci začínají Chrudimští od brankáře Litviněnka.

15:11
    V posledních momentech sledujeme hru nahoru dolů, na výraznější brankovou příležitost ale již delší dobu čekáme.

14:30
    Na akumulované fauly vyrovnáno 1:1, desetimetrový kop v prvním poločase s největší pravděpodobností neuvidíme.

14:11
    Střelu Martina Doši brankář Mykytjuk šikovně vyrazil, čímž založil protiútok Helasu. Rychlá akce se ale brněnským futsalistům nevydařila.

12:44
    Také domácí se po delším čase dostali k ohrožení chrudimské branky, po rozehraném autu však Litviněnka neprostřelili. Následně dostali k dispozici ještě rohový kop, z něho ale ohrožení chrudimské klece nevzniklo.

12:37
    Stále se hraje jen na jednu branku, další roh Koudelky tentokrát Matěj Slováček mezi tři tyče nevměstnal.

09:54
    Po prvním akumulovaném faulu Chrudimi přišla rychlá kombinace Helasu, zakončení si ale Litviněnko znovu neomylně pohlídal.

08:06
    ERA-PACK si po vánoční pauze počíná velmi suverénně, po rohu Koudelky zvyšuje již na rozdíl tří branek DAVID DROZD – 0:3!

06:51
    Po rohu Tomáše Koudelky se do míče opřel Brazilec Duio, Helasu tentokrát pomohla tyčka!

06:04
    Nejlepší střelec Chrudimi v dosavadním průběhu VARTA futsal ligy zvyšuje na rozdíl dvou branek, Mykytjuka prostřelil MATĚJ SLOVÁČEK – 0:2!

04:03
    Poulova střela končí úspěšným zákrokem Litviněnka, z následného rohového kopu Helas nic nevymyslel.

02:36
    Chrudimští poslali na hřiště čtyřku Everton – Max – Duio a Pavel Drozd, i nadále mají herní převahu a drží se v těsné blízkosti brněnské branky.

01:15
    Tak to bylo rychlé! Favorit utkání z Chrudimi se dostává na začátku druhé minuty do vedení, když se přesnou střelou prosadil MARTIN DOŠA – 0:1!

00:26
    Chrudimští začali podle očekávání tlakem, střela Davida Drozda se ale mezi tři tyče nevešla. Následuje roh Tomáše Koudelky.

00:01

Hráči právě vstoupili na palubovku a jsou hlasatelem představováni fanouškům. Duel za několik chvil odstartuje.

Helas Brno: Mykytjuk (Konečný) – Sznapka, Lidmila, Lukšija, Kamenský, Matyska, Poul, Špička, Bílý, Mužík, Prokeš.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Hlouš, Žďánský) – Everton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Duio, Slováček..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Petr Dejnožka

Branky: 34. Slováček (vla.) – 2. Doša, 7. Slováček (D. Drozd), 9. D. Drozd (Koudelka), 25. Doša (D. Drozd), 38. P. Drozd (Duio), 39. M. Mareš, 40. D. Drozd (Everton)

Helas Brno: Mykytjuk (21. Konečný) – Sznapka, Lidmila, Lukšija, Kamenský, Matyska, Poul, Špička, Bílý, Mužík, Prokeš.
    FK Chrudim: Litviněnko (34. Žďánský, Hlouš) – Everton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Duio, Slováček.