6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 11.01.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Srdečně vítám všechny příznivce tuzemského hokeje u sledování textového přenosu z předehrávky 36. kola Tipsport extraligy, ve kterém BK Mladá Boleslav změří od 16 hodin síly s celkem HC Vítkovice Ridera. Tak si to nenechte ujít!

BK MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavští se vracejí na domácí led po dlouhé odmlce, naposledy se ve ŠKOENERGO Aréně představili ještě před Vánoci, kdy zde udolali brněnskou Kometu 5:4 po prodloužení. Od té doby Bruslaři odehráli čtyři venkovní utkání v Liberci, Plzni, na Spartě a v Hradci Králové. První tři z nich svěřenci Radima Rulíka prohráli a ani v pátek na ledě Mountfieldu se jim zprvu nedařilo, nakonec ale mladoboleslavští hokejisté otočili tento duel z 0:2 na 3:2 v prodloužení, a z dlouhé venkovní šňůry si tak přivezli alespoň jednu výhru.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Pavol Skalický, 31 bodů (13+18)
    2. Jakub Klepiš, 20 bodů (7+13)
    3. Adam Zbořil a Ondřej Najman, 18 bodů (6+12)

HC VÍTKOVICE RIDERA

Zatímco Bruslaři už mají dlouhou šňůru venkovních klání za sebou, Vítkovičtí ji ukončí až dnes. Kvůli konání juniorského světového šampionátu v Ostravar Areně hráli Ostravané venku už šestkrát v řadě, a zatím z této série vytěžili jen jednu výhru za triumf na ledě posledních Pardubic. Co se výsledků týče, výměna trenéra Jakuba Petra za Mojmíra Trličíka Vítkovicím příliš nepomohla, Ostravané se nyní krčí na dvanáctém místě tabulky už se sedmibodovou ztrátou na předkolo play-off.

1. Roberts Bukarts, 30 bodů (10+20)
    2. Ondřej Roman, 19 bodů (9+10)
    3. Dominik Lakatoš, 17 bodů (10+7)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

BK Mladá Boleslav: Peters (Krošelj) – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Vondrka (C) – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Štencel, L. Kovář, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, T. Kubalík.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda.

00:01

00:27
    Peter Trška ihned po úvodním buly nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ho ale ujali boleslavští obránci.

00:43
    Ševcův prudký pas na Jegliče si slovinský reprezentant nedokázal zpracovat, touš doletěl až na zakázané uvolnění.

01:22
    David Šťastný prověřil Svobodovu pozornost střelou z pravého kruhu, vítkovický gólman se ale nenechal nachytat v nedbalkách.

01:44
    Tlak Bruslařů ještě chvíli pokračoval a vyvrcholil v nepřesnou střelu Bernada od modré, krátce poté bylo domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:11
    Štencelovo nahození od modré letělo příliš vysoko a kotouč se otřel o plexisklo, svěřenci Radima Rulíka opět míří kupředu.

02:40
    Pavel Kousal našel v mezikruží Oscara Flynna, jemuž ale střela nesedla podle představ a Miroslav Svoboda bez potíží zakročil.

03:21
    Dominik Lakatoš přebruslil Klepiše a málem se dostal do zakončení, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a vítkovický útočník vjel až do Peterse.

03:55
    Od modré to nyní zkusil Lukáš Kovář, Petersova vyrážečka ale byla ve správný čas na správném místě.

04:28
    Radek Veselý v útočném pásmu přenechal kotouč Štencelovi, jehož ale poté zatlačil na mantinel exvítkovický Hrbas.

05:14
    V obrovské šanci se ocitl Pavel Kousal, který se natlačil až před Svobodu, forhendový blafák ale nedotáhl do gólového konce!

05:44
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nedáš – dostaneš! Vítkovičtí se dostávají do vedení. Exboleslavský PETER TRŠKA napřáhl na pravém kruhu a po jeho ráně se puk zatřepotal až v síti. Asistence: Frenks Razgals a Nicolas Werbik.
    05:44 Peter TRŠKA - 0:1

06:16
    Mladoboleslavská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, následovat bude buly po levici Justina Peterse.

06:48
    Puk vyletěl až mezi diváky, načež hlasatel ve ŠKOENERGO Aréně ohlásil komerční přestávku.

07:16
    Ševc omylem namazal Malletovi, ten ale z vrcholu kruhů na Peterse nevyzrál.

07:35
    Pavel Kousal vjel do útočného pásma dříve než hráč s pukem – ofsajd.

07:48
    Oscar Flynn se podél levého mantinelu prokousal až do střelecké pozice, jeho následnou ránu zastavila bližší tyč!

08:22
    Mitchell Fillman rozehrál velmi nepřesně, puk končí na zakázaném uvolnění.

09:11
    Daniel Krenželok už si zpracoval puk za útočnou modrou, i Ostravanům je tak odpískán ofsajd.

09:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Žiga Jeglič ujel po pravém křídle a poté našel v předbrankovém prostoru úplně volného RADIMA ZOHORNU, který nedal přesouvajícímu se Svobodovi šanci! Asistence: Žiga Jeglič a David Šťastný.
    09:29 Radim ZOHORNA - 1:1

10:01
    Michal Vondrka se prokousal až před Miroslava Svobodu, z bezprostřední blízkosti ale nedal!

10:19
    Vondrka byl ale při tom faulován Janem Výtiskem (VIT), který vyfasoval dvě minuty za hákování.

10:55
    Jegličovu přihrávku zachytil Miroslav Indrák a hosté se osvobozují.

11:27
    Marek Hrbas to zkusil z pravého kruhu, jeho přízemní střelu ale Svoboda vyrazil.

11:44
    Tentokrát to měl Miroslav Svoboda proti Hrbasovi mnohem těžší, přesto si ale se střelou do protipohybu poradil!

11:59
    Do třetice už to MARKU HRBASOVI z pravého kruhu vyšlo a Boleslavští využívají přesilovku! Zkušený zadák dostal nabito od Skalického a z voleje dokázal trefit skulinku mezi levou tyčí a Svobodovým betonem. Asistence: Pavol Skalický.
    11:59 Marek HRBAS - 2:1

12:24
    Z levého kruhu to zkusil Ondřej Dlapa, Svoboda ale dokázal zakročit a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

12:32
    Roberts Bukarts to zkusil ještě ze středního pásma, Justin Peters si však připsal snadný zákrok lapačkou.

13:45
    Při ponechané výhodě se Hrbas zjevil sám před Miroslavem Svobodou, ale neuspěl!

13:45
    Miroslav Indrák (VIT) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování.

14:16
    Po souvislém ostřelování Svobodovy svatyně poslal Klepiš kotouč až do ochranné sítě, hra se stěhuje do středního pásma.

14:54
    Hosté se teď dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.

15:24
    Hrbasova rána od modré byla ztečována, tlak týmu z města automobilů ale ještě trvá.

15:47
    Ihned po vypršení Indrákova trestu David Šťastný (MBL) zbytečně fauloval v útočném pásmu – dvě minuty, nedovolené bránění.

16:11
    Přesilovka Vítkovic rychle vzala za své, Alexandre Mallet (VIT) totiž v útočném pásmu zbytečně přidržel soupeře.

16:25
    A další faul! Roberts Bukarts (VIT) půjde pykat za podražení.

17:22
    Marek Hrbas to opět zkoušel od modré, Svoboda měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

18:22
    Martin Pláněk už po závaru před Svobodou zvedal ruce nad hlavu. Vypadá to, že se sudí poradí s videem!

18:22
    Gól to není, kotouč nepřešel přes brankovou čáru!

18:29
    Hosté přečkali i Bukartsovo vyloučení a hrají v plném počtu.

19:21
    Roman zavezl puk do útočné třetiny a poté se pokusil najít mezi kruhy Miroslava Indráka, ten byl ale dobře pokryt.

19:53
    Žiga Jeglič ještě hledal v předbrankovém prostoru Radima Zohornu, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po poněkud ospalém začátku první třetiny se jako první z gólu radovali Vítkovice, když se ujala střela Tršky z pravého kruhu. O vyrovnání se ale poměrně rychle postaral Radim Zohorna a v přesilové hře následně dokonal obrat Marek Hrbas. Mladá Boleslav tak po 20 minutách vede 2:1.

Další třetina začne přibližně v 16:59.

20:01

20:22
    Martin Ševc to zkusil z vrcholu kruhů, Miroslav Svoboda byl ale připraven a přerušil hru.

20:38
    Od modré to ještě zkoušel Ondřej Dlapa, jeho přízemní střelu však Svoboda vyrazil betonem.

20:50
    Jan Schleiss (VIT) se provinil držením, vítkovická nedisciplinovanost se tak přenáší i do druhé třetiny...

21:42
    Domácí se ne a ne usadit v soupeřově třetině, Ostravané se už podruhé dokázali osvobodit.

22:17
    Ševcova rána od modré byla přizvednuta do ochranné sítě, následovat bude buly po Svobodově pravici.

22:58
    Vítkovice hrají v plném počtu. Hra je přerušena, Svobodova svatyně totiž byla vychýlena ze svého úchytu.

23:30
    Na konci rychlé protiakce Ridery stál Jan Štencel, Justin Peters ale vytrčil svůj beton včas a bravurně zasáhl!

23:46
    Peters po nahození ze středního pásma pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

24:20
    Na konci boleslavské protiakce stál Mário Lunter, jenž ale nevyzrál na připraveného Miroslava Svobodu.

24:34
    Vítkovická svatyně byla opět posunuta... Na hřiště už míří ledař.

25:02
    Domácí se sice neudrželi v útočném pásmu, následnou rozehrávku Vítkovic ale poblíž červené čáry zachytil Hrbas.

25:43
    David Šťastný to zkusil z otočky z vrcholu kruhů, jeho přízemní střelu ale Svoboda stačil vyrazit holí.

26:25
    Rychlík Flynn se dostal k vyhozenému kotouči a nabil na levý kruh Kousalovi, jehož štiplavou střelu z první ale Svoboda bez problémů zlikvidoval.

27:16
    Svěřenci Mojmíra Trličíka jen vyhodili puk do bezpečí a odjeli vystřídat, hostům v posledních minutách velice vázne rozehrávka.

27:37
    Další protiútok Bruslařů zakončoval Mário Lunter, na Svobodu si ale nepřišel a následovat bude komerční přestávka.

27:50
    Lunter to udělal šikovně a našel na levém kruhu volného Marka Hrbase, ten to ale měl na dlouhou hůl a jeho střela příliš nebezpečná nebyla.

28:46
    Fillmanova střela od modré prosvištěla vedle levé tyče a Vítkovičtí poté založili ojedinělou protiakci.

29:15
    Ta ale neměla dlouhého trvání, puk je nyní opět v obranném pásmu Ridery.

29:33
    Indrákovu střelu z pravého kruhu si Justin Peters pohlídal a pro jistotu poté přerušil hru.

29:45
    Přímočará akce Bruslařů končí gólem! Celé to začalo u Ondřeje Dlapy, který vyslal na zteč Ondřeje Najmana a ten poté přenechal puk Oscaru Flynnovi. Hráč s číslem 88 posléze našel rozjetého PAVLA KOUSALA, který se trefil přesně nad lapačku! Asistence: Oscar Flynn a Ondřej Najman.
    29:45 Pavel KOUSAL - 3:1

30:29
    Vítkovické nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

31:20
    Zbořil si na pravém kruhu bruslí zpracoval Skalického prudký pas, už se mu ale nepodařilo kloudně zakončit.

31:39
    Jakub Klepiš (MBL) zahákoval soupeře v útočném pásmu a míří za to na trestnou lavici.

31:48
    Komplikace pro Boleslav. Pavel Kousal (MBL) vyhodil puk ze hřiště a vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, Vítkovičtí budou mít k dispozici 111 sekund dlouhou přesilovku pět na tři!

32:04
    To bylo rychlé! Bukartsovu štiplavou střelu ještě Peters vyrazil, tlak hostů ale pokračoval a Mallet našel v předbrankovém prostoru úplně volného RADKA VESELÉHO, který nedal Petersovi šanci. Asistence: Alexandre Mallet a Ondřej Roman.
    32:04 Radek VESELÝ - 3:2

32:50
    Hostům byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:35
    Hosté proměňují i pokračující klasickou přesilovku a je vyrovnáno! RASTISLAV DEJ to zkusil z vrcholu kruhů a jeho pokus propadl Petersovi do sítě. Asistence: Jan Štencel.
    33:35 Rastislav DEJ - 3:3

33:47
    Krátce po vstřeleném gólu hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Miroslava Svobody.

34:27
    David Šťastný hledal na pravém kruhu volného Ševce, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat a Bruslaři poté přišli o útočném pásmu.

35:16
    Lunter zabral a vybojoval puk ve vlastním pásmu, načež se vydal do útoku Michal Vondrka, domácí kapitán ale z levé strany přestřelil.

36:11
    Nahození Tomáše Kubalíka z ostrého úhlu Justin Peters dokázal vyrazit a domácí už zakládají další protiútok.

36:51
    Hrbasova střela od modré postrádala přesnost i razanci, o kotouč se nyní svádí lítá bitva v rohu kluziště.

37:26
    Ševc obkroužil vítkovickou svatyni a pokusil se zakončit z otočky, puk za ležícího Svobodu ale nepropasíroval!

38:22
    Další zmatky v obranném pásmu Mladé Boleslavi, hosté to ale nedokázali potrestat a Peters mohl zůstat v klidu.

38:30
    Minutu a půl před druhou sirénou byl Vítkovickým odpískán další ofsajd.

39:34
    Miroslav Svoboda po nenápadném nahození ještě raději přerušil hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední dvacetiminutovka je minulostí. Bruslaři se zásluhou Pavla Kousala dostali do dvougólového vedení, pak ale převzali iniciativu hosté, kteří nejprve snížili ve dvojnásobné početní výhodě a krátce poté využili i klasickou přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 17:57.

40:01

40:27
    Ondřej Roman se zkoušel dostat do střelecké pozice, ztratil puk.

40:47
    Žiga Jeglič ujížděl sám na Svobodu, svůj blafák ale nedotáhl do gólového konce!

41:52
    Bruslaři se usadili v útočném pásmu a jejich tlak nakonec pramení ve vedoucí branku! Fillman už mohl od modré střílet, ale zvedl hlavu a našel mezi kruhy úplně volného MARISE BIČEVSKISE, který tváří v tvář Svobodovi nezaváhal! Asistence: Mitchell Fillman a Michal Vondrka.
    41:52 Maris BIČEVSKIS - 4:3

42:06
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Miroslava Svobodu.

42:58
    Jan Výtisk si na modré čáře udělal prostor ke střele, poté ale trefil jen blokujícího Pavola Skalického.

43:50
    Radim Zohorna zachytil puk po nepovedené rozehrávce Ridery, už s ním ale nic nevymyslel a hosté se tak ubránili.

45:27
    Středočeši se dostali do přečíslení dva na jednoho, které skvěle vyřešil Michal Vondrka: domácí kapitán chirurgicky přesnou žabičkou nabil volnému MÁRIU LUNTEROVI, který z voleje trefil odkrytou vítkovickou svatyni. Asistence: Michal Vondrka a Maris Bičevskis.
    45:27 Mário LUNTER - 5:3

46:05
    Ofsajd a v něm Jakub Klepiš, následovat bude buly ve středním pásmu.

46:13
    Justin Peters chytil nahození z ostrého úhlu a raději pak přerušil hru.

46:17
    Ihned po buly to od modré zkusil Lukáš Kovář, i s jeho pokusem si ale Peters poradil. Následovat bude komerční přestávka.

46:43
    Mitchell Fillman to od modré zkusil z otočky, jeho střela ale zaduněla jen o zadní mantinel a na tribunách to jen zahučelo.

47:45
    Michal Vondrka (MBL) v útočném pásmu zahákoval soupeře a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

48:04
    Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Ondřej Najman, který si navedl puk do mezikruží a poté vypálil těsně vedle!

48:39
    Hosté se ne a ne dostat do útočné třetiny, což diváci ve ŠKOENERGO Aréně oceňují potleskem.

48:57
    Přesilovka Trličíkovy party je u konce, hosté hráli v šesti. Trest odpyká Miroslav Indrák (VIT).

49:29
    Schleiss z vrcholu kruhů pálil nepřesně, na opačnou stranu se už vydává Jakub Klepiš.

49:48
    Michal Vondrka už je zpět na ledě, Středočeši teď budou mít k dispozici více než minutovou přesilovku.

50:40
    U mantinelu si příliš důrazně počínal Ondřej Roman (VIT), který vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

51:32
    Klepiš nabil na modré napřaženému Martinu Pláňkovi, ani jeho střela ale nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi.

52:24
    Ševc i Jeglič už mohli pálit, rozhodli se ale pro kombinaci až "do kuchyně", která ale zřejmě nebyla tím ideálním řešením této přesilovkové situace.

52:45
    Miroslav Svoboda inkasoval pošesté, zdá se, že je rozhodnuto! Krátce po vypršení Romanova trestu se Bruslaři usadili v útočném pásmu a Oscar Flynn našel v mezikruží PAVLA KOUSALA, který to provedl mazácky! Asistence: Oscar Flynn a Mitchell Fillman.
    52:45 Pavel KOUSAL - 6:3

53:31
    Na útočný výlet se teď vydal Adam Zbořil, vystřelit se mu už ale nepodařilo.

54:07
    Vítkovická defenzíva hoří jako papír. Klepiš se Zbořilem se dostali do dalšího přečíslení, které zakončoval druhý jmenovaný, tentokrát z toho ale není gól!

55:02
    Po dalším závaru před vítkovickým brankovištěm se o zakončení pokoušel Mário Lunter, střela ale slovenskému reprezentantovi příliš nesedla.

55:28
    Od modré to teď zkusil Mitchell Fillman a Svoboda po jeho střele raději přerušil hru.

56:22
    Zápas už se pouze dohrává, domácí za hlasitého potlesku kombinují ve středním pásmu.

57:18
    Vítkovičtí se ještě na chvilku usadili v útočném pásmu, v rohu kluziště ale o kotouč přišli.

58:06
    Michal Vondrka to zkusil z levého kruhu, jeho střela ale zaduněla jen o zadní hrazení.

58:58
    Dnešní utkání sleduje 3256 diváků.

59:30
    Po trmě-vrmě u hrazení se jeden z hostujících hráčů dotkl kotouče vysokou holí, ještě jednou se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

59:49
    Z ostrého úhlu nahodil kotouč na Peterse Miroslav Indrák, domácí brankář ale nadvakrát puk zkrotil a přerušil hru.

Je dobojováno! Mladoboleslavští poprvé po šesti zápasech vítězí za tři body, porážku odnesly dvanácté Vítkovice. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3, v závěrečné dvacetiminutovce ale hostům úplně odešla obrana a Bruslaři si díky trefám Bičevskise, Luntera a Kousala vypracovali tříbrankový náskok.

To je z mé strany z Mladé Boleslavi vše, příště na počtenou! (18:34:17)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 10. R. Zohorna (Jeglič, Šťastný), 12. Hrbas (Skalický), 30. P. Kousal (Flynn, Najman), 42. Bičevskis (Fillman, Vondrka), 46. Lunter (Vondrka, Bičevskis), 53. P. Kousal (Flynn, Fillman) – 6. Trška (Razgals, Werbik), 33. R. Veselý (Mallet, O. Roman), 34. Dej (Štencel)

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda