Mladá Boleslav – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 11.01.2020, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • turnaj O Pohár DHL • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Rakouský celek jede do lázeňského města s touhou prodloužit svou bodovou šňůru na pět utkání v řadě. Rudí býci posledně vyzráli na Plzeň 6:3. S osmačtyřiceti body je Salzburg na devátém místě tabulky turnaje O Pohár DHL.

Karlovarští v uplynulém utkání hostili v rámci západočeského derby Plzeň. Skalp indiánů 4:3 v prodloužení znamenal pro svěřence Václava Eismanna první vítězství v aktuálním kalendářním roce. Energetikům (61 bodů) patří v tabulce druhé místo, na vedoucí Hradec ztrácí bodů šest.

HC Energie Karlovy Vary: Vít (Kubát) – Steskal, Kořán "A", Patzelt, Pohanka, Benda, Cestr – Seidler, Záruba, Šťastný – Bačo, Jiskra "C", Konášek – Novotný, Křehlík "A", Černý – Adámek, Rymon

EC Red Bull Salzburg: Pfarrmaier (Bugl) – Obu, Schwaiger "A", Menner, Szuber "A", Reich – Cimmerman, Hänelt, Lutz – Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki "C" – Pronin, Wolf, Bjerrum – Hložek

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Gerát.

00:01

00:02
    Po úvodním buly se okamžitě hnali domácí za nahozeným pukem do obranného pásma Salzburgu, nicméně hosté si náznak první šance pohlídali.

01:51
    Zakázané uvolnění Energie.

02:36
    Karlovarští se zabydlují u Červených býků, nicméně stále se jim nedaří nikterak ohrozit Pfarrmaiera.

04:15
    Hra se opět stěhuje před Víta, rozhodčí píská další zakázané uvolnění domácích.

10:30
    Cestr pálil od modré čáry, nicméně trefil jen připravenou náruč hostujícího gólmana.

11:00
    Energetici létají po útočném pásmu a zamotávají hlavu Red Bullu.

12:15
    Lukáš Vít musel vytasit pohotový zákrok. Skóre stále zůstává bezbrankové.

Maksymilian Ireneusz Szuber pálil na modré čáře z první a svou dělovkou zazvonil o tyč svatyně Lukáše Víta!

12:40
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Richard Záruba – 2 min., sekání).

13:15
    Zatím velmi obře zvládnutou hru v oslabení ukazují Karlovarští, kteří většinu Zárubova trestu strávili blíže bráně Salzburgu.

14:55
    Vít musí být i nadále v pozoru, z pravého křídla totiž střílel Jakub Borzecki.

17:00
    Býci odevzdávají puk soupeři a jdou střídat.

18:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici otevírají skóre tohoto utkání. Karlovarští se zmocnili kotouče a v útočném pásmu již úřadovala produktivní dvojice Tomáš Křehlík – VÍT JISKRA. Druhý jmenovaný svou střelou nedal Pfarrmaierovi šanci. Asistence: Tomáš Křehlík.

19:03
    Necelou minutu do konce první třetiny ještě musel řešit závar před vlastní brankou Vít.

20:00

Duel rakouského celku s Karlovými Vary začal aktivně z obou stran. V první polovině periody se blýskli především gólmani, jak Vít na domácí straně, tak Pfarrmaier na té hostující byli jistotou pro své spoluhráče. Úvodní trefu zápasu připravil v 19. minutě kapitán Vít Jiskra.

20:01

21:20
    Red Bull zamkl domácí v obranném pásmu a testuje Vítovu pozornost.

21:35
    Marek Konášek pláchl po pravém křídle. Karlovarský útočník mířil mezi betony, avšak neuspěl.

22:20
    Pfarrmaier musí být neustále v pozoru. Přes shon hráčů před brankou to chytře zkoušel Stejskal.

23:04
    Róbert Bačo teď dvakrát v hlavní roli. Slovenský útočník ve službách Energie ukradl kotouč, bojovně ho přes obránce Red Bullu zavezl do pásma a vystřelil. Po nepodařeném pokusu se vrátil do obranné třetiny, znovu odcizil kus černé gumy z hole jednoho z hráčů Salcburku. Ve vzniklé šanci pro změnu zvolil přihrávku, ta ale byla nepřesná.

25:20
    Hraje se nahoru dolů, momentálně se něco vymyslet v útočném pásmu snaží hokejisté s rudým býkem na hrudi.

26:34
    Po chybě hostujícího zadáka se dostali Karlovarští ke kotouči a následný tlak přetavili v druhý zásah zápasu. Daniel Černý šikovně našel nehlídaného PATRIKA ŠŤASTNÉHO, jenž nadvakrát, možná natřikrát pokořil Thomase Pfarrmaiera. Asistence: Daniel Černý.

27:28
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Vít přeci jen kapituluje. Energetici přišli o puk a z následného protiútoku těžili hosté. Na rozdíl jediné branky snižuje svižnou střelou o tyčku JULIAN LUTZ. Asistence: Danjo Leonhardt, Maksymilian Ireneusz Szuber

27:45
    Daniel Černý je na kotouči vidět. Domácí pětapadesátka se znovu prodrala do slibné šance, v situaci 2 na 1 ale nezbývalo Černému nic jiného, než na přehuštěném prostoru vystřelit. Pfarrmaier pokus vyrazil.

29:54
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Danjo Leonhardt – 2 min., držení hole).

30:37
    Domácí zatlačili v početní výhodě hosty téměř až do brány. Před rychlou kombinací energetiků Salzburg ustupoval. Naštěstí pro Rudé býky skončila akce zákrokem Pfarrmaiera.

32:13
    Red Bull přestál přesilovkový tlak soupeře a sám v plném počtu udeřil. MARLON WOLF obdržel pas do prostoru kolem levého kruhu a střelou zápěstím vymetl pavučiny v domácí svatyni. Bez asistence.

33:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sebastian Seidler – 2 min., hákování).

34:18
    Christian Obu to zkoušel velmi šikovně. Vybruslil si do střelecké pozice a pokoušel se nachytat Víta střelou do protipohybu, nicméně to se mu nepodařilo.

35:09
    Teď to ale hostující čtyřce vyšlo! CHRISTIAN OBU vyslal opravdovou ránu od modré, kterou zastavila až síť za Vítem. Bez asistence.

35:30
    Svěřenci Václava Eismanna okamžitě vyráží do útočné třetiny s cílem co nejrychleji vyrovnat skóre.

36:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Christian Obu – 2 min., sekání).

38:05
    Záruba nepříjemně prověřil Pfarrmaiera.

40:00

Druhá perioda bohatá na góly je minulostí. Karlovarští se v prostřední dvacetiminutovce nejprve dostali zásluhou Patrika Šťastného do dvoubrankového vedení, ovšem to bylo z jejich strany vše, co se gólů týče. Salzburg se trefil třikrát, jmenovitě dostali puk za Vítova záda Lutz, Wolf a Obu.

40:01

40:17
    To je svižný start z karlovarské strany. Záruba dostal pas na modrou stranu, mířil do růžku hostující klece, ale gólman Pfarrmaier se blýskl famózním zákrokem, když dobře mířenou střelu vyrazil lapačkou.

41:47
    Konášek v další šanci zahrál na betony hostujícího maskovaného muže.

44:09
    Hraje se nahoru, dolů, žádnému z týmů se však nedaří usadit se na delší dobu v útočné třetině a něco vymyslet.

46:28
    Postavení mimo hru zastavuje slibně rozjetou akci hostí.

47:43
    Obrovský chyba Víta neznamená gól! Domácí brankář ztratil za vlastní klecí kotouč, ale Daniel Pronin si s ním neporadil a poslal ho kousek vedle tyčky.

49:09
    Šťastný s Rymonem ve velké šanci! Duo energetiků si dvakrát vyměnilo puk, bohužel pro domácí z toho nevzešlo žádné nebezpečné zakončení.

53:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladislav Pohanka – 2 min., podrážení).

56:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Filip Patzelt – 2 min., nedovolené bránění).

57:08
    Karlovarští stále zaostávají za svým soupeřem o jednu branku, proto jim zbytečná vyloučení příliš do karet nehrají.

57:34
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Rymon – 2 min., podrážení).

59:10
    Na Karlovarských je vidět touha po vyrovnání, času však mnoho nezbývá.

Je konec! Karlovarští ztratili na domácím ledě dvoubrankový náskok a všechny tři body putují do Salzburgu.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (16:19:02)

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 19. Jiskra (Křehlík), 27. Šťastný (Černý) – 28. Lutz (Leonhardt, Szuber), 33. Wolf, 36. Obu

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Gerát