Mladá Boleslav – Vítkovice 6:3 (kon.)
Mountfield HK
5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 11.01.2020, 12:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • turnaj O Pohár DHL • 34. kolo

To je ode mě z tohoto klání vše. Já vám děkuji za pozornost a někdy u dalšího zápasu se na vás těším, nashledanou. (15:54:32)

I když tomu postavení v tabulce moc nenasvědčovalo, dnes jsme viděli velmi vyrovnaný zápas, o kterém bylo, naneštěstí pro hosty, rozhodnuto pouhých třináct vteřin před koncem základních šedesáti minut. Hra byla svižná, bohatá na góly, gólové šance i potyčky. Oba gólmani se blýskli několika skvělými zákroky.

První se do vedení dostali domácí, kteří využili přesilovou hru. Bílí Tygři dokázali v první třetině ještě srovnat, navíc se zkraje druhé periody dostali do vedení. Hradeckým se po chybě hostů opět podařilo dorovnat stav zápasu, jenže ani ne o minutu později odskočil Liberec opět na rozdíl jedné branky. Vyrovnání stavu utkání se diváci dočkali ještě v prostřední třetině. Na další gól už museli přihlížející počkat až do závěrečné dvacetiminutovky, ten však padl hned v první minutě po využité přesilové hře libereckých hokejistů. Poté domácí zadělali na obrat. Nejprve vyrovnali po samostatném úniku a když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, rozhodli Hradečtí o své výhře rozdílovým gólem v čase 59:47 na konečných 5:4. Na vyloučení vyhráli také hosté nejtěsnějším rozdílem – 8:7.

59:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Liberečtí byli dlouho pod tlakem a po delším ostřelování liberecké svatyně nakonec hradecký kapitán PETR POPPEL objel branku, ve které již leželi dva bránící hráči, a dokázal puk procedit přes chumel Tygrů až za gólovou čáru, a tak rozhodčí uznávají gól na 5:4. Hradec tak rozhoduje 13 vteřin před koncem. Asistence: Marco Lukačka, Vojtěch Síla.

58:00
    Domácí hráči mají v poslední dvouminutovce ještě možnost zvrátit stav utkání.

57:38
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rossmy.

57:23
    Hosté dlouhou přesilovku nedokázali využít, a stav je tak stále 4:4. Toto byla jedinečná možnost rozhodnout o vítězi tohoto zápasu.

57:10

56:30
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

55:07
    Hosté už slavili gól, ten však nemohl být uznán kvůli přestupku domácího Naara.

55:07
    Domácí jdou do tří hráčů. Hosté tak mají přesilovku 5 na 3 více minutu a půl.

54:49
    Hosté dostali možnost početní výhody 5 na 4.

54:17
    Na základě gesta fair-play jednoho z libereckých hráčů byl trest pro Jakuba Naara odvolán. Skvělé gesto!

54:04
    Konec oddechového času a následně se vhazuje po Králově levici.

54:03
    Oddechový čas pro hosty.

52:42
    Síla ujížděl na Krále s Libereckými v zádech, jeho pokus o blafák však bránu netrefil.

52:16
    Liškovo schované nahození jen těsně míjí levou tyč.

51:30
    Mountfield rozehrává od Sajdla.

50:59
    Had neustál souboj a zůstává ležet na zemi.

50:41

49:53

48:38
    Týmy hrají ve stejném počtu.

47:53
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (T. Pinkas – 2 min., hákování).

47:30
    Sajdl se zablýskl skvělým zákrokem lapačkou v rozštěpu.

46:16
    Liberecký forvard se natlačil před gólmana, bohužel už však nestihl dobrzdit, narazil do Sajdla, který posunul branku. Následně vznikla menší šarvátka.

45:40
    Na ledě zůstala ležet rukavice jednoho z hradeckých hráčů.

45:20
    Oba gólmani neriskují a na ně vyslané střely vždy schovávají do lapačky.

43:34
    Hosté situaci v útočném pásmu nevyřešili dobře. Puk si v kruhu přebral Vojtěch Síla a vyslal do samostatného úniku PETRA POPPPELA, který sprintoval od obranné modré čáry až k libereckému brankáři, kterého sebevědomě překonal, ačkoliv si na puk lehce sáhl – 4:4. Asistence: Vojtěch Síla, Marek Pelda.

43:00
    Ďuriš tvrdou střelu propálil Krále, puk se již však za brankovou čáru nedokutálel, mezitím byla branka vysazena.

40:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to byl rychlý vstup! Hosté využívají přesilovou hru. Filip Jansa obdržel puk na modré čáře, nahodil puk na branku, kde ho šikovně tečoval hokejkou JAKUB ŠEDIVÝ. Asistence: Filip Jansa, Bennet Rossmy.

40:02
    Kotouč získávají liberečtí bruslaři a dostávají se ihned do útočného pásma, kde se pokusí využít početní výhodu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:38.

Prostřední perioda byla na akci i góly bohatší. Zkraje třetiny se dostali do vedení hráči zpod Ještědu. Ve 28. minutě Lvi srovnali, avšak za minutu Tygři svému soupeři opět odskočili. Siréna do konce třetiny zazněla ještě jednou a to ve prospěch Královéhradeckých. Vyloučení 2:1.

40:00

39:48
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Naar – 2 min., krosček).

38:48
    Hradečtí dokázali vyrovnat. Poppel nahrál JAKUBU NAAROVI, jenž z bezprostřední blízkosti uklidil puk po ledě do téměř odkryté brány – 3:3. Král na kotouč jen těsně nedosáhl. Asistence: Petr Poppel, Vojtěch Síla.

37:50
    Pelda z levého kruhu nahrál do pravého Morongovi, jeho střelu opět skvěle chytil Král.

37:20
    Peldovo nahození od modré čáry reprezentační gólman vyrazil a nedovolil už hradeckým hokejistům žádnou další dorážku.

36:52
    Liberečtí zakládají protiútok, ten však končí na zakázaném uvolnění.

36:20
    Druhá třetina se hraje v duchu velmi svižného hokeje.

35:10
    Kuriózní situace! Rozhodčí nadskočil, aby se vyhnul puku, z kapsy mu však vypadl na led telefon.

34:33
    Vhazování ve středním pásmu.

33:47
    Peričkova dobře schovaná střela doletěla až ke Královi, za brankovou čáru se ale nedostala.

33:38
    Akci zastavuje úmyslný ofsajd libereckého forvarda, kterou rozhodčí nepřehlídli. Vhazuje se v obranném pásmu Liberce.

32:55

32:33
    Krásná kombinace Hradeckých skončila až na betonu libereckého Krále.

31:49
    Domácí zatím z přesilovky nic nevytěžili, naopak do samostatného úniku se dostal Drábek, který však přestřelil.

30:55
    Morong vyvážel puk zpoza brány, na kterého si počkal Vomáčka a vystavil mu razantní stopku, ovšem nikoliv v rámci pravidel.

30:20
    Do útočného pásma vyvezl puk Tadeáš Pinkas, ve kterém však o něj byl hned obrán.

28:41
    Liberec se opět ujímá vedení. MICHAEL DRÁBEK se dostal k odraženému puku v mezikruží a tvrdou střelou po ledě k levé tyči překonal hradeckou svatyni. Asistence: Dominik Šeliga, Benjamin Vomáčka.

27:52
    Petr Poppel ukradl Libereckým puk na modré čáře, probil se dopředu a jeho střelu z levého kruhu dorazil MATĚJ MORONG ranou do šibenice, která se ještě otřela o horní tyčku, srovnává tak stav utkání na 2:2. Asistence: Petr Poppel.

27:00
    Puk se dostal z útočného pásma, a tak se pokusí Bílí Tygři o založení nového útoku.

26:38
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., nedovolené bránění).

25:54
    Hradečtí dostali libereckého Krále pod tlak, žádná ze střel však v síti neskončila.

25:34
    Naar vyváží puk do útočného pásma.

24:51
    Drábkovu střelu z pravého kruhu vyráží gólman do ochranné sítě.

23:40
    Do skvělé individuální akce se dostal Trunda, který obešel oba hradecké beky a ocitl se sám před brankářem, kterého už překonat nedokázal.

23:15
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

22:00

22:00

21:10
    Hosté využívají hru 4 na 4. BENJAMIN VOMÁČKA si přebral puk u pravého kruhu, najel si před Sajdla, naznačil a poté střelou mezi betony překonal domácího brankáře. Asistence: Michael Drábek.

20:02
    Úvodní buly vyhrál hradecký Poppel, který okamžitě vyjel s kotoučem do útoku, kde ho o něj ovšem obrali liberečtí beci.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:48.

V první polovině úvodní periody byli aktivnější domácí, kteří se dostali do slibných šancí, které však skončily na libereckém brankáři. Gól za jeho záda se jim podařilo dostat v čase 12:21, kdy se Lvi prosadili po skvělé kombinační hře – 1:0. Hostům se podařilo snížit stav zápasu v čase 17:55, kdy se dostal před brankáře osamocený liberecký forvard a poslal mu kotouč mezi nohy – 1:1. Vyloučení 3:4.

20:00

20:00
    Závěr třetiny okořenila šarvátka, za kterou si půjdou odsedět dvouminutový trest Morong a Strnad. Tomuto konfliktu předcházelo podrážení ze strany domácího Síly.

19:35
    Domácí dohrávají třetinu v útočném pásmu.

19:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Liška – 2 min., podrážení).

19:10
    Běží poslední minuta první periody.

17:55
    Hosté vyhráli vhazování, MICHAEL DRÁBEK si puk přebral, najel si před Sajdla a propasíroval kotouč mezi brankářovy betony. Bez asistence.

17:40
    Sajdl vyjel naproti kotouči, který vyhodil až ke Královi.

16:35
    Strnad vyváží kotouč do hradeckého obranného pásma, jeden spoluhráč byl však rychlejší, ofsajd

15:10
    V posledních minutách se žádnému celku nedaří dostat se do útočného pásma.

14:13
    Hradečtí využívají přesilovku. Pěnčík nachází volného DALIBORA ĎURIŠE v levém kruhu, který střelou na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře. Asistence: Martin Pěnčík, Tadeáš Pinkas.

14:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Adamec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:55
    Do velké šance se dostal Tecl, jehož střelu gólman vyrazil, na dorážku už hradecký hráč nedosáhl.

13:03
    Bílí Tygři se zabydleli v útočném pásmu. Vomáčka stál před Sajdlem a jeho střela skončila pouze na betonu domácího.

12:00
    Liberecký Vomáčka skvěle obehrál protihráče a pokouší se o vlastní průnik.

09:47
    Lang tvrdě vystřelil, avšak jeho střela letěla jen kousek vedle pravé tyče.

09:44

09:40
    Liberec vyhazuje.

09:10
    Hradec úspěšně kombinuje v útočném pásmu.

08:40
    Nyní mají Lvi minutovou početní výhodu 5 na 4.

08:07

07:44
    Oba týmy mají nyní na ledě čtyři hráče.

07:42
    Liberecká přesilovka je plná nepřesností a hraje se spíše ve středu hřiště.

06:40
    Hosté rozehrávají přesilovku od vlastní brány. Na přihrávku o mantinel nikdo nedosáhl a vhazuje se tudíž před Králem.

06:07
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Voňka – 2 min., podrážení).

05:38
    Tadeáš Pinkas zkusil překvapit střelou z úhlu Krále, ten však sebejistě vyrazil.

05:18
    Domácí si neporozuměli a puk přejel všechny čáry na zakázané uvolnění.

05:00
    Puk se ocitl v ochranné síti, a bude se tedy vhazovat v obranném pásmu Bílých Tygrů.

03:49
    Do velké šance se dostal domácí Naar, který se ocitl před Králem, pokoušel se ještě nahrát, na jeho přihrávku však spoluhráč nedosáhl.

03:04
    Ztráta puku Hradeckých ve středu hřiště vyústila v první šanci hostů.

02:25
    Domácí nahazují puk do útočného pásmu, ve kterém se následně snaží zabydlet.

01:10
    Janoušek vypálil od modré čáry. Jeho střelu vyrazil Král do ochranné sítě, a vhazuje se tak po Králově pravici.

00:07
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

00:01
    Úvodní buly vyhrál Liberec a zakládá první útok tohoto zápasu.

00:01

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Pelda, M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík (A) – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Síla, Lang, Daniel Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C). Trenér: David Kočí.

Bílí Tygři Liberec: Král – Aubrecht, J. Šedivý, Charvát (C), Had (A) – Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy, Šeliga. Trenér: Milan Plodek.

Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel.

Příjemné sobotní poledne všem hokejovým nadšencům z hradecké ČPP Arény! V rámci 34. kola turnaje juniorů O Pohár DHL se představí Mountfield HK, na jehož led zavítají Bílí Tygři Liberec.

Hradecký Mountfield může být s postavením v tabulce turnaje O Pohár DHL spokojený – v současné době vévodí celé soutěži juniorského hokeje s náskokem šesti bodů na druhé Karlovy Vary, tudíž si i po tomto zápase udrží vedoucí příčku.

Naposledy vyšel Hradec bodově naprázdno ve 23. kole, když na jeho led přijela Verva Litvínov. Od té doby jsou Lvi bodově aktivní. Přivezli si dva body ze vzdáleného Salcburku za výhru 4:3. Ve východočeském derby podlehli Pardubicím na domácím ledě až po nájezdech – 3:4. Cenným skalpem druhých Karlových Varů a třetí Plzně si upevnili vedoucí pozici. V minulém kole navíc porazili na domácím ledě tým BK Mladá Boleslav 5:2.

Zato tým zpod Ještědu se nachází ve velmi vyrovnaném středu tabulky na 11. místě. V posledních pěti zápasech získali Bílí Tygři pět bodů. Nejprve padli na ledě Dukly Jihlava 5:3. Poté na domácí půdě porazili oba pražské celky – nejprve Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a následně Slavii 5:2. V posledních dvou duelech dostali liberečtí hokejisté stejně po pěti gólech, v Mladé Boleslavi utkání skončilo 5:2 a v minulém kole v Pardubicích 5:1.

V minulém klání si všechny body zpod Ještědu odvezli Hradečtí za vysokou výhru 8:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jiří Kuřátko

Branky a nahrávky: 15. Ďuriš (Pěnčík, T. Pinkas), 28. Morong (Poppel), 39. Naar (Poppel, Síla), 44. Poppel (Síla, Pelda), 60. Poppel (Lukačka, Síla) – 18. Drábek, 22. Vomáčka (Drábek), 29. Drábek (Šeliga, Vomáčka), 41. Šedivý (Jansa, Rossmy)

Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel