Barys – Omsk 0:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 2:5 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 11.01.2020, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (17:22:51)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:28 (11:15, 15:9, 9:4)
    Zblokované střely – 10:11
    Vyhraná vhazování – 18:29
    Trestné minuty – 0:4
    Hity – 10:5

Hokejisté Nižněkamsku zvítězili nad Nižným Novgorodem 4:2. To nejpodstatnější se událo především ve druhé třetině, v níž domácí soupeře přestříleli poměrem 3:2. Za tohoto stavu se nastupovalo také do závěrečné dvacetiminutovky. V ní Neftěchimik dobře bránil a nepouštěl hosty do šancí. Domácí naopak mohli i navýšit svůj náskok, ale jistému gólu z hole Černikova zabránil úmyslným vykopnutím branky z gólman Lindbäck a nařízené trestné střílení White neproměnil. Definitivně tak rozhodl až v čase 59:14 střelou do prázdné branky Pavel Padakin.

59:14
    Charles Genoway ještě dostává trest za to, že po gólu vztekle odpálil kotouč mimo hrací plochu.
    59:14 Pavel PADAKIN - 4:2

59:14
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Marat Chajrullin předal ve středním pásmu puk na levou stranu PAVLOVI PADAKINOVI a ten od modré čáry trefil prázdnou branku. Asistence: Marat Chajrullin.

58:58
    Zakázané uvolnění domácích.

58:54
    Hosté to zkoušejí v šesti, tedy s prázdnou brankou!

58:42
    Matt White trestné střílení neproměnil, Lindbäck si připsal úspěšný zákrok! Domácí si následně vyžádali oddechový čas.
    58:42 Lindbäck úmyslně vykopl ze svého postavení branku a proti hostům tak bylo nařízeno trestné střílení.

58:42
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anders Lindbäck – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).

58:42
    Hostující brankář Lindbäck zabránil gólu z hole Alexandra Černikova tak, že úmyslně vykopl branku z její pozice! Gól tedy neplatí, ale domácí budou mít k dispozici trestné střílení!

57:56
    Rattie našel na levém kruhu Denise Baranceva. Ten střílel z mohutného nápřahu, ale nakonec z toho byl spíše takový šouráček, který nemohl Barulina překonat.

56:40
    Čas utíká a hosté si stále šance nevytvářejí.

56:00
    Domácí obránce Murphy si udělal útočný výlet. Chytře si vylákal Lindbäcka z branky a kolem něho následně vracel puk do jeho brankoviště. Vše ale vyřešila obrana Torpeda!

54:36
    Z úhlu nastřeloval puk před domácí branku Bočarov. Jeho nabídka prolétla brankovištěm a o kotouč se teď bojuje v rohu.

53:19
    Nyní ji nenašel ani Varnakov. Hra se tak otočila na druhou stranu a Pavel Kulikov se dostal ke střele. Ta ale nebyla nikterak nebezpečná a Lindbäck puk podržel ve výstroji. Reklamní přestávka.

52:40
    Hosté bruslí s pukem ve svém obranném nebo středním pásmu. Marně ale hledají cestičku do toho útočného.

51:58
    Maxim Minejev se dostal ke střele z osy hřiště. Té ale scházela razance a Barulin puk ukryl ve výstroji.

51:23
    Hosté v postavení mimo hru.

50:10
    Ve třetí třetině zatím nevidíme moc brankových příležitostí. Pomalu se ale blížíme do fáze, kdy to hosté budou muset začít otevírat.

49:12
    Z pravé strany se dostal do zakončení Jacob Berglund. Střela mu ale nesedla a Lindbäck nemusel zasahovat.

48:30
    Damir Žafjarov jen posunul puk do útočného pásma. Hostujícímu forvardovi totiž scházela podpora spoluhráčů.

47:06
    Velmi dobré střídání domácích, kteří soupeře zavřeli do jeho obranné třetiny. Nyní pálil od modré vedle Stěpan Zacharčuk.

46:05
    Od modré čáry vystřelil Alexandr Bryncev. Anders Lindbäck si puk našel a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

44:59
    Domácí reklamovali faul na obránce Zijata Pajgina, který přes hůl soupeře nepříjemně spadl na mantinel. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.

43:57
    Do vymezeného území se nyní nevešlo bekhendové zakončení Kirilla Urakova.

43:40
    Ve třetí třetině zatím sledujeme nápor Nižného Novgorodu. Hraje se v obranném pásmu Nižněkamsku.

42:47
    Orlov uvolnil zadovkou spoluhráče Iljina. Ten z levé strany minul vzdálenější tyčku domácí branky.

41:07
    Hosté zahráli puk přes všechny čáry. Jako icing to ale sudí neposoudili, hraje se dál.

Hity – 7:3

Zatímco první třetina gól nepřinesla, tak ve druhé části jich padlo hned pět! Tři vstřelili domácí, kteří tak vedou nad Nižnym Novgorodem 3:2. Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě zkušený obránce Neftěchimiku Vitalij Aťušov. Hosté rychle srovnali zásluhou Viktora Šachvorostova, ovšem domácím vrátil vedení o 25 sekund později důrazný Pavel Porjadin. Ve 32. minutě navíc překvapil brankáře Lindbäcka střelou z ostrého úhlu Marat Chajrullin. Slabší chvilku si ale pak vybral i domácí gólman Barulin, který vyjel za branku pro kotouč, ale byl tam později než protihráč a Jordan Schroeder už to měl jednoduché.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Zakázané uvolnění domácích. Hráči Torpeda tak ještě budou mít možnost ohrozit branku soupeře.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

37:53
    Marat Chajrullin to zkoušel chytře z otočky. Lindbäck musel natahovat svůj pravý beton, aby kotouč vyrazil do bezpečí.
    36:05 Jordan SCHROEDER - 3:2

36:05
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté se radují z kontaktního zásahu! Brankář Barulin vyrazil pro puk za svou branku, ale byl tam pomaleji než Damir Žafjarov. Ten tedy kotouč nahrál JORDANOVI SCHROEDEROVI a tomu stačilo trefit prázdnou klec. Asistence: Sergej Zborovskij a Maxim Minejev.

35:20
    Střely na branku – 24:22

34:52
    Od modré čáry vypálil Bryncev. Kotouč byl sražen mimo hostující branku.

33:45
    Druhá třetina zatím patří hokejistům Nižněkamsku. Ti jsou efektivnější v koncovce, a proto nastříleli o dva góly více než soupeř.

32:21
    Hosté mohli snížit! TJ Rattieho ale vychytal Barulin.
    31:10 Marat CHAJRULLIN - 3:1

31:10
    Domácí přesilovku využívají a zvyšují skóre na 3:1! MARAT CHAJRULLIN dobruslil s pukem na levý kruh a střelou z ostrého úhlu na bližší tyčku překvapil brankáře Lindbäcka. Ten se musí pod maskou červenat, tohle byl laciný gól. Asistence: Jonas Enlund.

30:33
    Po nahrávce Porjadina střílel z pravého kruhu Jacob Berglund. Lindbäck se stačil proti jeho střele přemístit.

29:21
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující obránce Sergej Zborovskij. Domácí si tak zahrají přesilovku.
    27:43 Pavel PORJADIN - 2:1

27:43
    Domácí si rychle berou vedení zpět! Po ráně od modré čáry nejprve kotouč nedorazil za ležícího Lindbäcka PAVEL PORJADIN. Stejný hráč se ale vzápětí dostal k puku u druhé tyčky a tentokrát ho už za brankovou čáru dopravil – 2:1. Asistence: Pavel Porjadin.
    27:18 Viktor ŠACHVOROSTOV - 1:1

27:18
    Hostům se podařilo vyrovnat! Puk dostal na levý kruh VIKTOR ŠACHVOROSTOV a Barulin si zřejmě ještě myslel, že bude hostující útočník nahrávat mezi kruhy. Šachvorostov ale místo toho vystřelil a našel mezírku mezi betony překvapeného brankáře Nižněkamsku. Asistence: Sergej Zborovskij a Charles Genoway.

26:43
    Nyní tu máme reklamní přestávku.
    25:38 Vitalij AŤUŠOV - 1:0

25:38
    Domácí jdou do vedení! Přihrávku na modrou čáru dostal čtyřicetiletý obránce VITALIJ AŤUŠOV, který vypálil z první a kotouč zapadl až za záda brankáře Lindbäcka, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Pavel Padakin.

24:11
    Arsen Chisamutdinov v útočném pásmu uvolnil Jacoba Berglunda. Ten prováhal ideální čas k přihrávce nebo střele a nakonec hostujícího gólmana téměř neohrozil.

23:24
    Domácí jsou ve druhé části aktivnější. Střelu z pravého kruhu vyrazil Lindbäck.

22:30
    Mišarin nahodil puk po mantinelu až za branku Neftěchimiku. Tam si pro něj vyjel brankář Barulin, který ho zastavil a rozehrál.

21:45
    Odražený puk si před brankou zpracoval Černikov. Ještě se ho snažil předat spoluhráči, ale to už obrana hostí přečetla.

21:25
    Zakázané uvolnění hostí.

20:40
    Nahození Whitea se snažil před brankou tečovat Jacob Berglund, Lindbäck ale vyrazil puk do bezpečí.

Hity – 4:1

První třetina gól nakonec nepřinesla. O něco aktivněji začali domácí, ale s přibývajícím časem začali mít navrch spíše hokejisté Torpeda. Ti se nakonec málem i ujali vedení, ovšem Anton Šenfeld poslal puk do branky až těsně po zaznění závěrečné sirény. Jeho gól tak rozhodčí po prozkoumání situace u videa neuznali.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    20:00 Hostující Šenfeld takto skóroval až po zaznění sirény, která ukončila první třetinu.

20:00
    Gól neplatí! Bekhendová střela Antona Šenfelda propadla za Barulina až těsně po skončení první třetiny.

20:00
    Hosté zároveň se sirénou dotlačili kotouč za brankovou čáru! Rozhodčí budou u videa řešit, zda bylo gólu dosaženo ještě v časovém limitu...

19:52
    Ještě jedna střela Antona Šenfelda. Ten to zkusil z pravé strany a Barulin opět přerušil hru. Kdyby mu puk vypadl, byli už před brankovištěm nachystáni útočníci Torpeda na dorážku.

19:23
    Pěknou individuální akci předvedl Drew Shore. Hostující útočník se prokličkoval středním pásmem a ze střední vzdálenosti prověřil Barulina. Ten puk ztlumil na svém těle a přerušil hru.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:45
    Z postupného útoku nakonec vzešla střela Jordana Schroedera z levého kruhu. Ten mířil na bližší tyčku a Barulin puk vytěsnil do ochranné sítě.

18:20
    Další útočnou akci rozjíždějí zatím opatrně a pozvolně hosté.

17:20
    Další zákrok Barulina. Z pravého kruhu na něj střílel Urakov.

16:01
    Alexandr Černikov zvolil jednoduché řešení útočné situace, kdy hned po přejetí modré čáry golfákem vypálil. Lindbäck puk zachytil a raději ho podržel. Krátce před tím měl hodně práce Konstantin Barulin, jenž musel natahovat pravý beton proti kotouči, který se na něj odrazil od brusle jednoho z hráčů Torpeda.

15:02
    Chajrullinovu střelu z pravého kruhu zablokovala hostující obrana. Teď zase přidává Nižněkamsk.

14:37
    Jacob Berglund se z levé strany řítil proti hostujícímu brankáři! Souboj švédských hokejistů však vyhrál hostující gólman Anders Lindbäck, který pokryl střelu svého krajana.

14:07
    Pavel Porjadin si od mantinelu natáhl puk až na osu. Odsud ale netrefil hostující klec.

13:21
    Arsen Chisamutdinov se prezentoval spíše lehkým nahozením, které lapil Lindbäck do rukavice a hned rozehrál na své spoluhráče.

12:28
    Barulin svým zákrokem přerušil hru. Máme tu další reklamní přestávku.

11:33
    Hostující Šenfeld prohodil puk mezi bruslemi obránce. Ten mu ale vložil do cesty čisté tělo a volný puk odpálil do bezpečí brankář Barulin.

10:35
    Na přihrávku z rohu kluziště si najel Ty Rattie. Ten střílel z mezikruží a Barulin musel rychle do rozkleku.

09:51
    Probíhá dnešní první reklamní přestávka.

09:24
    Poté, co jsem si do hostující ofenzivy trochu rýpl, přidali hráči Torpeda na aktivitě. Neftěchimik se musí bránit.

08:37
    Teď už mohli hosté otevřít skóre! Damir Žafjarov nabil na pravý kruh Michailovi Varnakovovi a za Barulinem zvonila tyčka!

07:00
    Nezměnila to ani tato akce, kdy se po zpětné přihrávce dostal ke střele z levého kruhu Anton Šenfeld. Ten však trefil jen brusle protihráče.

06:20
    Hosté zatím nejsou v útoku moc nebezpeční. Do útočného pásma se občas dostanou, jako teď, ale schází tomu zakončení.

04:59
    Zajímavá příležitost domácích. Hráč Torpeda se dostal ke střele z mezikruží, která skončila těsně vedle branky!

03:58
    Varnakov se snažil rozjet Schroedera, ale ten na puk nedosáhl. Zaútočit tak opět může domácí celek.

02:55
    Zijat Pajgin se dostal ke střele z pravého kruhu. Ta branku Torpeda minula.

02:02
    Domácí poprvé vyzkoušeli pozornost brankáře Lindbäcka. Ten střelu od pravého mantinelu vyrazil.

01:13
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku. Hra se stěhuje před brankáře Barulina.

00:37
    Dopředu se rozjel hostující útočník Michail Varnakov. V útočném pásmu byl ale sám a tak byl vytlačen za branku, kde o puk přišel.

00:01

Dozněly hymny a tím skončil také oficiální předzápasový program. Teď se už můžeme věnovat samotnému utkání.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Rjasenskij, R. Murphy (A), Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – Porjadin, Berglund, White – Padakin, Chajrullin, Enlund – Černikov, P. Kulikov, Denis Kazionov – Šarifjanov, Šiksatdarov, Grošev – Chisamutdinov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin – Varnakov (A), Schroeder, Žafjarov – Rattie, Shore, Bočarov – Verjajev, D. Iljin (A), Šenfeld – Urakov, Belevič, Šachvorostov – Počivalov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa

V kádrech těchto týmů nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

Neftěchimik Nižněkamsk:
    Nižněkamsk odehrál 45 zápasů, nichž nasbíral 44 bodů a to v tabulce Východní konference stačí až na desáté místo. Na osmý Kunlun ztrácí hokejisté Neftěchimiku šest bodů. Bodovat se jim navíc v poslední době moc nedaří. V zádech mají dvě porážky v řadě a z posledních devíti duelů vyhráli jen dva. Naposledy doma podlehli 1:5 Barysu, před tím padli 0:3 v Jekatěrinburgu.

Nejproduktivnější hráči:
    Matt White – 24b (11+13)
    Jacob Berglund a Zack Mitchell – 17b (10+7)

Brankáři:
    Konstantin Barulin – 29 zápasů, průměr 2,55, úspěšnost 2,55, úspěšnost 91,0 %
    Alexandr Šaryčenkov – 21 zápasů, průměr 2,52, úspěšnost 91,0 %

Torpedo Nižnij Novgorod:
    Hokejisté Nižného Novgorodu dosud odehráli 46 zápasů a s 50 body jim v tabulce Západní konference patří osmé místo. Na deváté Soči mají k dobru osm bodů, takže příčky, které zaručují postup do play-off, zatím drží poměrně bezpečně. Naposledy si hráči Torpeda přivezli cenné vítězství 4:1 z Kazaně. Před tím naopak dvakrát prohráli.

Damir Žafjarov – 31 (14+17)
    Jordan Schroeder – 31b (13+18)
    Michail Varnakov – 30b (11+19)

Brankáři:
    Anders Lindbäck – 23 zápasů, průměr 2,48, úspěšnost 91,9 %
    Andrej Tichomirov – 28 zápasů, průměr 2,49, úspěšnost 92,5 %

Vítám tu všechny fanynky a fanoušky hry zvané hokej! V sobotu pokračuje třemi zápasy Kontinentální hokejová liga. Já Vás provedu soubojem mezi Nižněkamskem a Nižným Novgorodem. Zatímco hostující Torpedo se drží v tabulce Západní konference na postupových příčkách do play-off, tak Neftěchimik na vyřazovací boje pár bodů ztrácí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Aťušov (Padakin), 28. Porjadin (Berglund), 32. Chajrullin (Enlund), 60. Padakin (Chajrullin) – 28. Šachvorostov (Zborovskij, Ch. Genoway), 37. Schroeder (Zborovskij, Minejev)

Rozhodčí: Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko