Třinec – Olomouc 2:3 (3:4 po s.n.) | Litvínov – Zlín 2:6 (kon.) | Sparta – Kladno 4:8 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 5:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:0 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 12.01.2020, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Krásné nedělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na dnešní den dopřát trochu extraligového hokeje. Od půl páté se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje 36. kolo Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Dynamo Pardubice.

Plzeňská Škodovka se po třiceti šesti odehraných zápasech nachází na třetí příčce, na svůj účet celkem nashromáždila 64 bodů. V zápasech Plzně tradičně padá velké množství branek, její skóre činí 112:85. Plzeň se může spolehnout zejména na svého kapitána Milana Gulaše, který již třetí sezónu v řadě předvádí fantastické výkony a i nyní se suverénně drží na špici kanadského bodování s 29 vstřelenými brankami a 27 asistenci! Sekunduje mu parťák z formace Tomáš Mertl (14+16). Brankářskou jedničkou Škodovky je Dominik Frodl, který má úspěšnost zákroků 91,07 %. Poslední zápas sehrála družina Ladislava Čiháka v pátek na ledě Kladna a po výhře 3:1 si na západ Čech přivezla tři body. První branku v plzeňském dresu vstřelil Patrik Zdráhal.

Pardubice jsou ve zcela jiném rozpoložení, než jejich dnešní soupeř. Dynamo se s pouhými 33 body nachází na samém chvostu ligové tabulky, na svého nejbližšího soka má družina Milana Razýma ztrátu tří bodů. Bodově tým táhne nejvíce Radoslav Tybor, který nasázel patnáct branek a přidal devět asistencí. V patách má Jana Mandáta (11+11) a Roberta Kousala (8+12). Mezi třemi tyčemi nejvíce minut odchytal Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků přes 91 procent, zbylých pět brankářů se nedostalo přes hodnotu 88. Poslední mač sehráli Východočeši na ledě Liberce a od první minuty Tygři kralovali. Nakonec kostka nad ledem po šedesáti minutách ukázala skóre 5:2.

Mužstva už se s v sezóně dvakrát potkala a každý si připsal po jednom vítězství. V prvním zápase hraném na západě Čech vyhrála Škodovka 5:3 a velký podíl na tom měl Milan Gulaš, který dal tři branky. Odveta se dlouho vyvíjela dlouho pro Pardubice, nicméně modrobílí v poslední třetině skóre otočili. Vrchol zápasu přišel v závěru, při power-play perníkáři srovnali a v první minutě prodloužení si připsali bod navíc.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (C), Ivan, T. Voráček, Holland, Nedbal – Svačina, Mandát (A), Tybor – Látal, R. Vlach, D. Kindl – Machač, Harju, Matýs – M. Beran, Poulíček (A), Blümel.

Rozhodčí: Šindel, Šír – Ganger, Klouček.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do začátku zápasu nám zbývá zhruba deset minut, stadion se začíná slušně zaplňovat. Dorazilo i několik desítek fanoušků z východu Čech.

Hostující fanoušci jistě doufají, že jejich tým dopadne lépe než jejich dorostenci, ti včera v Plzni prohráli vysoko 0:8.

Obě mužstva už nastupují na ledovou plochu, hosté jsou jako tradičně přivítání pískotem, domácí indiáni bouřlivým aplausem.

00:01

00:35
    Za začátek sympatické gesto od plzeňských fanoušků, ti hlasitým skandováním vítají opět v Plzni Jakuba Šindela – dneska v roli hlavního rozhodčího.

01:36
    Na levé straně zkoušel krátce za modrou vystřelit Johan Harju, puk dolétl až k plzeňskému brankáři, ten ho bez větších potíží vyrazil do rohu ledové plochy.

02:18
    Na ledě čtvrtá útočná formace indiánů, Jan Eberle si od pravého mantinelu vybruslil až před Kantora, toho ovšem z ostřejšího úhlu neprostřelil. Hrát mohou po delší době opět hostě.

03:16
    Milan Gulaš udržel kotouč proti dvojici bránících hráčů, puk následně předal dvojčeti Metrovi, který o něj přišel.

03:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., napadení).

03:55
    Plzeňští sice vyhráli buly, ale Kantnerova přihrávka na Gulaše byla zblokovaná a hosté se následně osvobodili.

04:26
    Puk opět za brankou Frodla.

04:46
    A do třetice. Kantner neudržel u mantinelu puk a Pardubice si sním vzápětí věděli rady.

05:24
    Nabito na modré čáře dostal Vojtěch Budík, jeho prudký projektil orazítkoval zadní mantinel. Kantor se jen ohlédl.

05:50

05:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pardubice už byly v pěti, nicméně po rychlém brejku se domácí dostávají do vedení. PETR KODÝTEK dostal výborný pas za obranu a tváří v tvář brankáři zamířil přesně k pravé tyči. Asistence: Petr Straka.
    05:54 Petr KODÝTEK - 1:0

06:40
    Branka vžila novou krev do žil, u puku jsou opět domácí, kteří se snaží najít cestu ke Kantorově bráně. Hosté zatím dobře brání modrou čáru.

07:42
    Kantor podržel nahození pod svou lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

08:03
    Bohumil Jank se prezentoval ostrým hitem u mantinelu, ale vše v rámci pravidel.

08:14
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Roman Vlach – 2 min., příliš mnoho hráčů).

08:47
    Jeden z hostujících hráčů zlomil hokejku, domácí mají velký tlak.

09:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Beran – 2 min., příliš mnoho hráčů).

09:46
    Plzeň využívá dvojnásobnou přesilovou hru. Kantor nejdříve zachytil dorážku Kracíka, nicméně puk se po rychlé souhře vrátil na modrou čáru, odkud hostujícího brankáře nekompromisně propálil LUBOŠ ROB. Asistence: Milan Gulaš, Vojtěch Němec.
    09:46 Luboš ROB - 2:0

10:13
    Plzeň pokračuje v přesilové hře o jednoho muže, nabito na modré dostal tentokrát Lukáš Pulpán, jehož rána skončila na hrudi brankáře.

10:40
    Kantnerova střela z pravého kruhu těsně minula vzdálenější tyč.

11:10

12:05
    Patrik Zdráhal výborně potáhl kotouč do útočného pásma, místo zbytečné střely viděl na ose hřiště najetého Bohumila Janka, který svižnou ránou těsně minul bránu Kantora.

12:55
    Vojtěch Němec zadovkou přenechal puk Robovi, jehož rána skončila na pravém betonu, k dorážce už se nikdo z plzeňských nedostal.

13:44
    Tomáš Mertl Další hezká souhra indiánů, Kodýtek mezi kruhy našel Jana Eberleho, který také branku přestřeluje.

14:57
    Hosté měli šanci před Frodlem, nicméně domácí brankář si se střelou poradil. Z rychlého brejku servíroval žabičku před bránu Gulaš, jeho kolegu z útoku Kantner nezakončil přesně.

16:00
    Patrik Zdráhal dostal výborný pas, po kterém mohl jet sám na bránu, nicméně čároví rozhodčí píská ofsajd.

16:47
    Plzeňská pětka výborně napadá a hosté mají velký problém s rozehrávkou z vlastní třetiny.

17:04
    Nakonec o puk rychle přišli, nicméně přechod Škodovky do útočného pásma končí opět ofsajdem.

17:37
    Petr Straka byl při zakončení sražen na ledovou plochu, ale dle rozhodčích dovoleným způsobem. Puk se poté dostal až ke Kantorovi, který ho přikryl pod svou lapačku.

17:53
    Milan Gulaš míchal s pukem za brankou Kantora, nakonec s ním vyjel a snažil se rychle zakončit, puk se však odrazil k volnému Kantorovi, který trefil připraveného brankáře.

18:00
    Plzeň dosáhla gólu, nicméně branku ještě bude zkoumat videorozhodčí.

18:00
    A radost domácích fanoušků byla předčasná, domácí hráč gólu dosáhl fotbalovým kopnutím. Pokračujeme za stavu 2:0 pro Škodovku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:21
    Filip Přikryl se snažil přes obránce dostat do zakončení, avšak z této dvojice byl úspěšnější bek Juraj Mikuš.

19:57
    Zakázané uvolnění Pardubic, domácí budou mít ještě jednu možnost ke střele.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, kterou jasně ovládli domácí hokejisté. Ti se zásluhou Kodýtka a Roba dostali do dvoubrankového vedení. Střelecké pokusy hostů by se daly spočítat na prstech jedné ruky, tudíž Dominik Frodl byl prakticky bez práce.

Střely na bránu: 11:3

Druhá perioda začne přibližně v 17:25.

20:01

20:30
    K první střele ve druhé periodě se dostali hosté, Jan Zdráhal napřáhl na modré čáře a donutil Frodla k zásahu betonem.

21:02
    A další rána od modré čáry, tou se tentokrát prezentoval Michal Ivan, nicméně proti jeho střele do vzduchu vylétla lapačka plzeňského gólmana.

21:16
    Na druhé zahrozila formace okolo Jakuba Poura, plzeňská 64 získala puk za modrou čárou a rychle ho vypálil směr brána. Kantor v pozoru.

22:20
    Vojtěch Němec jel z pravé strany sám na gólmana, nicméně puk ještě předal na levou stranu Robovi, který zkusil bekhendovou kličku, tu si však Kantor pohlídal a skóre se nemění.

23:27
    Za brankou hostujícího brankáře zůstává ležet plzeňský Jan Eberle, avšak vylučovat se nebude.

24:19
    Gulaš přenechal puk zadovkou Mertovi, jehož rána byla sražená do rohu ledové plochy, přesto domácí zůstávají u puku.

25:15
    Po delší době se připomněli hosté, Martin Látal si podél pravého mantinelu nabruslil do útočného pásma, následnou střelu z vrcholu kruhu kryje Frodl.

26:23
    Matěj Blümel přebruslil Romana Vráblíka, u zadního mantinelu získal kotouč na svou hokejkou, ten vzápětí po vybruslení poslal na Frodla, avšak plzeňský gólman si svou bližší tyčku pohlídal.

27:44
    Johan Harju vyslal jedovatou střelu po ledě, Frodl puk dobře viděl a následně ho vykopl betonem.

28:10
    Plzeň už vede o tři branky, Milan Gulaš se v útočném pásmu rozhlédl, přesným pasem našel hokejku MATYÁŠE KANTNERA, kterému už stačilo pouze přehodit beton brankáře. Asistence: Milan Gulaš.
    28:10 Matyáš KANTNER - 3:0

29:29
    Na modré čáře napřáhl domácí obránce Roman Vráblíka a v hledišti to jen zahučelo. Kantor nejspíš sám neví, jak puk zachytil.

30:13
    Krátce za polovinou utkání mohli hosté do rychlého brejku, leč skvělým zákrokem se prezentoval Vojtěch Budík.

30:41
    Další plzeňskou střelou se prezentoval Michal Moravčík, jeho dělovku drží Kantor ve své výstroji.

31:17
    Lukáš Pulpán se dlouho rozmýšlel komu z obranného pásma předá puk, ten následně o červené čáry poslal rovnou na Kantora, který přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

31:44
    Za brankou Frodla se bojovalo o kotouč, ten se po jednom souboji dotkl ochranné sítě na plexisklem.

32:22
    I Frodl drží kotouč od červené čáry, po jeho zákroku následuje komerční přestávka.

33:47
    Plzeň dlouho držela puk v útočném pásmu, ale k žádné větší střele se indiáni nedostali. Kotouč si vzápětí vzali hosté, kteří se nedomluvili a pískáno je zakázané uvolnění.

34:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Zdráhal – 2 min., podrážení).

34:49
    Střela Kantnera z pravého kruhu nenašla cíl, Pardubice se poté dokázaly osvobodit.

35:40
    Čerešňák neskutečně udržel puk v útočném pásmu, napodruhé už ale hosté vyhodili.

35:51
    Vyloučení Jana Zdráhala trestá PATRIK ZDRÁHAL. Ten dostal výborný pas mezi kruhy od Luboše Roba a brankář Kantor se nestačil včas přemístit. Asistence: Luboš Rob.
    35:51 Patrik ZDRÁHAL - 4:0

36:26
    Svačina mohl snížit na rozdíl tří branek, ale krátce po buly trefil jen rameno Dominika Frodla.

37:43
    Jakub Pour zachytil přihrávku Pardubic, puk se po několika vteřinách dostal na modrou čárou, odkud puk na Kantora nahodil Vojtěch Budíka. Pro brankáře Pardubic to byl snadný zákrok.

38:16
    Puk mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:39
    Michal Ivan ranou od modré čáry trefil pouze prvního bránícího hráče.

39:01
    Začala poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:28
    Radoslav Tybor dostal přihrávku na pravou stranu, ale proti jeho přízemní střele se stačil Dominik Frodl včas přemístit.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Čtyřicet minut je milostí. Druhá část skončila stejně jako první a indiáni tak vedou již 4:0. Třetí branku vstřelil po skvělé přihrávce Gulaš Matyáš Kantner a zatím poslední branku dal Patrik Zdráhal, který navázal na svůj gól z Kladna.

Střely na bránu: 24:14

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 18:18.

40:01

40:20
    Po dvaceti vteřinách je pískáno zakázané uvolnění plzeňského celku.

40:35
    Harju dostal přihrávku do jízdy, krátce za modrou čárou hostující obránce napřáhl až ke stropu haly, ale branku netrefil.

41:30
    Začátek třetí třetiny je z plzeňské strany opatrný. Zatím hrají spíše hosté.

42:09
    Patrik Zdráhala byl zastavený u mantinelu, čímž se k puku dostali opět hosté. Jejich nahození od modré čáry kryje Frodl.

42:39
    Radoslav Tybor dostal skvělý pas na pravý kruh, Dominik Frodl byl v tu chvíli v útrobách stadionu na párku v rohlíku, přesto z toho není branka. Hostující hráč poloprázdnou branku přestřelil.

44:03
    Hosté výborně napadali, Mertl pokazil přihrávku, k puku se dostal Roman Vlach, který z předbrankového prostoru trefuje horní tyčku.

44:14
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., podrážení).

44:25
    Plzeňské vyhození končí na hostující střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu indiánů, po pravici Frodla.

45:17
    Matěj Blümel se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, po jeho rychlé střele z otočky skončil kotouč v rohu ledové plochy.

45:55
    Nyní to chtěli hosté zahrát až do prázdné brány, což nevedlo k úspěchu. Domácí se dokázali osvobodit.

46:14

46:23
    MILAN GULAŠ obehrál obránce Pardubic o kotouč, s ním vzápětí zajel před brankáře Kantora, kterého bekhendem prostřelil mezi betony. Plzeňský kapitán ke dvěma asistencím přidává v dnešním zápase i gól. Bez asistence.
    46:23 Milan GULAŠ - 5:0

47:35
    Vojtěch Němec z levé strany vyzkoušel pozornost Kantora, po jeho zákroku poskakoval kotouč před brankovou čárou, k jeho štěstěně nebyl v okolí nikdo z domácích, kdo by puk dorazil do sítě.

48:13
    Další z řad nepovedených přihrávek Pardubic – zakázané uvolnění.

48:28
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., sekání).

49:55
    Plzeň minutu a půl držela kotouč v útočném pásmu. Matěj Beran skvěle hlídal Gulaše, který se prakticky nedostal k puku. Peter Čerešňák nakonec přihrál volnému Kantnerovi, jehož ránu ukryl Kantor do své lapačky.

50:25
    Rob skvěle našel mezi kruhy Zdráhala, který jen lehce tečnul mezi betony brankáře, ty ovšem sklaply včas k sobě.

50:28

51:28
    Bohumil Jank si řekl o puk na modré čáře, ten následně také dostal, metr si sním popojel a následnou pumelicí málem přelomil horní tyčku.

53:18
    Vojtěch Němec se snažil přihrát Moravčíkovi na modrou, přes jemnou teč obránce Pardubic skončil puk až ve středním pásmu.

53:59
    Jakub Pour rychlým švihem hledal mezeru na bližší tyči, tam ovšem nebyla díra pro mravence, natož puk.

55:13
    Plzeňští jeli tři na jediného obránce, Filipu Přikrylovi puk ovšem přeskočil hokejku a Kantor byl tentokrát bez práce.

55:25
    Filip Přikryl dostal těžký direkt ve středním pásmu, ovšem vylučovat se nebude.

55:29
    Dnešní utkání sleduje 6085 diváků.

55:29
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Filip Přikryl – 2 min., hákování).

56:03
    Jakub Pour se zmocnil špatné přihrávky hostů a puk jednoduše vyhodil přes všechny čáry.

56:28
    A opět u puku Pour, situace jako přes kopírák.

56:48
    Nyní puk dostal až ke Kantorovi Kantner, hosté se vůbec nemohou usadit v pásmu Škodovky.

57:29

57:56
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bohumil Jank – 2 min., podrážení).

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    Teď už jde plzeňským hlavně o to, aby Dominik Frodl udržel svou nulu. Roman Vráblík si proto nekomplikoval život a puk okamžitě poslal pryč z vlastní třetiny.

59:25
    Hosté se dostali ke střele z levého kruhu, ale jistý Frodl udržel puk ve své výstroji.

59:48
    Puk opět u branky Kantora, o výsledku je rozhodnuto.

59:56

Je dobojováno. Plzeň svého soka přejela na plné čáře. Ve třetí třetině přidali Západočeši ještě jednu branku, Milan Gulaš sebral obránci kotouč a poté se prosadil přesnou střelou mezi betony.

Střely na bránu v dnešním zápase: 30:19

Nejlepší hráči dnešního utkání: Milan Gulaš – Denis Kindl

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního dne se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:54:15)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 6. Kodýtek (Straka), 10. Rob (Gulaš, V. Němec), 29. Kantner (Gulaš), 36. P. Zdráhal (Rob), 47. Gulaš

Rozhodčí: Šindel, Šír – Ganger, Klouček