Třinec – Olomouc 2:3 (3:4 po s.n.) | Litvínov – Zlín 2:6 (kon.) | Sparta – Kladno 4:8 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 5:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:0 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:0 (kon.)
po s.n. (3:4)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Olomouc
Neděle 12.01.2020, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 36. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou. (17:46:09)

Utkání končí, z dvoubodového vítěství se radují hosté z Olomouce. Nejlepšími hráči zápasy byli na straně domácích Wojtek Wolski, za Olomouc pak Jan Jaroměřský.

Zbyněk IRGL - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    V napínavých a dlouhých nájezdech vítězí hosté z Olomouce, kterým druhý bod vystřelil ZBYNĚK IRGL!

9. série
    3:4
    Zbyněk Irgl nic nevymýšlel a střelou mezi betony rozhodl dnešní zápas!

Další změna třineckého brankáře, v bráně je opět Štěpánek.

9. série
    3:3
    Matěj Stránský zkusil kličku na pravou stranu, proti Lukášovi ale neuspěl.

8. série
    3:3
    Brankářská rošáda se domácím povedla, Petr Kváča zlikvidoval Nahodilovu střelu.

Oceláři opět mění brankáře, proti Lukáši Nahodilovi se postaví Petr Kváča.

8. série
    3:3
    Wojtek Wolski jel již počtvrté, tentokráte ale Lukáše nepřekonal.

7. série
    3:3
    Lukáš Nahodil musel dát, což se mu také povedlo. Je opět srovnáno.

7. série
    3:2
    Wojtek Wolski předvedl Forsbergovu kličku a přiblížil Oceláře k výhře.

6. série
    2:2
    Zbyněk Irgl střílel na lapačku, Štěpánek byl připraven.

6. série
    2:2
    Pořadí se obrací, za Oceláře jel Jiří Polanský. Zkusil bekhendový blafák, Lukáše ale nepřekonal.

5. série
    2:2
    Roman Szturc mohl rozhodnout, jeho pokus ale těsně minul hostující branku.

5. série
    2:2
    Vilém Burian chtěl rozpohybovat Štěpánka, třinecký gólman ale vše ustál.

4. série
    2:2
    Petr Vrána se dostal do hodně těžkého úhlu a nedokázal prostřelit ležícího Lukáše.

4. série
    2:2
    Pavel Musil zkusil střelu mezi betony, Štěpánek byl připraven.

Domácí opět mění brankáře, Kváču nahradil Jakub Štěpánek.

3. série
    2:2
    Wojtek Wolski se rozjel z levé strany, při kličce však byl podražen brankářem Lukášem, který navíc hodil hůl. Lukáš dostal menší trest a Wolski nový pokus. Kanadský útočník si s ním poradil a po kličce do bekhendu srovnal stav.

3. série
    1:2
    Zbyněk Irgl nic nevymýšlel a poslal kotouč do horního růžku Kváčovy branky!

2. série
    1:1
    Matěj Stránský zkusil střelu na lapačku, Lukáš byl připraven.

2. série
    1:1
    Petr Strapáč jel proti novému maskovanému muži, hostující gólman Kváču nepřekonal.

Jakuba Štěpánka v brance domácích nahrazuje Petr Kváča.

1. série
    1:1
    Odpovídal Jiří Polanský, který jel hodně pomalu, třinecký útočník ale nakonec Lukáše vymíchal a vyrovnal.

1. série
    0:1
    Jako první jel hostující Lukáš Nahodil, který propálil Štěpánka mezi betony.

využití: 1:0.

Prodloužení branku nenabídlo, rozhodnout tak musí samostatné nájezdy. V nastaveném čase jsme viděli několik slibných šancí na obou stranách, ani jedna ale nebyla využita. Nejblíže ke skórování měl hostující Lukáš Klimek, který trefil tyč třinecké branky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Štěpánek je na střídačce, Oceláři riskují v pěti proti třem!

64:43
    Oddechový čas pro domácí.

64:43
    Lukáš Klimek v útočném pásmu držel Polanského, Oceláři tak budou mít v závěru prodloužení k dispozici přesilovku. Klimek navíc nemůže zasáhnout do nájezdů, pokud na ně dojde.

64:00
    Wolski nedoázal projet do útočného pásma, Irgl pak neprostřelil Štěpánkovu lapačku.

63:11
    Olomoučtí dlouho kombinovali v útočném pásmu, bylo to ale bez střeleckých pokusů. Oceláři se nedokázali prosadit v přečíslení dvou proti jednomu, kdy Michal Kovařčík nedokázal nahrát Draveckému.

62:19
    Pavel Musil ve středním pásmu poslal kotouč rozjetému Klimkovi, hostující útočník si ale nepřišel na bránícího Kundrátka.

61:45
    Stránský zavezl kotouč do předbrankového prostoru, kde ke střele vyzval Gernáta, ten ale z první trefil jen přesunujícího se Lukáše!

60:50
    Wolski ani Roth nedokázali vystřelit, na druhé straně pak v brejku přestřelil Burian.

60:14
    Lukáš Klimek se v útočném pásmu obtočil kolem bránícího Doudery, pak ale trefil jen tyč Štěpánkovy branky!

trestné minuty: 4:4,

Základní hrací doba je u konce, po šedesáti minutách jsme vítěze nepoznali, pokračovat tedy budeme prodloužením. V poslední dvacetiminutovce byl k vidění spíše boj o každý centimetr ledu, než atraktivní hokej. Oba soupeři se spoléhali na zabezpečené obrany, další branku jsme v poslední periodě neviděli.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Gernát mohl pálit po Chmielewského akci, slovenský bek ale napálil jen prvního bránícího hráče.

58:48
    Olomoučtí na chvíli drželi puk v útočném pásmu, Štěpánka ale neohrozili. Zdá se, že se hosté spokojí s remízou.

58:12
    Stránskému se nepovedlo dostat puk na Wolského, hostům pak přechod středního pásma.

57:31
    Hosté si nerozuměli ve středním pásmu a poslali kotouč na zakázané uvolnění.

57:03
    Ondřej Kovařčík dostával přihrávku na modrou čáru, kotouč ale byl příliš prudký a Kovařčík jej zastavil až za modrou čárou. Ofsajd Ocelářů.

56:38
    Rychlého Buriana v protiútoku zastavuje ofsajd.

56:24
    Marcinko zatáhl hru do útočného pásma, po jeho přihrávce od hrazení mohl pálit Hrňa, ten ale přestřelil.

55:59
    Ondrušek nahazoval ze středního pásma, přizvednutý kotouč nakonec doletěl do ochranné sítě. Buly před Štěpánkem.

55:16
    5 106 diváků sledovalo nepřesnou rozehrávku Třince a zakázané uvolnění.

55:08
    Kotouč se z třinecké třetiny odrazil na domácí střídačku, po poslední komerční přestávce se tak bude vhazovat před Štěpánkem.

54:54
    Hosté uklidnili hru a poslali kotouč do středního pásma. Kotouč opět kontrolují domácí.

54:04
    Domácí měli obrovskou šanci ke vstřelení třetí branky, Martin Adamský ale, po skvělé přihrávce Polanského, nedokázal z bezprostřední blízkosti zvednout puk nad Lukášův beton!

53:25
    Oceláři se snaží dostat do útočného pásma nahazovanými kotouči, hostující defenzíva ale zatím funguje dobře a puky sbírá pro své barvy.

52:40
    Ondřej Kovařčík vyzrál na rozehrávku Pavla Musila, v protiakci pak ale s Gernátem neuspěl.

52:05
    První formace domácích sice držela puk v útočném pásmu, dělo se tak ale po rozích kluziště. Lukáš nemusel zasahovat, kotouč kontrolují hosté.

51:10
    Douderova nepřesná rozehrávka končí na icingu, buly před Štěpánkem.

50:42
    Polanský se chtěl zpoza hostující branky vytočit do předbrankového prostoru, pokus třineckého útočníka nakonec těsně minul pravou tyč olomoucké klece.

50:17
    Olomoucké nahození ze středního pásma letělo přímo na Štěpánka, třinecký gólman raději podržel kotouč.

49:53
    Gernátovi se v Útočném pásmu nepovedla rozehrávka na Marcinka, toho ale nedokázal využít Irgl, kterému v protiakci utekl kotouč.

49:16
    Lukáš Klimek mohl využít Musilova zaváhání ve středním pásmu, Klimek ale v nájezdu trefil jen Štěpánkovu lapačku.

48:30
    Sražené nahození Jaroměřského ze středního pásma doputovalo až ke Štěpánkovi, třinecký gólman raději ukryl puk pod lapačkou. Komerční přestávka.

47:55
    Wolski zpoza Lukášovy branky hledal Vránu, kotouč ale sebrali hosté. Těm se však protiakce nepovedla.

47:12
    Polanský vybojoval kotouč za hostující brankou, Rothovo nahození od modré ale Lukáše nepřekonalo. Neujala se ale dorážka Adamského.

45:58
    Lukáš Klimek se dostal do dobré střelecké pozice, hostujícímu brankáři ale delší dobu trvalo zpracování, což dalo dostatek času Štěpánkovi k přesunutí. Klimek pálil jen do připraveného brankáře domácích.

45:32
    Klimek se prodral kolem bránícího Stránského do útočné třetiny, Pavel Musil ale nedokázal z mezikruží vystřelit. Puk se nicméně odrazil ke Štěpánkovi, ten jej raději ukryl do lapačky.

44:52
    Nepřesná rozehrávka hostí se odrazila ke střílejícímu Gernátovi, ten ale z první napálil jen připraveného Lukáše. Hosté následně odpálili puk na icing.

44:07
    Hosté se po ubráněním oslabení dostali do útočného pásma, Dujsíkova střela od modré ale Štěpánka nijak nepřekvapila.

43:46
    Vyrůbalík je na ledě, Olomouc hraje v plném počtu.

43:15
    Ocelářům se v dalším průběhu přesilovky vůbec nedaří, hosté se již dvakrát dokázal osvobodit.

42:38
    Wolski se jako nůž máslem prodral do útočného pásma, z jeho práce ale nedokázal nic vytěžit střílející Stránský. Lukáš má puk v lapačce.

42:25
    Stránskému se nepovedl přechod modré čáry, Olomoučtí se opět osvobozují.

42:05
    Lukáš zneškodnil Vránovo nahození od mantinelu, hosté se následně osvobodili.

41:44
    Oceláři si zahrají druhou přesilovku, za držení je vyloučen hostující kapitán Martin Vyrůbalík.

41:33
    Marcinko z rohu olomouckého pásma našel Gernáta, ten ale minul branku.

40:42
    Michal Kovařčík zachytil hostující vyhození na útočné modré a ve spolupráci s bratrem Ondřejem nachystal střeleckou pozici pro Chmielewského. Ten ale trefil jen Lukáše.

trestné minuty: 4:2,

Druhá třetina je u konce, po čtyřiceti minutách platí ve WERK ARENĚ vyrovnaný stav 2:2. Domácí Oceláři se v pětadvacáté minutě dostali do své první přesilové hry, kterou nekompromisně využil Wojtek Wolski. Vedení domácích ale trvalo jen dvě minuty, v dvacáté sedmé minutě totiž zmatků v třinecké obraně využil Jan Jaroměřský.

Třetí třetina začne přibližně v 16:45.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:18
    Stránský se po pravé straně dostal do útočného pásma, jeho rozehrávka na Vránu ale byla nepřesná a skončila až u Lukáše.

38:52
    Galvinšovi ve středním pásmu propadlo hostující vyhození, rozjetý Pavel Musil toho ale nedokázal využít, když pálil nad Štěpánkovu branku.

38:26
    Wolski naskočil ze střídačky hned do střelecké šance, kanadský útočník ale svou tvrdou střelou jen přelomil hůl bránícího Jaroměřského.

37:48
    Oceláři jsou opět v útočném pásmu. Lukáše nepříjemně ohrožovali Chmielewski a Kundrátek, ani jeden ale branku netrefil.

37:09
    Gernát s Rothem si dlouho dávali přednost na modré čáře, Oceláři nakonec ztratili kotouč a museli se vrátit do středního pásma.

36:15
    Oceláři již jsou kompletní, v samotném závěru oslabení ale málem inkasovali. Rostislav Olesz, Petr Strapáč a Tomáš Dujsík měli před sebou odkrytou branku, ani jeden z hostujících hráčů ale nedokázal překonat ležícího Jakuba Štěpánka! Ten zlikvidoval čtyři střely!

35:50
    Dujsíkovo nepříjemné nahození nadělalo Štěpánkovi nemálo starostí, domácí gólman ale nakonec nemusel zasahovat.

35:00
    Oceláři se v oslabení zatím dobře brání, Slezané již dvakrát vyhodili kotouč přes všechny čáry.

34:22
    Adamský neuspěl v rychlostním souboji s Dujsíkem, následnou rozehrávku hostí domácí srazili do ochranné sítě.

34:04
    Aron Chmielewski v útočném pásmu svou holí zasáhl obličej Zbyňka Irgla, polský forvard si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

33:57
    Třinečtí se dvakrát marně snažili dostat do útočného pásma, Buriana na druhé straně pak zastavil ofsajd. Buly před Lukášem.

33:10
    Po vhazování bylo před Štěpánkem pořádně rušno, Klimek ani Nahodil ale nedokázali z bezprostřední blízkosti dotlačit kotouč za záda třineckého brankáře. Komerční přestávka.

32:50
    Další chybná rozehrávka domácích končí na icingu, buly před Štěpánkem.

32:30
    Ve hře obou celků lze v posledních minutách vysledovat hromadu nepřesností. Draveckému se nepovedl přechod středního pásma, hosté pak nepřesně rozehráli svou potenciální akci.

31:37
    Doudera si z modré čáry sjel do hloubi pásma, svou střelu ale poslal nad horní tyč Lukášovy branky.

31:00
    Stránský v přečíslení namazal na střelu Galvinšovi, ten ale přestřelil. Na druhé straně se pak proti Rothovi neprosadil Irgl.

30:23
    Stránský dlouho držel puk v útočném pásmu, proti trojici protihráčů se ale neprosadil. Jeho následná přihrávka na Vránu navíc byla rukou.

30:00
    Polanský ve středním pásmu tečoval nahození Doudery, puk ale vypadl z ledové plochy. Buly ve středovém kruhu.

29:31
    Gernát se z pozice beka vydal do útočného pásma, třinecký obránce se ale nakonec ke střele nedostal. Lukáš následně raději přikryl nahození Draveckého.

28:36
    Hostující nahození ze středního pásma doputovalo až ke Štěpánkovi, třinecký gólman vyrazil kotouč do ochranné sítě. Komerční přestávka.

27:56
    Olesz se po levé straně natlačil do útočného pásma, Štěpánka ale střelou od hrazení nepřekonal. Domácí brankář pak vyrazil i nedůrazné nahození Škůrka.

27:31
    Wolski v útočném pásmu kombinoval s Galvinšem, lotyšský bek ale následně trefil jen Lukášův beton.
    26:19 Jan JAROMĚŘSKÝ - 2:2

26:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Neskutečných zmatků v třinecké obraně Olomoučtí využívají ke vstřelení vyrovnávající branky! Vše zapříčinila nepovedená rozehrávka brankáře Štěpánka, kterou hosté sebrali a JAN JAROMĚŘSKÝ z bezprostřední blízkosti poslal kotouč do třinecké sítě! Asistence: Lukáš Nahodil, Lukáš Klimek.

25:38
    Marcinko nedokázal ve středním pásmu zpracovat vysoké nahození Rotha, ke kotouči se tak dostali hosté. Ti ale svou akci zakončili ofsajdem.
    24:45 Wojtek WOLSKI - 2:1

24:45
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru, kanadský útočník WOJTEK WOLSKI zaznamenává první branku v třinecké WERK ARENĚ! Petr Vrána skvělým křížným pasem našel Kanaďanovu hůl, Wolski s přehledem uklidil kotoču do olomoucké branky! Asistence: Petr Vrána, Martin Gernát.

23:54
    Gernátovo nahození od modré chtěl před Lukášem tečovat Marcinko, hostující gólman byl připraven.

23:39
    Jan Knotek v předbrankového prostoru nedovoleně bránil Marcinka, Oceláři mají k dispozici přesilovou hru.

23:30
    Galvinš nejprve ubránil kotouč na útočné modré, lotyšský bek následně zkusil i své střelecké štěstí, leč neúspěšně. Neujala se ani Musilova střela, kterou hosté přizvedli do ochranné sítě.

22:41
    Hosté přesunuli hru na druhou stranu kluziště, Štěpánek úspěšně zlikvidoval střelu Dujsíka.

22:38
    Třinečtí se natlačili do útočného pásma, nepříjemné Adamského nahození od modré v předbrankovém prostoru tečoval Polanský, Lukáš ale uspěl i proti následné dorážce třineckého útočníka.

22:11
    Galvinšovi se povedlo odehrát puk ještě na útočné modré, kotouč se ale odrazil na třineckou střídačku. Buly ve středním pásmu.

21:21
    Michal Kovařčík kontroloval kotouč v útočném pásmu, třinecký útočník se ale nakonec do svých kliček zamotal a vyvezl hru do neutrální zóny.

20:52
    Irgl vyslal od modré hodně jedovatý pokus, kotouč nakonec ke štěstí domácích branku netrefil. Na druhé straně pak na Lukáše nevyzrál Stránský.

20:20
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním domácích, vhazovat se bude před Štěpánkem.

využití: 0:0.

První dvacetiminutovka je minulostí, do kabin se jde za vyrovnaného stavu 1:1. Skóre otevřel již ve třetí minutě Erik Hrňa, který skrytou střelou nedal Lukášovi žádnou šanci. Odpověď hostí přišla po osmi minutách, kdy Štěpánka v přečíslení překonal Pavel Musil. Hosté si následně zahráli i přesilovou hru, otočit stav na svou stranu ale nedokázali.

Druhá třetina začne přibližně v 15:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    V samotném závěru třetiny se ještě do dobrých šancí dostali Skladaný a Dujsík, ani jeden ale branku netrefil.

19:04
    Třinečtí jsou opět v útočném pásmu, Lukáš raději pokryl Rothovo nahození od modré. Vhazování poblíž olomoucké branky.

18:41
    Mora přenesla hru na třineckou stranu kluziště, Ondruškovo zakončení od modré ale bylo příliš vysoké.

18:16
    Oceláři jsou opět v útočném pásmu. Kundrátkova střela od modré trefila jen bránícího Buriana, další pokus Hrni pak branku netrefil.

17:38
    V útočném pásmu mezi sebou kombinovali Wolski se Stránským, ani jednomu se ale nepovedlo dostat ke střele. Na druhé straně pak neuspěl Strapáč.

16:40
    Oceláři se podívali do útočného pásma, k zakončení se ale Slezané nedostali. Hosté pak jen odevzdali puk do pásma Třince.

16:10
    Polanský šel střídat v době, kdy hosté získali kotouč, což umožnilo Skladanému dostat se do dobré šance. Hostující útočník ale napálil jen Štěpánkův beton.

15:14
    Rozehrávka hostí z vlastního pásma vypadla mimo hrací plochu, po komerční přestávce se bude vhazovat před Lukášem.

14:45
    Z dlouhého souboje o kotouč lépe vyšli domácí, Draveckému se ale nepovedlo přejít přes střední pásmo. Hrají tak opět Hanáci.

14:06
    Hostům se povedlo zastavit snažení domácích a dostat hru do útočného pásma. K ohrožení Štěpánkovy branky se ale Olomoučtí nedostali.

13:31
    Vrána je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma, Vránova ani Galvinšova střela ale úspěch nepřinesla.

13:01
    Kotouč se ze středního pásma odrazil na hostující střídačku, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

12:30
    Hosté se dlouho nemohli dostat do útočného pásma, po rychlém přechodu modré čáry pak ale pálil Ondrušek, který ale na Štěpánka nevyzrál. Oceláři se opět osvobodili.

11:51
    Štěpánek vyrazil střelu Dujsíka, domácí se následně osvobodili.

11:22
    Hosté budou mít šanci otočit skóre na svou stranu, za hru vysokou holí je vyloučen třinecký Petr Vrána. Přesilovka pro hosty.
    10:13 Pavel MUSIL - 1:1

10:13
    Bleskovým protiútokem se prezentovali také hosté, kteří se mohou radovat z vyrovnávající branky! Musilovi ve středním pásmu propadl kotouč, Mora tak šla ve třech proti jednomu a Lukáš Klimek ideálním pasem ke skórování vyzval PAVLA MUSILA! Štěpánek byl bez šance. Asistence: Lukáš Klimek, Jan Jaroměřský.

10:03
    Třinečtí přenesli hru do olomoucké třetiny, Musilova rána od modré ale Lukáše nijak nepřekvapila.

09:15
    O kotouč se dlouho bojovalo v třineckém pásmu, Oceláři nakonec vyhodili puk přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.

08:11
    Gernátovi ve vlastním pásmu utekl kotouč, což umožnilo hostům dobrou příležitost. Knotek ale v předbrankovém prostoru neuspěl.

07:49
    Hostující Valenta se ve vlastním pásmu dostal pod tlak napadajícího Draveckého, olomoucký bek proto jen odpálil puk na icing.

07:25
    Olomoučtí se opět protlačili do třinecké části kluziště, po krátké kombinaci přišla střela od modré, kterou Štěpánek kryje do lapačky. Komerční přestávka.

06:14
    V zatím největší šanci hostujícího celku se ocitl Lukáš Nahodil, který se po levé straně natlačil až do předbrankového prostoru. Nahodilovo zakončení ale postrádalo přesnost, puk letěl nad branku.

05:47
    Hosté na chvíli drželi hru v blízkosti třinecké branky, Valentovo nahození od modré ale Štěpánka nijak nepřekvapilo.

05:10
    První zákrok si připisuje také Jakub Štěpánek. Třineckého brankáře nepříliš prudkým pokusem otestoval Olesz.

04:47
    Marcinko zatáhl hru do útočné třetiny, od hrazení pak ke střele z první vyzýval Hrňu. Střelec první branky pálil bez přípravy, Lukáš vyrazil puk do rohu.

04:07
    Bratři Kovařčíkové marně dolovali kotouč na útočné modré, na druhé straně pak proti Kundrátkovi neuspěl Strapáč.

03:39
    Oceláři pokračovali v tlaku, podruhé od modré v této minutě pálil Musil. Lukáš byl připraven.

03:11
    Na led se podruhé dostala elitní formace domácích, která opět mačká hosty v jejich útočném pásmu. Musilovo nahození od modré ale letělo příliš vysoko.

02:28
    Další akci domácích zastavuje ofsajd.
    02:16 Erik HRŇA - 1:0

02:16
    Velmi nenápadná akce domácích přináší první branku zápasu! ERIK HRŇA si po pravé straně nabruslil do útočného pásma, třinecký forvard pak zkusil střelu zápěstím z vrcholu kruhu pro vhazování. Dobrou práci před Lukášem provedl projíždějící Martin Gernát, který zcela zastínil výhled hostujícího brankáře. Hrňova střela zapadla do horního růžku branky! Asistence: Martin Gernát, Tomáš Marcinko.

01:31
    Olomouci se povedlo vyhrát buly ve vlastním pásmu, hosté se následně přesunuli do třinecké třetiny, Burianovo nahození ale ke Štěpánkovi nedoletěli. Domácí poslali hru do středního pásma.

01:04
    Slezané jsou opět v útočném pásmu. Tvrdou ránu Stránského od modré schytal bránící Nahodil, který odkulhal na střídačku. Hosté se následně provinili zakázaným uvolněním.

00:13
    Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma, po souboji u modré čáry ale na ledě zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, sudí raději přerušili hru.

00:01

Hráči jsou na ledové ploše, utkání mezi Oceláři a Olomoucí začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kváča) – M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Galvinš, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Chmielewski – Szturc.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, J. Knotek (A), Olesz – Laš, Vodný, Skladaný.

Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Bryška, Gebauer.

HC Olomouc

Aktuální sezona Hanáků se ani zdaleka nevyvíjí podle optimálního scénáře. Některé předsezonní prognózy stavěly Olomouc do role "černého koně" soutěže, kohouti se podle papírových předpokladů měli pohybovat v klidném středu extraligové tabulky a pořádně prohánět favority. Ovšem současná realita tomu příliš neodpovídá. Především domácí bilance je velmi skromná – z osmnácti zápasů bíločervení vydolovali pouze dvacet bodů. Paradoxně lépe se svěřencům trenérské dvojice Tomajko-Moták daří na kluzištích soupeřů, kde dosud letos urvali solidních 22 bodů. Ani aktuální forma není nikterak oslnivá – po novém roce Olomouc prohrála všechny tři duely. Nejdříve doma podlehla Plzni po nájezdech (2:3), následně Hanáci padli v Liberci (1:4) a naposledy před svým publikem prohráli rovněž s Brnem (1:2).

Páteční nezdar s Kometou mrzel, přesto ale trenér Jan Tomajko nebyl vyloženě nespokojený a snažil se hledat pozitiva: "Hráčům dnes nemůžeme nic vytknout. Myslím si, že odehráli dobrý zápas a musíme v tom takhle pokračovat. Jsem toho názoru, že když zopakujeme takové výkony i v dalších zápasech, tak budeme bodovat," říká bývalý skvělý útočník a doplňuje jej gólman Jan Lukáš: "Do branky jsme se tlačili slušně, i v předešlých zápasech jsme hráli dobře, ale stále nás trápí koncovka. Na jeden gól se těžce vyhrává. Mrzí to dost, navíc to bylo i derby a hráli jsme doma. Opět z toho je jen porážka o gól. Mohli jsme mít nějaké body, ale nemáme nic."

Poslední utkání Olomouce

10. ledna 2020: HC Olomouc – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1).
    Branky a nahrávky:
    50. Nahodil (TS) – 2. Svozil (Zaťovič, Mueller), 56. Plášek (Bartejs, Erat)

Sestava Olomouce v posledním utkání: Lukáš (Jan Brož) – Švrček, Valenta (A), Ondrušek, Dujsík (C), Vyrůbalík, Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa (A), J. Knotek, Olesz – Laš, Kořenek, Skladaný.

Oceláři v novém roce stihli odehrát dva zápasy, v obou případech slavili vítězství. Hráči s drakem na prsou nejprve získali dva body v Karlových Varech, ve Zlíně pak řádil kanadský forvard Wojtek Wolski, který hattrickem a celkem čtyřmi body zařídil Slezanům tříbodové vítězství. Oceláři se tak v tabulce dostali na páté místo, dva body za čtvrtou Kometu. Oproti brněnskému celku ale Třinečtí odehráli o dva zápasy méně.

Poslední utkání zhodnotil hlavní trenér Václav Varaďa následovně: ""Utkání se mi hodnotí velmi dobře. Do Zlína jsme přijeli s velkou pokorou, hráli jsme proti týmu, kterému se v poslední době hodně daří, a který to pro nás udělá vždy těžké. Dnešek nebyl výjimkou. Za tři body jsme rádi, kluci to odmakali, byli disciplinovaní, to nás nakonec posunulo k vítězství. Za to jim chci poděkovat. Wojtkova forma mě nesmírně těší, hodně nám pomáhá při dlouhodobém zranění Martina Růžičky, který se již v brzké době vrátí. Je to rozdílový hráč, kterého jsme potřebovali. My si šance vytvářeli, nedokázali jsme se ale proměňovat. Wojtek je jeden z hráčů, který nám v tomhle směru velmi pomohl. Toho si velmi vážíme, ceníme si také jeho nasazení a tréninkové morálky. Tohle nám taky velice pomohlo."

Poslední utkání Ocelářů

10. ledna 2020: PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 1:2, 0:1).
    4. Žižka (Z. Okál), 31. Honejsek (Freibergs) – 15. Wolski (M. Doudera, Kundrátek), 30. M. Stránský (P. Vrána, Wolski), 35. Wolski (Galviņš, Roth), 45. Wolski (M. Stránský, Marcinko).

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Štěpánek – M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Galviņš, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Chmielewski – Szturc.

Hezký den z Třince! Tipsport extraliga v neděli pokračuje šestatřicátým kolem, v třinecké WERK ARENĚ se utkají úřadující mistři Oceláři Třinec a HC Olomouc. Duel startuje v 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 3. Hrňa (Gernát, Marcinko), 25. Wolski (P. Vrána, Gernát) – 11. P. Musil (Klimek, Jaroměřský), 27. Jaroměřský (Nahodil, Klimek), rozh. náj. Irgl