Plzeň – Liberec 3:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:2 (3:2 po s.n.)
konec
HC Škoda Plzeň
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 14.01.2020, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:32
  Kotouč v útočném pásmu Bílých Tygrů a Hrachovina je na střídačce!
   
  58:03
  Liberec se ocitl pod velikým tlakem, vyhodit nedokázal a z dobré pozice z mezikruží pálil Tomáš Mertl, Hrachovina kryje!
   
  56:56
  Liberečtí zapomeněli na Luboše Roba, který ujel z trestné lavice! Křižoval ho Marosz, tak Rob musel střílet. Rozvlnil síť, ale pouze z boku, liberecké šance tak nadále žijí.
   
  54:48
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Luboš Rob – 2 min., sekání). Liberec dostává velkou šanci na srovnání v přesilové hře! Bílí Tygři dnes už využili dvě početní výhody.
   
  53:29
  Lukáš Krenželok se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a s bekhendovou střelou z otočky měl Frodl problém, ovšem dokázal puk vyrazit betonem!
   
  48:27
  Naopak přišel samostatný únik Vojtěcha Němce! Na toho však dotíral obránce a Němcův bekhendový blafák si pohlídal Dominik Hrachovina.
   
  45:16
  Z ničeho nic přečíslení dvou proti jednomu pro Plzeň! Vojtěch Němec nejprve dlouho koukal na Roba, ale přihrávka na něj by neprošla, tak si puk stáhl a z mezikruží vypálil. Dominik Hrachovina předvedl důležitý zákrok a ukryl kotouč ve výstroji.
   
  41:45
  Budík si přebral kotouč od Poura u levého mantinelu a naservíroval parádní přihrávku před branku na Patrika Zdráhala, který ale zblízka netrefil puk dobře a nevyužil velkou šanci!
   
  38:58
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  38:58
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Musil – 2 min., hákování). Za faul na Milana Gulaše, další přesilovková šance pro Škodovku.
   
  36:45
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ronald Knot – 2 min., podrážení).
   
  36:18
  Frodl pouze vyrazil ránu z levé strany a Michal Bulíř už mohl dorážet do poloprázdné branky, plzeňský gólman na poslední chvíli natáhl svůj levý beton a zachránil Škodu od pohromy!
  35:55 Oldrich KOTVAN - 3:2
   
  35:55
  Liberec právě vstřelil branku!
  Druhou část dlouhé početní výhody nakonec Bílí Tygři zužitkovali a už je to jen o gól! OLDŘICH KOTVAN napřáhl těsně za hranicí levého kruhu a jeho dělovka prosvištěla až do sítě. Frodl moc neviděl, hosté před ním dobře clonili. Asistence: Jaroslav Vlach a Adam Musil.
   
  33:40
  Frodl se výtečně přesunul proti ráně Lence z první z pravého kruhu a vyráží! Poté Plzeň vyhazuje.
   
  33:27
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2+2 min, vysoká hůl).
  32:02 Ladislav ŠMÍD - 3:1
   
  32:02
  Liberec právě vstřelil branku!
  Bílí Tygři si pomáhají přesilovkou a snižují na 1:3! Plzeňská čtyřka už byla hodně stažená kolem Frodla, čehož využil Libor Hudáček k parádní přihrávce na hranici pravého kruhu. Tam stál LADISLAV ŠMÍD a střelou z první nedal Frodlovi šanci. Asistence: Libor Hudáček a Michal Birner.
   
  31:06
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Pour – 2 min., faul loktem).
  30:29 Matyáš KANTNER - 3:0
   
  30:29
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Po devatenácti vteřinách Škodovka využívá také klasickou početní výhodu a vede už o tři branky! Milan Gulaš naservíroval krásnou přihrávku z levé strany na pravý kruh, odkud vypálil z první mimo dosah Hrachoviny MATYÁŠ KANTNER. Asistence: Milan Gulaš a Vojtěch Němec.
  30:10 Jaroslav KRACÍK - 2:0
   
  30:10
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Pouze jednadvacet sekund stačilo Západočechům k využití dvojnásobné přesilovky, Škoda tak vede už 2:0! Rychlý ťukec zakončil z mezikruží Tomáš Mertl jen do připraveného Hrachoviny, dorážka JAROSLAV KRACÍK z pravé strany už ovšem proskákala do sítě. Asistence: Tomáš Mertl a Vojtěch Němec.
   
  29:49
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Musil – 2 min., sekání).
   
  29:49
  Liberec se nejprve bránil dobře a dokázal vyhodit, jenže následně Musil vysekl hokejku Pulpánovi a Škodovka si zahraje přesilovku pět na tři, která může trvat až 87 sekund!
   
  29:17
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Ordoš – 2 min., podrážení).
   
  26:20
  Tutovku tentokrát měli Bílí Tygři. Hudáček ujel po levé straně, ale v tísni ještě zasekl a puk vrátil Lencovi, který zblízka nepropálil Frodla! Ten si dobře povyjel a ránu vyrazil.
   
  24:41
  Po ubráněném oslabení si Škoda vytvořila veliký tlak! Po pasu Kracíka pálil z levého kruhu Lukáš Pulpán, Hrachovina kotouč ramenem vytěsnil. Následně se před branku natlačil Jank, ale v tísni nezakončil přesně. Tlak skončil obkroužením branky od Jaroslava Kracíka, střelu z otočky si Hrachovina pohlídal.
   
  22:38
  Minutu se drželi Bílí Tygři v útočném pásmu! Zkoušel to Lenc, Bulíř a nakonec Hudáček z levého kruhu, to byla největší šance, Frodl puk vytěsnil vedle pravé tyčky!
   
  21:37
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jaroslav Kracík – 2 min., krosček).
   
  16:17
  Pour od pravého mantinelu nahodil puk na branku, kde stál osamocený Patrik Zdráhal! Ani nadvakrát ovšem nedokázal kotouč zasunout za Hrachovinův beton.
   
  14:41
  Západočeši puk vyhodili, jenže následně jejich obranou pronikl parádně Michal Bulíř! Následnou ránu zápěstím však Frodl vyráží!
   
  14:06
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Filip Suchý – 2 min., hákování).
   
  14:06
  Po Robově špatné přihrávce Liberec vyrazil do akce dvou proti dvěma. Radan Lenc vykoupal ležícího Budíka a natřikrát zakončoval zblízka! Frodl ovšem předvedl parádní zákroky a drží plzeňské vedení!
  11:20 Lukáš PULPÁN - 1:0
   
  11:20
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Nedáš – dostaneš! Moravčíkův kiks v rozehrávce nejprve mohl potrestat Libor Hudáček, který z pravého kruhu však Frodla nepropálil. Z protiakce udeřili Západočeši. Straka zpoza branky posunul kotouč před Hrachovinu, kde se nejlépe zorientoval LUKÁŠ PULPÁN a zametl puk po ledě k tyči! Asistence: Petr Straka a Petr Kodýtek.
   
  08:16
  Po nedůslednosti plzeňské obrany se Bílí Tygři dostali do tlaku. Šmíd se natlačil před Frodla, odražený puk poté mohl zamést do branky Marek Zachar, ale trefil jen připraveného gólmana Západočechů!
   
  07:38
  Plzeň se ubránila dvěma libereckým akcím a sama zahrozila! Straka pěkně našel před brankou Petra Kodýtka, který střelou zápěstím Hrachovinu nepropálil!
   
  04:11
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., podrážení).
   
  02:50
  Po slabé střele Vlacha se ke kotouči ještě dostal Jiří Pružek, rychle obkroužil branku a nebýt rychlého zákroku plzeňské defenzivy, zasunul by puk za Frodla! Následnou ránu Knota z mezikruží si Frodl pohlídal.
   
  01:08
  Hrachovina po nahození rozehrával zpoza vlastní branky, dotírající Zdráhal ho o puk připravil a rychle přihrával před branku, tam si na poslední chvíli Bílí Tygři situaci pohlídali!

  Matěj Vybíral

  Branky a nahrávky: 12. Pulpán (Straka, Kodýtek), 31. Kracík (Mertl, V. Němec), 31. Kantner (Gulaš, V. Němec) – 33. Šmíd (L. Hudáček, Birner), 36. Kotvan (J. Vlach, A. Musil)


  HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – V. Němec, Suchý, Rob – Straka, Kodýtek, Kolda.
  Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (C), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, A. Musil, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Rychlovský.

  Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gerát, Špůr

  Diváci: 5482