Chabarovsk – Kazaň 2:3 (0:2 po s.n.) | Kunlun – Novosibirsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Barys – Ufa 5:3 (kon.)
Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (po pr.)
CSKA Moskva – Minsk 5:1 (kon.) | Petrohrad – Riga 3:0 (kon.) | Viťaz – Jokerit 2:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK Soči
Úterý 14.01.2020, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

S konstatováním, že z dnešního zápasu, které v boji o důležité osmé místo může postupem času hodně napovědět, bere Torpedo Nižnij Novgorod dva body za výhru 2:1 po prodloužení nad Soči, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (19:32:36)

Hity: 2-9.

V prodloužení se sice potvrdila dnešní neřest Nižného Novgorodu, a to v podobě špatných přesilovek. Přesto ale Torpedo dokázalo zápas zvládnout, když na začátku 64. minuty domácí ztratili puk u střídačky, Bočarov nahrál na Daniila Iljina, jemuž ještě nechtěným podklouznutím usnadnil cestu k brance Collins, a domácí forvard už si tváří v tvář Proskurakovovi poradil – 2:1 po prodloužení.

63:16 Daniil ILJIN - 2:1

63:16
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí u střídačky soupeře vybojovali puk, jmenovitě Bočarov. Následně DANIIL ILJIN využil toho, že Sean Collins podklouzl a měl snadnější cestu k brance Proskurjakova, kterého poté zblízka i přes dotírání dalšího hráče soupeře překonal. Je rozhodnuto, Torpedo bere dva body a jeho důležitý náskok na osmém místě proti devátému Soči se zvyšuje.

63:08
    Vjačeslav Leščenko hezky odzbrojil soupeře v levém rohu, který se pokoušel o kličku. Domácí ale zůstávají u puku.

62:58
    Drew Shore vedl poměrně rychlé přečíslení, které se snažil zakončit střelou z levého kruhu. Proskurjakov kryje a nedovolil ani agilnímu útočníkovi prostor k dorážce.

62:31
    Další přesilová hra se pomalu blíží ke svému konci v podání Torpeda, navíc nyní zvládli hosté hned po buly vyhodit puk.

62:12
    Stejně tak jako nyní.

61:49
    Ani to už neplatí a hráči v bílém se osvobozují.

61:13
    Ani když je na ledě více prostoru, tak se nedá říct, že by domácím šla přesilovka nějak výrazně lépe. Drží alespoň útočné pásmo.

60:51
    V době kůrovce třeba dřevorubce a Sean Collins by se v českých lesích zcela jistě uživil, jelikož ukázkově rozpůlil za vlastní klecí soupeři hokejku. Dvě minuty, sekání.

60:01

Třetí třetina vyřešení hádanky, kdo vyhraje, nepřinesla. Domácí může mrzet, že nevyužili přesilovku pět na tři, která trvala minutu. Celkově byl tým Torpeda ve třetí části o něco lepší, ale gólově se to neprojevilo – 1:1.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Ale že by se rozehrávka Mišarinovi nějak zvlášť povedla, to se rozhodně říct nedá. V obranném pásmu museli pomoct jeho spoluhráči, to už probíhá poslední minuta závěrečné třetiny.

58:45
    Georgij Mišarin bez problémů pohlídal odražený puk a má jej za svojí brankou bezpečně v moci.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Zborovskij (Shore, Ch. Genoway), 64. D. Iljin (Bočarov) – 26. Lugin (Collins)

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Volčenkov (A), Zborovskij, Mišarin, Minejev – Varnakov (A), Shore, Žafjarov – Schroeder, Šenfeld, Rattie – D. Iljin, Bočarov, Belevič – Urakov, Počivalov, Verjajev.
    HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Ellis, Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Lugin (C), Leščenko, Collins (A) – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Točickij, Mosaljov, Šmeljov – Vyglazov, Rybakov, Rachimullin – Makarenko.

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Jevgenij Antonov, Jaroslav Parikov