Havířov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 2:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Vsetín 1:0 (po pr.)
po prodl.
ČEZ Motor České Budějovice
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Slavia Praha
Středa 15.01.2020, 17:30 • Budvar aréna • Chance Liga - o pořadí v play-off • 12. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku – 25:31
  Střely mimo – 16:13
  Zblokované střely – 9:22
  Úspěšnost vhazování 50% – 50%
  Trestné minuty – 8:10 (19:57:19)
   
  Z dnešního utkání je to nakonec vše. Slavia si v prodloužení vybojovala druhý bod a nyní mohou slávisté společně se svými fanoušky oslavit výhru a začít klasickou děkovačku. Českobudějovičtí hráči již odjíždí do kabiny.
   
  Konec zápasu.
  62:19 Martin ONDRÁČEK - 2:3
   
  62:19
  Slavia právě vstřelila branku!
  Je rozhodnuto! V útočném pásmu Motoru dvakrát zvonila tyčka, pak zaútočila Slavia a bere druhý bod z dnešního utkání. Po individuální akci se trefil MARTIN ONDRÁČEK. Bez asistence.
   
  61:47
  Václav Karabáček přenesl hru do útočného pásma, kde poslal kotouč na Allena. Ten trefil tyčku, když mířil na vzdálenější horní růžek. V tomtéž střídání pak trefil ještě spojnici. Chvilka smůly pro domácí celek!
   
  60:54
  Radek Prokeš se hnal zničehonic do akce dva na jednoho. Právě poslední slávistický obránce ale padl do přihrávky a svůj tým tak parádně zachránil. Dobrá defenzivní práce!
   
  60:40
  Oba týmy si stihly vyměnit kotouče, nicméně zatím jsme nebyli svědky střely na branku.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Máme za sebou základní hrací dobu, která nenapověděla, kdo bude po dnešním zápase šťastnější. O tom se rozhodne až v prodloužení či případně v nájezdech. Disciplína tři na tři začne za zhruba dvě minutky.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:58
  Slavia měla kotouč v posledních momentech této periody na svých holích a jako první v novém roce obere Motor minimálně o jeden bod.
   
  58:43
  Ivan Lytvynov vypálil od modré čáry, ale jeho pokus soupeřovu svatyni nikterak neohrozil. Motor se poté dostává do pásma a už to vypadá, že by si mohl vytvořit nějaký tlak.
   
  57:38
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., vysoká hůl).
   
  56:54
  Nakonec se před branku soupeře dostala slávistická ofenziva. Na Jana Strmeně šla střela z bezprostřední blízkosti, s čímž si nakonec českobudějovičtí hokejisté poradili.
   
  55:53
  Na ledové ploše se toho nyní moc neděje. Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu a tím pádem nejsme svědky žádných branek ohrožujících situací.
   
  54:38
  Jiří Šimánek stál před hostující svatyní. Už se k němu dostával také kotouč, ovšem k útočníkovi Motoru se včas stáhla obrana Slavie, která celou šanci znemožnila včas.
   
  52:40
  David Gilbert se ocitl sám před brankou! A s kotoučem na holi. Na Michaljova si ale nepřišel. Kotouč si totiž zkoušel přehodit na opačnou stranu hole a pak ho blízka zvednout do horních pater branky. Nakonec puk však nezvedl, a tak slávistickému gólmanovi jen stačilo nastavit beton.
   
  51:51
  Daniel Vrdlovec se snažil dostat kotouč za brankovou čáru z vrcholku kruhu, s čímž ale neměl českobudějovický brankář výraznější problémy. Střelu v pohodě vykopl betony mimo nebezpečí a mimo dosah slávistických hráčů.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 4. Endál (Michnáč, Allen), 26. J. Kloz (Šimánek, Babka) – 6. Vlček (Jar. Brož), 31. Bílek (Vlček), 63. M. Ondráček


  ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Klouček) – Vydarený, Babka, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Prokeš, Holec – M. Novák, Gilbert, Karabáček – Šimánek, J. Kloz, Z. Doležal – Beránek, Michnáč, Endál – J. Veselý.
  HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – J. Novák, Hejda, P. Hořava, Hovorka, Ryzák, Valík, Veber – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Jar. Brož, Vlček, Šteiner – Hotěk, Kohút, Kubica.

  Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Kreuzer, Polonij

  Diváci: 5 922