Chabarovsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Omsk 1:3 (kon.) | Kunlun – Kazaň 3:1 (kon.)
Barys – Magnitogorsk 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 4:2 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:4 (1:2 po s.n.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 6:4 (kon.) | CSKA Moskva – Soči 6:1 (kon.)
Petrohrad – Jokerit 4:1 (kon.) | Viťaz – Minsk 5:1 (kon.)
CSKA Moskva
6:1 (1:0, 0:0, 5:1)
HK Soči
Čtvrtek 16.01.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:55:19)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Sekáč (MOS)
    0+0, 2 střely, čas na ledě 9:48.

Střely na branku: 33 – 15 (10:2, 9:4, 14:9).

Je dobojováno! Souboj mezi CSKA a Soči byl dvě třetiny otevřený, domácí od třetí minuty zásluhou Tolčinského vedli, ale pak dlouho nemohli vsítit tolik potřebný uklidňující gól na 2:0. Ve třetí třetině se ale všechno změnilo, Moskvané rozjeli svůj gólostroj a postupně navýšili náskok až na 6:0. Hosté se dočkali alespoň česté trefy, když minutu před koncem zrušil Johanssonovi radost z čistého konta tečující Altybarmakjan.

59:52
    Domácí hrají až do posledních vteřin. Kaprizov už poněkolikáté křížem hledal spoluhráče v ostrém úhlu, ovšem Nalimov u pravé tyče dokázal zakročit.

59:27
    Ještě jedna početní výhoda pro CSKA. Trest za hákování si musí odsedět hostující útočník Alexandr Rybakov.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:57 Andrej ALTYBARMAKJAN - 6:1

58:57
    Soči právě vstřelilo branku!
    V jedné z posledních akcí se nakonec dočkali gólu také hostující hokejisté! Švédský gólman Lars Johansson přišel o čisté konto, protože nestihl zareagovat na teč ANDREJE ALTYBARMAKJANA po Rundbladově nahození od modré čáry. Asistence: David Rundblad, Stěpan Starkov.

58:05
    Kaprizov dával ze zadního mantinelu puk na Kempeho, který vystřelil i v obležení tří protihráčů, ovšem zblízka Nalimova tentokrát nepřelstil.

57:42
    Moskvané nepolevují a usilují i sedmý gól. Také Kempeho střele z pravého kruhu však scházela přesnost.

57:10
    Kirill Kaprizov si po hostujícím icingu a vyhraném buly navedl puk na střed a jen o malý kousek minul ze svého pohledu levou tyč.

56:45
    Tolčinskij nezpracoval puk u vlastní modré čáry, jenže jeden z hostů na to navázal další ukvapenou a nepřesnou přihrávkou.

56:06
    Simon Bertilsson na poslední chvíli překazil Kalininovi individuální akci, která se ve finále obešla bez zakončení.
    55:09 Konstantin OKULOV - 6:0

55:09
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Rozdíl šesti gólů už je z pohledu Soči dost krutý. Mat Robinson vystihl jednu z přihrávek přes střední pásmo a z pravého křídla posunul kotouč na KONSTANTINA OKULOVA, jenž překonal Nalimova střelou švihem z osy kluziště. Asistence: Mat Robinson.

54:37
    Mario Kempe poslal puk na vlastní střídačku. Rozhodčí ukazují, že se bude vhazovat u modré čáry poblíž Johanssona.

53:32
    V posledních vteřinách se hraje zejména u domácí branky. Nic na tom nemění ani vyhození CSKA na zakázané uvolnění.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Tolčinskij (Al. Popov), 41. Slepyšev (Kaprizov), 48. Okulov (Šalunov), 50. Slepyšev (Kaprizov), 51. Nestěrov (Slepyšev), 56. Okulov (M. Robinson) – 59. Altybarmakjan (Rundblad, Starkov)

CSKA Moskva: Lars Johansson (Skotnikov) – Nestěrov (A), Blažijevskij, Marčenko (A), Dahlbeck, M. Robinson, Kiselevič – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, Andronov (C), Mamin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov – Sorkin.
    HK Soči: Nalimov (A. Achmetov) – Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (A), K. Vorobjov, Abrosimov, Gordějev, J. Alexandrov – Leščenko, Makarenko, Lugin (C) – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Šmeljov, Točickij, Mosaljov (A) – Rachimullin, Rybakov, Vyglazov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Fatejev – Kanifadin, Stroganov

Diváci: 6 103