K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.01.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 37. kolo

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera. (20:24:49)

Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Michal Moravčík (PLZ) a Libor Hudáček (LIB).

Zápas je u konce. Tygři uštědřili Plzni těžkou lekci z produktivity, když vsítili hned sedm gólů. Indiáni sice na bránu vyslali stejný počet střel jako domácí, jenže se prosadili pouze jednou. Tři body tak zůstanou pod Ještědem.

59:28 Luboš ROB - 7:1

59:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň se nakonec dočkala čestného zásahu. Jaroslav Kracík vyslal do úniku LUBOŠE ROBA a ten blafákem mezi betony překazil Dominiku Hrachovinovi čisté konto. Asistence: Jaroslav Kracík.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Radan Lenc přihrál Liboru Hudáčkovi, který z nepochopitelných důvodů minul z bezprostřední blízkosti zcela odkrytou klec. Hned na to pálil na druhé straně Petr Kodýtek, jenž poslal kotouč jen pár centimetrů nad břevno.

56:45
    Severočeši zvládli oslabení na jedničku. Jaroslav Vlach opouští trestnou lavici.
    55:59 Marek ZACHAR - 7:0

55:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři střílí gól v oslabení. MAREK ZACHAR se zmocnil na obranné modré puku, nastartoval své nohy a natlačil se až před Kristiána Koláře, kterého překonal kličkou mezi betony. Bez asistence.

55:44
    Dělovku Petera Čerešňáka vyráží Dominik Hrachovina do rohu.

55:13
    Po nepřesném pasu Milana Gulaše Tygři vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.

54:34
    Jaroslav Vlach (LIB) je vyloučen za podrážení. Hosté mají šanci aspoň na čestný zásah.

53:43
    Indiáni se chvíli drželi v útočné třetině, vážnějšímu ohrožení brány je ale Liberečtí nepustili.

52:34
    Máme tu poslední komerční přestávku večera. Do konce utkání zbývá zhruba sedm a půl minuty a domácí fanoušci se skvěle baví. Ani kotel Plzně ale chválihodně nepřestává svůj tým podporovat.

51:49
    Ronald Knot vybídl k teči Libora Hudáčka, od jehož hole se kotouč odrazil těsně vedle tyče.

51:31
    Liberečtí se provinili ofsajdem.

50:32
    Jakub Pour se dostal ke střele z mezikruží, mířil ovšem těsně nad břevno.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd), 12. J. Vlach (Ordoš, Bulíř), 26. Birner (Bulíř), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar – 60. Rob (Kracík)

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.
    HC Škoda Plzeň: Kolář (21.–41. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček

Diváci: 7 308