Toronto – Calgary 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Los Angeles 4:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:4 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Ottawa – Vegas 2:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 4:0 (kon.)
Vancouver – Arizona 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Arizona Coyotes
Pátek 17.01.2020, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (06:35:37)

Tři hvězdy utkání
    Jacob Markström (VAN) 34 zásahů, 1 gól, 97,14%
    Taylor Hall (ARI) 0+1
    Bo Horvat (VAN) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 18 871 diváků.

Vancouver zvládl v zápase zkompletovat obrat, díky čemuž bere tři body. Jako první se totiž prosadila Arizona, ale to byl jediný gól, který vstřelila. Slova se poté ujali Canucks, kteří rychle vyrovnat, ve druhé třetině otočilo skóre na svou stranu a v poslední minutě základní hrací doby si zajistili výhru gólem do prázdné brány. Trápení Arizony tak nekončí, protože prohrála čtyři z posledních pěti duelů.

59:15 Tanner PEARSON - 3:1

59:15
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks vítězí! Arizona šla do hry bez brankáře, což se vůbec nevyplatilo. Loui Eriksson se totiž s pukem dostal do útočného pásma, kde ho přihrál TANNERU PEARSONOVI, který se už tak v klidu trefil do prázdné klece. Asistence: Loui Eriksson, Alexander Edler.

58:43
    Vancouver stále drží puk daleko od své brány, Coyotes však velmi rychle a úspěšně rozehrávají.

58:13
    Arizona stále marně hledá cestu k čemukoliv nebezpečnému. Domácí navíc vyvážejí puk do útoku.

57:47
    Hostům se nepovedl přechod do útočného pásma, protože Taylor Hall byl v ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

57:04
    Kojoti podnikají jeden ze svých posledních útoku, v útočné třetině však zase nic nebezpečného nevymysleli.

56:33
    Vancouver si dává s rozehrávkou na čas. Následně se dostal až k zakončení, ale Brock Boeser mířil jen do lapačky Adina Hilla, který raději přerušuje hru.

56:10
    Hosté prohráli buly v útočné třetině. Tam se jim potom nedaří vrátit, čas jim mezitím rychle dochází.

55:20
    Arizona je rychle zpět v útoku, ale tam se tentokrát moc dlouho nezdržela. Soupeře alespoň donutila k vyhození na zakázané uvolnění.

54:57
    Jake Virtanen dostává kotouč z domácí třetiny, takže hosté už mají jen pět minut na vyrovnání.

54:20
    Canucks se snaží v útočném pásmu získat co nejvíce času, což se daří. Loui Eriksson dokonce vypálil, ale neúspěšně.

53:55
    Lawson Crouse se chtěl dostat k puku pomocí tvrdého hitu, ale to se mu nepovedlo, takže musí rychle střídat.

53:23
    Coyotes se už pomalu nadechují k závěrečnému náporu, protože jsou v útoku usazeni i po zákroku brankáře Vancouveru.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 16. Horvat (Q. Hughes, E. Pettersson), 36. Virtanen (J. T. Miller, E. Pettersson), 60. Pearson (Eriksson, Edler) – 8. Dvorak (Hall, Ekman-Larsson)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Fantenberg, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Eriksson – J. T. Miller, E. Pettersson, Virtanen – Roussel, Gaudette, Boeser – Motte, Beagle, B. Sutter.
    Arizona Coyotes: Hill (Prosvetov) – Ekman-Larsson (C), Demers, Chychrun, Goligoski, Ljubuškin, Hjalmarsson (A) – Hall, Dvorak, Garland – Crouse, Stepan (A), Kessel – Schmaltz, Söderberg, Keller – Grabner, Richardson, Hinostroza.

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Gibbons, Mills

Diváci: 18 871