Česko – Švýcarsko 0:1 (0:2 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
HC Tábor
Pátek 17.01.2020, 17:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu - play-down • 10. kolo

Konec zápasu. (18:36:00)

59:58
    Vadit jí to nemusí, Tábor zahrál zakázané uvolnění.

59:50
    Tohle bylo snad o deset centimetrů. Těsně vedle, bylo by rozhodnuto, pokud by Dukla trefila prázdnou klec.

59:43
    Hosté si berou oddechový čas a Jakub Korytar zůstává na střídačce.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a ani Táboráci nehrají při přesilovce nijak zvlášť dobře. Což se dá říct o celém utkání a o obou týmech.

58:30
    Tábor je v pěti.

58:15
    Celá situace se ale nyní naprosto otáčí. Dukle končí přesilovka a naopak za 15 sekund bude mít výhodu Tábor, jelikož Šimon Zdarsa se provinil podrážením.

57:15
    Dukla se ale v přesilovce nikam moc nehrne.

56:30
    Adam Kofroň dostává dvě minuty za nedovolené bránění, což se hostům vůbec nehodí.

55:09
    Slibná situace Dukly dva na jednoho. Eremiáš dával kotouč před branku na Chába, který ale puk nezpracoval a nemohl tak zblízka tváří v tvář ohrozit Maláče.

54:08
    Ve středním pásmu bylo vystřeleno, kotouč se odrazil od nízkého stropu do domácí obranné třetiny a tam se také bude vhazovat.

53:08
    Hra dále pokračuje bez výraznějších šancí, ani jeden z týmů samozřejmě nechce udělat chybu.

51:04
    Daniel Pavelec se pěkným hokejovým momentem dostal přes dva hráče až před Korytara, který ovšem kotouč pod betony do sítě nepropustil.

50:20
    Adam Eremiáš po hezké stahovačce střílel k bližší tyči, kde dobře zasáhl Maláč svým levým betonem.

48:56
    David Polodna obkroužil branku a už zakončoval bekhendem do branky. Radoval se – vypadalo to, že z třetí jihlavské branky. Jenže kotouč zůstal stát před brankovou čárou.

48:11
    Dorážka Marka Melenovského zblízka šla dobře do horní části branky, ale rameno Korytara bylo rychlejší.

47:54
    Táborští se osvobozují a ještě dobře vyvezli kotouč ven.

46:53
    To si děláš kozy a poté i pr... I takové výkřiky znějí do hlediště poté, co Filip Cháb dostává dvě minuty za sevření puku rukou.

46:25
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tak Tomáš Mejzlík byl špatným prorokem a hosté střílí kontaktní branku. Adam Eremiáš už naznačoval, že obkrouží branku. Poté naznačil, zakončil a kotouč za přispění FILIPA BEČVAŘÍKA propadl do sítě. Asistence: Adam Eremiáš.

46:02
    Přesilová hra Tábora se paradoxně hraje u kohoutí branky. Jak mi tady radí Tomáš Mejzlík, je to takové tři Z: ztráta, zmar, zoufalství. Mám já tady ale poradce, jedna radost.

44:54
    Jan Janda trefil u mantinelu Jonáše Jungwirtha, který se jen těžko zvedá z ledu. Navíc k němu šel puk, takže dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj.

43:43
    Dukle určitě vlije ubránění dvojnásobného oslabení novou krev do žil.

41:54
    A nyní končí i klasická výhoda hostí.

41:20
    Také Karel Nekvasil s Viktorem Ujčíkem, kteří přihlíží tomuto zápasu, mi sdělili, že Dukla oslabení v pohodě brání. Hosté se navíc zlou přihrávkou sami vyhnali z pásma a domácí už jsou ve čtyřech.

40:57
    Bez střely. Tedy na branku. Asi tak by se dala charakterizovat přesilovka pět na tři v podání Táboru.

40:28
    Že by byla výhoda dvou mužů v poli nějakým pozitivem, to se pro Tábor rozhodně říct nedá.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:00.

Druhá třetina branku nepřinesla. Domácí nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři a poté i klasickou výhodu, v závěru třetiny se pak při dvou přesilovkách neradovali ani Táborští – 2:0. Na začátku třetí třetiny ale budou mít Táborští 79 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

40:00

39:54
    Pět na tři budou hrát také hosté. Šest sekund nyní, poté na začátku třetí části 80 sekund. David Polodna dostává dvě minuty za sekání.

39:49
    Hosté si přihráli rukou, což není v hokeji dovoleno.

39:20
    Jak první třetina skončila, tak končí i druhá. Štěpán Šabatka jde ven na dvě minuty za háček za brankou.

38:51
    Miroslav Šimák byl sám před Maláčem. Zkoušel blafák bekhendem, na domácího muže v masce, který stabilně podává dobré výkony, si nepřišel.

37:24
    Melenovský krásnou zadovkou našel mezi kruhy Justa Alojze Sopotnika, který zkoušel před brankářem ještě kudrlinky. Poté už se mu zakončit moc dobře nepovedlo.

36:42
    Ten nyní Dukla ukončuje dalším vyhozením puku.

36:22
    Pavelec u mantinelu zastavil střetem Tadeáše Adamce. Ale Dukla puk nevyhodila a Táborští jsou stále v poměrně slušném tlaku.

35:40
    Červenožlutí se osvobozují.

34:52
    Jan Nevšímal při protiútoku soupeře zastavil táborskou útočnou akci jasným sekáním a jde si na dvě minuty posedět směrem k nám na trestnou.

33:18
    Dukla i díky přesilovým hrám má přece jen trošku tlak, nicméně Korytara výrazněji ohrozit nedokáže.

31:06
    Tak tohle byl výborný obranný zákrok Martina Hrbka, který dokázal srazit puk při táborském protiútoku před Maláčovou klecí.

30:17
    Dva na jednoho! Po Kohoutově přihrávce zakončoval zblízka David Šťastný, proti kterému výborně povyjel Malač, zmenšil mu střelecký úhel a hlavně – puk pod svými betony do klece nepropustil.

29:58
    Janda opět pálil od modré, nyní hodně vedle, a vzápětí jde střídat.

29:10
    Jandova střela šla přesně na hruď Korytara. Kdyby tam byl terč, tak přesná trefa. Škoda jen, že úplně přesně to dneska nešlo českým biatlonistkám ve štafetě.

28:58
    Šimon Zdarsa zblízka doklepával kotouč pod betony Korytara do sítě, ovšem ten na poslední chvíli sklapl betony včas.

28:24
    Táborští jsou nedisciplinovaní, Miroslav Šimák jde na dvě minuty ven za podrážení.

27:02
    Tábor hraje v plném počtu. Ještě před tím měla Dukla další dvě slibné šance. K Polodnovi se odrazil puk, ale domácí útočník nedokázal dostat kotouč z levé strany na branku. Poté z kruhů pálil z první Melenovský, ale ani on si na Korytara nepřišel.

26:22
    Vzápětí se neprosadil ani Melenovský střelou zblízka.

26:12
    Povedená rána Marka Jandy od modré. Korytar ale opět velmi dobře zasáhl.

25:14
    Střela Marka Jandy byla tvrdá a celkem i přesná, ale Korytar zasáhl dobře. Poté se Táborští dvakrát osvobodili.

25:02
    Přesilovka domácích trvala jen šest sekund – ale ta klasická. Nyní bude dvojnásobná, jelikož Jan Kohout vystřelil touš mimo hrací plochu. Pět na tři pro Duklu!

24:56
    Filip Maláč vystřelil z branky jako padesátka diváků po konci třetiny do tepla převlékárny. Proč? Protože tým, jehož je poslední instancí, bude hrát přesilovku. Marek Matašovský dostává dvě minuty za krosček.

23:35
    Tyčka Honzy Nevšímala, hlásí mi kolega Zdeněk Drla. Dejme mu za pravdu, jelikož nyní jsem se v ledovém paláci CZ LOKO Arény nechal unést mírnými mrazíky, které jdou ruku v ruce s horkou kávou.

22:52
    Nyní už se musel mít Filip Maláč na pozoru, prostor u své levé tyče jistil.

21:12
    Jihlava je v plném počtu.

20:45
    Hosté zatím v přesilovce působí velice nejistě, bez nějakého střeleckého pokusu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:15.

První třetina je u konce. Po neurovnaných prvních deseti minutách, které žádnou hokejovou krásu nenabídly, se Dukla prosadila dvakrát. Ve třinácté minutě skóroval po dobré kombinaci Jan Nevšímal a za další dvě minuty se prosadil ve skrumáži před brankou Marek Melenovský – 2:0.

20:00

19:47
    Střela Adama Eremiáše mířila od modré mířila vedle pravé tyče Maláče.

19:12
    Závěr třetiny si Dukla komplikuje, Matěj Vovsík jde na dvě minuty ven za držení.

18:54
    Přihrávka rukou hostí žene hru do středního pásma.

18:00
    Dvě minuty chybí do konce první třetiny, která se zatím Dukle vydařila na jedničku.

17:35
    Ačkoliv Hrbkova přihrávka nebyla úplně dobrá, domácí se dokázali i tak dostat do útočného pásma. Ale po dalším protiútoku se opět musí bránit.

16:42
    Daniel Pavelec dobře projel útočným pásmem, když se zbavil dvou protihráčů, ale na zakončení zblízka už čas neměl.

15:37
    Štěpán Šabatka dostal dobrý pas mezi kruhy od Šimona Zdarsy a pořádně se opřel do puku. Nicméně Korytar opět stihl dobře zakročit.

14:46
    Jihlava vezla další gólové pořízeníčko, ale nyní dokázal Korytar proti Pavelcově střele zasáhnout včas.

14:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí zavezli kotouč do útočného pásma a před Korytarem vznikla trma vrma. V ní se nejlépe zorientoval MAREK MELENOVSKÝ, který dostrčil puk k levé tyči. Asistence: David Polodna.

13:52
    Filip Maláč si vyjel lehce z branky a rozehrál proti napadajícímu hráči puk na svého spoluhráče. A to že velice dobře, Dukla jde do útoku

12:19
    Adam Eremiáš svůj útok z pravé strany zakončil vedle, takže domácí rychle založili útok. Janda vyslal kotouč na JANA NEVŠÍMALA, který projel do pásma, z osy hřiště vystřelil a trefil se velice přesně. Asistence: Marek Janda.

11:40
    Nepřesnost nyní střídá nepřesnost, ani jeden z týmů puk na holi dlouho neudrží.

10:17
    Dobrá střela Martina Hrbka hned po buly! Gólman Korytar najednou nevěděl, kde má puk, a ten mu vypadl těsně před čárou.

09:38
    Nyní už to bylo z jihlavské strany bez ofsajdu, ale naopak Eremiáš, který zkraje sezony hrál v Jihlavě, si za modrou počkal na Jungwirtha a vystavil mu strom.

09:14
    Opět kouskováno. Tobias Adam zakládal útokem dobré jihlavské přečíslení, ale jeho spoluhráči si nepohlídali ofsajd.

08:14
    Martin Hrbek nabral rychlost a od vlastní modré projel až do útočného pásma, kde z pravého kruhu vystřelil. Ale branku trefit nedokázal.

06:40
    Hráno vysokou holí.

06:02
    Také Maláč si sáhl na puk po tom, co ho Kohout vyzkoušel nahozením od modré.

05:47
    Zakázané uvolnění Dukly.

05:29
    Jihlavští se dostali do útočného pásma a nahození raději Korytar schoval ve výstroji.

04:21
    Hra je zatím hodně ospalá, k vidění moc šancí není.

03:34
    Just Alojz Sopotnik pálil z otočky těsně vedle, navíc Mlejnek se mol dostat k odraženému puku, ale ten mu projel kolem hole.

03:25
    Táborská klec je posunutá a hra je přerušená.

02:54
    Dukla uzavřela svého soupeře před brankou. Šabatka střílel od modré a Korytar se musel ohánět, aby dorážky Melenovského a Polodny vykryl.

02:29
    Domácí se při útoku dopustili ofsajdu.

01:37
    Schovaná a hlavně hodně těžká rána pro Maláče, kterou vyslal Marek Matašovský. Puk navíc nepříjemně skočil, naštěstí pro domácího gólmana vedle branky.

00:48
    Herda v situaci dva na jednoho dával kotouč na Čančuru, který ho nedokázal usměrnit mezi tři tyče na Maláče.

00:05
    Pomocný sudí Jan Mareček už byl připraven podat puk, který letěl rozhodně všude jinam, než ne na bránu. Ale kus černé pryže byl nalezen na střídačce.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Šabatka, Janda, Macek, Hrbek, Sapík, Vovsík – Jungwirth, Melenovský, Polodna, Pavelec, Nevšímal, Sopotnik, Bulík, Zdarsa, Valach, Mlejnek, Juřička. Trenér: Marek Melenovský

Hockey Club Tábor: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec – Polák, Čančura, Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šťastný, Matašovský, Suchan, Bašta, Šimák, Vaněk, Souš. Trenér: Tomáš Matušík

Rozhodčí: Vrba – Czubaj, Urubčík.

Dukla se minulý týden ještě nacházela na prvním místě tabulky, ale poté dvakrát prohrála a nyní klesla na čtvrté místo, které jako poslední dává jistotu záchrany. Červenožlutí mají 18 bodů.

Stejný počet bodů, ale lepší skóre, mají také hokejisté Tábora, kteří jsou aktuálně na třetí pozici. Oba tým tak mají náskok na páté Mladé Draky Šumperk tři body.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD Extraligy dorostu, skupiny o udržení. Oc 16:30 se v CZ LOKO Aréně, na tréninkové ledové ploše, utká domácí HC Dukla Jihlava proti HC Táboru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 13. Nevšímal (Janda), 15. Melenovský (Polodna) – 47. Bečvařík (Eremiáš)

HC Tábor: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec – Polák, Čančura, Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šťastný, Matašovský, Suchan, Bašta, Šimák, Vaněk, Souš. Trenér: Tomáš Matušík

Rozhodčí: Vrba – Czubaj, Urubčík