Japonsko – Česko 4:1 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 18.01.2020, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - play-down • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Olomouc a Vsetín na sebe narazili už v základní části východní skupiny extraligy dorostu. V prvním zápase Hanáci doma vybojovali vítězství 3:2, v tom druhém pak podlehli Vsetínu 4:1.

HC Olomouc
    Po prohře s Porubou zůstávají Hanáci nadále na 10. místě tabulky o udržení. Z 10 zápasu v této fázi sezóny dokázali získat pouze 9 bodů, hůře už je na tom Kladno (6 bodů) a Hvězda Praha (5 bodů). V lednu Olomouc vyhrála první dva zápasy, 3:4 pokořila v samostatných nájezdech Šumperk a v prodloužení přetlačila Kladno (4:5). Poté však vyšla gólově naprázdno proti Třemošné i proti Porubě.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Lukáš Přidal s 16 body. Přidal je zároveň s 6 zářezy na pažbě nejlepším střelcem Mory. Brankářskou jedničkou je Jan Špunar, kterému patří s úspěšností 93,46 % čtvrté místo mezi gólmany ve skupině o udržení.

VHK Robe Vsetín
    To v táboře Vsetína je nálada úplně jiná. Valaši jsou momentálně druzí s 23 body. Na první Motor přitom ztrácí pouhé dva body. V lednu Vsetín prohrál pouze dvakrát, a to hned po Novém roce s Porubou (2:3) a naposledy v pátek na ledě Šumperka (5:4p). Poté už žlutozelení jen vyhrávali. Mezitím Valaši zaznamenali dvě výhry v řadě, nejprve 2:1 nad Technikou Brno, potom vyprovodili Jihlavu poměrem 7:3.

Brankářskou jedničkou týmu je Jakub Nešpůrek, jenž ve skupině o udržení odchytal 8 zápasů a jeho úspěšnost zákroků je 89,39 %. Produktivitu týmu vede Matyáš Dědek, který je králem vsetínských nahrávačů (3+16).Na čele nejlepším kanonýrů Valachů se drží Boris Babeliak a Tomáš Tobola, oba mají na svém kontě 6 zásahů.

HC Olomouc: Špunar (Hořejšé) – Nesvadba (A), Holcman, Drábek, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Sedláček, Přidal Š. – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal L., Lajoš, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Tkadlec) – Kočí (A), Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst (C) – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, (A), Tobola, Juráň, Adámek, Hrnčíř, Dědek, Čajanová, Jurek

Rozhodčí: Held – Urubčík, Kleprlík.

00:01

00:20
    Kotouč mají hosté, kteří se s ním stahují do vlastního obranného pásma. Olomouc jim však komplikuje rozehrávku.

00:30
    Ruda teď dokonce obral soupeře o kotouč a jel sám na brankáře Nešpůrka, ten jeho střelu vyrazil pravým betonem k mantinelu.

01:35
    Zelinka chtěl poslat kotouč na Lajoše, ale do přihrávky vložil svou hůl jeden ze vsetínských hráčů.

02:05
    Juráň získal kotouč ve středním pásmu, ale dostal se do kolize s Ševčíkem, takže kotouč jen postrčil špičkou hole do útočné třetiny, kde si ho přebrali hráči v bílých dresech.

03:27
    Babeliak zavezl kotouč do útočného pásma, ale hosté z toho nedokázali vytěžit žádnou střeleckou příležitost.

04:27
    Hrnčíř vyslal lehkou střelu na Špunara, ten raději přikryl kotouč, a tak tu máme první přerušení hry v tomto zápase.

04:45
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín vyhrál buly v útočném pásmu a z mezikruží se prosazuje TADEÁŠ HRNČÍŘ. Asistence: Matěj Juráň.

05:40
    Olomoučtí nestačili pokrýt všechny vsetínské hráče před brankovištěm. Toho využil , BORIS BABELIAK, který zpracoval kotouč před bránou, položil Špinara na led a poslal kotouč nad ležícího brankáře Olomouce. Asistence: Tomáš Tobola.

06:02
    Vsetín je díky 2 rychlým gólům rázem na konci, teď bude mít navíc výhodu přesilové hry.

06:18
    Rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje hosty z útočné třetiny.

06:43
    Hanáci vyhazují kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

09:05
    Lukáš Přidal nedokázal obejít obránce soupeře, a tak raději volil přihrávku na druhou stranu. Kotouč se sice odrazil od hole přijíždějícího Hrnčíře, naštěstí pro domácí to ale bylo přímo na čepel Matyáše Fasnera.

09:32
    Vhazovat se bude před Nešpůrkem.

10:04
    Kunst si najel do středního pásma, jeho střela se odrazila od brankáře Olomouce. Vsetínský útočník ale neudržel stabilitu a upadl, odražený kotouč ho pak minul a odklouzal se za bránu, kde si ho přebrali domácí.

11:14
    Hrnčíř střílel z rohu kluziště, Špunar kotouč raději přikryl.

Krajčíkova rána prošla skrumáží těl před olomouckou bránou, Vsetín vybojoval další vhazování před Špunarem.

Olomoucký brankář teď zažil další perné chvilky, když musel krotit neposedný kotouč v brankovišti – situaci mi navíc znesnadňovali hokejky dvou útočníků Vsetína.

13:10
    Špunar odjíždí na střídačku, rozhodčí totiž signalizuje vyloučení na straně hostů.

13:22
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 2 min., hákování).

13:50
    Hráči bojují o kotouč v rohu vsetínské třetiny.

14:38
    Olomoucká střela končí v Nešpůrkově náručí, vhazovat se bude po pravici vsetínského brankáře.

15:23
    Vsetín je kompletní.

16:10
    Hanáci kombinují ve středním pásmu a nedaří se jim přejít útočnou modrou.

16:18
    Ofsajd Olomouce.

16:40
    Také Vsetín byl při přechodu do útoku příliš horlivý.

17:42
    Ruda posunul kotouč na Václavského před bránu, ten chtěl nahrávat zpět, ale přihrávka šla jen do vsetínského beka.

18:39
    Kotouč je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:17
    Masare dostal kotouč do útočné třetiny.

19:26
    Olomouckou akci ale zbrzdil faul.

20:00

To je z první třetiny vše. Vsetín se díky dvěma rychlým gólům Hrnčíře a Babeliaka dostal do vedení 0:2 a od té doby je zápas v jeho režii. Do druhého dějství si navíc Valaši přenesou ještě téměř minutu a půl dlouhou přesilovku. Druhá třetina začne přibližně v 12:43.

20:01

20:15
    Buly vyhráli domácí, teď už je však na kotouči Vsetín, který v útočné třetině rozestavěl přesilovkový zámek.

21:11
    Olomouc vyhazuje kotouč přes všechny čáry a její unavená čtyřka odjíždí střídat.

21:30

22:35
    Drábek se z vlastní třetiny dostal až na vrcholek levého kruhu, jeho střela mířila jen vedle brány.

23:20
    Na druhé straně vyráží Špunar střelu Kopřivy.

23:28
    Ofsajd Vsetína.

24:38
    Přecechtěl ani nadvakrát nepřekonal brankáře hostů, vybojoval však pro svůj tým vhazování v útočné třetině.

25:00
    Nesvadba musí spěchat pro kotouč, který se odklouzal ze vsetínské třetiny.

25:15
    Prísanž rozehrává zpoza vlastní brány.

25:18
    Zakázané uvolněn Vsetína.

26:00
    Masare v dobré střelecké pozice napálil kotouč do plexiskla.

26:21
    Proti další olomoucké střele musel brankář hostů vykopnout beton.

26:50
    Olomouci se v posledních vteřinách daří tlačit na Vsetín, její střely jsou však zatím dost nepřesné.

27:22
    Z protiakce se o slovo přihlásil Bednařík, jehož střelu Špunar skryl v náručí.

28:01
    Masare by si potřeboval srovnat mířidla, jeho další střela orazítkovala plexisklo.

28:53
    Nikým nehlídaný Tobola nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče.

30:34
    Pekrova střela od modré čáry patřila spíše do kategorie propagačních. Odražený kotouč pak v rohu kluziště získala Olomouc, ale ani její další střela neměla patřičnou razanci.

31:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Fasner – 2 min., hákování).

31:40
    Olomouckým se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma, ale bohužel jen do střední třetiny. Na Špunara se poté rozjel Juráň, ale s jeho lehkou střelou neměl brankář domácích žádný problém.

31:48
    MATĚJ DĚDEK díky důrazu před bránou navyšuje náskok svého týmu. Odražený kotouč lehce přistrčil špičkou hole za beton ležícího Špunara a je to 0:3. Asistence: Boris Babeliak a Stanislav Kunst.

33:56
    Zakázané uvolnění Olomouce.

34:53
    Ačkoli byl Fasner obtěžován dvěma protihráči, podařilo se mu prokličkovat do útočné třetiny, kde na Nešpůrka z mezikruží vyslal střelu. Tu vsetínský brankář vyrazil do rohu.

36:50
    Prísažný nahodil kotouč do útočné třetiny, kde se odrazil od mantinelu ke vsetínskému brankáři, který přerušil hru.

37:13
    Babeliak se řítil na olomouckou bránu, ale byl podražen protihráčem a při pádu vrazil do olomoucké brány. Vypadá to, že se při pádu bolestivě udeřil, ale už se zvedá a odjíždí na střídačku.

37:13
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Havel – 2 min., podrážení).

37:55
    Vsetínu chvíli trvalo, než se dostal do útočné třetiny, na začátku přesilové hry s dokonce musel vracet za vlastní modrou. Teď už je však na útočných pozicích.

38:27
    Hosté využívají druhou přesilovou hru v dnešním zápase. Nad rameno brankáře Špunara se trefil MATYÁŠ ADÁMEK. Asistence: Stanislav Kunst a Václav Kočí.

40:00

Ve druhém dějství přidal Vsetín další dva góly, oba přitom padly v přesilových hrách. Nejprve posunul odražený kotouč za brankovou čáru Matyáš Dědek a minutu a půl před koncem druhé třetiny zvyšoval na 0:4 Matyáš Adámek. Třetí třetina začne přibližně v 13:29.

40:01

40:45
    Stratil získal po buly kotouč, ten mu však utekl, a tak za ním olomoucký bek musel spěchat k bráně. Za bránou mu ale podklouzla brusle, naštěstí však dokázal posunout kotouč z dosahu útočníka Vsetína.

41:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Prísažný – 2 min., napadení).

42:09
    Vsetín kombinuje v útočné třetině.

42:35
    Přecechtěl ihned po buly odpaluje kotouč na druhou stranu ledové plochy a odjíždí střídat.

42:57
    Kunst z modré čáry mířil mimo bránu. Hanáci opět vyhazují kotouč.

43:16
    Olomouc je kompletní.

44:40
    Kotouč v rohu vsetínského obranného pásma vyhráli domácí, Nešpůrek po jejich střele přerušil hru.

45:06
    A opět se bude vhazovat před vsetínským brankářem.

46:00
    Krajčík vletěl do útočné třetiny a zkoušel poslat kotouč křižnou přihrávkou na Hrnčíře, který mohl zakončovat do prázdné brány, kotouč ale nezachytil.

48:17
    Fasner byl dobré střelecké pozici na mezikruží, ale brankář Nešpůrek proti jeho střele nemusel zasahovat, kotouč mířil jen na mantinel.

50:05
    Kopřiva střílel jen do protihráče.

51:35
    Stratil si na útočné modré poradil se 2 protihráči, třetí už ale byl nad jeho síly a do protiútoku mohli jít hosté. Dědek zkoušel najít mezírku mezi betonem roztaženého Špunara a pravou tyčí jeho brány, tu ale nenašel.

52:05
    Kočího střela byla sražená na mantinel.

52:19
    Další přesilová hra pro Vsetín. Na trestnou lavici odjíždí Adam Havel (OLO) za hrubost.

53:05
    Olomouc se osvobozuje.

53:50
    Z Havlova trestu bývá 30 vteřin a teprve teď se Vsetín dostal do útočné třetiny.

54:19
    Trest Adama Havla je minulostí a kotouč je v obranné třetině Vsetína. Tahle přesilovka se hostům vůbec nepovedla.

54:44

56:05
    Po delší době se do útočné třetiny dostali také domácí, na bránu soupeře ale vystřelit nedokázali.

56:33
    V závěru třetí třetiny budou mít Hanáci výhodu přesilové hry – teprve druhé v dnešním zápase.

57:20
    Hosté vyhazují kotouč až ke Špunarovi.

58:06
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak přece jen si domácí zapíší alespoň čestný úspěch! DAVID STRATIL přebral kotouč před modrou čáru a z mezikruží zavěsil do horního růžku vsetínské brány. Asistence: Ladislav Zelinka.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Hraje se ve vsetínské třetině.

Ve třetí třetiny padl jen jeden gól, a to do sítě hostů. V přesilové hře se střelou do horního růžku prosadil David Stratil. Jeho gól ale už na vítězství Vsetína nic nezměnil.

To je ode mě pro dnešek z dorosteneckého hokeje vše, děkuji za pozornost a zase někdy na shledanou. (13:58:10)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 59. Stratil (Zelinka) – 5. Hrnčíř (Juráň), 6. Babeliak (Tobola), 32. Dědek (Babeliak, Kunst), 39. Adámek (Kunst, Kočí)

Rozhodčí: Held – Urubčík, Kleprlík