Slovan Bratislava U21 – Líšeň 2:5 (kon.) | Liberec – Táborsko 7:2 (kon.) | Sokolov – Ostrov 6:0 (kon.)
Vlašim – Admira Praha 2:1 (kon.) | Plzeň – Ústí n. L. 4:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 1:0 (kon.)
Trenčín – Opava 4:3 (kon.) | Teplice – Chrudim 2:2 (kon.) | Zlín – Sereď 2:1 (kon.)
Trnava – Olomouc 2:0 (kon.) | Žižkov – Podbrezová 2:0 (kon.) | Trnava – Olomouc 0:4 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Slovácko 2:1 (kon.) | Ostrava – Žilina 0:2 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
2:0 (1:0)
FK Železiarne Podbrezová
Sobota 18.01.2020, 13:00 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV
    6. místo (Fortuna:Národní liga), 16 zápasů, 26 bodů, skóre: 26:21

Pražský klub odehraje druhý zápas v rámci své zimní přípravy na jarní část sezony. V tom prvním absolutně zaskočil prvoligové České Budějovice, které na jejich stadionu porazil šokujícím výsledkem 7:1. Hattrick ve zmíněném utkání nasázel v rozmezí 53. a 77. minuty ázerbájdžánský záložník ve službách Viktorie Farid Nabiyev.

V rámci druhé nejvyšší české soutěže patří Žižkovu momentálně slušné 6. místo, šance na postup o patro výš mu ale pomalu začíná unikat. Momentálně ztrácí na třetí Brno pět bodů.

Poslední tři ligové zápasy:
    Sokolov – Žižkov 1:2
    Žižkov – Ústí nad Labem 2:1
    Vlašim – Žižkov 2:1

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ
    7. místo (2. slovenská liga), 17 zápasů, 25 bodů, skóre: 25:26

Celek ze středního Slovenska přijede do Prahy s vědomím úterního výprasku, který schytal od prvoligové Žiliny. Ta se ve vzájemném utkání obou klubů na vlastním stadionu radovala z pohodového výsledku 6:0. Stejně jako Žižkov čeká i Podbrezovou teprve druhé přípravné utkání tohoto kalendářního roku.

Slovenský celek přezimuje ve středu tabulky druhé ligy, v jeho případě je šance na postup opravdu pouze v teoretické rovině. Na Slovensku se o stupeň výš mohou posunout jen dva celky. Barážovou pozici v současné chvíli drží Dubnica, na kterou Podbrezová ztrácí 13 bodů.

Ružomberok B – Podbrezová 2:0
    Poprad – Podbrezová 1:2
    FC Košice – Podbrezová 1:1

Podle dostupných záznamů spolu v minulosti dnešní soupeři k vzájemnému utkání nikdy nenastoupili.

1

15
    Po čtvrt hodině hry panuje bezbrankové skóre. Oficiální složení sestav dnešních soupeřů se nám v současné chvíli nepodařilo zjistit, podle informací z facebookové stránky pražského klubu by však domácí měli v poločase prostřídat kompletní desítku hráčů. Na hřišti zůstane pouze brankář Milan Švenger

30
    Je za námi 30 minut z dnešního přípravného klání. Stav se stále nezměnil.

38
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Autorem gólu je útočník DAVID BEZDIČKA.

45+1
    Běží nastavení první půle.

45+1

Přestávka mezi poločasy by měla trvat přibližně 10 minut. Hrát se tak začne zhruba v 13:57. Domácí Žižkov poslal do vedení v 38. minutě David Bezdička, který se zjevil za obranou slovenského celku a v zakončení si chladnokrevně poradil. Žižkov – Podbrezová 1:0.

46

60
    Odehráno 15 minut z druhé půle. Žižkov stále vede nad Podbrezovou o jednu branku.

75
    Ani další čtvrthodina hry nepřinesla změnu skóre.

77
    Autorem gólu je záložník JAKUB URBANEC.

90

Žižkov zvládl i druhý přípravný zápas a po brankách Bezdičky a Urbance porazil slovenského soupeře z Podbrezové výsledkem 2:0. Hosté v přípravě zaváhali podruhé, nevyvedlo se jim ani předchozí střetnutí proti Žilině. (16:06:40)