Slovan Bratislava U21 – Líšeň 2:5 (kon.) | Liberec – Táborsko 7:2 (kon.) | Sokolov – Ostrov 6:0 (kon.)
Vlašim – Admira Praha 2:1 (kon.) | Plzeň – Ústí n. L. 4:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 1:0 (kon.)
Trenčín – Opava 4:3 (kon.) | Teplice – Chrudim 2:2 (kon.) | Zlín – Sereď 2:1 (kon.)
Trnava – Olomouc 2:0 (kon.) | Žižkov – Podbrezová 2:0 (kon.) | Trnava – Olomouc 0:4 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Slovácko 2:1 (kon.) | Ostrava – Žilina 0:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
4:1 (3:0)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Sobota 18.01.2020, 11:00 • Luční ulice, Plzeň • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z přátelského fotbalového utkání, ve kterém se proti sobě postaví týmy FC Viktoria Plzeň a FK Ústí nad Labem.

Všichni příznivci fotbalové Plzně jsou již napjatí a netrpělivý, až uvidí jak se vede jejich týmu pod vedením nového kouče Adriana Guly. Pro jeho první přátelský zápas si Viktoria zvolila poměrně tradičního soupeře pro přátelská utkání, kterým je FK Ústí nad Labem. Během tohoto utkání však slovenský trenér a jeho tým nebude jediným, koho mohou Plzeňští spatřit prvně či po dlouhé době. Domácí fanoušci si tak budou moci prohlédnout všechny nové či staronové tváře. Na hřišti se podle internetových stránek Plzně představí navrátilci z hostování jako Pavel Šulc, Milan Havel a Pavel Bucha, nebo také posily v podobě Marka Alvira a Jindřicha Staňka.

Ústí nad Labem na rozdíl od Viktoriánů má již jedno přátelské vystoupení za sebou, když dokázalo v Teplicích vybojovat remízu 2:2.

S Ústím nad Labem se Viktoria utkala v přípravě již před rokem, kdy v zápase hraném ve formátu 4x30 minut zvítězila 6:1 (góly Chorý, Bakoš, Pačinda, Hořava, Kayamba, Beauguel – Matějka). Sobotní duel se bude hrát v klasickém formátu 2x45 minut.

FC Viktoria Plzeň:
    Sváček – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák – Kayamba, Beauguel, Mihálik

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Vlček, Písačka – Peterka, Richter, Bílek – Bassey, Matějka, Krátký

Rozhodčí: Královec – Mokruš, Kubec.

1

2
    Hubník se po obranném zákroku těžce zvedá, ale vypadá to, že v utkání bude pokračovat.

4
    Plzeňští vybojovali rohový kop.

5
    Hostující tým neměl problém odvrátit roh.

7
    Centr řezníka na hranu malého vápna chytá do rukou Tvrdoň.

9
    Tréninkový stadion FC Viktorie Plzeň je zaplněn ze slušné části. O premiéru pana Guly je evidentní zájem.

11
    Čermák se uvolnil, jeho prostrčení do vápna zabránil jeden z obránců.

13
    Bucha obdržel přihrávku do druhé vlny a po zpracování a přistrčení do vápna svoji střelou trefil obránce.

15
    Po průniku k rohovému praporku a nepovedeném centru Beauguela, Plzeň vytvořila zámek.

17
    Přihrávka Jana Peterky byla směřována do ofsajdu.

19
    Domácí se usadili v okolí vápna. Veškeré přihrávky před branku se však daří hostujícímu celku zblokovat.

21
    Hosté vytlačili soupeře až k jeho pokutovému území. Plzeň je ale stále na míči.

23
    Bucha se uvolnil na penaltě. Jeho následná střela však minula levý horní růžek branky zhruba o půl metru.

25
    Mihálikovu hlavičku nyní se štěstí zlikvidoval ne příliš dobře vybíhající Tvrdoň.

27
    Míč propadl na malé vápno k Beauguelovi, který ale pouze trefil padajícího Tvrdoně.

29
    Plzeň právě vstřelila branku!
    První gól Viktorie v roce 2020 byl dosti kuriozní. Beauguel při zpracování míče zády k Tvrdoňovi pravděpodobně nechtěně trefil něčím Tvrdoně do obličeje. Ten zůstal ležet na zemi a hry se evidentně dále neúčastnil. Beauguel následně míč přihrál ALEŠI ČERMÁKOVI před branku, který se zakončením neměl problém.

31
    Hosté odpovídají na gól protiútokem. Sváček vyráží střelu na roh.

32
    Viktoria se ubránila a podniká další nájezdy na Tvrdoňovu branku.

34
    Bassey měl možnost uniknout Hubníkovi. Míč se ale z jeho kopačky dostal za postranní čáru.

36
    Hosté se nyní stali muži v ofsajdu.

37
    Hubník se po souboji ve středu hřiště opět hodně těžce zvedá z trávníku. Rozhodčí přerušuje hru.

39
    Hubník po ošetření pokračuje ve hře a zdá se, že zbylých 6 minut dohraje.

40
    JOEL KAYAMBA se nejprve uvolnil ve vápně a na úrovni penalty zcela nepochopitelně nahrál míč do chumlu hráčů na penaltu. Odtud míč vyplul zpět ke Kayambovi, který střelou do vzdálenějšího horního rohu branky mění skóre.

43
    A Kayamba opět v akci, tentokráte v roli nahrávače, když rychle vběhl s míčem na kraj vápna odkud přízemním centrem přes malé vápno našel na vzdálenější tyči ONDŘEJE MIHÁLIKA, který zakončil do téměř prázdné branky.

45
    Sváček chytá odražený míč.

45

V první polovině utkání podle očekávání dominovala domácí Viktorie, která se v útoku se zakončení resp. se zaměřením cílové přihrávky trochu trápili. Poté, co si však Kayamba s Mihálikem vyměnily strany, dokázala se Plzeň prosazovat až do branky.

46

47
    Viktoria Plzeň nastoupila do druhého poločasu ve složení:Sváček – Havel, Pernica, Gabriel, Hloušek – Herc, Procházka, Šulc – Alvir, Chorý, Kovařík

47
    Druhý poločas odehrají hosté v tomto složení: Tvrdoň – Strada Pimpara Písačka, Prošek – Peterka, Valenta, Miškovic – Vais, Matějka, Bassey

48
    Gabriel se nyní uvedl dvěma přehledem a dvěma přesnými obrannými zákroky.

49
    Písačka nyní netrefil při odkopu míč a skoro jej poslal do vlastní brány. Plzeň bude kopat roh.

50
    Gabriel si zatím ze druhého poločasu dělá one man show, když nyní při rohovém kopu hlavou usměrnil prudký míč pod břevno hostující branky. Tvrdoň reflexivním zákrokem vyráží míč na roh.

51
    Hosté se následně ubránili a sami hrozí na půlce domácích.

52
    Po rychlém přechodu do útoku padá na hranici vápna Alvir. Královec rozezněl svoji píšťalku.

53
    Procházka trefil z přímého kopu pouze zeď. Plzeň bude zahrávat rohový kop.

55
    Gabriel nyní čistě odzbrojil těsně před odcentrováním Vaise.

58
    Jeden z domácích hráčů zahrál rukou čtvrt metru od vápna. To je slibná příležitost pro hosty.

59
    Miskovič poslal míč přes zeď do pravého horního rohu. Sváček těžkým zákrokem vyráží na roh.

60
    Po rohovém kopu zůstávají u míče hosté a budou vhazovat u rohového praporku.

61
    Viktoria vytlačila soupeře na svojí polovinu a následně ukořistila míč.

62
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí se s míčem dlouho nepomazlili a po ztrátě ve středu hřiště byl vyslán do středu hřiště Bassay, kterého střežil Procházka. Ten však v souboji na půlkruhu uklouzl a FORTUNE AKPAN BASSEY naprosto osamocen překonává Sváčka.

63
    Střela Miskoviče končí vysoko nad bránou.

64
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Bassey, přichází Jirkovský.

67
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Písačka, přichází Hudec.

68
    Hloušek kousek od rohového praporku fauloval.

69
    Plzeň získává míč pod kontrolu.

71
    Vidíme nyní hluchá místo kdy kromě nepřesné hry ve středu hřiště se nic moc neděje.

75
    Z fotbalové nudy nás nyní dostal Kovařík, který zpoza vápna vystřelil na vzdálenější tyč. Tvrdoň vyráží míč na roh.

76
    Tvrdoň uklidňuje míč ve svých rukavicích.

77
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Matějka, přichází Kolařík.

79
    Míč za obranu zastavuje Havel.Plzeň však vzápětí opět ztrácí míč.

82
    Valenta dostal krásný pas k rohovému praporku. Před následným centrem však uklouzl a míč téměř netrefil.

83
    Kovařík se dostal ke střele z vápna. Jeho střelu však zablokoval jeden z obránců.

85
    Domácí obrana přesvědčivě brání pokusy o útok hostí.

87
    Po Kovaříkově akci se míč odrazil k MARKU ALVIROVI, který střelou pod břevno překonal Tvrdoně.

90

Domácí v prvním poločase dominovali a vybudovali si náskok, který je dovedl až do konečného vítězství.
    Ve druhém poločase však odešla kvalita na obou stranách a k vidění byl spíše boj o střed hřiště a povedenou přihrávku.
    Ve druhém poločase jsme se i tak dočkali jedné branky na obou stranách a tak nakonec zaplněné tréninkové centrum Viktorie se dočkalo prvního vítězství pod vedením Adriana Guly.

Z mé strany je to vše. přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosu. (12:41:38)