Boston – Vegas 3:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 2:4 (kon.) | Carolina – Winnipeg 4:1 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 3:0 (kon.) | Chicago – Florida 3:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 22.01.2020, 01:40 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi ctí vás tímto nočním zápasem provázet a budu se těšit někdy příště u NHL znovu napočtenou. Přeji vám krásný zbytek pracovního týdne a v závislosti na tom, jestli vstáváte, nebo jdete teprve spát, dobrou noc či dobré ráno! (04:10:36)

3. James van Riemsdyk (PHI) 1+0

Je za námi derby o Pensylvánii a spokojenější jsou rozhodně domácí. Ti předvedli kompaktní výkon po celých 60 minut, svého soupeře přehráli a o výhře rozhodli již ve druhé třetině, kdy nasázeli do sítě dva góly, z čehož jeden vsítil Jakub Voráček. Třetí třetina byla spíše údržbového charakteru, ve třetí třetině dohromady padlo 11 střel, z čehož Penguins vystřelili jenom třikrát, naposledy někdy v 50. minutě. S tím se skutečně na body pomýšlet nedá. Výhru Flyers tak stvrdil 59 sekund před koncem zásahem do prázdné Justin Braun.

Střely na branku: 30 – 18 (8 – 3)

59:38
    Zápas se jenom dohrává. Po necelém roce tak Flyers poráží svého arcirivala z Pittsburghu.
    59:01 Justin BRAUN - 3:0

59:01
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hotovo, vymalováno! JUSTIN BRAUN se zmocnil nepřesně nahraného kotouče a z pravého kruhu ve vlastním pásmu jej poslal neomylně do prázdné kasy Penguins – 3:0! Bez asistence.

58:51
    Což se již stalo, Penguins hrají bez gólmana!

58:26
    Nyní už jsou hráči na obou stranách v plném počtu. Během chvíle bude zajisté startovat Tristan Jarry na lavičku.

57:58
    Tečovaná střela Sanheima od modré končí na zadním plexi. Pittsburgh však nemůže stále vyhodit kotouč z pásma.

57:26
    57 sekund do konce přesilovky zbývá Flyers. Ti nyní zakládají útok od vlastní branky.

57:07
    James van Riemsdyk od modré zamířil vedle. Stále však domácí drží pásmo a vypadá to pro ně velmi dobře.

56:30
    Penguins vytlačují v první fázi přesilovky svého rivala až k jeho vlastní brance. Teď už musí Tučňáci hrát naprostý vabank.

56:24
    Tři a půl minuty před koncem jde na trestnou lavici Jevgenij Malkin (PIT) za nasazení takového „šroubováku“ Couturierovi. Flyers jsou už nyní tak velmi blízko výhře.

56:02
    Signalizovaná výhoda pro domácí. Penguins to budou mít tak nyní už hodně těžké.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 26. Voráček (Couturier, Farabee), 39. J. van Riemsdyk (Konecny, Giroux), 60. Braun

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – Farabee, Couturier (A), Voráček (A) – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – Laughton, K. Hayes, Aube-Kubel – Rubcov, Bunnaman, Pitlick.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Simon, Crosby (C), Hörnqvist – McCann, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Walsh (USA), O’Rourke – Nagy, Brisebois (všichni CAN)

Diváci: 19 120