Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 2:3 (kon.) | Jokerit – Kunlun 4:3 (kon.)
Spartak Moskva – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Riga – Vladivostok 1:2 (1:2 po s.n.)
Spartak Moskva
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 25.01.2020, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek soboty. (17:16:40)

Československá stopa v utkání:
    Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:49
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:45
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:18

Je konec, Spartak Moskva na domácím ledě porazil Traktor Čeljabinsk 4:0. V první třetině branka nepadla, ale už v ní byli domácí aktivnější a doplatili na to, že nevyužili přesilovky. Ve druhé třetiny se už dostali do vedení, zařídil to Anatolij Nikoncev. Ve 44. minutě dodal klid na domácí hokejky brankou na 2:0 Robin Hanzl a v polovině třetí třetiny zápas rozhodla dvojnásobná přesilovka, ve které se domácí hned dvakrát prosadili – nejprve Patrik Hersley a po něm Alexandr Chochlačov. Čisté konto si udržel Nikita Bespalov.

59:51

59:20
    Nakonec musel Bespalov zasahovat proti střele Tomáše Hyky a předvedl úspěšný zákrok.

59:05
    Čeljabinsk se drží v útočném pásmu, ale zatím ještě neohrozil Bespalova.

58:10
    Domácí zahájili své oslabení dobře, hned dokázali vyhodit puk.

57:51
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Arkalov – 2 min., držení).

57:20
    Ivan Fedotov si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát vychytal Galimovovu střelu z levé strany.

56:03
    Ansel Galimov po rychlé akci střílel z mezikruží, ale Fedotova nepřekonal. Následně byla branka Traktoru posunuta.

55:17
    Píská se zakázané uvolnění domácího mužstva.

54:32
    Spartaku se nepovedl přechod středního pásma, takže se zase bude muset bránit.

53:10
    Traktor se ještě snaží zdramatizovat zápas a alespoň pokazit Bespalovovi čisté konto. Ten však zatím dál chytá spolehlivě.

51:55
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., sekání).

51:18
    Do pěstní potyčky se pustili Ilja Arkalov a český útočník Lukáš Sedlák. Oba si budou muset odpočinout pět minut na trestné lavici.

50:34
    Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Ivan Fedotov.
    50:34 Alexandr CHOCHLAČOV - 4:0

50:34
    Spartak právě vstřelil branku!
    Autorem branky je V pokračující přesilovce se Sparta ještě jednou prosazuje a o osudu tohoto utkání je nejspíše rozhodnuto. Na skvělou přihrávku přes šířku pásma si sjel ALEXANDR CHOCHLAČOV a překonal Galimova střelou do horní části branky na bližší tyč. Asistence: Patrik Hersley, Martinš Karsums.
    49:19 Patrik HERSLEY - 3:0

49:19
    Stačilo sedmnáct sekund dvojnásobné přesilovky a domácí zvyšují svůj náskok na 3:0! Hráči Spartaku si rychle přihráli a z mezikruží vystřelil přesně pod břevno PATRIK HERSLEY. Asistence: Jakov Rylov, Ilja Zubov.

49:02
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., vysoká hůl).

48:09
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Kalinin – 2 min., sekání).

47:40
    Spartak si zahraje přesilovku, má výhodu.

46:40
    Traktor se ale ještě boje o body nevzdává, Bespalova z blízka prověřil Ruslan Karlin. Ale neuspěl.

45:10
    Domácí jsou i nadále aktivní, Gennadij Stoljarov však tentokrát Galimova nepřekonal.
    43:13 Robin HANZL - 2:0

43:13
    Domácí se a začátku třetí třetiny dostávají do vedení 2:0! Před branku Čeljabinsku se po jednom ze soubojů odrazil kotouč a ROBIN HANZL ho šikovně přímo ze vzduchu dokázal sklepnout za Galimova. Asistence: Martinš Karsums.

42:22
    Nikita Komarov se dostal do velmi dobré palebné pozice, výborného Bespalova ale z mezikruží nepřekonal.

41:40

40:40
    Pokračuje přesilovka hostů, Traktor je usazen v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:35.

Domácí Spartak Moskva vede po druhé třetině nad Čeljabinskem 1:0. Domácí si vedení rozhodně zaslouží, protože jsou aktivnější týmem a svého soupeře přestříleli 21:14. Až na jednu krátkou pasáž brankář Spartaku Bespalov moc práce neměl, naopak Galimov se na druhé straně musel ohánět. Unikl mu jen jeden puk, Spartak dostal na konci třetiny do vedení Anatolij Nikoncev.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Tobias Viklund – 2 min., podrážení).

38:54
    Spartak je i dál v závěru druhé části aktivnější, Traktor už se nejspíše těší na přestávku.
    37:37 Anatolij NIKONCEV - 1:0

37:37
    Krátce po ubráněném oslabení jdou domácí do vedení 1:0! ANATOLIJ NIKONCEV si najel na pravý kruh, odkud zápěstím vypálil přesně k tyči, kam ani Galimov nedosáhl. Asistence: Jakov Rylov.

37:08

37:04
    I v oslabení se domácí dokonce dostali do zajímavé šance, ale Traktor znovu podržel výborný Galimov.

36:10
    Ani jednomu týmu se zatím dnes přesilovky nedaří. Teď to dokazují hosté, domácí v pohodě získali a vyhodili puk.

35:08
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ansel Galimov – 2 min., podrážení).

34:40
    Kaspars Daugavinš předvedl takovou nenápadnou střelu od pravého mantinelu. Galimov byl pozorný a dobře zasáhl.

33:23
    Po ubráněném oslabení zase domácí ožili a Traktor se v tuto chvíli musí bránit.

31:38

31:20
    Znovu Čeljabinsku utekl puk do středního pásma a Spartak už se skoro ubránil.

30:47
    Ani další průběh přesilovky zatím Traktoru nevychází, stále se nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

29:56
    Spartak začíná své první oslabení dobře, hned se mu podařilo vyhodit kotouč.

29:38

29:16
    Výhoda stále trvá, Traktor ale není v útočném pásmu.

28:30
    Hosté si vynutili faul a zahrají si poprvé přesilovku.

28:13
    Traktor v posledních minutách ožil a výrazně zlobí obranu Spartaku i Bespalova. Znovu je usazen v útočném pásmu.

26:49
    Do další zajímavé šance se dostal Gleb Zajcev, ale ani on Bespalova nepřekonal, a tak pokračujeme v bezbrankovém zápase.

25:40
    Alexandr Avcin si našel na pravé stran kousek prostoru na zakončení, ale Bespalova nepřekonal.

24:24

24:22
    Krátce před návratem vyloučeného Kalinina si přeci jen Spartak vytvořil velkou šanci, ale Arťom Fjodorov střílel z pravého kruhu těsně vedle.

23:24
    Čtvrtá přesilovka Spartaku zatím moc nevychází, Traktor znovu vyhodil puk.

22:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Kalinin – 2 min., podrážení).

21:55
    Traktor má s rozehrávkou problémy, stále platí, že ve středním pásmu jsou domácí silnější.

20:55
    Traktor získal ve svém obranném pásmu puk a má čas na klidnou rozehrávku, oba týmy střídají.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:50.

První třetina je u konce, Spartak zatím hraje na domácím ledě s Traktorem Čeljabinsk bez branek. Domácí byli jasně aktivnějším týmem, svého soupeře přestříleli 10:5. Je to dáno hlavně tím, že Spartak hrál hned tři přesilové hry. Žádnou ale nevyužil. Největší šanci měl Chochlačov, který jel spolu s Galimovem sám na Galimova, překonat ho ale nedokázal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

19:18
    Traktor se na chvíli dostal k puku, ale vyhodit ho nedokázal, a tak je dál pod tlakem.

18:43
    Spartak už je zase usazený v útočném pásmu, ale Galimov ještě zasahovat nemusel.

17:58
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Andrej Popov – 2 min., hákování).

17:32
    Spartak tentokrát nedokázal založit kloudnou akci. Hráči jen nahodili puk do pásma a vydali se střídat.

16:52
    Domácímu týmu se nepovedl přechod modré čáry, píská se postavení mimo hru.

15:34

14:37
    Tato přesilovka se Spartaku daří lépe, než ta předchozí. Domácí mají velký tlak, ale Galimov zatím odolává.

13:34
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Komarov – 2 min., napadení).

13:27
    Domácí mají výhodu a zahrají si druhou přesilovku v zápase.

12:16
    Střela domácího Stoljarova nebyla přesná, Galimov tentokrát zasahovat nemusel.

11:59
    Traktor se naopak nemůže dostat před střední pásmo, které Spartak výborně brání, tak jako nyní.

10:48
    Spartak v posledních minutách převzal taktovku nad zápasem a je aktivnější. Traktor neprohrává i díky štěstí a skvělému Galimovovi.
    08:47 Dva na brankáře jeli domácí, ale nedali.

08:47
    Domácí jeli ve dvou sami na brankáře. Galimov nahrával Chochlačovovi, ale proti němu předvedl Galimov parádní zákrok.

07:28
    Arťom Fjodorov si našel na levém kruhu prostor na střelu, ale jeho ránu zápěstím Stanoslav Galimov pokryl.

05:45

05:18
    Po střeleAntolije NIkonceva skončil kotouč ve výstroji Galimova, který tak přerušil hru.

04:53
    Znovu hosté vyhodili kotouč, Spartaku se zatím opravdu přesilovka nedaří.

04:14
    Čeljabinsk se zatím brání dobře a daří se mu neustále vyhazovat puky.

03:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Kalinin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:33
    Mezi kruhy si nabruslil Christian Thomas a vystřelil směrem na Bespalova. Ten si připsal další skvělý zákrok.

01:58
    První zákrok si musel připsat také brankář Spartaku Bespalov, když do lapačky chytil střelu Nikity Komarova.

00:30
    Domácí podle očekávaní začali utkání aktivněji a hned dělají obraně Traktoru problémy.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov (A), I. Višněvskij, Kulik, Trišin – Nikoncev (C), R. Hanzl, Karsums – Zubov (A), Fjodorov, Daugavinš – A. Galimov, Chochlačov, Juňkov – Cyplakov, Stoljarov, Arkalov – Lvutin.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, Karpuchin, Kalinin, Menšikov (A), Borodkin, Kirpičnikov, S. Těreščenko – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Kosov, Karlin (C), Avcin – Osnovin, An. Popov, Tridčikov – Zajcev, Bobyljov, N. Komarov.

Rozhodčí: Cyplakov, Ščenov – Ponomarenko, Strelcov.

Češi a Slováci na soupiskách

Julius Hudáček (SPM) 32 zápasů, 92,93 %, průměr 2,06
    Robin Hanzl (SPM) 50 zápasů, 23 bodů (11+12)
    Tomáš Hyka (CLJ) 39 zápasů, 27 bodů (14+13)
    Lukáš Sedlák (CLJ) 47 zápasů, 32 bodů (18+14)

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy zatím utkaly jen jednou a Spartak na ledě Čeljabinsku vyhrál 5:2. Předchozích pět utkání vyhrál vždy domácí celek. Spartak porazil Traktor doma ve třech z posledních čtyř utkání.

Traktor má občas dobrou sezonu, ale spíš nepatří mezi týmy, které by měly usilovat o nějaký úspěch v play-off. Už jen postup do vyřazovací části by byl pro tento klub skvělý. Letos se to ale nejspíš nepovede, Čeljabinsk se po 52 odehraných zápasech nachází s 45 body na předposledním jedenáctém místě Východní konference a na posledním šestém místě Charlamovovy divize. Z posledních čtyř utkání Traktor polovinu vyhrál a polovinu prohrál, naposledy nestačil na ledě Jekatěrinburgu a prohrál 2:4. Venku zatím Čeljabinsk v této sezoně odehrál 28 utkání, z toho třináctkrát vyhrál, jednou bral bod a čtnáctkrát nebodoval. Z posledních pěti venkovních duelů Traktor třikrát prohrál.

Spartak patří dlouhodobě mezi nejsilnější týmy KHL a i když mívá i slabší sezony, pravidelně jeho cílem bývá postoupit do play-off a následně dojít co nejdál. Aktuálně jsou Moskvané po 51 odehraných zápasech s 64 body na pátém místě Západní konference a na čtvrtém místě Bobrovovy divize. Z posledních čtyř utkání Spartak třikrát vyhrál, naposledy 3:0 doma nad Čerepovcem. Doma zatím Spartak v této sezoně odehrál 24 utkání, z toho třináct vyhrál, třikrát bral bod a osmkrát nebodoval. Z posledních pěti domácích utkání vyhrál jen dvě.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování utkání základní části KHL mezi týmy Spartak Moskva a Traktor Čeljabinsk. Zápas se odehraje v CSKA Aréně v Moskvě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 38. Nikoncev (Rylov), 44. R. Hanzl (Karsums), 50. Hersley (Rylov, Zubov), 51. Chochlačov (Hersley, Karsums)

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (51. Fedotov) – Sergijenko, Bailen, Karpuchin, Kalinin, Menšikov (A), Borodkin, Kirpičnikov, S. Těreščenko – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Kosov, Karlin (C), Avcin – Osnovin, An. Popov, Tridčikov – Zajcev, Bobyljov, N. Komarov.

Rozhodčí: Cyplakov, Ščenov – Ponomarenko, Strelcov