Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 2:3 (kon.) | Jokerit – Kunlun 4:3 (kon.)
Spartak Moskva – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Riga – Vladivostok 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Severstal Čerepovec
Sobota 25.01.2020, 15:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu je na programu bohatý program zápasů KHL. Utkají se také Dinamo Minsk a Severstal Čerepovec. Domácí Dinamo sezónu už pouze dohrává, Čerepovec ještě má matematickou šanci na postup do play-off, ale ta je momentálně také spíše jen teoretická.

Severstal Čerepovec:
    Hokejisté Čerepovce odehráli 51 zápasů a se ziskem 46 bodů jim v tabulce Západní konference patří desáté místo. Na osmou Jaroslavl momentálně ztrácejí 10 bodů, takže na postup do play-off to moc nevypadá. Severstal odehrál poslední dva zápasy proti moskevskému Spartaku. Nejprve doma padl 1:2 v prodloužení, pak prohrál 0:3 na ledě soupeře. Před tím naopak dokázal zvítězit nad Jokeritem a Jekatěrinburgem.

Dinamo Minsk:
    Hokejisté Dinama prožívají nepodařenou sezónu. Z 50 zápasů získali jen 34 bodů a v tabulce Západní konferenci jsou až na předposledním jedenáctém místě. A to pod sebe srazili lotyšskou Rigu až díky úterní domácí výhře 4:3 nad Spartakem Moskva. Před tím si běloruský celek připsal tři porážky v řadě, všechny shodným výsledkem 1:5.

Ryan Spooner – 26b (7+19)
    Andrej Kosticyn – 25b (11+14)
    Marc-Andre Gragnani a Shane Prince – 21b (8+13)

Brankáři:
    Danny Taylor – 12 zápasů, průměr 3,92, úspěšnost 87,2 %
    Michail Karnauchov – 8 zápasů, průměr 3,04, úspěšnost 89,3 %
    Nikita Tolopilo – 5 zápasů, průměr 3,81, úspěšnost 86,0 %

Československá stopa

Adam Liška (CER) – 40 zápasů, 11 bodů (8+3)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Osipkov) – Morrow, Gotovec, Znacharenko, Denisov, Gragnani (A), Jerjomenko, Dostanko – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn (C) – Martynov, Paré, Spooner – Pavlenko, Děmkov, Drozdov – Pavlovič (A), Kitarov, Dadonov – Greckij.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kinrade, Sizov, Kudako, M. Chabarov, A. Kulda, Provolněv, Chochlov, Makejev – Jakimov (A), Trubačjov (C), Liška – J. Morozov, J. Jakovlev, Kapustin – Petunin, Kodola, Markovin – J. Bodrov (A), A. Alexejev, Nevolin.

Rozhodčí: Vasiljev, Gusev – Golovljov, Savenkov.

00:01

01:11
    Hosté začali poměrně aktivně. Teď je ale přibrzdilo odpískané postavení mimo hru.

01:41
    Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel hostující Dmitrij Markovin. Dinamo bude hrát přesilovku.

02:05
    Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1. Před Taylorem byl osamocený Jevgenij Bodrov, který ale po kličce nedokázal zasunout puk za brankovou čáru!

02:58
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří. Opět musejí začínat až od své branky.

03:33
    Severstal je v oslabení paradoxně nebezpečnější než soupeř. Puk se nebezpečně pohyboval před brankou Minsku a brankář Taylor se tak musel mít na pozoru.

03:52
    Teď si naopak vyzkoušejí přesilovou hru hosté. Andrej Kosticyn najel do brankáře Podjapolského, což rozhodčí posoudili jako nedovolený atak.

04:53
    První polovinu oslabení domácí přestáli.

05:25
    S ostrou ranou od modré čáry si poradil Danny Taylor, který puk vyrazil.

05:53

07:48
    Po špatné hostující rozehrávce přišla střela z pravé strany, která klec Severstalu minula. Za brankou se ujal kotouče Andrej Pavlenko, který ho dostal před brankoviště, tam však scházeli jeho spoluhráči.

09:24
    Přečíslení 3 na 2 vyřešil Jevgenij Dadonov střelou, kterou brankář Podjapolskij neudržel a puk mu mezi betony projel do brankoviště, kde zůstal volně ležet. Rozhodčí se ale upískli, jelikož si mysleli, že gólman Severstalu má kotouč někde ve výstroji a dorážka Alexandra Kitarova už tak přišla v přerušené hře. Hráči Dinama se tak mohou cítit ukřivděni, skóre se ale nemění!
    09:24 Rozhodčí domácí nechtěně poškodili. Střela Dadonova totiž projela brankáři Podjapolskému mezi betony, ale jeden ze sudích hru předčasně přerušil. Gólová dorážka Kitarova tak nemohla být uznána.

11:47
    Za podrážení je vyloučen hostující Jevgenij Bodrov. Přesilová hra pro Dinamo.

12:14
    Andrej Kosticyn objel branku a pěknou přihrávkou naservíroval puk na levý kruh Michailovi Stefanovičovi. Podjapolskij se musel přesouvat, ale první pokus útočníka Dinama trefil hráče před ním a do dorážky vložil hokejku Adam Liška!

13:06
    Zatím solidní přesilovka ze strany běloruského celku. Ránu Andreje Kosticyna musel likvidovat efektním semaforem Podjapolskij.

13:48
    Hosté oslabení přestáli, už jsou kompletní.

14:26
    Jegor Morozov dojížděl vyhozený puk jako první a proti Čerepovci se tak nepískalo zakázané uvolnění. Za brankou dobře zapracoval brankář Taylor, který vypomohl obraně a dokázal před Morozovem rozehrát.

15:27
    Domácí jsou mírně aktivnějším týmem i při hře 5 na 5. Hosté se snaží hrát přímočaře, spoléhají na brejky.

16:02
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

16:18
    Nahození Gragnaniho si našel Michail Stefanovič, který bekhendem nasměroval puk vedle hostující branky.

17:07
    Již podruhé v utkání jde na trestnou lavici Jevgenij Bodrov. Ten si počínal nedovoleně za svou brankou, kde bojoval s protihráčem o kotouč.

18:00
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí přesilovku využili! Ryan Spooner rozehrál na modrou čáru, kde operoval Marc-Andre Gragnani. Ten nahrál na levý kruh VLADISLAVOVI JERJOMENKOVI, který zamířil nad levý beton a zároveň pod lapačku brankáře Podjapolského. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Ryan Spooner.
    18:00 Vladislav JERJOMENKO - 1:0

18:31
    Vylučuje se na domácí straně. Podrážení bylo odpískáno Kirillovi Gotovecovi.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:57
    Hosté v přesilové hře zatím neohrozili branku Dinama. A v úvodní části zápasu to už ani nestihnou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině nakonec mohou být spokojenější hokejisté Minsku. Ti byli aktivnějším týmem a po předčasném hvizdu jednoho z rozhodčích jim dokonce nebyl uznán gól, který by byl jinak regulérní. Dvě minuty před pauzou se však domácí přeci jen dočkali, v přesilové hře se trefil z levého kruhu Vladislav Jerjomenko.

20:55
    Hned dva útočníci Čerepovce si najížděli za obranu domácích. Situaci ale dobře přečetl obránce Znacharenko, který přihrávku zachytil.

21:38
    Hosté se v první třetině zmohli jen na tři střely na branku. V dalším průběhu utkání určitě budou chtít zvýšit četnost střelby.

22:13
    Od modré čáry vystřelil Kirill Gotovec. Pokus domácího zadáka končí v lapačce Vladislava Podjapolského.

22:50
    Přihrávku zpoza branky obdržel Andrej Alexejev, který orazítkoval bližší tyčku domácí svatyně! Nutno ale dodat, že Taylor se na svou brankovou konstrukci natlačil zřejmě včas a v případě potřeby by ho kotouč asi trefil.

24:29
    Domácí zavezli puk do útočného pásma, ale za brankou ho ztratili. Trubačjov však protiútok Severstalu nezaložil. Kotouč pouze posunul do obranné třetiny domácích, kteří se ho zase ujali.

25:30
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Obránce GEOFFREY KINRADE rozehrál ve středním pásmu kotouč na levé křídlo, kde byl Dmitrij Markovin a sám se vydal nejkratší možnou cestou přímo do branky. A udělal dobře. Markovinova střela totiž propadla brankáři Taylorovi výstrojí a puk, který se objevil v brankovišti, pojistil Kinrade v cestě za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Vladislav Kodola a Dmitrij Markovin.
    25:30 Geoffrey KINRADE - 1:1

27:19
    Jegor Jakovlev dostává dvouminutový trest za vražení na mantinel. Přesilovka pro Dinamo.

27:51
    Dobrou práci odvedl v oslabení Adam Liška. Ten nejprve šetřil čas v útočném pásmu a poté puk nahrál dozadu na Geoffreyho Kinradeho, který může získat další sekundy.

29:12
    Nahození Gragnaniho od modré čáry bylo zablokováno. Puk následně vybojoval Spooner a domácí tak udrželi útočné pásmo.

29:20

30:31
    Další vyloučení. Hostující střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:15
    Po ráně Marca-Andreho Gragnaniho od modré čáry zůstal puk před hostujícím brankoviště. Podjapolskij si s dorážkami poradil!

31:56
    Dobrá souhra domácích. Hráč mezi kruhy ale netrefil ideálně nahrávku Parého.

32:20
    Hosté konečně vyhodili.

32:32
    A Severstal je v plném počtu.

33:02
    Danny Taylor si sáhl lapačkou pro střelu od modré čáry. Pak si ještě něco vysvětloval s clonícím Bodrovem, nějaká větší šarvátka z toho ale nebude. Následuje reklamní přestávka.

34:03
    Domácí to sehráli výborně, ale gól nedali! Na dlouhý pas za obranu si nabruslil Ivan Drozdov, který poté ještě našel Andreje Pavlenka. Ten střílel na poloodkrytou branku, ale těsně minul pravou tyčku ze svého pohledu!

34:06
    Makar Chabarov následně poslal puk až na tribunu a dostává trest za zdržování hry. Přesilová hra pro běloruský celek.

35:26
    Sledujeme zajímavý přesilovkový tlak Dinama. Hosté odolávají.

35:53
    Hráči Severstalu oslabení nejen ubránili, oni v něm i skórovali! Od modré čáry vypálil VLADISLAV PROVOLNĚV a puk si našel cestu až za záda brankáře Taylora – 1:2. Asistence: Anton Sizov a Andrej Alexejev.
    35:53 Vladislav PROVOLNĚV - 1:2

36:30
    Hosté dostávají ve druhé třetině už podruhé trest za příliš mnoho hráčů! Tohle by si trenéři i hráči měli pohlídat.

37:46
    Adam Liška se mohl v oslabení dostat do samostatného úniku. V tom mu zabránil Marc-Andre Gragnani, který použil všechny dostupné chvaty a nakonec strhl slovenského útočníka na led. Síly na ledě se vyrovnávají.

38:32
    Hosté jsou kompletní. Začala tak jejich zkrácená přesilovka.

39:10
    Morozov se z levé strany natlačil do zakončení. Taylor dal betony k sobě včas.

39:36
    Alexandr Pavlovič se dostal do samostatného úniku. Vypadalo to, že mu puk při kličce ujel z hokejky i kvůli hákování za ním pospíchajícího obránce. Vylučovat se ale nebude.

39:47

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se podařilo Severstalu otočit skóre. V obou případech si vybral slabší chvilky brankář Taylor. Ten nejprve neudržel ve výstroji střelu Markovina a Geoffrey Kinrade z dorážky vyrovnal a ve 36. minutě pak skóroval dokonce ve vlastním oslabení od modré Ivan Provolněv. I jeho rána se asi chytat dala.

40:25
    Adam Liška se ocitl za obranou Dinama. Slovenskému forvardovi vypíchl na poslední chvíli kotouč obránce.

41:54
    Nahozený puk Podjapolskij raději přidržel pod svými rukavicemi. Bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Minsku.

42:21
    Domácí Kovyršin se nyní spokojil jen s vyhozením. Udělal to tak, aby se proti domácím nepískal icing.

42:41
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., vražení na hrazení).

43:38
    Hosté se zatím marně pokouší usadit v útočném pásmu. Nyní rozjíždějí další akci od své branky.

44:07
    Domácí opět udrželi puk daleko od své branky. Pavlovič ho naopak posunul až za klec Severstalu.

44:42
    Domácí jsou v plném počtu. Čerepovec nepředvedl v početní výhodě vůbec nic zajímavého.

46:02
    Domácí teď soupeři zatopili. Po nahození od levého mantinelu se hráči Dinama snažili před brankou dorážet a Podjapolskij měl co dělat, aby kotouč zalehl. Reklamní přestávka.

46:55
    Spooner ze záporného úhlu cpal kotouč do brankoviště. Podjapolskij si nebyl jist, kam se odrazil, ale nikdo z domácích hráčů se nezorientoval dostatečně rychle na to, aby mohl zblízka zakončovat.

47:44
    Body více potřebují hosté, kteří ještě mají teoretickou naději na postup do play-off. Dinamo ale určitě nechce zklamat své fanoušky, kteří moderní arénu v Minsku slušně zaplnili.
    47:44 Fanoušci Minsku se mohou kochat i jinými věcmi, než je hokej.

48:30
    Důrazným průnikem se prezentoval domácí Michail Stefanovič. Jeho bekhendovou střelu z levé strany si Podjapolskij pohlídal.

49:12
    Igor Martynov atakoval brankáře Podjapolského, který před ním přikryl puk. Domácí hráč dostává trest za faul na gólmana Severstalu.

50:26
    Ani tahle přesilovka hostům moc nevychází. Teď jim narušil rozehrávku Pavlovič.

50:55
    Nyní se hosté dostali alespoň ke střele. Tu Taylor vyrazil a následně hráči Dinama vyhodili.

51:15
    Hosté se prosadili krátce po skončení jejich přesilovky! Markovin poslal puk na modrou čáru, kde se do něj z první opřel ALEXANDR PETUNIN a Taylor nestačil adekvátně zareagovat – 1:3. Asistence: Dmitrij Markovin.
    51:15 Alexandr PETUNIN - 1:3

52:12
    Hráči Čerepovce vedou o dva góly a necelých osm minut před koncem jsou velmi blízko dvěma bodům.

53:14
    Domácí inkasovaný gól srazil, hráči Čerepovce se naopak uklidnili a puk mají pod kontrolou.

53:50
    Zakázané uvolnění hostí. Dinamo se tak poměrně lacině dostává k buly v útočné třetině.

53:50
    Hostující kouč Razin si vyžádal oddechový čas, aby dal svým hráčům, kteří nemohou po icingu střídat, čas na odpočinek.

54:59
    Bekhendem poslal puk na branku Denisov. Následně dorážel Drozdov, ovšem Podjapolskij vše zvládl.

55:50
    Nyní Podjapolskij podržel puk pod lapačkou a přerušil tak hru.

56:13
    Kovyršin hledal na levém kruhu Michaila Stefanoviče, na kterého se smála odkrytá polovina branky Čerepovce, ovšem útočník Dinama puk promáchl.

57:22
    Hostující brankář Podjapolskij vyřešil další ošemetnou situaci před svou brankou. Alexandr Kitarov z úhlu nastřelil puk do jeho brankoviště, ovšem případný tlak dalších hráčů utnul právě gólman Severstalu, který kotouč schoval pod betony.

57:50
    Klec domácích je už prázdná! Přihrávka Spoonera zpoza branky našla Francise Parého, který ale z dobré pozice trefil jen připraveného gólmana Čerepovce!

58:01
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Na Gragnaniho přihrávku nedosáhl na vzdálenější tyčce Kosticyn. Tlak domácích je velký, ale kýžené snížení zatím nepřinesl.

59:01
    Je tu už poslední minuta...

59:42
    Francis Paré z levého kruhu minul hostující branku a kotouč se odrazil až do středního pásma. Je rozhodnuto!

Hokejisté Minsku sice v duelu s Čerepovcem vyhráli první třetinu, ale nakonec odcházejí poraženi. Na přesilovkový zásah zásah Vladislava Jerjomenka totiž hosté odpověděli dvěma trefami v prostřední části a jedním gólem v závěrečné dvacetiminutovce. O branky Severstalu se postarali Geoffrey Kinrade, Ivan Provolněv a Alexandr Petunin. Dinamu už pak nepomohla ani závěrečná power-play, během níž soupeře více než dvě minuty nepustili z obranného pásma.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:18 (16:3, 6:11, 15:4)
    Zblokované střely – 16:13
    Vyhraná vhazování – 25:22
    Trestné minuty – 10:14
    Hity – 13:15

Adam Liška (CER) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:02

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty! (17:33:53)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Jerjomenko (Gragnani, Spooner) – 26. Kinrade (Kodola, Markovin), 36. Provolněv (Sizov, A. Alexejev), 52. Petunin (Markovin)

Rozhodčí: Vasiljev, Gusev – Golovljov, Savenkov