China Golden Dragon – Kobra 3:6 (kon.) | Příbram – David Servis 7:2 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.)
Nový Jičín – Mor. Budějovice 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Šumperk 4:3 (kon.) | Klatovy – Kolín 2:4 (kon.)
Písek – Tábor 4:7 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Řisuty – Vrchlabí 4:7 (kon.)
Trutnov – Bílina 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 4:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Nová Paka 3:1 (kon.)
IHC Králové Písek
4:7 (2:2, 2:2, 0:3)
HC Tábor
Sobota 25.01.2020, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Střed (ČR) • 33. kolo

To by bylo ode mne vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu a početné skupině fanoušků z Tábora šťastnou cestu domů. (19:47:54)

Vyhrocený duel plný branek a trestů končí výhrou Tábora, který ve třetí periodě přidal tři branky a svého rivala k ničemu nepustil.

59:12
    Kotouč mají domácí za svou brankou a přejí si konec utkání.

Pokračuje se ve hře 5 na 5.

58:30
    A máme tady i bitku.

56:50
    Tábor právě vstřelil branku!
    Branku při přesilové hře si připisuje MARTIN HAVRAN. Asistence: Patrik Zayml, Radim Heřman.

56:29
    Písek vyhazuje alespoň do středního pásma.

56:00
    Vhazování před Novákem.

Tábor hraje ve čtyřech.

55:42
    Dáme si další 3 na 3. Bednařík si jde odpykat trest za hrubost.

55:29
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Matějka – 2 min., sekání).

Domácí ve čtyřech.

Pro upřesnění, hraje se 3 na 3.

54:05
    Bárta z Tábora tvrdě sestřelil Kříže a jde na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí brankář je naštěstí v pořádku.

53:52
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Kadilák.

53:19
    Písek neví kudy. Další vyloučení pro domácí. Bárta dostává 2+10 za sekání a následný komentář k výroku hlavního rozhodčího.

52:47
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Bednařík – 2 min., hrubost).

52:45
    Matějka v dobré pozici minul branku.

50:55
    JAN TRUMMER byl na pravé straně úplně sám a mohl si tak pečlivě připravit zakončení. Asistence: Ondřej Šulek, David Skočovský.

49:15
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Turek – 2 min., hákování).

48:57
    Tábor se usadil v útočném pásmu a kousal do domácí obrany. Vedoucí branku hostů dává JAN RADOŠ. Asistence: David Skočovský, Jakub Matušík.

48:12
    Kohouti se provinili zakázaným uvolněním.

47:54
    Březina skvěle zapracoval v útočném pásmu a získal pro svůj tým cenné vteřinky.

46:07
    S vyloučeními se roztrhl pytel, dvě minuty za podrážení pro hostujícího Práška.

45:35
    Písek přišel v útočném pásmu o kotouč a Tábor okamžitě zakládá útočnou akci.

41:21
    Dvojí faul v podání hostů. 5 na 3 pro domácí!

40:41
    Bekhendový pokus Bednaříka vyráží Novák svým betonem do strany.

40:06
    Vhazování vyhrál Tábor, který se okamžitě dostal do útočného pásma a vypálil na Kříže.

40:01

Tak pojďme na to! Rozuzlení dnešního utkání se blíží.

Čtyřicet minut derby je již minulostí. Ve druhé periodě měl navrch rozhodně Tábor, který tak jako v první třetině vstřelil dvě branky v krátkém časovém intervalu. Písečtí ale vzápětí odpověděli brankou a do konce třetiny se víceméně bránili náporu. Matušík se poté provinil faulem a pro domácí se naskytla příležitost přesilové hry, kterou využil čtyřicet vteřin před koncem kapitán Hanus. Znamená to tedy, že do třetí části se vstoupí za vyrovnaného stavu 4:4.

40:00

39:17
    Písek právě vstřelil branku!
    Nádherná kombinace v podání domácích hokejistů! Bílek přihrál na levou stranu Bednaříkovi, který křižnou přihrávkou nalezl VLADIMÍRA HANUSE, jenž z první poslal puk do téměř odkryté branky. Asistence: Lukáš Bednařík, Dominik Bílek.

39:02
    Kotouč na hostující brance, hra se přerušuje.

38:27
    Písek už je v pásmu a kombinuje.

37:55
    Kotouč v bezpečné vzdálenosti od branky Nováka.

37:29
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – 2 min., držení).

36:37
    Matějka pokazil přihrávku v útočném pásmu a naskytla se tak možnost brejku pro Tábor, který dokázal na poslední chvíli vyřešit domácí kapitán Hanus.

35:53
    Skočovského střelu od modré čáry chytá Kříž.

35:11
    Matějka vybojoval kotouč u mantinelu, poslal ho rozjetému Bednaříkovi, ale ten nedokázal vyzrát na Nováka v bráně hostů.

34:45
    Písečtí vyhazují.

34:27
    Vhazování ve středním pásmu.

34:18
    Před domácí brankou bylo poněkud rušno, neboť Kříž nedokázal pořádně schovat puk, ale domácí maskovaný muž ho na druhý pokus přikryl.

33:51
    Kohouti se sami vyhnali z pásma.

33:31
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Turek – 2 min., podrážení).

33:05
    Písek se v posledních minutách pouze brání, u všech kotoučů je o krok později.

32:39
    Heřman vypálil, ale Křiž byl připraven.

31:44
    Turek zastavil přečíslení 2 na 1.

30:24
    Písek se zmohl pouze na vyhození kotouče.

29:41
    Tábor se stále drží v útočné třetině a kombinuje.

28:35
    Kříž si připisuje zákrok, vhazování po jeho levé ruce.

27:37
    Arnošt i v defenzivní činnosti. Perfektně odzbrojil obránce na modré a vyhodil.

27:07
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Bednařík – 2 min., sekání).

26:35
    Písek vyhazuje přes všechny čáry.

25:43
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Šafář – 2 min., nedovolené bránění).

25:11
    Písečtí využívají přesilovou hru a snižují! DANIEL ARNOŠT si připisuje hattrick. Asistence: Vladimír Hanus, Dominik Bílek.

24:56
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Beran – 2 min.).

23:58
    Opakuje se nám scénář z první třetiny! Další rychlá branka v podání Kohoutů, o kterou se postaral JAKUB MATUŠÍK. Asistence: Radim Heřman.

23:45
    JAN BÁRTA se uvolnil u mantinelu, jel přímo před Kříže propálil ho. Asistence: Jan Trummer.

23:36
    Na opačné straně už ale operují hosté, zákrok pro Kříže.

22:58
    Domácí na krátký čas nahlédli do útočného pásma, ale k ohrožení branky nedošlo.

22:13
    Kříž se vyznamenal! Skvěle vychytal Černého.

21:55
    Žádný z týmu se zatím nedokázal udržet v útoku po delší dobu.

20:45
    Hostující kombinaci v útočném pásmu zastavil jeden z obránců.

20:01

Skončila nám velmi divoká první třetina, ve které Tábor vstřelil dva rychlé góly a vypadalo to, že uvidíme jednostrannou záležitost. Poté se ale hra domácích postupně vyrovnávala a pramenila z toho i první branka Písku. Na straně domácích stála v desáté minutě i štěstěna, když Matějkovu střelu dokázal tečovat Arnošt a kotouč se doklouzal za brankovou čáru.

20:00

19:48
    Jeden z obránců Tábora tvrdě vypálil od modré a Kříž musel přerušit.

19:40
    Možnou šanci hostů zastavuje ofsajd.

18:38
    Dančišin pálil z prostoru mezi kruhy, ale trefil pouze domácího beka, od kterého se kotouč odráží do rohu kluziště.

18:24
    Vhazování v útočném pásmu Králů.

17:20
    Nepřesná rozehrávka Písku, kotouč pro Tábor.

15:55
    Rychlý útok hostů zastavil jeden z obránců dobrým zákrokem hokejkou.

15:15
    Pohotová střela Kadiláka končí v lapačce Kříže.

14:45
    Táborští kombinují v útočném pásmu, ale domácí obrana na ně dotírá ze všech stran.

14:06
    Nahození domácích schovává Novák do své lapačky a raději přerušuje hru.

13:06
    Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude před brankářem Novákem.

12:09
    Najmanovu střelu odráží Novák k mantinelu.

11:16
    Tato přesilová hra se domácím nedaří.

09:32
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Hajič – 2 min., sekání).

09:32
    Během signalizované výhody se podařilo domácím srovnat stav utkání! Matějkkovu střelu jemně lízl DANIEL ARNOŠT a kotouč doputoval až za brankovou čáru. Asistence: David Matějka, Vladimír Hanus.

08:49
    Osm vteřin se bude hrát 4 na 4, provinil se hostující Beran

Písek ve čtyřech.

08:18
    Šulkovo střela z bezprostřední blízkosti minula branku.

07:41
    Kotouč na domácí střídačce, trio mušketýru může vystřídat.

06:57
    Písek jde do tří! Hanus krosčekoval protihráče.

06:42
    Heřmanovu střelu z mezikruží chytá Kříž.

06:28
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Šafář – 2 min., krosček).

05:51
    Písečtí z bleskového útoku snižují stav utkání! David Matějka posunul kotouč DANIELY ARNOŠTOVI, kterému se povedlo prostřelit Nováka. Asistence: David Matějka, Vladimír Hanus.

05:05
    Tábor si s domácí obranou dělá co chce.

04:14
    S další nebezpečnou střelou hostů si už Kříž poradil.

03:18
    A vzápětí Tábor dává další branku! ONDŘEJ ŠULEK byl tím, který navýšil skóre svého týmu. Asistence: Jan Bárta, Jan Trummer.

02:43
    Tábor si připisuje úvodní branku utkání! Radoš přihrál z levého kruhu před branku, kde se objevil MILAN DANČIŠIN, který přesně zakončil. Asistence: Jan Radoš.

02:14
    Icing domácích hokejistů.

01:59
    Kotouč za domácí brankou, oba celky střídají.

01:18
    Seidl vypálil z pravé strany, ale s jeho pokusem si Kříž poradil.

00:54
    První střela hostů minula branku.

00:10
    Úvodní buly vyhrál domácí celek, který se okamžitě pokoušel o založení útočné akce, ale v útočném pásmu domácích se ujal kotouče jeden z obránců.

00:01

Jihočeské derby za chvilku započne, oba celky jsou již na ledové ploše.

IHC Králové Písek: Kříž (Štrobl) – Růžek, Košař, Bílek "A", Šafář, Najman, Sivek, Turek, Hanus "C"- Arnošt, Rod, Egert, Bednařík "A", Karbulka, Bárta Jiří, DiLisi, Strnad, Matějka, Novák A.

Hockey Club Tábor: Novák M. (Novák D.) – Skočovský, Radoš, Hajič, Černý "A", Beran, Pechánek, Havran – Březina, Zayml, Prášek, Dančišin, Bárta Jan, Matušík, Heřman "C", Kadilák, Trummer, Šulek, Seidl "A", Řepík

Rozhodčí: Jílek – Horažďovský, Štěpánek.

Derby ale bývají plná překvapení. Uvidíme, kdo se po šedesátí minutách hry bude radovat. Je samozřejmé, že Tábor půjde do utkání jakožto jasný favorit, ale všechno je otevřené.

Vzájemná utkání

Vzájemné duely hovoří v této sezóně jednoznačně pro Kohouty. Celkem pětkrát se radoval Tábor z výhry, což je stoprocentní úspěšnost v dosavadním průběhu sezóny. Postupně si Tábor připsal tato vítězství: 6:0, 5:1, 9:2, 7:4.

Králové z Písku mají opačné starosti. Nacházejí se na předposledním místě a svá utkání nedotahují do vítězného konce. Pokud srovnáme posledních sedm utkání jako u Tábora, tak Písek za tuto dobu zvítězil pouze dvakrát (obě utkání proti Čině). Poslední duel odehráli žluto-modří proti Servismanům. Vyrovnaný duel rozhodlo prodloužení a v něm byl úspěšnější celek z Českých Budějovic. Nejproduktivnějším hráčem Písku je Lukáš Bednařík.

HC Tábor

Tábor se nachází na děleném třetím místě s tříbodovou ztrátou na druhou Příbram. Táborští hokejisté podávají vyrovnané výkony po celou sezónu a je jasné, že budou bojovat o čelo skupiny Střed. V posledních sedmi zápasech zaváhal Tábor pouze jedinkrát a to, když těsně padl s Klatovy. Nejproduktivnějším mužem Kohoutů je Radek Seidl.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje. V tomto kole na nás čeká derby mezi Pískem a Táborem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 6. Arnošt (Matějka, Hanus), 10. Arnošt (Matějka, Hanus), 26. Arnošt (Hanus, Bílek), 40. Hanus (Bednařík, Bílek) – 3. Dančišin (Radoš), 4. Šulek (Bárta, Trummer), 24. Bárta (Trummer), 24. Matušík (Heřman), 49. Radoš (Skočovský, Matušík), 51. Trummer (Šulek, Skočovský), 57. Havran (Zayml, Heřman)

HC Tábor: Novák M. (Novák D.) – Skočovský, Radoš, Hajič, Černý "A", Beran, Pechánek, Havran – Březina, Zayml, Prášek, Dančišin, Bárta Jan, Matušík, Heřman "C", Kadilák, Trummer, Šulek, Seidl "A", Řepík

Rozhodčí: Jílek – Horažďovský, Štěpánek