Montreal – Washington 2:4 (kon.) | Ottawa – New Jersey 3:4 (0:2 po s.n.) | Nashville – Toronto 2:5 (kon.)
Dallas – Tampa 3:2 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 3:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Ottawa Senators
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
New Jersey Devils
Úterý 28.01.2020, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (04:45:14)

Bloky: 11:29

Máme tu konec do poslední chvíle vyrovnaného klání, které musel rozhodnout až nájezdový rozstřel. V tom byli jednoznačně lepší hráči Devils a vzhledem k jasné střelecké převaze po celou dobu dnešního duelu si zřejmě dva body odnášejí zaslouženě. Hrdina Ottawy Marcus Högberg pochytal 50 střel, což je s přehledem jeho nejlepší výkon kariéry. Ale pěkně postupně. V úvodní dvacetiminutovce otevřel skóre šťastným gólem Severson, na jeho trefu ale v 19. minutě zareagoval Ennis. Poté se ve 25. minutě trefil Rooney a New Jersey začalo zápasu dominovat. Jenže v 50. minutě si nechalo dát hned dva góly v oslabení a na koni byla rázem Ottawa. Zápas pro Devils zachránil Palmieri, který srovnal v 57. minutě. Vítězná trefa připadá na konto Nikity Guseva. Devils porazili Ottawu výsledkem 3:4 po nájezdech.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
    Autorem vítězné branky je NIKITA GUSEV.

2. série
    0:2
    Jack HUGHES proměňuje jednoduchou střelou nad beton, překonává hrdinu Högberga v nájezdech i podruhé a vyhrává New Jersey dnešní klání.

2. série
    0:1
    Drake BATHERSON neproměňuje. Svou bekhendovou stahovačku poslal jen nad branku a New Jersey má na hokejce rozhodnutí.

1. série
    0:1
    Nikita GUSEV proměňuje. Svou pomalou kličkou ideálně roztáhl Högberga a poslal mu puk mezi betony.

1. série
    0:0
    Anthony DUCLAIR neproměňuje. Zkoušel to hodně jednoduchou střelou na vyrážečku.

Samostatné nájezdy začínají.

I přes obrovské šance jsme neviděli rozhodnutí ani v prodloužení. Zápas skončí až v nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Hughes předkládal puk Zachovi, ani on ale nepřekonal muže v brance Sens.

63:55
    Rozhodnout zkoušel Gusev, ale Högberg si připisuje 49. zásah v zápase.

63:34
    Reilly se hned po vhazování v útočném pásmu tlačil na brankáře, do puku zkoušel i kopat, ale neprocpal ho za čáru.

63:15
    Hughes rozhodl minulé prodloužení těchto dvou soupeřů, teď měl na hokejce stejný scénář, ale minul.

62:03
    Högberg vychytal Colemana v další obrovské příležitosti. Předtím objížděl branku Batherson, ale puk nezasunul.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 19. Ennis (B. Tkachuk, Batherson), 50. Naměstnikov (Hainsey), 50. Tierney (Co. Brown, DeMelo) – 9. Severson (Bratt, N. Gusev), 25. Rooney (A. Greene, Müller), 57. Palmieri (Bratt, Hischier), rozh. náj. N. Gusev