Chabarovsk – Ufa 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 3:2 (kon.)
Petrohrad – Minsk 5:0 (kon.) | Riga – Novosibirsk 0:1 (kon.)
SKA Petrohrad
5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 28.01.2020, 17:30 • Ice Palace • KHL

Petrohrad dnes v suchém triku přejel svého soka. O zápasu rozhodli ihned v prvních deseti minutách hry, kdy již vedli 3:0! Minsk se do hry dostal až v průběhu druhé třetiny, avšak dobře hrající Petrohrad jich moc nepouštěli do zakončení. A když už si nějakou brankovou situaci vypracovali, zakročil jistě Hellberg. Ten si dnes vychytal čisté konto. Minsk tedy zůstává na posledním místě a Petrohrad upevňuje svou druhou pozici za vedoucí CSKA Moskvou. (19:44:12)

58:19
    Právě nám běží poslední dvě minuty a domácí už jen dohrávají duel.

56:55
    Bezprostředně po vhazování přišlo zakončení, brankář Minsku ukryl puk ve své výstroji.

56:36
    Chyba v defenzívě hostí mohl potrestat soupeř, ale střela ze středu nenašla cestu do branky. Po dalším zakončení zasahuje Taylor.

55:06
    Rozběhla se nám poslední pětiminutovka zápasu a je již jasné, že domácí si dnes připíší dva body do tabulky.

53:06
    Minsk s pukem na svých hokejkách, avšak jejich soupeř hraje ve velké pohodě a vůbec nedovoluje jakékoliv šance před svou brankou.

51:41
    Dva na jednoho nyní ujížděli domácí hráči. Andrej Kuzmenko dostal přihrávku, ale ta byla nepřesná a dostal ji na brusle a nemohl ideálněji zakončit.

50:13
    Avšak za takové to klasické pošťuchování se nebude vylučovat a pokračujeme v plném počtu.

50:01
    Po střele se pokoušel dorážet před brankou Paré, avšak hra přerušena a Paré dostává naloženo od obránců,

49:17
    Tak tuhle přesilovku si Petrohrad za rámeček rozhodně nedá. Nicméně mají v zádech pěti brankový náskok a nemusí je to vůbec mrzet.

48:36
    Až nyní byla k vidění první dobrá souhra a střela na branku v podání Kuzmenka, jehož rána byla sražená.

47:44
    První pul minuta přesilovky je pryč a Dinamo se zatím brání skvěle. Diváci v aréně se dožadují šestého zásahu.

47:16
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., hákování).

47:13
    První komerční pauza třetí třetiny.
    45:44 Ivan MOROZOV - 5:0

45:44
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Taylor kapituluje popáté. IVAN MOROZOV si našel puk před ležícím obráncem a nakonec jej dostal do branky. Taylor byl při předchozí situaci zcela mimo osu brankoviště a neměl možnost již zasáhnout. Asistence: Danila Galeňuk a Jevgenij Ketov.

44:48
    Dinamo nejspíše ubrání své další oslabení, Petrohrad se sice pohyboval po většinu času před jejich brankou, ale obráncům se dařilo dobře vykrývat jejich střelecké pozice.

44:08
    Střela ze středu byla sražená za branku, Dinamu se nepodařilo vyhodit puk a soupeř opět vytváří přesilový vzorec.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Karpov (Koskiranta, Kuzmenko), 2. Ivan Morozov (Tokranov, K. Marčenko), 6. Koskiranta (Bengtsson), 12. K. Marčenko (Ivan Morozov, Podkolzin), 46. Ivan Morozov (Galeňuk, Ketov)

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Dyblenko, Galeňuk – Tkačjov, Jakupov, Lehterä (A) – Kemppainen, Ketov (C), Karpov – Koskiranta, Glotov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, Ivan Morozov, Podkolzin – K. Marčenko.
    HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Osipkov) – Dostanko, Gragnani (A), Jerjomenko, Znacharenko, Denisov, Morrow, Gotovec – Martynov, Stefanovič, A. Kosticyn (C) – Kovyršin, Drozdov, Dadonov – Děmkov, Prince, Anosov – Kitarov, Pavlovič (A), Paré.

Rozhodčí: A. Gofman, A. Soin – E. Antonov, I. Galimov