5:7 (3:1, 1:3, 1:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 29.01.2020, 18:00Chance liga - o účast v předkole • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Novotný, Tomi – Kofroň, Hladonik, R. Szturc – Klimša (A), Kaukič, Martynek (C) – Eret, Przybyla, Stuchlík.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Chaloupek) – D. Kolář, Piegl, J. Holý, Půža, Mareš, Vála – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek (A), Fronk, Chlubna – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja..

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrála Jihlava.

00:24
    René Piegl od modré okamžitě tvrdou střelou otestoval Suchánkovu pozornost.

00:50
    Pekr vybojoval v rohu kluziště kotouč, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel pomoci a tak se Frýdek-Místek dostal ze své třetiny.

01:40
    Kaukič ujel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, ale soupeři ho dojeli a tak nahodil kotouč do rohu.

01:54
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DAVID KLIMŠA. Domácí jdou rychle do vedení! Jihlava nevěnovala obranné činnosti moc pozornosti a po střele Martynka do sítě dostal vyražený puk pohotovou střelou právě Klimša. Asistence: Rostislav Martynek a Marian Adámek.
    01:54 David KLIMŠA - 1:0

02:02
    Jakub Illéš vypálil z kruhu, ale jeho ránu Suchánek kryje a puk si drží.

03:44
    Sudí signalizoval výhodu a rysi jako by přestali hrát. Jihlava toho využila a vypálil. Dorážet se pokoušelo několik hráčů.

03:44
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., vysoká hůl).

04:12
    Andělova pohotová dorážka byla vyražena nad branku jednou z hokejek.

04:30
    Marian Adámek dostal ve vlastním oslabení kotouč do útočného pásma a dobrou ránou zaměstnal Brože.

05:00
    Jihlava se až nyní dostala v přesilovce podruhé do pásma. Domácí ale zase vyhazují.

05:22
    Suchánek pokryl další ránu soupeře a Frýdek-Místek se po následném buly dostal opět s pukem do útočného pásma.

05:52
    Hladonik zabránil přečíslení hostů zrovna, když vyjel z trestné lavice a vypíchl uhánějícímu soupeři kotouč.

06:13
    Domácí se opět zdržují v útočném pásmu a zaměstnávají gólmana Brože.

06:54
    DAVID KOFROŇ navyšuje vedení domácích! Jihlava opět zaváhala před brankou a Hladonik se v pravém kruhu pohodlně otočil s pukem a přihrál přímo na Kofroně před branku. Ten pak příklepem dostal puk za Brože. Asistence: Jan Hladonik a Petr Kafka.
    06:54 David KOFROŇ - 2:0

08:07
    Jiránek si najel až před domácího gólmana a vypálil z velké blízky. Suchánek ale kotouč podržel u ledu pod lapačkou.

08:36
    Další útočná akce se moc domácím nepovedla. Zpoza branky přihráli kotouč Jihlavě přímo na brejk.

09:02
    Brož musel zpoza branky rozehrávat. Puk udržel u mantinelu jeden u domácích a přihrál na Tomiho, který ale kotouč před brankou netrefil.

09:30
    Suchánek zaváhal v rozehrávce, ale soupeři mu hodně pomohli a opět dostali puk do útočného pásma velmi jednoduše.

09:46
    Poletín si s pukem najel až do mezikruží a vypálil ránu obrovské rychlosti. Tu ale zase skvěle kryje Suchánek.

10:20
    Dvě nebezpečné rány nepustil do své sítě Jan Brož, který předvedl svůj skvělý brankářský um.

11:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., podrážení).

11:33
    Frýdek-Místek točil puk a využíval k přihrávkám celou třetinu. Hamanovu střelu od modré nakonec chytá Brož do lapačky.

11:55
    Domácím se nyní vstup do třetiny podle představ nevyvedl a Dukla vyhazuje.

12:15
    Další dvě vyhození Jihlavy hodně zkrátily přesilovku rysům.

12:46
    Frýdek-Místek jde do trháku! Střela o modré sice našla svůj cíl jen na Brožově betonu, ale pak parádní teč předvedl VOJTĚCH TOMI, který do branky usměrnil Kafkovu ránu. Asistence: Petr Kafka.
    12:46 Vojtěch TOMI - 3:0

13:17
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Václav Půža – 2 min., podrážení).

13:41
    Kafkova rána od modré byla pro Brože velkým oříškem, protože neviděl absolutně nic.

14:05
    Jihlava se osvobodila, ale domácí jsou rychle zpět v pásmu.

14:33
    Kafka opět potrápil brankáře svého soupeře. Jeho rána z mezikruží byla opravdu nepříjemná. Ale zasáhl brankářův beton.

15:17

16:12
    Suchánek nyní čelil úniku jednoho z hostů, který tvrdě vypálil. Domácí brankář ránu vyrazil, ale hned čelil další ráně dojíždějícího protihráče. I s tou si ale poradil na jedničku.

17:10
    Jihlava sevřela domácí v pásmu a přišlo několik nebezpečných střel. Ani jedna neskončila na brance.

17:50
    Domácí fanoušci se zlobí. Nejdříve se jim zdálo, že hosté hráli z ofsajdu, následně zase viděli podražení.

17:57
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po Pekrově ráně se k brance nacpal LUKÁŠ ANDĚL a ten zasunul kotouč pod Suchánka. Jihlava střílí kontaktní gól.. Asistence: Matěj Pekr.
    17:57 Lukáš ANDĚL - 3:1

18:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).

18:40
    Dukla vyhodila a hnala se dopředu, rozehrát musel brankář rysů.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:24
    Hrachovský si vyžádal puk na modrou čáru a pak klasickou dělovkou zaměstnal Brože, který musel kotouč podržet.

19:50
    Kafka vypálil záměrně vedle branky, aby jeho spoluhráč mohl puk tečovat do branky. To se ale nestalo, puk vyrazila jedna z hokejek soupeře.

19:59
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., hákování).

20:00

První třetina vyzněla jasně pro domácí Frýdek-Místek. Ten na soupeře parádně vletěl. Rysi se prosadili už ve druhé minutě, což Duklu poměrně zaskočilo. Následně si tvořili další parádní akce, ze kterých mohly padnout další góly. Ale ty většinou vychytal Jan Brož. Jihlava srovnala až dvě minuty před koncem. Hosté sehráli hezkou kombinaci, při které přišla přihrávka zpoza branky a následná rychlá střela do ní, kdy Suchánek neměl šanci.

Všechno je otevření a zbytek zápasu bude ještě zajímavý. Druhá třetina začíná v 18:50.

20:01

20:22

20:50
    MATĚJ PEKR snižuje a vrací Duklu do hry. Hezkou přesilovkovou kombinaci zakončil perfektní ránou po rychlé přihrávce spoluhráče. Asistence: Jan Holý.
    20:50 Matěj PEKR - 3:2

22:04
    Domácí se dostali do třetiny, Eret dostal osamostatněn kotouč na kruh, ale odtamtud mu ujel do rohu.

22:40
    Jihlava svírala rysy v pásmu, to se ale skvěle za brankou vymanili a už jsou zase vepředu.

23:25
    Novotný byl přímo před brankářem, když se k němu náhodou dostal puk od protihráče. Jeho pohotová střela byla vyražena do ochranné sítě.

23:45
    Přihrávka na Kofroně dopředu byla velmi nepřesná a Dukla se okamžitě dostala do palebné pozice.

24:09
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., sekání).

24:36
    Hrachovský pálili netradičně po zemi. Jeho střela šla však mimo.

25:02
    Novotný dostal přihrávku na kruh a okamžitě z první poslal bombu na Brože. Ten ani nevěděl jak, ale puk části výstroje vyrazil.

25:50
    Další velká šance rysů, jeden z hráčů si najel přímo před branku, ale svou tečí minul cíl.

25:56
    Jihlava půjde na třináct sekund do tří.

25:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., hákování).

26:24
    Jakub Adámek tečoval kotouč přímo před gólmanem soupeře, ale byl moc blízko takže neměl šanci překonat jeho betony.

26:42
    Rysi si přihráli rukou, a tak musí vyklidit útočné pásmo.

27:10
    Haman moc pozdě přihrál a na modré ho obral soupeř, který v oslabení málem sám startoval na branku.

27:35
    Rysi hodně tlačili soupeře, ale ten nyní v brance čaruje.

27:50
    Jihlava se po další chybě rysů opět dostala v oslabení do velké šance, tu ale nezakončila.

28:25
    Lukáš Anděl si najel s pukem až před Suchánka, kterého chtěl behkendovým blafákem oklamat, ale Suchánek parádně zakročil.

28:51
    Po další tvrdé ráně Dukly zvoní tyč!

29:15
    Suchánek nyní zase skvěle podržel svůj tým. Buly se teď bude odehrávat před ním.

29:40
    Piegl dostal zadovku od soupeře na levém kruhu a okamžitě pálil. Jeho rána šla kousek vedle pravé tyčky.

30:12
    Chlubna měl před sebou úplně prázdnou klec, ale branku o metr přestřelil.

30:51
    Domácí se nyní urputně brání, tlak Jihlavy je v těchto chvílích obrovský. Dukla hraje nejlepší pasáž zápasu.

31:48
    Martynek byl brutálním hitem sražen k zemi když unikal v souboji jeden na jednoho. Fanoušci v aréně zapojili mohutně své hlasivky a všichni hráči se okamžitě pustili do slovních potyček se soupeři.

32:40
    Po uklidnění situace, což si žádalo docela dlouhou chvíli, se konečně zase hraje a pokračuje se vhazováním v prostředku hřiště.

33:07
    Domácí jdou opět do dvoubrankového vedení! Autorem branky je PETR KAFKA. Když už se zdálo, že Jihlava ubránila dvěma rychlým střelám a dorážce, odrazil se puk právě ke Kafkovi, který ho bekhendem uklidil do mezírky mezi tyčkou a Brožem z velkého úhlu. Asistence: Štěpán Novotný a Vojtěch Tomi.
    33:07 Petr KAFKA - 4:2

34:15

34:40
    Domácí zaváhali v oslabení, ale nakonec střele Jihlavy zabránili.

35:23
    Několik střel nyní provedl Frýdek-Místek, všechny ale Jihlava vykryla.

35:57
    Domácí jako by se nyní báli vystřelit. Přihrávají si stále dokola, ale branku neohrozili.

36:36
    Jihlava už i s vyloučeným Illéšem zamířila do pásma, ale při přihrávkách jí propadl kotouč.

37:09
    Suchánek nyní předvedl tři skvělé zákroky, které zachránily Frýdek-Místek od inkasovaného gólu při tlaku Jihlavy.

37:40
    Jihlavě se nedaří rozehrát a dostat se ze své třetiny. Dukla předvedla několik špatných přihrávek.

38:22
    DANIEL KOLÁŘ dostal puk k modré a nevypadalo, že zkusí vystřelit. Přesně to se ale stalo a Kolář vypálil nečekanou ránu, přesně pod víko. Asistence: Tomáš Chlubna a Tomáš Jiránek.
    38:22 Daniel KOLÁŘ - 4:3

39:10
    Jihlava vyrovnává. Hosté nyní sehrali velmi dobrou kombinaci. Poletín nakonec přihrával na LUKÁŠE ANDĚLA, který si mohl vybrat, kam gól vstřelí, protože dostal hodně času a prostoru. Asistence: Michal Poletín a Matěj Pekr.
    39:10 Lukáš ANDĚL - 4:4

40:00

Druhá třetina nám přinesla parádní podívanou. Frýdku-Místku utekl dvoubrankový náskok, i když vstřelil gól. Jihlava dokonce vyrovnala a potvrdila tak fakt, že domácím vůbec nejdou konce třetin. Tři góly, které Frýdek-Místek inkasoval, byly za stavu, kdy na časomíře zbývalo méně, než dvě minuty do konce. Do třetí třetiny tak půjdeme hezky od začátku.

Poslední část hry začne za deset minut.

40:01

40:20
    Rysi vybojovali kotouč a v pásmu začali své kombinace. Ty ale nebyly zakončeny žádnou střelou.

41:08
    Bartko vybojoval kotouč, ale jen ho nahodil do třetiny a nejel za ním.

41:40
    Jenáček podržel kotouč před modrou čarou, ale následná přihrávka směřovala k soupeři.

41:50
    Domácí opět špatně přihrávali a Jihlava se po chvíli dostala pryč ze svého pásma.

42:33
    Eret si najel proti dvěma protihráčům, puk si čepelí potáhl a za jízdy nádherně vypálil, bohužel pro něj však vedle.

43:10
    Suchánek měl lehkou práci proti střele hostů a puk hodil za svou branku spoluráči.

43:40
    Domácí skvěle drží kotouč na obranné třetině soupeře, ale vůbec nestřílejí.

44:25
    Jihlava se asi po dvou minutách dostala do pásma, ale opět byla rychle obrána o kotouč.

44:50
    Eret skvěle zezadu napadal soupeře při postupu vpřed. Nakonec se ale hráč Dukly dotírajícího soupeře zbavil.

45:12
    Daniel Kolář se v pásmu dostal k tvrdé střele, ale Suchánek si skvěle poradil.

45:55
    Další tvrdá rána minula jihlavskou branku a málem rozbila sklo za ní.

46:27
    Piegl tečoval před Suchánkem puk, ale usměrnil ho mimo tři tyče.

47:20
    Tomi nahodil do pásma, ale kotouč už nezískal a Jihlava otočila hru.

47:40
    Kofroň dostal skvělý obloučkový pas do jízdy, ale s pukem se dostal až do rohu kluziště.

48:36
    Roman Szturc drží holí protihráče, který zašlápl kotouč ve snaze nepovolit soupeři přístup do třetiny.

48:58
    Jihlava si nerozuměla v útočném pásmu a připravila se zbytečně o puk.

49:30
    Domácí to zkusili z velkého úhlu, ale trefili pouze brankáře Brože.

49:50
    Suchánek chtěl za brankou chytiti letící kotouč, ale netrefil ho a musel rychle do branky, protože Dukla už chtěla pálit.

50:36
    Suchánek utěsnil prostor u levé tyčky a i když úplně nevěděl, kde kotouč je, dokázal nakonec zasáhnout.

50:45
    Skořepa chtěl tečovat kotouč před brankou, ale místo toho ho zastavil svým tělme a šanci svého týmu tak zazdil.

51:25
    Rysi se musí nyní hodně rychle stahovat, protože Jihlava stále podniká útočné výlety směrem k jejich brance.

51:53
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., krosček).

52:20
    Jihlava hrála parádní kombinaci, ale Frýdek-Místek nakonec puk perfektně sebral a vyhodil na druhou stranu.

52:51
    Hosté otáčí zápas. Přesilovka byla využita a po kombinaci přihrávek se z blízky prosazuje JOSEF SKOŘEPA. Asistence: Jiří Fronk a Matěj Pekr.
    52:51 Josef SKOŘEPA - 4:5

54:36
    Vypjaté sekundy v útočném pásmu domácích! Ti několikrát pálili od modré, ale žádná ze střel neprošla přes obětavé hráče, kteří do nich skákali.

55:10
    Domácí museli zpátky do svého pásma, protože jim ujel puk.

55:41
    Bartko zkusil vypálit zezadu a docela ledabylou střelou překvapil Brože, který na poslední chívli zasáhl vyrážečkou.

56:13
    Martynek chtěl nabídnout před branku úplně volnému spoluhráči, ale Brož do přihrávky skvěle strčil beton.

56:39
    Po ráně jednoho z hostů puk těsně míjí odkrytou branku!

57:15
    Frýdek-Místek se urputně snaží ještě dostat se ke nějakým střelám v útočném pásmu. Pásmo sice obývají docela často, ale střílet se jim moc nedaří.

57:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (René Piegl – 2 min., vysoká hůl).

57:44
    Tohle bude ještě bitva! VOJTĚCH TOMI právě propálil brankáře Brože a využil tak přesilovku, kterou rysům nabídl René Piegl. Asistence: Jan Hladonik.
    57:44 Vojtěch TOMI - 5:5

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

58:25
    Klimša při střídání hostů získal kotouč a okamžitě se rozjel naproti brance Brože. Vypálil mezi nohama soupeře, ale Brož chytil kotouč do hrudi a podržel.

58:50
    Szturc zkusil poslat puk po ledu k brankáři hostů, ten se nenechal rozhodit a odehrál ho do rohu.

59:30
    Domácí jsou aktivní v útočném pásmu, ale dělají zbytečné chyby.

59:44
    David Kofroň v posledních sekundách vypálil z míst od modré, ale jeho rána byla tečována do ochranné sítě hostujícím Kolářem.

60:00

Ani poslední třetina nám neurčila vítěze zápasu. Ten se tedy určí v prodloužení, nebo samostatných nájezdech.

60:01

60:13
    Frýdek-Místek vysílá kotouč chvíli po začátku prodloužení na zakázané uvolnění.

60:44
    Marian Adámek nevěděl, jak rozehrát. Byl svírán v kruhu dvěma protihráči, ale nakonec to dobře vyřešil.

61:20
    Zatím skoro celé prodloužení drží kotouč na holích Frýdek-Místek.

61:37
    Suchánek musel čelit samostatnému nájezdu za předcházející hákování. Jihlavský střelec na něj ale nevyzrál!

61:52
    Bartko skvěle vypíchl kotouč z přihrávky hráčů Dukly.

62:15
    Domácí "zahnali" Duklu do obranného pásma, ale nezískali kotouč.

62:38
    Lukáš Anděl zakončoval těsně vedle branky. Puk se odrazil zpět před ní, ale Suchánek ho lapil.

62:50
    Oddechový čas pro domácí.

62:50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Anděl – 2 min., podrážení).

63:18
    Dvě tvrdé rány, které mohly mířit do prázdné branky schytali jihlavští obránci.

64:10
    Adámkova rána byla opět zblokována bruslí jednoho z hráčů.

64:36
    Marian Adámek pálil z mezikruží, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

64:50

64:54
    Jihlava už si netroufla do útočného pásma a nechává zápas dojít do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Tak je to jasné, dnešní zápas skončí až po nájezdové loterii.