Sparta – Liberec 2:6 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 29.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga - o pořadí v play-off • 17. kolo

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a znovu na shledanou. (20:30:04)

Slavia slaví sedmou výhru v řadě. O všechny body obrala doma i Vsetínské. Zápas se rozhodl až v poslední minutě třetí třetiny, kdy dokázal třetí branku vstřelit Zdeněk Kubica. Ten se tak stal hrdinou zápasu, jelikož Vsetín už snížit při hře bez brankáře nedokázal. Naopak sám inkasoval, i když při hře v šesti bez šance hosté nebyli.

59:57 Vítězslav BÍLEK - 4:2

59:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní ještě pečetí výhru střelou do prázdné branky. VÍTĚZSLAV BÍLEK dokázal trefit odkrytou klec z vlastního pásma a zapsal druhou branku tohoto zápasu.

59:05
    Vsetín v šesti!
    58:53 Zdeněk KUBICA - 3:2

58:53
    Sešívaní se krátce před koncem třetí třetiny ujímají vedení. Kohút zavezl kotouč do útoku, zpoza branky nahrál na ZDEŇKA KUBICU. Ten před brankovištěm uspěl. Vybojuje Slavia díky této trefě tři body? Asistence: David Kohút a David Šteiner.

58:01
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny. Šmerha se snaží zavézt kotouč do útoku domácích. Ani jednomu z týmů se však za modrou nedaří usadit.

57:43
    Gorčík šikovně nahazoval. Michajlov neměl ideální výhled, přesto dokázal kotouč lapit.

57:03
    Bílek využil rychlého přechodu přes modrou. Před Bláhou se dostal do slibné šance. Brankáře však neprostřelil.

56:05
    Březina na druhé straně zkoušel vypálit bekhendem. Puk skončil na brankou.

55:52
    V rohu zůstal uvězněný i Kohút. Tam mu kotouč obrana odebrala.

55:10
    Slavia se snaží založit útočnou akci. V pásmu je však soupeři nepouštějí z rohu.

54:25
    Komplikace i pro brankáře na druhé straně kluziště. Michajlov sice dokázal odrazit střelu z modré, musel řešit i následné dorážky. Bude se vhazovat po jeho levici.

53:50
    Rychlou akci v přečíslení domácích mohl zakončovat Vrdlovec. Nakonec ještě chtěl přihrát na Vlčka, který byl na hraně brankoviště zcela sám. Kotouč ve velké šanci ale těsně minul.

53:20
    Slavia měla šanci zaútočit, jeden z obránců hrál bez hokejky. I tak dokázali hosté vyhodit.

52:31
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. Kotouč skončil na střídačce domácího týmu.

51:46
    Hraje s e hodně ve středním pásmu. Oba celky hledají cestu přes útočnou modrou.

David Soumar

Branky a nahrávky: 2. Vlček (Kubík, Hotěk), 17. Bílek, 59. Kubica (Kohút, Šteiner), 60. Bílek – 25. L. Volf (Gorčík), 37. Vítek (Šilhavý, Vašenka)

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Barák, Valík, Hovorka – Furch, Kuťák, Šmerha – Šteiner, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Jar. Brož – Hotěk, Kohút, Kubica.
    VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Ondračka, Smetana, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Hořanský, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Karafiát – Procházka, L. Volf, Dostálek – Vašenka, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Belko, Horažďovský