Košice – Michalovce 3:0 (kon.) | Nitra – Zvolen 3:5 (kon.) | Miskolc – Trenčín 2:3 (kon.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Poprad 2:4 (kon.) | MAC Budapešť – Detva 6:4 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Středa 29.01.2020, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Obdržálek – Mikula, Hruška, Števuliak – Holovič

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Zalivin) – Kurali, Nemec, Droppa, Petran, Michalčin, Kramár, Smutný – Huna Rud., Oško, Surový – Michalík, Runa Rób., Huna Rich. – Kriška, Lištiak, Vybíral – Nechaj, Uhrík, Haluška

Rozhodca: Orolin, Snášel – Valo, Rojík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech domáceho Filipa Bajteka.

00:33
    Prvý útok domácich si vynútili tlak, Stupkova strela však neslávila úspech.

01:01
    Puk je za bránkou Patrika Nechvátala, domáci striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche.

01:33
    Úvod tretiny jednoznačne v réžii domácich, ktorí sa snažia nájsť priestor v obrane hostí. Po strele Fábryho musel zasahovať Romančík.

02:04
    Martin Andrisík sa predieral do útoku, jeho prihrávka však nebola presná.

02:21
    Vybíral našiel prihrávkou skúseného Krišku, ktorého strela bola zblokovaná na ochrannú sieť za Nechvátalovou bránkou.

02:41
    Nechaj sa snažil zakombinovať s Kuralim, hostia sa nedokážu dostať z vlastného obranného pásma.

03:15
    Nové Zámky stále v nápore, strela Tomáša Pospíšila bola nepresná.

03:46
    Pospíšil hľadal prihrávkou Hatalu, výbornú prácu v obrane hostí odviedol aktívny Nemec.

04:05
    Bajtek výborne našiel Patrika Rogoňa, no strelu mladého útočníka Zámkov zlikvidoval Patrik Romančík.

04:44
    Oba tímy znovu striedajú počas hry, domáci však stále majú jasne navrch.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je 0:0.

05:34
    Tomáš Pospíšil ťahal dva útoky domácich v krátkom slede po sebe, ani jeden však nerozjasal domácich fanúšikov.

06:03
    Novozámčania opäť stiahli puk za svoju bránku, následne chybujú v pomerne jednoduchej rozohrávke.

06:31
    Romančík zle rozohral, Holovič mohol trafiť prázdnu bránku hostí, ale nešťastne mu v tom zabránil vlastný spoluhráč Patrik Rogoň.

07:11
    Patrik Števuliak sa snažil presadiť v útočnom pásme, pre mladého odchovanca hokeja z Liptova to dnes musí byť veľmi špecifický zápas.

07:49
    Výbornú prihrávku dostal do jazdy Petr Obdržálek, ktorý sa rútil na Romančika. Nájazd síce nepremenil, ale bol faulovaný a domáci budú hrať presilovku.

07:49
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kurali – 2 min., sekanie).

08:03
    Prvý útok domácim nevyšiel podľa predstáv a strácajú útočné pásmo.

08:33
    Marek Drtina nahodil puk na bránku hostí, Patrik Romančík ho bez problémov skryl do svojej lapačky.

08:47
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

09:13
    Domácim sa v kombinácii nedarí, Ordzovenský je s pukom vo vlastnom obrannom pásme.

09:49
    Hostia v plnom počte.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

10:01
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí, hra sa vracia pred Patrika Romančíka.

10:36
    Domáci znovu v kombinácii v útočnom pásme, Števuliakovi však prekážal jeden z rozhodcov.

11:00
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude opäť pred Patrikom Romančíkom.

11:28
    Samuel Fereta sa oprel do strely, puk bol ale tečovaný na ochrannú sieť za Romančíkovu bránku. Za zmienku však stojí fakt, že domáci brankár Nechvátal doteraz nemusel zasahovať.

11:59
    Tvrdý súboj pri mantineli v útočnom pásme domáceho tímu, Novozámčania však prišli o puk.

12:14
    Bránka hostí je posunutá, Petran do nej natlačil Bajteka, ktorý následne poslal k ľadu aj Patrika Romančíka.

12:14
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Petran – 2 min., nedovolené bránenie).

12:55
    Domáci síce kombinujú v útočnom pásme, nedarí sa im však ohroziť Patrika Romančíka.

13:57
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci hokejisti si vynútili naozaj veľký tlak počas presilovej hry. VÁCLAV STUPKA si z pravej strany pripravil pozíciu a spoza obrancu strelou pomedzi betóny Patrika Romančíka otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencie: Tomáš Pospíšil, Peter Ordzovenský.

14:22
    Oško hľadal prihrávkou skúseného Rudolfa Hunu, ale nebol úspešný.

14:43
    Martin Andrisík skvele zachytil rozohrávku hostí, rútil sa na Romančíka, ale ten mu výborným zákrokom pokazil gólovú radosť.

15:01
    Začína sa posledných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je 1:0.

15:15
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu, hrať sa bude pred Patrikom Nechvátalom.

15:51
    Hostia sa konečne dostali na dlhší čas do útočného pásma. Dve strely Dominika Kramára svoj cieľ nenašli, následne však Róbert Huna opečiatkoval tyč domácej bránky!

16:27
    Tvrdý súboj Pavúka s Nemcom, hráč hostí ostáva ležať na ľade poriadne otrasený. Následne sa však dvíha a zdá sa, že bude v poriadku.

17:11
    Hra má v týchto momentoch výborné tempo a spád.

17:47
    Domáci hokejisti znovu nasťahovaní pred Patrikom Romančíkom.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:48
    Domáci znovu v útočnom pásme, stále sa im však nedarí v kombinácii.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:22
    Fereta nahodil puk do útočného pásma, jeho zámer však dobre prečítal Vybíral a získal puk.

19:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Petran – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Stupka – 2 min., sekanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedú Nové Zámky nad Liptovským Mikulášom 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 19:20.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí z Liptova.

20:34
    Andrej Hatala pálil od modrej čiary, Patrik Romančík bol pozorný.

20:55
    Ďalšia výborná akcia, strelu Tomáša Pospíšila opäť kryl pozorný brankár hostí.

21:10
    Oheň a síru spustili domáci na brankára hostí v úvode druhej tretiny, ten však zatiaľ odoláva.

21:22
    Oba tímy v plnom počte.

21:41
    Nové Zámky so štyrmi hráčmi, Liptovský Mikuláš v plnom počte.

21:44
    Skvelá strela Martina Krišku, domáci gólman Nechvátal bol pozorný.

21:55
    Hunov výborný teč zmaril domáci brankár Nechvátal.

22:13
    Hostia v tlaku, delovka Marcela Petrana si cestu do domácej siete nenašla, následne v dorážku neuspel ani jeden z bratov Hunovcov.

22:49
    Domáci posielajú puk cez všetky čiary.

23:05
    Puk je znovu pri bránke Patrika Romančíka.

23:11
    Rudolf Huna výbornou strelou preveril pozornosť domáceho gólmana.

23:22
    Domáci v plnom počte.

23:48
    Patrik Nechvátal v bránke Nových Zámkov skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

24:30
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Krásna akcia hostí, skúsený Martin Kriška využil chybu Drtinu, našiel voľného VLADIMÍRA VYBÍRALA, ktorý vymiešal brankára Nechvátala a vyrovnal na 1:1! Asistencie: Martin Kriška.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je už 1:1.

25:36
    Hostia po vyrovnaní ožili a momentálne sú aktívnejším tímom, strelou však neuspel Mário Kurali.

26:16
    Hra sa prelieva zo strany na stranu.

26:39
    Krásna akcia domácich, Dalibor Mikula hľadal prihrávkou pred bránkou hostí Patrika Števuliaka, ktorý však z prvej minul bránku hostí!

26:58
    V Nových Zámkoch máme reklamnú prestávku, obaja tréneri majú tak priestor na taktické pokyny pre svojich zverencov.

27:32
    Domáci sa však takisto začínajú dostávať do tempa, Václav Stupka ale prihrávkou nenašiel Tomáša Pospíšila, pretože Romančík stihol puk zachytiť.

27:49
    Tak to je neuveriteľné! Vybíral našiel napravo MARTINA KRIŠKU, ktorý sa predral pred troch hráčov domáceho tímu a strelou ponad vyrážačku Patrika Nechvátala dostáva svoj tím do vedenia! Asistencie: Vladimír Vybíral, Dominik Kramár.

28:11
    Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému stavu ženú svoj tím dopredu.

28:48
    Andrisík tečoval puk do útočného pásma, tam však nebol žiadny z jeho spoluhráčov, ktorý by následne zabojoval o puk.

29:20
    Marek Drtina pálil od modrej čiary, mieril však nad bránku hostí.

30:01
    V polovici zápasu prehrávajú Nové Zámky na domácom ľade s Liptovským Mikulášom zatiaľ 1:2.

30:35
    Výborná strela Hunu z otočky, všetko však vyriešil Patrik Nechvátal.

31:07
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., držanie).

31:33
    Domáci kombinujú v útočnom pásme.

31:46
    Pospíšilova strela si cestu do siete hostí nenašla.

32:11
    Pospíšil našiel prihrávkou Ordzovenského, ktorého následná strela od modrej čiary však bola zblokovaná Marošom Surovým.

32:33
    Krásna strela Mareka Drtinu od modrej čiary, skvelý semafór však vytiahol Patrik Romančík!

33:01
    Domáci stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú počas hry.

33:07

33:48
    Domáci hokejisti bojujú zo všetkých síl, je na nich však badať nervozitu.

34:08
    Michalík zachytil rozohrávku Pavúka, hostia však tento moment nedokázali zužitkovať.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, domáci hokejisti sú v týchto momentoch nasťahovaní v útočnom pásme.

35:31
    Strela Ordzovenského narobila prievan pred bránkou hostí, tí si však napokon dokázali poradiť.

36:08
    Po prihrávke Rogoňa pálil Dalibor Mikula, Romančík bol však na svojom mieste.

36:37
    Vhadzovanie po pravej ruke Patrika Nechvátala.

37:02
    Oba tímy zo všetkých bojujú o každý kúsok ľadu, Liptovský Mikuláš bude hrať presilovú hru.

37:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mikuš – 2 min., nedovolené bránenie).

37:44
    Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:19
    Puk znovu končí až pri bránke Patrika Romančíka.

38:39
    Buly v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho celku.

38:55
    Krámarovu strelu kryl Patrik Nechvátal.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:07

39:34
    Hrá sa v strednom pásme, domáci sa zatiaľ nedokázali dostať do náporu na vyrovnanie.

40:00
    Domáci po strele PETRA MIKUŠA vyrovnávajú na 2:2, ale hlavný rozhodca sa musí poradiť s videorozhodcom, či gól padol ešte v hracom čase druhej tretiny. Tak puk napokon prešiel do bránky hostí po časovom limite druhej tretiny, stav je teda 1:2!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Nových Zámkoch stav 1:2. Tretia tretina sa začne približne o 20:18.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Domáci hokejisti začali tretiu tretinu mohutným náporom, Andrisík však v zakončení neuspel.

41:12
    Domáci hokejisti sa stále snažia o vyrovnanie, Romančík je však proti.

41:58
    Róbert Huna sa parádne preštrikoval pred bránku domáceho tímu, Patrik Nechvátal ale drží svoj tím na dostrel k vyrovnaniu.

42:18
    Vhadzovanie po pravej ruke Patrika Romančíka.

42:50
    Prvá strela domácich bola zblokovaná, puk sa však dostal na hokejku PATRIKA GOGOŇA, ktorý z otočky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane Patrika Romančíka! Asistencie: Peter Mikuš

43:29
    Krátko po vyrovnaní sa domáci dostali do ďalšej obrovskej šance, Radim Hruška ale netrafil prázdnu bránku hostí, pretože puk skvelým zákrokom zastavil ležiaci Romančík!

44:04
    Hostia z Liptova kombinujú v útočnom pásme.

44:39
    Zápas má v týchto momentoch fantastické tempo a spád, domáci sa snažia o vedúci gól.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav zápasu je 2:2.

45:21
    Václav Stupka sa snažil prekvapiť Romančíka, trafil však len sieť Romančíkovej bránky z vonkajšej strany.

46:01
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy si dávajú pozor na prípadné defenzívne chyby.

46:22
    Ďalšia akcia domácich končí v moci Patrika Romančíka.

47:01
    Tomáš Pospíšil sa predieral obranou hostí, do zakončenia sa ale nedostal.

47:43
    Puk je za bránkou domáceho tímu, Nové Zámky striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche.

48:01
    Vladimír Vybíral nahodil puk na bránku domáceho tímu, Patrik Rogoň ho nedokázal upratať do bezpečia. K puku sa následne dostal skúsený MARTIN KRIŠKA a pohodlne pridal tretí gól hostí! Asistencie: Vladimír Vybíral, Andrej Lištiak.

48:11
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

48:29
    Filip Bajtek z pravej strany strelou švihom minul bránku hostí.

49:01
    Hostia z Liptova sa v týchto momentoch skvele bránia a domácim sa nedarí dostať do útočného pásma.

49:22
    Domáci chybovali v rozohrávke, Andrej Lištiak následne s pukom v útočnom pásme získava cenné sekundy pre svoj tím!

49:44
    Buly po pravej ruke Patrika Romančíka.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nové Zámky zatiaľ prehrávajú s Liptovským Mikulášom 2:3.

50:11

50:44
    Tomáš Pospíšil sa znovu predieral pred bránku hostí, do zakončenia sa však napokon nedostal.

51:13
    V Nových Zámkoch nás čaká ešte napínavý záver, pretože strelu Mareka Drtinu tečoval za chrbát Patrika Romančíka FILIP BAJTEK! Asistencie: Marek Drtina, Martin Andrisík.

51:44
    Domáci hokejisti v kombinácii v útočnom pásme neuspeli.

52:10
    Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche.

52:30
    Dnešné stretnutie sleduje 1146 divákov.

52:30
    Tréner hostí ešte v debate s rozhodcami, nuž, ťažko povedať o čom sa vedie táto plamenná diskusia.

52:30
    Nuž a rieši sa súpiska domáceho tímu, uvidíme čo sa teda vyrieši. Každopádne, bude sa pokračovať v zápase.

52:58
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu, hra sa sťahuje pred Patrika Nechvátala.

53:39
    Hra je v týchto momentoch poriadne rozkúskovaná a nervózna.

54:11
    Nechvátal rozohrával puk za vlastnou bránkou, oba tímy si však už dávajú veľký pozor na defenzívne chyby.

54:58
    Výborná strela Richarda Hunu, Nechvátal sa však nenechal prekvapiť.

55:01
    Začína sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:33
    Nedorozumenie domácej obrany, puk končí v moci Patrika Nechvátala.

55:39
    Marcel Petran minul puk na modrej čiare, domáci sa však do prečíslenia nedostali.

56:09
    Bratia Hunovci sa dostali do útočného pásma, Nechvátal sa však znovu vyznamenal.

56:55
    O puk sa vedú tvrdé boje v obrannom pásme domáceho celku, napokon ho získali Novozámčania.

57:23
    Prihrávka Andreja Hatalu bola nepresná, dopredu tak idú znovu hostia.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:33
    Liptáci sú v útočnom pásme, Nemcovu strelu obetavo zblokoval Branislav Fábry.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:30
    Strela Martina Krišku minula svoj cieľ.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa v Nových Zámkoch zrodila remíza 3:3. Po krátkej prestávke sa začne predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:44
    Petr Obdržálek výborne získal puk v útočnom pásme, z pravej strany však Romančíka neprekabátil.

61:22
    Liptáci sa dostali do zakončenia, so strelou Richarda Hunu si však Nechvátal hravo poradil.

61:55
    Domáci tentoraz v mohutnom nápore, nedarí sa im však prekvapiť Patrika Romančíka.

62:33
    Výborná kombinácia bratov Hunovcov, Nechvátal ale znovu všetko bez väčších problémov vyriešil.

63:19
    Markus Michalčin mohol strieľať, počkal si však na MICHALA UHRÍKA, ktorý sa z prvej oprel do strely a skóroval! Asistencie: Markus Michalčin.

S konštatovaním, že Nové Zámky na domácom ľade podľahli Liptovskému Mikulášu 3:4 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (21:02:37)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 14. Stupka (Pospíšil, Odrdzovenský), 43. Rogoň (Mikuš), 52. Bajtek (Drtina, Andrisík) – 25. Vybíral (Kriška), 28. Kriška (Vybíral, Kramár), 49. Kriška (Vybíral, Lištiak), 64. Uhrík (Michalčin)

HC MIKRON Nové Zámky: Nechvátal (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Obdržálek – Mikula, Hruška, Števuliak – Holovič

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Valo, Rojík