Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 3:1 (kon.) | Havířov – K. Vary 4:5 (po pr.)
Vítkovice – Pardubice 3:2 (kon.) | Zlín – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 5:1 (kon.)
Slavia – Sparta 3:4 (po pr.) | Přerov – Kladno 1:2 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 30.01.2020, 15:00 • DRFG arena • ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 13. kolo
Partner:
   
  Hosté ve třetí třetině nejprve navýšili svůj náskok a na branku kapitána Marka Krockera dokázali Brněnští bleskově zareagovat. Konkrétně se trefil Eduard Šalé a další naději dal domácím při hře bez gólmana Patrik Fajmon. Do konce třetí třetiny zbývalo po jeho trefě 47 sekund a nechybělo mnoho, aby Kometa v tomto zápase získala bod. Deset sekund před zazněním sirény tečoval v přečíslení Němcovu přihrávku Šalé a puk proletěl okolo prázdné horní části branky.
  Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna Vám přeji krásný zbytek dne. (17:10:05)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Brněnští se nahnali do útočného pásma. Z pravého kruhu nahrál směrem k brankovišti Němec, jeho přihrávku zachytil Šalé a tečoval ji do horních pater branky. Ešler měl velké štěstí.
   
  59:31
  Schnattinger je zpět na střídačce.
   
  59:13
  Kometa právě vstřelila branku!
  Čtyřicet sedm sekund před koncem třetí třetiny se domácí dostávají na rozdíl jediného gólu. Hostující brankář na střelu PATRIKA FAJMONA od modré čáry vůbec neviděl, a ta mu tak propadla okolo levého betonu. Asistence: Ivo Sedláček.
   
  58:56
  Domácí volí střely z větší vzdálenosti. Pokus Sedláčka z vrcholu levého kruhu, ani Fajmonova střela od modré netrefily bránu.
   
  58:37
  Schnattinger zůstává na střídačce. Po zakázaném uvolnění Litvínova se vhazuje v útočném pásmu Komety.
   
  58:37
  Oddechový čas pro domácí.
   
  58:14
  Sedláčkovu střelu z vrcholu levého kruhu zablokoval Krocker. Kometa se necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny drží v útočném pásmu.
   
  56:52
  Špaček s Broučkem se opět ukázali v přečíslení dva na jednoho. Špačkovu přihrávku na Broučka zastavil hokejkou bránící Fajmon. O střelu se postaral až třetí z litvínovské útočné formace. Postl si rychlými tempy nabruslil do mezikruží, odkud zamířil do levého horního rohu.
   
  56:19
  Po dalším přerušení hry se před hostující brankou strhla menší potyčka. Hlouček hráčů rozhodčí včas rozehnali.
   
  55:55
  Z pravého kruhu zamířil na vzdálenější tyč Němec a Ešler jeho pokus vyrazil vyrážečkou zpět do hry. Po dalším střeleckém pokusu ze strany Komety už hru radši přerušil, ale i po vhazování musel čelit nepříjemné Boltvanově střele z mezikruží.
   
  55:26
  Hráči Komety mají puk na svých hokejkách. Nedaří se jim však dostat z pásma.
   
  54:33
  Hostující kapitán čekal u levé tyče brněnské branky na přihrávku. Místo toho se hra od brankoviště přesunula dál a střelu na branku si připsal Hora. Jeho pokus skončil v Schnattingerově lapačce a litvínovský obránce jen kroutí hlavou.
   
  53:48
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí v signalizované výhodě snižují náskok soupeře. Po levém křídle se do útočné třetiny dostal EDUARD ŠALÉ, který jinak bezchybného Ešlera překonal střelou do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: František Němec, Ivo Sedláček.
   
  52:46
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Hostující celek z tlaku v okolí brankoviště navyšuje své vedení. Opět u toho byli Daniel Dej a Martin Adámek, nejlépe se v předbrankovém prostoru zorientoval litvínovský kapitán MAREK KROCKER. Asistence: Martin Adámek, Daniel Dej.
   
  52:06
  Brouček s Adámkem v útoku a je z toho další přečíslení dva na jednoho. Brouček zakončoval z levého křídla mezi brankářovy betony. Na druhé straně brankoviště čekal u odkryté levé tyče Adámek pro případnou dorážku.
   
  51:37
  Hosté v plném počtu.
   
  51:12
  Řehákova střela od modré byla zblokována, stejně jako další brněnské střely. Hostující gólman se musel vypořádat jen s pokusem z ostrého úhlu, který skončil na jeho betonech.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 54. Šalé (Němec, Sedláček), 60. Fajmon (Sedláček) – 10. Adámek (Hocelík, Kuchař), 35. Adámek (Dej, Kuchař), 53. Krocker (Adámek, Dej)


  HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Fajmon, Ulbricht, Eich, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.
  HC Litvínov: Ešler (Čermák) – Kuchař, Filip, Hocelík, Werner, Hora, Hynek, Martínek – Špaček, Postl, Holčák, Čech, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Dej, Brouček.

  Rozhodčí: Sofka – Procházka, Viskot