Dallas – Toronto 3:5 (kon.) | Washington – Nashville 4:5 (kon.) | Anaheim – Arizona 4:2 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Tampa 2:4 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 30.01.2020, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Superpohár • Skupina D

První kolo DHL Superpoháru je za námi. Ač bylo utkání velice vyrovnané, nakonec body do tabulky získaly Vítkovice. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 0:0, nicméně na začátku třetí části hry se prosadil Josef Krejsa, který zajistil domácím náskok jednoho gólu. Vítkovičtí pak měli co dělat, aby zlínský tlak zvládli, ale podařilo se. V pětapadesáté minutě se ještě do úniku dostal Adam Beránek, který upravil stav utkání na konečných 2:0. Měli jsme možnost sledovat utkání plné šancí, avšak může vyhrát pouze jeden. Další zápas čeká vítkovickou juniorku v sobotu 1.2. v Pardubicích. (19:03:48)

59:53
    Ani teď Berani útočnou třetinu neudrželi.

59:26
    Hosté neudrželi útočné pásmo a musí se pro kotouč vrátit.

59:17
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

59:08
    Hosté to zkoušejí bez brankáře.

58:00
    Osobní trest za nesportovní chování dostává zlínský Pavlas.

57:22
    Zlín v ofsajdu.

57:15
    Po střele jednoho ze zlínských hráčů opět zazvonila tyč.

54:22
    Domácí v ofsajdu.

54:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ADAM BERÁNEK se otočkou dostal kolem jednoho z bránících hráčů a jel pouze na Kořénka, následně poslal kotouč do brány malou mezírkou vedle nohy zlínského gólmana. Asistence: Jan Vojtovič, Jakub Gebauer.

53:43
    Hosté v ofsajdu.

53:36
    Mrva se z těsné blízkosti trefil jen do betonů zlínského gólmana.

53:12
    Zakázané uvolnění domácích.

53:04
    Otřesený Kunc se po nárazu do mantinelu zvedá z ledu.

52:25
    Po Mikulíkově střele zazvonila tyč.

51:56
    Piták zastavil Chludilovu střelu svou lapačkou.

50:47
    Zakázané uvolnění Zlína.

49:56
    Domácí jeli dva na jednoho. Lednický na poslední chvíli přihrál Gebauerovi, ten se ale do téměř odkryté klece s pukem netrefil.

49:23
    Beránek nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči jeli střídat.

48:33
    Smolka od modré trefil beton, u puku jsou stále domácí.

47:39
    Lednického střela proletěla ped zlínskou bránou.

46:50

46:38
    Ostrou střelu Jaroňka vyrazil Piták betonem.

45:41
    Píská se ofsajd Beranů.

45:14
    Krejsova střela proletěla kolem brány.

44:55
    Pavlas přihrál od modré Lužovi před bránu, druhý jmenovaný byl ale hodně blízko a zakončil do betonů.

44:27

43:54
    Kořének jen se štěstím vyrazil střelu Gebauera.

42:45
    Věntusovu špatnou rozehrávku zachytil ještě v útočném pásmu hostů Handl, tomu pak kotouč ale od hole odskočil, a proto se musí vracet do střední třetiny.

42:08
    Po vstřeleném gólu domácích má teď Zlín velký problém dostat se přes střední pásmo.

41:28
    Vítkovice jsou zpět v útočné třetině. Beránkovu střelu vyráží Kořének betonem.

41:13

40:30
    Po vhazování před Kořénkem se kotouče zmocnili domácí a JOSEF KREJSA prostřelil z levé strany zlínského gólmana. Asistence: René Smolka, Jakub Mrva.

40:24
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

40:01

Druhá třetina nám sice nabídla mnohem zajímavější hokej, ale i přes mnoho šancí na obou stranách jsme neviděli žádný gól. Čeká nás třetí třetina, tak uvidíme, zda v té už gól padne.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

39:50
    Kotouč je ve středním pásmu.

39:19

38:46
    Mrva dostal k přihrávku k modré čáře, tam si ho však dobře pohlídal Riedl.

38:18
    Handl trefuje tyč!

37:33
    Dobiáš posílal puk k bráně, tam se ho ujali domácí.

36:40
    Hosté neudrželi útočné pásmo a musí se vracet.

36:09
    Mrav přestřelil bránu.

35:39

34:59
    Dobiáš poslal Fajkuse do samostatného úniku, druhý jmenovaný ale zakončil pouze do betonů.

34:40
    Mrva se prokličkoval do útočného pásma, Kořének nakonec svou lapačkou musel přikrýt jeho nahození.

34:21
    Střela Kylnara z levé strany byla sražena do ochranné sítě.

33:39
    Za podrážení je vyloučen hostující Bednařík.

33:30

33:16
    I domácí se dostali do šance, Tvrdý se ale trefil jen do ramena Kořénka.

33:09
    Chludilovu střelu srazili domácí vedle brány.

32:10
    Domácí se osvobodili.

31:30
    Vítkovický Smolka vyloučen za hákování.

30:39
    Lednický se přes všechny zlínské hráče dostal až k bráně, tam ale zakončil pouze do betonů zlínského gólmana.

30:26
    Pavlasovi na poslední chvíli odskočil kotouč od hokejky.

30:08
    Kunc vypálil od modré a Kořének musel zasáhnout, bude se vhazovat po jeho pravici.

29:50
    Seberův pokus z levé strany má Piták pod kontrolou.

29:07
    Ve středním pásmu se kotouče ujal Mrva, jeho následná střela ale trefila pouze helmu zlínského gólmana.

28:44
    Mikulíkovu střelu zblokovala domácí obrana.

28:14
    V obranném pásmu Vítkovic obral Gebauera o puk Luža, jeho střelu schoval Piták do lapačky.

27:52
    Machů od modré přestřelil bránu.

27:11
    Potočný se rychle přemístil do útočné třetiny, dostal se až před bránu, kde trefil Kořénkovu hruď.

26:53

26:32
    Potočného zastavila zlínská obrana.

25:54
    Vojtovičovi na poslední chvíli vypíchl puk jeden ze zlínských hráčů.

25:20
    Kozubík se musel vrátit z útočné třetiny, jinak by se pískal ofsajd.

24:41
    Kunc posílá kotouč pouze na zakázané uvolnění.

24:23
    Vhazování před Pitákem.

23:43
    Potočný přenechal puk Beránkovi, ten z pravé strany vystřelil ale Kořének puk vyrazil, Potočný rychle dorážel, ale zlínský gólman se stihl přesunout.

22:10
    Luža se pokusil dostat Pitáka na okraj brány, domácí gólman ale vše zvládl.

20:38
    Dobiášovi se nepodařilo rozehrát a k puku se dostal Lednický, ten ale za chvíli spadl.

20:15

20:02
    První vhazování druhé třetiny pro Vítkovice.

20:01

Ze začátku to vypadalo, že hosté budou mnohem aktivnější, po chvíli se ale hra srovnala. Hrálo se ze strany na strachu, ale žádný z celků nedokázal vstřelit branku, tak snad se v další třetině nějakého gólu dočkáme.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:44
    Fajkus se za pomoci svých spoluhráčů zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

19:26
    Mrva trefil z mezikruží Kořénkovu helmu.

19:18
    Střelu Kunce od modré drží zlínský gólman v lapačce.

18:59
    Lednický dostal puk od Potočného a vystřelil z levého kruhu, Kořének kotouč přikryl lapačkou.

18:25
    Zakázané uvolnění Beranů.

18:19

18:18
    Beránek přihrával před bránu, Krejsa ale na kotouč nedosáhl.

16:19
    Za podrážení je vyloučen hostující Holík.

14:53
    Zlínská brána se už několikrát posunula, a tak byli povoláni ledaři, aby ji spravili.

14:44
    Mrva vjel do útočného pásma a přihrál Krejsovi, ten se trefil jen do betonu zlínského gólmana.

14:04
    Vhazování před Kořénkem.

13:43
    Ani jednomu celku se nedaří dostat se přes střední pásmo.

12:55

12:39
    Domácí neudrželi útočné pásmo.

11:52
    Kořének vyjel z brankoviště a nepodařilo se mu rozehrát, jelikož byl u něj Beránek, ten posílal puk před odkrytou bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

10:00
    Teď už je ale u puku Potočný, který se s pukem dostává do útočného pásma.

09:54
    Nyní kotouč vybojoval ve středím pásmu Zlín.

08:45
    Weintrrittovu střelu drží Piták mezi betony.

08:06
    Při přechodu přes střední pásmo byl Mrva faulován, bude se vylučovat, domácí tak mají výhodu.

07:25
    Potočný ve vlastním obranném pásmu zastavil Holíka.

06:37
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před Kořénka, ten raději kotouč přikryl.

05:57
    Machů vystřeli, avšak zlínská obrana byla pozorná a puk srazila vedle brány.

04:39
    Kořének vyrazil vyrážečkou střelu Lednického od modré.

04:23
    Lednický sice prošel do útočné třetiny, tam ho ale o puk obral Pavlas.

03:32
    Puk se odrazil ke Gebauerovi, který na nic nečekal a vypálil, trefil ale pouze Kořénkův beton.

03:12
    Po zákroku Kořénka uvidíme vhazování po jeho pravé ruce.

02:51
    Nepřesnou střelu od modré čáry vyslal Bednařík.

02:13
    Chludilovu střelu z levé strany má Piták v náruči.

01:25
    Zlín tak dlouho čekal se střelou, že se k puku dostal Vojtovič, který už míří na druhou stranu.

01:01
    Věntus poslal nepřesnou přihrávku na Beránka a píská se zakázané uvolnění.

00:18
    Do první zlínské střely, která vyšla od Sebery, si lehl Machů.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Beránek

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Kozubík, Luža (A), Hrazdira, Dobiáš (C), Fajkus (A), Chludil

Rozhodčí: V. Fiala – M. Hlavatý, M. Hranoš.

PSG Berani Zlín
    V turnaji O Pohár DHL skončili Berani se sedmatřiceti body osmnáctém místě, tedy na předposledním místě. Zlín získal v posledních dvou zápasech také tři body. V pátek se Spartou prohráli Berani vysoko 7:3, za Zlín se trefili David Lekeš a dvakrát Vojtěch Dobiáš. Hned další den si zlínští spravili náladu, když porazili Slavii 3:8, v zápase si připsal hattrick Vojtěch Dobiáš, dále se prosadili Sebastian Fajkus, Kryštof Bednařík, Lukáš Chludil, Richard Hrazdira a Matěj Sebera.

Nejlepší hráč:
    Vojtěch Dobiáš – 35 zápasů – 51 bodů (28+23)
    Nejlepší obránce:
    Karel Holík – 31 zápasů – 20 bodů (3+17)
    Nejtrestanější hráč:
    Sebastian Fajkus – 35 zápasů – 73 trestných minut
    Gólmani:
    Michal Kořének – 19 zápasů – úspěšnost: 90,00%
    Dominik Šarman – 10 zápasů – úspěšnost: 88,79%
    Patrik Hamrla – 9 zápasů- úspěšnost: 88,00%

Vítkovičtí se se sedmapadesáti body v turnaji O Pohár DHL umístili na sedmém místě. Z posledních dvou utkání se Vítkovice do Ostravy vrátily se třemi body. V pátek junioři porazily Karlovy Vary, ty se sice v zápase dostaly do vedení jako první, nicméně poté už se trefili jen ostravští hráči, a to Jakub Mrva a Vojtěch Lednický, zápas skončil 1:2. Následující den, v sobotu, se Vítkovicím podařilo vstřelit stejný počet gólů jako předchozí den, avšak Plzeň se trefila hned šestkrát. Vítkovičtí se dvakrát prosadili pouze ve třetí třetině, na 4:1 snižoval Vojtěch Lednický a na 5:2 Filip Zapletal, konečný stav utkání: 6:2.

Vojtěch Lednický – 31 zápasů – 34 bodů (16+18)
    Marcel Kunc – 34 zápasů – 22 bodů (5+17)
    Dominik Věntus – 36 zápasů – 71 trestných minut
    Gólmani:
    Dominik Piták – 17 zápasů – úspěšnost: 90,76%
    Ondřej Dolíška – 19 zápasů – úspěšnost: 90,52%
    Darek Bartošák – 1 zápas – úspěšnost:94,74%

DHL Superpohár
    Tento turnaj nemá na předešlý turnaj O Pohár DHL žádnou vazbu. Celky budou rozděleny do 4 skupin, ve skupinách A-C bude pět týmů, poslední skupinu D tvoří čtyři kluby. Dvoukolově každý s každým se utkají týmy skupin A-C (8 zápasů), ve skupině D se celky utkají tříkolově každý s každým (9 zápasů). První dva celky z každé skupiny postoupí do play off, kde je čekají tři kola – čtvrtfinále, semifinále, finále, vždy se hraje na dvě vítězná utkání. Vítězem DHL Superpoháru se stane vítěz finále. Vítkovice se nachází ve skupině D.

Skupina D
    HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín

Krásné čtvrteční odpoledne z Multifunkční haly ve Vítkovicích. Po konci turnaje O Pohár DHL, který vyhrál Hradec Králové, bude následovat DHL Superpohár.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.