Leicester – Chelsea 2:2 (kon.) | Bournemouth – Aston Villa 2:1 (kon.) | Crystal Palace – Sheffield Utd. 0:1 (kon.)
Liverpool – Southampton 4:0 (kon.) | Newcastle – Norwich 0:0 (kon.) | Watford – Everton 2:3 (kon.)
West Ham – Brighton 3:3 (kon.) | Manchester Utd. – Wolverhampton 0:0 (kon.)
Watford FC
2:3 (2:2)
Everton FC
Sobota 01.02.2020, 16:00 • Vicarage Road, Watford • Anglická Premier League • 25. kolo

Ode mě je to vše, hezký zbytek večera. (18:05:56)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:14.

Konec, Everton si po bravurním obratu odváží z Vicarage Road cenné tři body. Utkání se pro svěřence trenéra Ancelottiho nevyvíjelo dobře, domácí se dostali do vedení už v desáté minutě zásluhou Adama Masinya když na 2:0 zvýšil Roberto Pereyra, vypadalo to s Toffees už hodně bídně. Jenže hosté ještě před přestávkou dokázali srovnat, o což se dvěma góly postaral stoper Yerry Mina. Úvod druhého poločasu se nesl jasně v režii Evertonu, který z něj nedokázal vytěžit nic zajímavého. V jednasedmdesáté minutě byl vyloučen Delph, Hornets ale přesilovku nezvládli a navíc v závěru inkasovali, když přečíslení zakončil Theo Walcott.

90+5

90+4
    Everton zatím bránění těsného vedení zvládá velice dobře. Svého soupeře k ničemu nepouští a většinu času tráví v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.

90+3
    Kabasele, který se vysunul na hrot formace Watfordu, nedovoleně atakoval Holgatea. Poté se rozčiloval nad rozhodnutím Craiga Pawsona a může být rád, že neviděl žlutou kartu.

90+2
    Domácí jsou z průběhu závěru dnešního duelu pochopitelně opaření. Pohlídají si hosté jednobrankové vedení, nebo se dočkáme dalšího zvratu?

90+1
    Nastavuje se pět minut.
    90. Theo WALCOTT - 2:3

90
    Everton právě vstřelil branku!
    Tohle čekal málokdo, v oslabení hrající Everton se krátce před začátkem nastaveného času poprvé v utkání dostává do vedení! Toffees se vydali do přečíslení tří proti dvěma, Kean prodloužil Richarlisonovu nahrávku k THEU WALCOTTOVI, kterému už jen stačilo trefit prázdnou branku.

88
    Do konce základní hrací doby zbývají už jen necelé tři minuty. Vytěží domácí ze závěrečného náporu rozhodující branku, nebo se skóre už nepohne?

87
    V pokutovém území Evertonu se rozpoutal pořádný závar. Zakončit se pokoušeli Pussetto s Deeneym a poté i Success, obrana hostí ale vše vyřešila.

86
    Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).

86
    Další standardní situaci Hornets obstaral Pussetto. Byla to akce jako přes kopírák, odražený balon si za šestnáctkou znovu našel Doucouré, Pickford ani tentokráte nemusel zasahovat.

85
    S Masinovým centem od rohového praporku si obrana Toffees opět věděla rady. Podruhé v krátkém časovém sledu pálil zpoza vápna Doucouré, který ani tentokráte branku netrefil.

84
    Žlutou kartu dostává Yerry Mina (Everton FC).

83
    Domácí si zatím s oslabeným soupeřem nevědí rady. V druhém poločase Jordana Pickforda pořádně neohrozili, nevypracovali si ani jakýkoliv náznak šance.

82
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Ignacio Pussetto.

81
    Hra se přerušuje, protože ma trávníku zůstává sedět Richarlison, kterého zřejmě trápí křeče. Brazilský reprezentant to musí rozhýbat, hosté už mají vystřídáno.

Vojtěch Tůma

Branky: 10. Masina (Deulofeu), 42. Pereyra (Deeney) – 45+1. Y. Mina, 45+4. Y. Mina (G. Sigurdsson), 90. Walcott (Kean)

Karty:   68. Masina (WAT), 78. Success (WAT) – 58. Delph (EVE), 84. Y. Mina (EVE), 86. Holgate (EVE)   71. Delph (EVE)

Watford FC: Foster – Mariappa, Cathcart, Kabasele, Masina – Capoue, N. Chalobah (57. Welbeck) – Pereyra (75. Success), Doucouré, Deulofeu (82. Pussetto) – Deeney (C).
    Náhradníci: Gomes – Holebas, Hughes, Pussetto, Welbeck, A. Gray, Success.

Everton FC: Pickford – Sidibé, Holgate, Y. Mina, Digne – Walcott, Delph, G. Sigurdsson (C) (67. Schneiderlin), Iwobi (65. Kean) – Richarlison, Calvert-Lewin (73. M. Keane).
    Náhradníci: Stekelenburg – Baines, M. Keane, Coleman, Schneiderlin, Bernard, Kean.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Richard West

Diváci: 21 229