Novosibirsk – Minsk 3:2 (kon.) | Barys – Omsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.) | Kazaň – Riga 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:0 (kon.)
Soči – Viťaz 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 01.02.2020, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Hokejisté Novosibirsku přivítají na svém ledě běloruský Minsk.

Sibir je favoritem zápasu. Pátý tým Východní konference bojuje o co nejlepší pozici pro play off, zatímco Minsk je v Západní konferenci 21 bodů za postupovými příčkami a jeho šance na proniknutí do play off jsou už pouze v rovině teorie.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:39
    Hned zkraje utkání musel řešit Satteri nepříjemnosti před svou brankou. Podařilo se mu vytlačit puk ze svého pásma.

01:30
    Oba celky zkouší první útoky, ale zatím bez výraznějších šancí.

02:18
    Zakázané uvolnění domácích.

03:45
    Úvodní třetina má zatím hodně rychlý průběh. Oba týmy se zatím marně snaží vytvořit si nějaký souvislejší tlak.

04:20
    Romancevova střela byla sražena do ochranné sítě.

05:35
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale nedostali se od mantinelu. Jejich útok skončil nezdarem.

06:13
    Hra je přerušena v útočném pásmu Minsku. Dadonov se sice rozčiluje, ale dopustil se postavení mimo hru. Komerční pauza.

06:50
    Šaškov se prosadil ke střele z pravé strany brankoviště, jeho pokus ovšem brankář dokázal vytěsnit na zadní mantinel.

07:50
    Domácí se dopustili dvou zakázaných uvolnění v řadě.

08:11
    Další zakázané uvolnění. Dlouhé přihrávky skrz střední pásmo zatím štěstí nenosí.

09:22
    Stále bez výraznějších šanci na obou stranách se blíží polovina úvodní periody.

11:00
    Domácí vedou na střely 3-1. Zatím se skutečně nejedná o zápas, který by nabízel ofenzivní smršť.

11:30
    Pokračuje tuhý boj obou týmů o území.

12:12
    Komerční přestávka.

12:18
    Velká šance domácích, kteří se po buly v útočném pásmu vrhli rychle do brankoviště, ale Taylor dokázal akrobatickým zákrokem puk zachytit.

13:17
    Rodící se útok Minsku zastavilo postavení mimo hru.

14:55
    Úvodní dvacetiminutovka se při stále trochu nudné podívané přehoupla do své závěrečné třetiny.

15:40
    Oba celky se stále prohání po celém kluzišti. Bez většího tlaku, bez šancí, bez střelby.

16:11
    Nahozeny puk ze středního pásma brankář Taylor chytá do lapačky a přerušuje hru.

16:31
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min., vražení na hrazení).

16:50
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., podrážení).

17:25
    Hra ve čtyřech na obou stranách sice nabízí více prostoru na ledě, ale zatím toho žádný ze soupeřů nevyužil.

17:39
    Morozov vyslal střelu od modré čáry, ta zapadla do lapačky Taylora.

18:05
    Hosté budou hrát ve čtyřech proti třem. Loginov se dopustil faulu.

18:31
    Začíná krátká přesilovka hostů 5 na 3, která trvá 19 sekund. Poté bude pokračovat klasická přesilovka 5 na 4.

18:50
    Domácí jsou ve čtyřech.

19:35
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, kombinují, ale ke střele se nedostávají.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina branku nepřinesla a nepřinesla ani příliš pohledný hokej. Jedná se spíše o přetahovanou a marnou snahu o vytvoření příležitosti.

Další třetina začne přibližně v 12:24.

20:01

20:05
    Domácí hrají v plném počtu.

20:50
    Domácí vedou na střely 7-5. Jedná se ale vesměs o střely z nepříliš nebezpečných pozic.

22:05
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

22:50
    Dá se říct, že na začátku druhé třetiny jsou o něco nebezpečnější domácí, kteří jsou více v útočném pásmu. Ale nestřílí, soupeř je nepouští do pozic.

23:40
    Sibir se znovu usadil v útočném pásmu a Romancev měl obrovskou šanci. Odražený puk se k němu dostal na levé straně brankoviště, ale brankář Taylor se proti dorážce stihl přesunout.

24:15
    Zakázané uvolnění hostů.

25:50
    Hosté se snaží usilovně bránit, do hry se sami přitom moc nedostávají.

26:45
    Sibir právě vstřelil branku!
    Aktivita se Sibiru vyplatila! Domácí se dokázali prosadit po rozehrávce od mantinelu. Před brankou byl výborně postavený JEGOR MILOVZOROV, který propasíroval puk z otočky mezi betony Taylora. Asistence: Alexandr Torčeňuk.
    26:45 Jegor MILOVZOROV - 1:0

27:25
    Proběhla komerční přestávka. Vhazuje se před domácí brankou.

28:50
    Domácí jsou po vstřelené brance hodně nabuzení a znovu se tlačí do brankoviště soupeře. Jejich útok dokázal Taylor odvrátit.

29:45
    Hosté to mají dost složité, jejich útočné snahy se zdají být zcela bez nápadu, bez energie a tahu na branku. To vyhovuje domácím, kteří naopak předvádí velmi dobrý výkon ve druhé třetině.

30:46
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Dostanko – 2 min., podrážení).

31:15
    Minsk se dokázal osvobodit.

31:50
    Domácí drží dlouze útočné pásmo, jejich kombinaci ale chybí střelba.

32:21
    Dobré zakončení z levého kruhu, které ovšem bylo sraženo do ochranné sítě. Puustinen ovšem nebyl vůbec ve špatné pozici.

32:44
    V samém závěru početní převahy dokázali domácí využít svou přesilovku! Od modré čáry vyrazil k brance DANIL ROMANCEV, který před brankovištěm přehodil puk do bekhendu a přehodil beton Taylora. Asistence: Juuso Puustinen.
    32:44 Danil ROMANCEV - 2:0

32:55

33:41
    Postavení mimo hru pozastavilo rodící se útok domácího týmu.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Dostanko – 2 min., držení hole).

35:17
    Hosté mají velký problém. Na trestnou lavici putuje za krosček i Francis Paré.

35:35
    Hostům se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.

35:57
    Domácí využívají dvojnásobnou početní převahu a zvyšují na 3:0! Po rychlé kombinaci se puk dostal až mezi kruhy k DANILU ROMANCEVOVI, který střelou k levé tyči prostřelil Taylora. Asistence: Jyrki Jokipakka, Mikael Ruohomaa.
    35:57 Danil ROMANCEV - 3:0

36:30
    Pokračuje klasická přesilovka Sibiru, který se ale zatím nedostal do útočného pásma.

37:03
    Až nyní se to domácím povedlo.

37:17

37:38
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., krosček).

37:55
    Domácí dostali kotouč mimo své pásmo.

38:24
    Další vyhození Sibiru, který v oslabení zatím soupeři nic nepovolil.

38:43
    Prince se dostal do Sateriho, který dorážku nepřipustil.

39:02
    Hosté se ve snaze o rychlý návrat do útoku dopustili postavení mimo hru.

39:38

39:58
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Ale přeci jen se povedlo hostům střelecky prosadit a snížit na 1:3! Střelu Spoonera od modré čáry protečoval za záda Sateriho PAVEL DENISOV. Asistence: Ryan Spooner.
    39:58 Pavel DENISOV - 3:1

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se povedlo hokejistům Novosibirsku třemi góly nasměrovat za vítězstvím. Minsk sice v závěru dokázal snížit, ale na ledě je jasně lepší v těchto chvílích Sibir.

Další třetina začne přibližně v 13:16.

40:01

40:50
    Sateri přerušuje hru po střele zpoza kruhů. Bude se vhazovat po jeho levici.

41:10
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Juuso Puustinen – 2 min., vysoká hůl).

41:16
    Domácí rychle vyhazují puk ze svého pásma.

42:01
    Zajímavá kombinace Minsku, jenže místo střely se puk z chumlu v mezikruží odrazil k brankáři Saterimu, který přerušil hru.

42:17
    Gragnaniho rána byla sražena do ochranné sítě.

42:47
    Domácí vyčistili své pásmo, toto oslabení by už měli zvládnout.

43:10

43:26
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., podrážení).

43:40
    Ani domácím se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu na začátku přesilovky.

44:36
    Hostující střídačka se dopustila hrubky. Na ledě bylo pět hráčů v poli při oslabení, následuje tak trest za příliš mnoho hráčů.

45:10
    Domácí se snaží ostřelovat branku hostí, ale na Taylora zatím recept nenašli.

45:26
    Hosté jsou ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka domácích.

45:59
    Domácí před brankovištěm rozjeli hodně divokou kombinaci, Taylor jejich náporu dokázal odolat.

46:29
    Puustinen se z levé strany dostal do střelecké pozice, Taylora trefil do hrudníku. Hostující brankář přerušuje hru.

46:36

46:45
    Zakázané uvolnění Dinama.

47:30

48:33
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky! IVAN DROZDOV dokázal vstřelit kontaktní gól. Asistence: Ryan Spooner, Arťom Děmkov.
    48:33 Ivan DROZDOV - 3:2

49:30
    Rázem je zase o co hrát. Domácí se potřebují vrátit ke hře ze druhé třetiny, jelikož tehdy měli převahu. Nyní tomu ani zdaleka není.

51:15
    Momentálně je to z obou stran jakási vyčkávaná na chybu soupeře.

52:29
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., hrubost).

53:30
    Hra ve čtyřech zatím nenabízí žádnou zajímavější situaci.

54:29
    Oba týmy jsou v plném počtu.

55:45
    Třetí třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Domácí hájí své pásmo a zdá se, že se snaží výsledek hlavně ubránit.

57:11
    Makarov se dostal s pukem do levého kruhu, prudce vypálil, ale trefil jen lapačku Taylora.

57:16
    Ještě obrovská šance pro hosty, kteří si zahrají v závěru utkání přesilovku.

58:15
    Sibir ale poctivě brání a vyhazuje puk ze svého pásma.

58:50
    Hosté odvolali brankáře!

59:03
    Sateri svou lapačku zastavil letící puk z pravé strany a přerušil hru. Hosté si berou oddechový čas.

59:16

59:26
    Zakázané uvolnění Sibiru, který se snažil zakončit přes celé kluziště.

59:47
    Dvě zakázaná uvolnění domácího týmu. Jokipakka se marně snažil zakončit přes celé kluziště.

59:57
    Ještě jedno zakázané uvolnění, jedno buly před Saterim.

Sibir Novosibirsk dokázal na svém ledě pokořit Dinamo Minsk 3:2 a potvrdit role favoritů. Ale vítězství se nerodilo snadno, Minsku se podařilo ve třetí třetině snížit a zabojovat o body. Dobrá obrana Sibiru a brankář Sateri ovšem byli proti snahám o vyrovnání.

V tomto utkání nehrál žádný český nebo slovenský hokejista.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:01:19)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 27. Milovzorov (Torčeňuk), 33. Romancev (Puustinen), 36. Romancev (Jokipakka, Ruohomaa) – 40. Denisov (Spooner), 49. Drozdov (Spooner, Děmkov)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Jermakov, Děmidov, Timašov, K. Alexejev, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, Šaškov – I. Makarov, V. Komarov, Česalin – Romancev, Romajev, Torčeňuk – Michajlov.
    HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Osipkov) – Jerjomenko, Gragnani, Gotovec, Morrow, Denisov, Znacharenko, Dostanko – Pavlovič, Paré, Dadonov – Drozdov, Spooner, Prince – Greckij, Děmkov, Martynov – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn – Anosov.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Bitjukov, Parikov