Novosibirsk – Minsk 3:2 (kon.) | Barys – Omsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.) | Kazaň – Riga 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:0 (kon.)
Soči – Viťaz 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 01.02.2020, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Srdečně vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž Metallurg Magnitogorsk už od 13 hodin našeho času změří síly s Avtomobilistem Jekatěrinburg. Tak si to nenechte ujít!

METALLURG MAGNITOGORSK

Vstup do sezóny ambiciózní Magnitce vůbec nevyšel, což záhy vyhazovem odnesl český trenér Josef Jandač. Ani po jeho odchodu to ale není žádná sláva, Magnitogorsk je s bilancí 24 výher a 28 porážek ve Východní konferenci až osmý, a o čtyři body před Vladivostokem tak drží poslední postupovou příčku do play-off. Z posledních pěti zápasů Metallurg vyhrál jen jednou a v tomto období navíc schytal debakl 1:6 od Omsku.

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Další tradiční favorit na postup do play-off je na tom o poznání lépe než Magnitogorsk. Avtomobilistu momentálně patří čtvrtá příčka ve Východní konferenci s komfortním šestibodovým náskokem na pátý Novosibirsk. Parta kolem veterána Pavla Dacjuka se představí venku po sérii čtyř domácích utkání, z nichž Jekatěrinburští vytěžili dvě výhry nad Čeljabinskem a Minskem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Dronov, J. Jakovlev, Vereščagin, Minulin, Va. Antipin – N. Kuljomin, Rasmussen, Loktionov – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, O'Dell, Potěchin – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Paršin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Berezin, D. Bodrov, Mamkin, Valitov – Macek, Dawes, Holland – Golyšev, Dacjuk, Bělousov – V. Popov, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov, Kučerjavenko, A. Garejev – Obidin.

Rozhodčí: Bělov, Ščenjov – Zacharov, Gorděnko.

00:01

00:33
    Nigel Dawes vjel do útočného pásma příliš brzy, hostům tak byl odpískán ofsajd.

00:54
    Napadající Geoff Platt přizvedl Jakovlevovu rozehrávku mimo hrací plochu, hra je opět přerušena a následovat bude další buly ve středním pásmu.

01:30
    V postavení mimo hru tentokrát uvízli hráči domácího Metallurgu, jmenovitě Brandon Kozun.

01:58
    Viktor Antipin to zkusil od modré, mladík v brance Avtomobilistu Vladimir Galkin si však snadno poradil.

02:38
    Před Děmčenkem vznikl první závar, Brooks Macek se ale nakonec k dorážce nedostal.

03:25
    Veterán Sergej Mozjakin se dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus byl ale zblokován.

04:20
    Kotouč je nyní za Galkinovou brankou a hokejisté Jekatěrinburgu mají spoustu času na rozehrávku.

05:09
    Ta ale nebyla přesná a u vyhozeného kotouče byl jako první Jevgenij Birjukov – zakázané uvolnění.

05:46
    Roman Ljubimov vypálil od modré, trefil ale jen prvního bránícího hráče, který stál před ním.

07:22
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitka se poměrně brzy dostává do vedení! Bogdan Potěchin dostal nabito na vrchol levého kruhu a puk sice sotva trefil, dezorientovanému Galkinovi ale propadl až do sítě! Trenér Avtomobilistu si poté vybral trenérskou výzvu kvůli podezření na postavení Brandona Kozuna v brankovišti, gól ale platí. Asistence: Brandon Kozun a Eric O'Dell.
    07:22 Bogdan POTĚCHIN - 1:0

07:57
    Nepovedená rozehrávka Avtomobilistu skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Vladimira Galkina.

08:33
    Na konci rychlé protiakce hostí byl Georgij Bělousov, jeho bekhendový pokus ale nebyl vůbec nebezpečný.

09:25
    Arťom Minulin uklidnil hru zadovkou na Antipina, hokejisté Magnitogorsku zatím mají dění na ledové ploše zcela pod kontrolou.

10:22
    Po trmě-vrmě poblíž Galkinova brankoviště Platt vysokým obloukem vyhodil kotouč z pásma, oba týmy mohou vystřídat.

11:16
    Jegor Jakovlev vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, v posledních minutách se na ledě nic zajímavého neodehrává.

12:03
    Tomáš Filippi se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, přesouvajícího se Galkina ale nepřekonal!

12:31
    Kozun to zkusil od modré a Vladimir Galkin měl i s touto nenápadnou střelou problémy. Nadvakrát si ale poradil a přerušil hru.

13:09
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hostům se podařilo poměrně rychle srovnat krok. Bělousov se sice ke střele z mezikruží nedostal, domácí ale posunuli puk jen na vrchol kruhů, kde stál napřažený ALEXEJ VASILEVSKIJ, jehož pokus omylem tečoval O'Dell a puk skončil až za Vasilijem Děmčenkem. Asistence: Anatolij Golyšev.
    13:09 Alexej VASILEVSKIJ - 1:1

14:05
    Po vyrovnávacím gólu se hra otevřela, kotouč se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu.

14:40
    Bělousov našel v předbrankovém prostoru Pavla Dacjuka, ten ale bekhendem nedokázal zasunout puk do sítě!

14:54
    Už se hraje dlouho bez přerušení, Viktor Antipin nyní vyčkává s pukem na hokejce ve vlastním pásmu.

15:48
    Po delší době byla hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.

16:27
    Eric O'Dell to schytal pukem do obličeje a svalil se k ledu, po chvilce se ale zvedl a zdá se, že to nebude nic vážného.

17:11
    Nepovedená rozehrávka Antipina končí na zakázaném uvolnění, po delší době se bude vhazovat v útočném pásmu Avtomobilistu.

18:05
    Trjamkin nahodil kotouč do útočné třetiny, kde se k němu dostal Peter Holland, v souboji u hrazení o něj ale přišel.

19:02
    Rozběhla se poslední minuta první třetiny, v jejímž závěru se na ledě už nic zajímavého neděje.

19:37
    Trjamkin jen vyhodil kotouč z pásma a odjel vystřídat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Domácí do zápasu vstoupili lépe a za svou aktivitu byli odměněni úvodním gólem Bogdana Potěchina v osmé minutě. Avtomobilist ale o necelých šest minut později dokázal zničehonic vyrovnat, o což se postaral Vasilevskij.

Další třetina začne přibližně v 13:51.

20:01

20:51
    Kuriózní trest pro Maxima Berezina (JEK): dvě minuty za sevření puku rukou.

21:27
    Mozjakin z pravého kruhu nevypálil přesně a hostům se o pár sekund později podařilo vyhodit puk do bezpečí.

22:09
    Z pravé strany to tentokrát zkusil Dennis Rasmussen, jeho ránu ale Vladimir Galkin ukryl do lapačky.

22:56
    Berezin už se vrátil na led, tlak Magnitky ale stále pokračoval a nakonec je z toho vedoucí gól! Antipin nabil na pravý kruh DENNISI RASMUSSENOVI, jenž se tentokrát trefil nechytatelně ke vzdálenější tyči. Asistence: Viktor Antipin.
    22:56 Dennis RASMUSSEN - 2:1

23:34
    Dawes už mohl z levého kruhu pálit, místo toho ale zvolil zadovku, která navíc nikoho v bílo-červeném dresu nenašla.

24:26
    Jekatěrinburští se na chvilku usadili v útočném pásmu, načež o puk sice přišli, následná rozehrávka domácích ale skončila na zakázaném uvolnění.

25:19
    Vladimir Galkin po další střele Rasmussena, tentokrát z levého kruhu, raději přerušil hru.

25:55
    Arťom Garejev se při rozehrávce dostal do problémů a nakonec o puk přišel, čehož mohl využít Denis Paršin, jeho střela ale postrádala gólové parametry.

26:21
    Vasilij Děmčenko po Dawesově nahození přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

26:32
    Metallurg si dnes podruhé zahraje v početní výhodě, Brooks Macek (JEK) vyfasoval dvě minuty za krosček.

27:15
    Kozun na pravém kruhu přenechal kotouč Tomáši Filippimu, jehož následná střela ale byla zblokována.

27:58
    Hosté se teď dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali vysvobodit, Mackův trest už se začíná chýlit ke konci.

28:27
    Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Arťom Garejev, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a nakonec tak nevystřelil.

29:03
    Brooks Macek už je zpět na ledě a okamžitě se zapojil do hry, tato přesilovka Magnitogorsku vůbec nevyšla.

29:20
    A je vyrovnáno! Maxim Berezin od modré nahodil puk do předbrankového prostoru, odkud PETER HOLLAND jemnou tečí usměrnil kotouč za Děmčenka! Asistence: Maxim Berezin a Brooks Macek.
    29:20 Peter HOLLAND - 2:2

30:13
    Hokejisté Jekatěrinburgu teď v poklidu kombinují poblíž vlastní modré čáry, což se domácímu publiku pochopitelně příliš nelíbí.

30:44
    Andrej Obidin se dostal k bekhendové střele z mezikruží, ta ale nebyla příliš prudká a Vasilij Děmčenko snadno zakročil.

31:40
    Kotouč vyletěl ze hřiště a hra byla přerušena, následovat bude komerční přestávka.

32:28
    Nikita Trjamkin čistě odzbrojil Ljubimova, následná rozehrávka obrovitého zadáka už ale tak povedená nebyla a kotouč doletěl na zakázané uvolnění.

33:25
    Pavel Dacjuk vyslal kupředu rozjetého Golyševa, ten ale nedaleko za útočnou modrou o puk přišel.

34:02
    Vladimir Galkin po nahození Andreje Loktionova pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po levici jekatěrinburského brankáře.

34:18
    Vjačeslav Litovčenko (JEK) si ve středním pásmu zbytečně vyšlápl na Rožkova a dostal dvouminutový trest za faul kolenem.

35:01
    Eric O'Dell si nedokázal zpracovat prudký pas, načež hosté vyhodili kotouč do bezpečíů

35:42
    Jegor Jakovlev to po přihrávce od Filippiho zkusil z mezikruží, Vladimir Galkin ale jeho střelu dokázal vyrazit!

36:22
    To muselo bolet! Alexej Vasilevskij schytal Filippiho ránu přímo do obličeje a okamžitě se skácel k zemi, rychle se ale zvedl a pomáhá svému týmu bránit tlak soupeře!

36:40
    I díky Vasilevského obětavosti hosté i toto oslabení ubránili, Litovčenko už je zpět na ledě.

37:35
    Jevgenij Birjukov vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, v závěru druhé třetiny se na ledě nic zajímavého neodehrává.

38:27
    Eric O'Dell nahodil puk na Galkina, který pro jistotu přerušil hru.

39:12
    Tomáš Filippi se nedostal ani přes červenou čáru, načež Nikita Trjamkin nahodil puk směrem k Děmčenkovi.

39:39
    Georgij Bělousov obdržel zajímavou přihrávku do předbrankového prostoru, už se mu ale nepodařilo zakončit podle představ.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nabídla podobný průběh jako ta úvodní. Svěřenci kouče Vorobjova do ní vstoupili aktivněji a zásluhou Rasmussena se dostali do vedení, ani napodruhé ale náskok dlouho neudrželi, když za hosty ve 30. minutě vyrovnal Peter Holland.

Další třetina začne přibližně ve 14:42.

40:01

40:57
    Ivan Vereščagin byl u vyhozeného kotouče jako první, hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

41:36
    Bogdan Potěchin to zkusil od modré, Vladimir Galkin měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

42:26
    Eric O'Dell (MET) půjde pykat na dvě minuty za držení, domácí tak jdou dnes poprvé do čtyř.

43:21
    Domácí defenzíva zcela zapomněla na Georgije Bělousova, který ale tváří v tvář Děmčenkovi neuspěl!

44:06
    Po nahození Petera Hollanda z pravého kruhu Děmčenko přerušil hru, dotírající Platt se tak už k dorážce nedostal.

44:23
    Anatolij Golyšev to vzal na sebe z pravé strany, skákavý kotouč ale netrefil podle představ, a Vasilij Děmčenko tak mohl zůstat v klidu.

44:26
    Krátce po návratu O'Della na led Archip Několenko (MET) vyhodil kotouč mezi diváky, domácí tak půjdou zpět do čtyř.

45:12
    Ve vlastním oslabení se vydal na zteč Andrej Loktionov, zakončit se mu ale nakonec z krkolomné pozice nepodařilo.

46:04
    Hosté sice kombinují v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba.

46:38
    Archip Několenko se po návratu z trestné lavice zapojil do rychlého protiútoku Magnitogorsku, který nakonec zakončil Nikolaj Kuljomin, tváří v tvář Galkinovi ale neuspěl!

47:24
    Grigorij Dronov vypálil od modré, jeho dělovku ale obětavě zblokoval Litovčenko. Tlak Magnitky však stále přetrvává...

47:59
    To už neplatí, hosté vyhodili puk do útočné třetiny a oba týmy rychle střídají.

48:45
    Trjamkinova dělovka z pravého kruhu prosvištěla těsně vedle Děmčenkovy svatyně!

49:28
    Nepovedená rozehrávka domácích skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravici brankáře Magnitogorsku.

50:20
    Dnešní utkání sleduje 7229 diváků.

50:51
    Necelých deset minut před koncem třetí třetiny se na ledě nic zajímavého neděje, Viktor Antipin teď vyčkává s pukem na hokejce ve středním pásmu.

51:48
    Domácím bylo opět odpískáno zakázané uvolnění, tentokrát nepřesně rozehrál Nikita Rožkov.

52:29
    Nigel Dawes už si najel do slibné palebné pozice, v klíčový moment mu ale kotouč sjel z čepele.

52:56
    Kotouč vyletěl ze hřiště, následovat bude komerční přestávka.

53:47
    Magnitogotští se na chvilku usadili v útočném pásmu, vystřelit se jim ale nepodařilo.

54:43
    Obrovitý Nikita Trjamkin vyvezl kotouč ze třetiny, hokejisté Jekatěrinburgu se nyní prakticky jen brání.

55:28
    Ivan Vereščagin to zkusil od modré a jeho rána byla ještě tečována, kotouč ale nakonec zamířil mimo.

56:25
    S blížícím se koncem třetí třetiny tlak Metallurgu vrcholí, zatímco Avtomobilist se už jen brání.

57:19
    Nyní se ale hostům podařilo vyhodit puk do bezpečí a oba týmy mohou vystřídat.

58:02
    To jsou věci, Avtomobilist se zničehonic dostává do vedení! Nutno říct, že jen díky obrovské minele domácího brankáře Děmčenka, který za svá záda pustil nenápadné nahození BROOKSE MACKA od modré čáry! Asistence: Nigel Dawes a Peter Holland.
    58:02 Brooks MACEK - 2:3

58:56
    Vasilij Děmčenko ujíždí na střídačku, Magnitogorsk to zkusí v šesti!

59:27
    Hosté se pokusili trefit odkrytou branku, puk ale doletěl pouze na zakázané uvolnění.

59:45
    Kotouč letí z útočného pásma Metallurgu, zdá se, že je hotovo!

Je dobojováno! Užuž se zdálo, že se bude prodlužovat, dvě minuty před koncem ale jako blesk z čistého nebe ujel Brooks Macek a jeho nenápadná střela propadla Děmčenkovi do sítě. Magnitogorsk sice v tomto utkání dvakrát vedl, v obou případech ale o náskok přišel a Avtomobilist nakonec se štěstím potvrdil roli favorita.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:26
    Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:05

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (15:28:54)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Potěchin (Kozun, O'Dell), 23. Rasmussen (Antipin) – 14. Alexej Vasilevskij (Golyšev), 30. Holland (Berezin, Macek), 59. Macek (Dawes, Holland)

Rozhodčí: Bělov, Ščenjov – Zacharov, Gorděnko