NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:4 (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 01.02.2020, 13:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 14. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit. Na shledanou. (15:41:12)

Po první třetině by se zdálo, že je hotovo. Indiáni vedli díky hattricku Dominika Soukupa 3:0, byli jasně lepší, jenomže od druhé třetiny Vítkovice zabrali, ve třetí třetině dokázali srovnat a v prodloužení druhý bod z přesilové hry vystřelil svým druhým gólem v zápase Filip Holaník.

63:18 FILIP HOLANÍK - 3:4

63:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté po velkém obratu vítězí. Ránu Melovského dorazil bekhendem za bezmocného Bočana FILIP HOLANÍK a Vítkovice tak ze zápasu berou dva body. Asistence: Matyáš Melovský, Michal Bystroň.

62:45
    Plzeňští vyhazují přes všechny čáry.

62:30
    Matěj Prčík ostře vypálil od modré čáry, Bočanovi po jeho střele vypadl kotouč, ale domácí obrana mu vzápětí pomohla.

61:53
    Ránu Bystroně vyráží Bočan svou vyrážečkou.

61:35
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Adam Páník – 2 min., vysoká hůl).

61:16
    Plzeň se stále nedotkla puku, ovšem zatím se i výborně brání.

60:33
    První vteřiny prodloužení hosté drží puk, ale k ohrožení branky se nedostali.

60:01

Hosté dokázali v poslední periodě zásluhou pohotové dorážky Kotáska vyrovnat na konečných 3:3, utkání tak po tříminutové přestávce bude pokračovat v prodloužení.

60:00

59:50
    Puk ve středním pásmu, utkání půjde do prodloužení.

59:19
    Zakázané uvolnění plzeňských indiánů.

58:37
    Na druhé straně pálil švihem Přibyl, Bočan jen vyráží mimo své území.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:46 Dominik Soukup pálil z mezikruží, brankář Münch předvedl zákrok zápasu

57:46
    Obrovská šance Dominika Soukupa, zpoza branky mu přihrál Jakub Šiler a plzeňská desítka z mezikruží nechala vyniknout hostujícího brankáře.

57:09
    Dominik Soukup přihrál na modrou čáru Jánskému, po jeho ráně puk drží ve své lapačce Münch.

55:41
    Josef Dáňa jen tak nahazoval kotouč od levého mantinelu a k překvapení všech puk skončil na pravé tyči. Dnes si gólmani opravdu výborně postavili své branky.

55:28
    Hostům se nepovedla rozehrávka z vlastní poloviny hřiště a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vítkovic.

55:01

54:20
    Puk opět až u brankáře Müncha, Vítkovicím se dneska početní výhody příliš nedaří.

53:52
    Marcel se cpal do zakončení, nakonec se mu povedlo vystřelit, ale střela nenabrala větší gólové parametry. Přesto domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

53:23
    Michal Bystroň krátce za modrou čárou vypálil, na jeho ránu si počkal plzeňský brankář.

53:01
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dominik Soukup – 2 min., nedovolené bránění).
    52:32 ALEX KOTÁSEK - 3:3

52:32
    Je vyrovnáno. Ránu Petra vyrazil Bočan jen k volnému ALEXI KOTÁSKOVI, který puk pohotovou dorážkou dopravil do sítě. Začínáme znovu od nuly. Asistence: Dominik Petr, Petr Pavelec.

52:11
    Na druhé straně Bočan chvíli nevěděl kde má kotouč, ten byl někde pod ním a Plzeň tak nadále vede o jednu branku.

51:09
    Milan Steinbrücker se tlačil do zakončení, v poslední fázi mu kotouč vyrazil z hokejky jeden z bránicích hráčů.

49:59
    Po další střele měl opět velkou šanci Jakub Šiler, jenomže zcela prázdnou bránu přestřelil.

49:58

49:40
    Jakub Šiler se dostal až před gólmana, ale z ostrého úhlu pálil těsně vedle.

49:20
    Škodovka musí s další útočnou akcí začít až od své branky.

48:56
    Domácí si posílají těžké puky o mantinel, hosté se zatím dobře brání.

48:18
    Rána Šilera skončila v předbrankovém prostoru, vzápětí je domácím pískána přihrávka rukou.

47:58
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Pavelec – 2 min., sekání).

47:45
    Davidu Špačkovi utekl kotouč na modré čáře, plzeňští musejí vyklidit útočnou třetinu.

46:57
    Marcel hledal spoluhráče na druhé vlně, ti byli ale obsazení. Hrát mohou Vítkovice.

45:51
    Petr Hauser jel sám na brankáře Müncha, domácí útočník střílel k pravé tyči, ovšem byl až moc přesný. Opět zvonila v dnešním zápase tyč.

45:12
    Matěj Přibyl připravil Sameula Schindlera o kotouč, hostující útočník si následně najel na levý kruhu, odkud poslal puk jen do výstroje Bočana.

44:30
    Marek Soukup cpal puk před bránu, kde byl Josef Dáňa. Münch připraven na svém stanovišti.

43:23
    Další střela Dominika Soukupa, tentokrát Münch vyráží pravým betonem.

43:01
    Dominik Soukup je dnes k nezastavení. Plzeňský útočník udělal za modrou čárou dva rychlé pohyby čímž se uvolnil, následnou střelou donutil brankáře k těžkému zákroku lapačkou.

42:34
    Jakub Holý nahazoval kotouč před bránu, tam nikdo z jeho spoluhráčů ovšem nebyl.

41:49
    Jakub Šiler dokázal dostat puk na modrou čáru, odkud pálil David Špaček, plzeňský bek těsně minul bránu.

41:07
    Matyáš Melovský si nabruslil do pásma a střelou bekhendem pořádně protáhl Bočana.

40:48

40:01

Je za námi druhá třetina. V té dokázali hosté dvakrát udeřit a z jasného stavu je rázem drama. Nejprve se prosadil šťastnou brankou Přibyl, na jeho zásah navázal o chvíli později Holaník. Třetí třetina tak slibuje zajímavou podívanou.

Ta začne přibližně v 15:02.

40:00

39:50
    Navíc po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankářem Vítkovic.

39:29
    Opět se hosté sami vyhánějí z útočné třetiny.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marek Soukup – 2 min., vysoká hůl).

38:39

38:11
    Michal Bystroň si hledal místo na pravé straně, následně vypálil projektil zápěstím, Bočan vyrazil ramenem mimo své území.

37:41
    Hosté se usadili v útočném pásmu, nicméně díky špatné přihrávce ho zase rychle opustili.

37:13
    I podruhé byli domácí úspěšní s odpalem.

36:58
    David Špaček bekhendem vyhazuje.

36:39
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Šiler – 2 min., podrážení).

35:08
    Michal Matoušek měl spoustu času na modré čáře, rychlý švihem poslal puk na Münchu, nicméně ten svou hokejkou vyráží do rohu ledové plochy.

34:42
    Josef Dáňa rybičkou překazil hostům šanci na rychlý brejk.

Oddechový čas pro hosty.

34:12
    Plzeň motala svého soka dlouhé vteřiny ve své třetině, ti následně puk odpálil jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:44
    Martin Jánský se dostal ke kotouči na modré čáře, ten ihned poslal směr brána. Tam se ho ujal Dominik Soukup, který se obtočil kolem obránce, nicméně jeho bekhendovou střelu dokázal pokrýt Münch.

32:41

32:25
    Skvělý Bočan předvedl zákrok svou lapačkou a nadále drží ambice svého klubu hodně vysoko.

31:49
    Hosté zahráli vysokou holí, buly ve středním pásmu.

31:16
    Puk si vzal pod svá bedra Dominik Soukup a ten drží až za brankou soupeře.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Josef Dáňa – 2 min., podrážení).

30:22
    Adam Spurný měl na hokejce vyrovnání, nicméně hostujícímu hráči utekl kotouč a následně si proti němu vysoko vyjel Bočan. Puk se následně ocitl někde před brankovištěm, nicméně díky včasné práci svých obránců branka nepadla.

29:41
    Plzeň se řítila do rychlého brejku, nicméně Milan Steinbrücker nezpracoval dlouhou přihrávku a pískáno je zakázané uvolnění.

29:27
    Petr vystřelil švihem přes obránce, brankář Bočan si připisuje důležitý zákrok svým levým betonem.

28:50
    Puk mimo mantinely, vhazovat se bude v obranném pásmu Škodovky.
    27:41 FILIP HOLANÍK - 3:2

27:41
    Hosté přidávají druhou branku během krátké chvíle. FILIP HOLANÍK dostal výborný pas do předbrankového prostoru a hostujícímu hráči stačilo pouze přehodit beton brankáře. Drama je na světě. Asistence: Matyáš Melovský, Jan Schauer.

27:11
    Icing domácího mužstva. Hosté hrají ve druhé třetině jako vyměnění.
    26:11 MATĚJ PŘIBYL - 3:1

26:11
    Ovšem krátce po ubráněném oslabení si slabší chvilku vybral David Bočan. Nepříliš těžkou střelu MATĚJE PŘIBYLA propustil skrz svou lapačku až do sítě. Asistence: Adam Spurný, Denis Puchala.

26:09

25:56
    Hostům se tahle početní výhoda vůbec nedaří.

25:37
    Marcel se snažil brankáře překvapit rychlou střelou od zadního mantinelu, nechybělo moc, aby si hostující brankář puk shodil sám do brány.

25:10
    A opět puk až u gólmana Vítkovic, tentokrát puk odpálil Martin Jánský.

24:35
    Ostrá rána Alexe Kotáska skončila pouze na zadním mantinelu, vzápětí se k puku dostali domácí, kteří ho okamžitě poslali na opačný kout ledové plochy.

24:09

23:46
    Ránu od levého mantinelu drží Bočan ve své lapačce.

23:24
    Dominik Soukup přenechal kotouč Marcelovi, ten ranou švihem o kousek minul bránu.

22:53

22:05
    Matěj Prčík si našel kotouč mezi kruhy a z rychlé střely trefil jen pravou tyč. Už podruhé v zápase domácímu brankáři pomohla branková konstrukce.

21:37
    Plzeňští hráči vyhazují až ke gólmanovi Vítkovic.

21:24

20:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Špaček – 2 min., zásah do nohou).

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut hry. Plzeň je zatím jasně lepším celkem a po čistém hattricku Dominika Soukupa zaslouženě vede o tři branky.

Druhá třetina začne přibližně 14:18

20:00

19:34
    David Špaček nahodil kotouč od modré čáry, před brankou se snažil dorážet Josef Dáňa, ale gólman drží puk po svou lapačkou.

19:24
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Schauer – 2 min., hákování).

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:27
    Petr Hauser servíroval puk před bránu, tam ho z domácích nikdo netrefil.

17:37
    Jakub Šiler se přes dva obránce dostal až na osu hřiště, odkud tvrdě vypálil. Betony brankáře tentokrát sklaply k sobě včas.

16:42
    Marcel si sám dojel nahozený kotouče, leč vzápětí s ním nic kloudného nevymyslel.

15:21
    Josef Dáňa našel před brankou zcela volného Nicolase Schindlera, ten puk přes gólmana do brány neprocpal.

14:27
    Na modré čáře napřáhl Adam Páník, avšak puk se až ke gólmanovi nedostal.

12:39
    Melovský vyslal lehkou střelu po ledě na Bočana, ten betonem puk odráží do rohu ledové plochy.
    11:22 DOMINIK SOUKUP - 3:0

11:22
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hattrick během necelých dvanácti minut. DOMINIK SOUKUP dostal výborný pas od Adama Páníka a plzeňský hráč tváří v tvář brankáři procpal puk mezi betony. Asistence: Adam Páník, Michal Matoušek.

10:51
    Bočan drží puk pod svou lapačkou, vhazovat se bude v útočném pásmu Vítkovic.

10:34
    Vítkovice zatím nehrají vůbec svou hru. Plzeň je v utkání lepším celkem, nyní se hosté brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:16
    Petr Hauser si vybruslil od zadního mantinelu až do střelecké pozice, plzeňský hráč cpal puk pod horní tyčku, leč marně.
    09:38 DOMINIK SOUKUP - 2:0

09:38
    DOMINIK SOUKUP se dostal k puku na ose hřiště a přesnou ranou se trefil přesně mezi betony. Druhá branka pro plzeňskou desítku. Asistence: Samuel Schindler.

08:54
    Marcel puk protečocal do pásma a plzeňští se snaží usadit ve třetině.

07:54
    Branková konstrukce zvonila i na plzeňské straně. Matěj Přibyl získal puk po špatné plzeňské rozehrávce a ostrou ranou puk poslal do levé tyče.

07:26
    Melovský bekhendem nahazoval kotouč před bránu, tam ho nikdo z hostujících hráčů netrefil.

07:01
    Josef Dáňa čekal u druhé tyčky, přesné přihrávky se nedočkal.

06:36

06:02
    Denis Puchala trefil pouze prvního bránícího hráče, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

05:23
    Plzeňští se zatím brání velice dobře. Hosté se nemohou vůbec usadit v útočném pásmu.

05:04
    Domácí vyhazují až za brankáře Vítkovic.

04:36
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Holý – 2 min., faul kolenem).

04:30
    Nicolas Schindler si nabruslil do útočné třetiny a z levého kruhu orazítkoval horní tyč.

04:09
    Dominik Petr napřáhl na levém kruhu, ale branku o dobré dva metry netrefil.

03:37
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Bočana Rajčan, plzeňský brankář si vzorně pohlídal bližší tyč.
    03:01 DOMINIK SOUKUP - 1:0

03:01
    Tak to byla rána jako z děla. Ihned po vhazování se do puku opřel DOMINIK SOUKUP a gólman Münch se jen ohlédl. Asistence: Marcel Marcel.

02:59
    Stejná situace na druhé straně, vhazovat se bude po pravici brankáře Vítkovic.

02:50
    Za pukem se dral Marcel, nicméně je pískáno zakázané uvolnění.

02:20
    Stejná situace a plzeňský hráč si opět nesešteloval svá mířidla.

01:51
    Milan Steinbrücker, se dostal k puku na pravém kruhu, následnou střelou ale minul branku.

01:12
    Petr Hauser se efektně vyhnul obránci ve středním pásmu, následně se řítil sám na brankáře, kterého ovšem bekhendovou kličkou nepřekonal.

00:20
    Jako první se snažili vystřelit hosté, ale obranným zákrokem se prezentoval kapitán Marcel.

00:01

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, utkání bude co nevidět zahájeno.

HC Škoda Plzeň: Bočan (Lokajíček) – S. Schindler, Houdek, Matoušek, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý

HC Vítkovice Ridera: Münch (Vilém) – Bystroň (A), Bialy, Spurný, Kosina, Puchala, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník (C), Kotásek, Přibyl, Petr (A), Rajčan, Pavelec, Schauer, Irgl, Melovský

Rozhodčí: Martin Němec – Lukáš Matys, Filip Sýkora.

Krásné sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od půl druhé se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje čtrnácté kolo skupiny o pořadí v play-off ELIOD extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě vedoucí tým tabulky HC Vítkovice Ridera.

Domácí Škodovka v poslední zápase hrála na půdě hradeckého Mountfieldu a prohrála ho celkem jednoznačně 1:5. Jedinou branku Západočechů vstřelil Petr Hauser, který je nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Vedoucí celek tabulky z Vítkovic sehrál poslední duel s Pardubicemi a po velkém dramatu slavili výhru 3:2. Zápas rozhodl Alex Kotásek, jenž ve 47. minutě vstřelil vítěznou branku.

Obě mužstva už se v sezóně jednou potkala. Na konci listopadu cestovala Plzeň do Ostravy a domácí Vítkovice duel jasně ovládli. Po brankách Krejsy, Kotásky, Petra a Přibyla zvítězili přesvědčivě 4:0. Domácí indiánům uštědřili lekci z efektivity. Na brankáře Bočana vyslali pouhých sedmnáct střel, ale rovnou čtyři skončili v bráně. Plzni nestačilo k jediné brance ani 29 střeleckých pokusů. Dočkají se modrobílí odvety?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 4. D. Soukup (Marcel), 10. D. Soukup (S. Schindler), 12. D. Soukup (Páník, Matoušek) – 27. Přibyl (Spurný, Puchala), 28. Holaník (Melovský, Schauer), 53. Kotásek (Petr, Pavelec), 64. Holaník (Melovský, Bystroň)

Rozhodčí: Martin Němec – Lukáš Matys, Filip Sýkora