NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 01.02.2020, 13:00 • enteria arena • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 14. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (15:09:17)

V třetí části byly lepším týmem Pardubice, které však až do 58. minuty stále vedly jen o jednu branku. Klíčovým momentem bylo nakonec ubráněné oslabení a následný gól Daniela Burdy z přesilové hry, čímž Dynamo odskočilo Přerovu a ten pak musel zkusit hru v šesti. Během ní ale přidal další branku František Formánek, který následně zvýšil skóre ještě jednou a zaznamenal tak hattrick Dynamo díky němu a také především díky zlepšenému výkonu od poloviny utkání slaví výhru 5:1.

59:37
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FRANTIŠEK FORMÁNEK, který střelou z mezikruží kompletuje hattrick po souhře se spoluhráčem Burdou. Asistence: Daniel Burda.

59:01
    Marossy nejprve vyrazil nebezpečnou střelu od modré, puk poté posunul Vašíček FRANTIŠKU FORMÁNKOVI, který projel hřiště a zavěsil do prázdné brtanky hostů. Asistence: Vojtěch Vašíček.

58:20
    Domácí směřují k vítězství, Přerov ale ještě zřejmě zkusí hru v šesti, vyžádal si oddechový čas.

57:05
    Krásná přesilovková souhra domácích, kteří teď rozebrali bránící čtyřku Přerova. Na konci kombinace byla pohotová stzřela DANIELA BURDY. Asistence: Jan Pilař a Vojtěch Tvrdík.

56:45
    Tvrdíkova střela z první netrefila cíl v podobě branky Přerova.

55:52
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomiga – 2 min., hrubost).

55:20
    Od modré střílel kapitán Zubrů Halík, jeho střea byla ještě těsně před Marossym tečována, naštestí pro Dynamo však nad horní tyč.

55:00
    Do konce zápasui zbývá pět minut a domácí stále vedoui pouze o gól, proto teď bude důležité, jak zvládnou přečkat oslabení. Zatím se jim to daří.

54:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., vysoká hůl).

53:28
    Před brankářem Přerova teď pro změnu další strkanice obou týmů, hostům se nelíbil důraz Pardubic v brankovišti.

52:45
    Zmatek před Marossym po střele Kuncka a několika odražených kotoučích. Domácí obrana však tento moment zvládla.

51:30
    Hra 4 na 4 nepřinesla větší šanci ani na jedné straně, ačkoli pokusů bylo hned několik.

49:40
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Hradil – 2 min., hrubost).

49:39
    Podobnou situaci mohli diváci v enteria areně vidět i na druhé straně, nájezd Matěje Kloze si moravský brankář pohlídal a dorážejícího Kubíčka pak zpacifikovala přerovská obrana.

48:26
    Tomáš Kuchta se dostal do brejku a měl na holi srovnání skóre, Marossy ovšem skvěle zasáhl levým betonem.

47:50
    Hosté přidali na agresivitě a snaží se Pardubicím brát puky již při rozehrávce u Marossyho.

46:15
    Přečíslení dva na jednoho v podání Kloze a Formánka skončilo nepovedenou kličkou druhého jmenovaného, Kloz totiž nahrál později, než Formánek potřeboval.

44:39
    Dorážející pardubičtí dorostenci teď neměli štěstí na holi, puk sice dostali za záda golmana Přerova, kotouč ale jen projel brankovištěm.

43:51
    Josef Kubíček si dobře najel za hostující obránce, samostatný únik však neproměnil, vychytal jej opět skvělý Žurka.

42:58
    Povedená souhra první přesilovkové formace Dynama; Formánek, Kloz i Burda si několikrát vyměnili kotouč, ale před branku se k dorážce dostal pouze Kloz.

41:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomiga – 2 min., nedovolené bránění).

41:34
    Po úvodu třetiny plném soubojů se dostal do zakončení Štetka, který z úhlu málem zvládl překonat Žurka.

40:01

Druhá třetina začala zlepšeným pohybem moravských dorostenců. Zatímco domácí vypadali, jako by ještě stále nenašli zápasové tempo, Přerov získával puky v soubojích, přecházel rychle do útoku a zaměstnával Marossyho. Ten také obdržel první branku zápasu po střele Radima Hradila, což domácí vyburcovalo k lepšímu výkonu. Přerov ještě chvíli odolával tlaku Pardubic, v 35. minuitě se ale ze samostatného úniku prosadil František Formánek. V závěru prostřední dvacetiminutovky se pak nechal vyloučit hostující Hyža a z početní výhody Pardubice trestaly podruhé. Střelu Vojtěcha Tvrdíka z levé strany dorazil do odkryté klece Dominik Špinka a do poslední třetiny tak půjdou s lepším skóre domácí dorostenci.

40:00

39:48
    K vidění jsou teď popuze souboje o puk ve středním pásmu, druhá dvacetiminutovka se pouze dohrává.

39:16
    A domácím se povedlo nabídnutou příležitost využít! Chvíli před koncem druhé třetiny přidal další branku domácíh DOMINIK ŠPINKA, který dorazil puk do odkryté branky poté, co domácí vyšachovali obranu Přerova. Asistence: Vojtěch Tvrdík.

39:00
    Dynamo má ještě minutu na vstřelení branky z přesilovky, útok zakládá Kubíček.

38:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Hyža – 2 min., hákování).

37:46
    Domácí útočníci se v této třetině vrátili k poctivé práci a zvládají tak získávat kotouče ve středním pásmu. Nebo donutí hosty k ofsajdu, jako tomu bylo nyní.

37:00
    Po delší době byla k vidění i akce Přerova, Marossy ale nevypadl z tempa a s pukem už znovu hrají domácí.

35:54
    Opět spolupráce Formánka a Kloze, druhý jmenovaný po obdržené přihrávce střílel z mezikruží nad rameno Žurka, který zvládl zakročit.

34:45
    Zasloužené srovnání skóre, Pardubicím se vyplatilo zlepšené napadání, po odvráceném útoku hostů se totiž k puku dostal FRANTIŠEK FORMÁNEK, přebrusilil oba přerovské obránce a samostatný nájezd zakončil povedenou střelou k tyči. Asistence: Matěj Kloz.

34:10
    Dynamo má teď navrch a po zakázaném uvolnění hostů se hra přesouvá zpět před Žurka.

33:15
    Spoluhráčům vyjel z branky i Marossy, aby pomohl založit další ofenzivu Pardubic.

32:28
    Dynamo teď dvakrát po sobě znovu střílelo na soupeřovu klec, hostující brankář je ale proti srovnání.

32:00
    Akce Přerova ale neměla dlouhého trvání a hra se opět dostala před Žurka, povedenou akcí se blýskl Štetka, když díiky naznačení obelstil soupeřova obránce. Poté však přestřelil branku.

31:04
    Šilhavý získal puk po dobrém založení útoku hostů, projel zkrz střední pásmo a nahodil pro svého spoluhráče.

29:13
    Zlepšená aktivita Přerova vyústila v jeho vedení 1:0, domácí si to ale nechtějí nechat líbit a jejich první formace opět kombinuje v útočné třetině.

28:17
    Přerov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je RADIM HRADIL, který otevírá skóre utkání povedenou střelou pod horní tyč Marossovy branky. Asistence: Halík.

25:58
    Domácí ustáli oslabení i následnou skrumáž před Marossym.

24:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Macas – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

24:09
    Přesilová hra domácích už je minulostí, dopředu teď míří Přerov, který výrazně zlepšil pohyb v této části hry.

22:41
    Nebezpečnou Matuškovu střelu z mezikruží zvládl jeden z obránců Přerova zblokovat.

21:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kaprál – 2 min., podrážení).

21:35
    Brázda se dostal až před Marossyho, který kloičku soupeře přečetl.

21:23
    Druhý útok domácích teď odpověděl doboru kombinací, ze které těžil Matuška. Ten svůj brejk zakončoval z pravé strany, hopstující brankář byl ale opět připraven.

20:35
    Hosté začali velice aktivně, s jejich napadáním má teď pardubická obrana problémy. Do nebezpečných střeleckých pokusů se ale Přerov nedostal.

20:01

Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 13:43.

V první části se hra přelévala z jedné strany na druhou, k vidění bylo mnoho přesilových her i průniků za obranu soupeře, ani jeden tým ale nedokázal otevřít skóre utkání. Lehce navrch měli domácí, především první útok Pardubic si vypracoval několik příležitostí, ve finální fázi ale hosté vždy zvládli zasáhnout. Pokud ale Dynamo prošlo i přes obranu soupeře, připraven byl zatím jistý Petr Žurek. Nebezpečné pak byly i některé pokusy na druhé straně, především střela Adama Holíka v početní výhodě. Skóre je však zatím 0:0, změní se to ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Další z povedených založení útoků první pardubické formace, Přerov ale ve vlastní třetině opět zvládl ukořistit kotouč.

19:05
    Halík zkoušel napodobit Formánka, střelu přes obránce ale nedokázal usměrnit do branky.

17:43
    Další z Formánkových výletů už teď ale přinesl výsledek, dorostenec Pardubic se dostal do bekhendového zakončení, které však bohužel pro domácí neskončilo první brankou zápasu.

17:03
    Ani Klozovi se teď nepovedlo proniknout přes modrožlutou hráz hostů.

16:01
    Hradila dobruslil Formánek, sebral mu puk a přes půl hřiště zavezl hru před Žurka, kde však o kotouč přišel.

15:14
    Tlak domácích přerušil ofsajd, Přerov v posledních minutách hrozí spíše z brejků po ztrátách Východočechů.

13:50
    Josefovi Kubíčkovi nevyšla přihrávka zpoza branky, i tak se ale Dynamo udrželo na puku poté, co hosté vyhodili puk až k Marossymu.

13:36
    Střela Kubíčka zaměstnala Žurka, před ním však nastál ani jeden z domácích, a tak si odražený puk sebrali hostující obránci.

11:23
    Špinka si při rozehrávce poradil i se soupeřem, kterého měl na zádech, a zavezl puk až do útočné třetiny, kde teď Pardubice zkouší další kombinace.

10:04
    Burda teď zkoušel ze strany překvapit hostující obranu, jeho přihrávka se ale pouze odrazila od brusle jednoho z obránců za branku.

09:08
    Domácí přečkali přesilovou hru soupeře a po delší době se znovbu hraje 5 na 5. Jsou však vidět nepřesnosti na obou stranách.

07:48
    Marossy měl teď velký problém se střelou Holíka od modré čáry, domácí obránci však zasáhli včas a puk, který již klouzal za brankovou čáru stihli včas uklidit do bezpečí.

07:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matuška – 2 min., podrážení).

05:50
    Formánek se protáhl kolem soupeřova obránce a předložil dobrou nabídku Burdovi, jeho pokus z mezikruží ale hostující brankář stihl vyrazit betonem!

05:09
    Burda zkoušel z rohu vymyslet přesilovkovou kombinaci, Přerov na něj ale dobře vytvořil tlak a Dynamo se tak k ničemu nedostalo.

04:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Štíbr – 2 min., faul kolenem).

04:25
    Matěj Kloz získal puk po nepřesné střele přerovského obránce a v útočné třetině si poté dobrým pohybem vybojoval faul.

03:30
    Dynamu se daří bránit oslabení, ojedinělé střely si zatím Marossy pohlídal.

02:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., držení).

02:23
    První větší šance zápasu, ve středním pásmu získal puk Formánek a namířil si to rovnou k brance hostů, mezi obránce soupeře. Brankář však jeho pokus vykryl.

01:10
    Po další nepřesnosti Pardubic v útočném pásmu získal puk Přerov, přečíslení tři na dva ale zůstalo nezakončené.

00:30
    První pokus domácích ohrozit Žurka nevyšel, u puku jsou teď hosté.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Marossy (Kadlc) – Panchartek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada (A), Špinka – Matuška, Pilař, Kubíček, Formánek (A), Kloz (C), Burda, Jirout, Štetka, Macas.

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Kaprál, Koblížek, Svozil, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda (A), Kuncek, Halík (C), Hradil, Kuchta, Hyža, Buršík, Šilhavý (A).

Rozhodčí: Vepřovský – Havel, Jiruška.

Přerov se nachází na předposledním místě tabulky o pořadí v play-off, když během 22 zápasů dokázal pouze třikrát vyhrát v základní hrací době. Minulé utkání s Pardubicemi ovšem nemělo příliš jasný průběh, hokejisté z Moravy Dynamu podlehli 1:3. Šanci na odvetu mají dorostenci Přerova právě dnes, sráží je však nízká střelecká aktivita a také neefektivita zakončení, v obou statistikách je horší už jen Havlíčkův Brod. S domácími Východočechy pak mají Přerovští podobné především nepříliš kvalitní přesilové hry, oba celky využijí přibližně pouze jednu z deseti her v početní výhodě.

Pardubické Dynamo se může spolehnout především na dobré služby svého brankáře Michala Borovičky, který s úspěšností 92.79 procent patří mezi nejlepší pětku soutěže. Další předností domácího celku je slušnost – v počtu trestných minut jsou Východočeši třetí nejlepší. Zajímavostí jsou pak nevyrovnané výkony dorostenců Dynama, zatímco doma během jedenácti utkání ztratili jen šest bodů, na hřištích soupeře z dvanácti pokusů sedmkrát selhali.

Přeji příjemné sobotní poledne z pardubické enteria areny. Zápasem 14. kola nadstavby o pořadí v play-off Eliod Extraligy dorostu vás dnes bude provázet Dominik Dubovči. V tomto duelu se utkají týmy osmých Pardubic a sedmnáctého Přerova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 35. Formánek (Kloz), 40. Špinka (Tvrdík), 58. Burda (Pilař, Tvrdík), 60. Formánek (Vašíček), 60. Formánek (Burda) – 29. Hradil (Halík)

Rozhodčí: Vepřovský – Havel, Jiruška