NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 01.02.2020, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance liga - o účast v předkole • 18. kolo

V derby o Vysočinu vítězí domácí Dukla Jihlava. Na konečných 3:0 stvrdil dnešní vítězství svým druhým gólem v zápase Tomáš Jiránek.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (19:52:32)

58:58 Tomáš JIRÁNEK - 3:0

58:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Druhou branku v zápase přidává TOMÁŠ JIRÁNEK, který to měl velice jednoduché zakončit do prázdné branky – 3:0! Asistence: Adam Zeman.

58:38
    Třebíč to nyní zkouší se šesti hráči v poli.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Čachotský se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru po přihrávce od Skořepy, ale kotouč po jeho střele skončil pouze v lapačce Jekela!

57:04
    Dnešní utkání sleduje 1987 diváků.

55:27
    Brož vychytal nájezd Šťovíčka svojí maskou a stále si drží čistě konto!

55:03
    Je pískáno zakázané uvolnění. Hra se přesune zpět před Brože.

54:00
    Hosté se dostávají do útočného pásma, ale obránci Dukly zamezují ohrožení branky Brože.

53:35
    Zeman se dostal ke střele z levého kruhu, ale trefil se pouze do lapačky Jekela.

52:27
    Špatné postavení na modré čáře vyústilo v ofsajd hostů.

52:01
    Třebíč je také v plném počtu.

50:04
    Domácí jsou nyní v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.

49:48
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Psota – 2 min., nedovolené bránění).

49:48
    Illéš se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, ale v konečné fázi nedokázal překonat gólmana!

48:45
    Třebíč nyní kombinuje v útočném pásmu a snaží se o ohrožení branky Brože.

47:57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kolář – 2 min., nedovolené bránění).

46:43
    Fronk prověřil Jekela svojí střelou z téměř nulového úhlu, ten ale střelu zlikvidoval a vyrazil puk do rohu.

46:12
    Bittner pouze protečoval puk do pásma soupeře.

45:00
    Anděl zavezl kotouč do pásma, dostal se sním až za branku Jekela, ale tam o něj také přišel.

43:07
    Třebíč vyhazuje kotouč až k Brožovi.

42:20
    Sudí přerušují hru kvůli postavení Josefa Skořepy v brankovišti.

41:17
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ladislav Bittner – 2 min., podrážení).

41:04
    Psota dostal nabídku z pravé strany kluziště, jeho střela z první ale do klece Brože nezamířila!

40:05
    Domácí se ujímají kotouče po prvním buly třetí třetiny a ihned mají namířeno k brance Jekela a jejímu ohrožení.

40:01

Po druhé třetině je stále stav příznivější pro domácí Duklu. Ve 32. minutě se do šance dostal na mezikruží Tomáš Jiránek a trefil přesně levý roh branky Jekela – 2:0.

Třetí třetina začíná přibližně za 17 minut.

40:00

39:20
    Anděl zavezl puk do pásma, posunul ho na Pohla, který pálil z pravé strany. Kotouč zamířil do pravého betonu Jekela a skončil až v ochranné síti.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:50
    Harkabus ztratil kotouč v útočném pásmu a Třebíč míří do útočného pásma.

37:12
    Hosté jsou již nyní v plném počtu.

36:30
    Poletín vyslal na Jekela tvrdou bombu. Kotouč mu skončil v lapačce.

36:00
    Bittner se dostal do úniku po pravé straně kluziště, jeho střela ale minula soupeřovu branku.

35:07
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jakub Jenáček – 2 min., hákování).

34:55
    Do šance dva na jednoho se dostali Kratochvíl s Bittnerem, ale po nepřesné přihrávce se o puk připravili.

34:18
    Čachotskému puk ujel po vjetí do útočného pásma a dopředu se dostávají hráči Třebíče.

33:42
    Hráči bojují o kotouč v levém rohu u Brožovy branky.

33:12
    Brož má po střele Václavka kotouč v lapačce. Následuje vhazování z pravého kruhu.

32:41
    Rozhodčí přerušuje hru kvůli hře vysokou holí jednoho z hostů. Hra se přesune do středního pásma.

32:00
    Špatné postavení na modré čáře vyústilo v ofsajd hostů. Následuje komerční přestávka.
    31:51 Tomáš JIRÁNEK - 2:0

31:51
    K odraženému puku před brankou Jekela se dostal TOMÁŠ JIRÁNEK, udělal rychlou otočku a trefil se přesně do levého vinglu – 2:0! Bez asistence.

30:50
    Pekr poslal křižnou střílenou přihrávku na Černohorského, ten ale rychlý puk před Jekelovou brankou nestihl.

30:37
    Anděl se dostal po spolupráci s Pieglem do šance na levém kruhu. Kotouč po jeho střele skončil přímo v lapačce Jekela!

29:45
    Psota vyslal na Brože tvrdou ránu z pravého kruhu.

28:30
    Hosté pouze nahodili kotouč na Brože a celá jejich lajna míří střídat.

28:00
    Dukla zakládá svůj útok až od své vlastní branky.

27:00
    Tvrdou střelu z modré vyslal na Brože Krenželok. Ta však skončila u prvního beka na bruslích.

25:36
    Jiránek se snažil o ohrožení branky soupeře, do jeho střely se ale položil obránce a jeho pokus zlikvidoval.

24:40
    Piegl zavezl kotouč zpět do útočného pásma, nepřesnou rozehrávkou ale připravil svůj celek o držení puku.

23:44
    Domácí nyní zavřeli Třebíč v pásmu a kombinují před brankou Jekela.

23:06
    Také Holý na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana tvrdou střelou z modré.

22:46
    Krenželok také pálil z modré, tentokrát ale Brož střelu viděl a lapačkou zlikvidoval celou akci.

22:00
    Jenáček vypálil tvrdě před modrou čarou a brož měl nyní velké štěstí. Puk byl několikrát tečován a po poslední teči minul prostor tří tyčí!

20:45
    Anděl pouze protečoval kotouč do útočného pásma, kde si ho ale sebrali hosté a mají namířeno před Brože a jeho klec.

20:05
    Domácí se ujímají kotouče po zahajovacím buly druhé třetiny.

20:01

Stav po první třetině v CZ LOKO Aréně je příznivější pro domácí. Ve 2. minutě otevřel skóre zápasu Adam Zeman, který "Forsbergovkou" překonal Jekela – 1:0.

Tento stav zůstal do konce třetiny nezměněn. Druhá třetina začíná přibližně za 16 minut.

20:00

19:36
    Poletín tečoval střelu Piegla od modré, kterou Jekel zlikvidoval s velkou dávkou štěstí!

18:25
    Čachotský vystřelil z vrcholku levého kruhu. Jeho střela ale neměla dostatečnou razanci a Jekel si s ní v klidu poradil.

18:07
    Psota se dostal do šance, kde stál sám před Brožem. Jeho pokus o blafák do bekhendu ale nevyšel a trefil pouze boční síť.

17:30
    Tvrdá střela Szathmáryho minula těsně Brožovu svatyni.

16:40
    Havránek se dostal ke kotouči ve středním pásmu, ale nedokázal s ním nic vymyslet a nátlakem domácích hráčů o puk přišel.

16:12
    Brož má po střele z levé strany kotouč v lapačce.

15:16
    Pekr dal nabídku Andělovi na levém kruhu, ten si s kotoučem vybruslil co nejblíže bráně Jekela, ale jeho střela šla do prostoru, kde Jekel se střelou počítal a vyrazil kotouč až do ochranné sítě!

14:05
    Pohl rozehrává zpoza vlastní branky dopředu na Jiránka, který se řítí do útočného pásma.

13:40
    Protasenja pouze nahodil kotouč do pásma a jeho lajna míří na střídačku.

12:30
    Skořepa nabídnul kotouč Čachotskému před brankou Jekela, jeho dorážka ale skončila mimo prostor tří tyčí.

11:30
    Pekr se dostal do šance na levém kruhu, kotouč se ale po jeho střele zasekl pouze v předbrankovém prostoru, kde jej hráči Třebíče ihned vyhodili.

10:54
    Pohl vypálil tvrdě z modré čáry, jeho pokus ale minul soupeřovu klec o pár desítek centimetrů.

09:50
    Furch zavezl kotouč do pásma, mezitím ale vypršel trest Poletína a Dukla bude hrát minutu a pár vteřin přesilovku.

09:35
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Robert Havlát – 2 min., držení).

08:45
    Szathmáry si najel s kotoučem do pásma a poslal na Brože rychlou střelu z vrcholku pravého kruhu. Ten akci zlikvidoval svojí lapačkou.

08:15
    Skořepa vyhazuje kotouč k Jekelovi ve vlastním oslabení.

08:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Poletín – 2 min., pozdní dohrání).

07:56
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče hostů v brankovišti. Následuje komerční přestávka.

06:50
    Nedbal vypálil z modré čáry na Brože, ten ale měl svůj beton připravený.

05:50
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče až k Jekelovi.

05:09
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., hákování).

05:00
    Půža se dostal s kotoučem přes celé útočné pásmo na vrchol levého kruhu, ale jeho střela skončila pouze na bruslích obránce Třebíče.

04:14
    Pekr prověřil Jekela z pravého kruhu, ale ten měl své rameno připravené a vyrazil kotouč až do ochranné sítě.

03:20
    Domácí nahodili kotouč na Jekela, který ihned rozehrál kotouč na své spoluhráče.

02:30
    Laš si vybruslil s kotoučem po levé straně, ale střelou na lapačku Brože nepřekvapil.
    01:46 Adam ZEMAN - 1:0

01:46
    ADAM ZEMAN se dostal do samostatného úniku po přihrávce od Fronka a takzvanou "Forsbergovkou" překonal Jekela – 1:0! Asistence: Jiří Fronk, Tomáš Jiránek.

01:10
    Kratochvíl prověřil Brože z vrcholku pravého kruhu, ten sevřel betony včas.

01:00
    Hosté nahazují kotouč do pásma Dukly a druhá lajna hostů míří na střídačku.

00:40
    Rozhodčí přerušují hru, neboť se Jekel hlásil ,že má nějaký problém s maskou.

00:30
    Dukla se dostala po zahajovacím buly ihned do útočného pásma a Jekel si připisuje první zákrok.

00:01

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Chaloupek) – D. Kolář, Piegl, J. Holý, Půža, J. Pohl, Vála, Černohorský – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek (A), Fronk, A. Zeman – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Jenáček, Furch, Hort – Laš, Nedvídek (C), Šťovíček (A) – Psota (A), Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, Havlát.

Rozhodčí: Wagner, Veselý – Tvrdík, Šimán.

Příjemný hokejový podvečer z Jihlavy!

Poslední utkání před reprezentační přestávkou mají před sebou hokejisté jihlavské Dukly a spolu s nimi dalších patnáct celků Chance ligy.

Dnes svěřenci trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila vyzvou ke vzájemnému souboji, již popáté v letošní sezoně, svého geografického souseda – celek SK Horácká Slavia Třebíč. Oba týmy mají zhruba v polovině nadstavby nakročeno k účasti v předkole play off.

Dukla zatím tabulku vede se šestibodovým náskokem a dvěma zápasy k dobru před Prostějovem, nicméně celku z Hané šlape na paty právě sobotní soupeř Dukly.

Třebíč na Prostějov sice ztrácí dva body, ale má také k dispozici dva zápasy k dobru. Ve čtyřech předchozích zápasech letošní sezony dvakrát vyhrála Dukla, jednou Horácká Slavia a jeden zápas skončil dělbou bodů, přičemž po samostatných nájezdech v něm získala bod navíc Třebíč. Utkání 48. kola Chance ligy začíná 1. února 2020 v CZ LOKO Aréně v Jihlavě v tradičních 17:30 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Milan Horák

Branky a nahrávky: 2. A. Zeman (Fronk, Jiránek), 32. Jiránek, 59. Jiránek (A. Zeman)

Rozhodčí: Wagner, Veselý – Tvrdík, Šimán