Vladivostok – Chabarovsk 0:4 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Nižněkamsk – Čerepovec 6:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Kazaň – Viťaz 5:2 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 0:1 (kon.) | Riga – Jokerit 2:4 (kon.)
HC Frýdek-Místek
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 03.02.2020, 18:00Chance liga - o účast v předkole • 6. kolo

Zápas nakonec končí výsledkem, který by asi čekal málokdo. Rozdíl je ale jednoznačný a odpovídá předvedené hře. Horácká Slavie tak velmi důležitý duel vyhrála a připisuje si tak tři body, které ji dávají větší naději na případný postup. Děkuji, že jste četli dnešní onlajn, z komentátorského postu se loučí Jiří Polášek. (20:12:53)

59:50
    Dobrá střela Ereta nakonec stejně končí na výstroji opět pozorného Jekela.

59:20
    Domácí se ještě snaží vstřelit alespoň jeden gól pro své fanoušky. Je to ale bída.

58:30
    Kaukič netrefil puk, který se k němu odrazil od betonu Jekela.

57:50
    Další ztracený kotouč u útočné třetiny opět poslal horáckou Slavii do rychlého protiútoku.

57:28
    Pro domácí mohlo být ještě hůř! Malec nastřelil krásnou ránou břevno branky!

56:40
    Haman nyní byl daleko od kotouče, ale sudí mu naznačil že musí hrát. Následně po zisku kotouče ve vlastní třetině ho sám odpálil na zakázané uvolnění.

56:03
    Král střílel a následně se snažil "vyšprtnout" kotouč z pod brankáře Loubala, který si ho ale ohlídal.

55:29
    Kaukič si dobře najel pro puk, ale jeho rána byla vyražena Jekelovou vyrážečkou.

55:08
    Szturc získal kotouč, ale ujel mu, takže ho zase ztratil.
    54:18 Šimon SZATHMÁRY - 0:5

54:18
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Toto už zavání debaklem. ŠIMON SZATHMÁRY dostal další kotouč za Loubalovy záda a o vítězi je nepochybně rozhodnuto. Asistence: Lukáš Nedvídek.

53:55
    Hosté v ofsajdu. Rychle se ale dostali zpět do útočné třetiny.

53:41
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rostislav Martynek – 2 min., hákování).

53:05
    Další dělovka od modré, tentokrát od Adámka, také končí u gólmana červenomodrého celku.

52:50
    Hrachovský si vyměnil puk se spoluhráčem a následně z první vypálil brutální dělovku, která zasáhla Jekela do hrudi.

52:18
    Střela jednoho z domácích hráčů zasáhla Jekela do masky. Puk ale následně pokryl.

51:50
    Další rána byla opět mimo a puk vyletěl ze třetiny.

51:18
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ladislav Bittner – 2 min., vysoká hůl).

51:18
    Matěj Loubal skvěle zasáhl proti střele zblízka a následné dorážce, když do puku strčil beton.

50:40
    Eret protečoval kotouč k zadnímu mantinelu, kde ho rysi znovu vybojovali. Jejich akce ale končí sraženou střelou do ochranné sítě.

50:05
    Král vypálil z levého kruhu, jeho rána ale nebyla vůbec dobrá.

49:25
    Kofroň protáhl kotouč mezi dvěma soupeři, ale místo aby vypálil, tak poslal puk na obsazeného spoluhráče.

48:50
    Rysi opět zbytečně ztratili v útočném pásmu kotouč. To se dnes opakovali již nespočetně krát.

48:20
    Szturc dostal kotouč do mezikruží na bekhend, potáhl si ho a vypálil, avšak je do lapačky připraveného Jekela.

47:50
    Matěj byl za brankou od kotouče odstaven hitem a domácí musí zpět ke své brance.

47:27
    Stuchlík nahodil kotouč přímo do dvou protihráčů.

47:09
    Vojtěch Tomi v ofsajdu. Píská se.

46:50
    Domácí za svou brankou vybojovali kotouč, ale nedostali se ani přes střední pásmo.
    45:39 Marek LAŠ - 0:4

45:39
    Už je asi definitivně rozhodnuto. Někteří fanoušci odcházejí z haly. Branku vstřelil MAREK LAŠ, který skvěle tečoval ránu do horní části branky přímo do protipohybu Loubala.. Asistence: Lukáš Nedvídek a Matěj Psota.

45:20
    Šťovíček měl dobrou pozici ke střele, ale při ní zlomil hokejku na dva kusy.

44:53
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Petr Eret – 2 min., podrážení).

44:31
    Eret svůj tým parádně dostal do pásma dvojitým obráním soupeře o kotouč, ale rysi zde stejně nic nevymysleli. A následně faulují.

44:04
    Václavek měl dobrou možnost ke střele, ale promáchl a kotouč zajel do rohu.

43:22
    Loubal parádně zakročil proti střele, kterou přímo před ním nebezpečně tečoval Bittner.

43:04
    Tvrdé souboje o kotouč probíhaly v pravém rohu kluziště u Loubalovy branky.

42:41
    Jekel musel zastavit kotouč a raději ho i podržel.

41:46
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění a následně také prohráli buly v obranném pásmu.

41:33
    Domácí se musí bránit ve své vlastní třetině, Třebíč nyní velmi dobře forčekuje.

40:50
    Kafka nahazoval z velké blízky, avšak Jekel zavřel veškerý prostor.

40:30
    Rysi dostali kotouč do útočné třetiny, jenže puk byl zase rychle vyhozen pryč.

40:01

40:00

Ve druhé třetině se výkon Frýdku-Místku zvedl, avšak opět se nepodařilo vstřelit gól. I když tomu rysi byli už o hodně blíž. Jednou je zastavila branková konstrukce, jindy skvělý Jekel. Naopak Třebíč přidala další branku a svým dosavadním výkonem zatím míří pohodlně ke třem bodům. Ještě máme ale před sebou celou třetinu, takže se může leccos změnit.

Poslední dějství začíná za 8 minut, tedy v 19:39.

39:50
    Hosté vyhazují a ještě se bude jednou hrát buly před Jekelem.

39:30
    Bartko pálil tvrdě od modré, ale netrefil se.

38:55
    Domácí se několikrát dostali k puku přímo před Jekelem, ale nezakončili.

38:25
    Stuchlík tvrdě hitoval soupeře za jeho brankou o mantinel.

37:25
    Po zakázaném uvolnění horácké Slavie se vhazovalo v útočném pásmu. Frýdek-Místek buly vyhrál a okamžitě pálil na Jekela, který puk pokryl.

37:22
    Eret dostal kotouč do jízdy za branku, kde ale uklouzl a opravdu hodně tvrdě narazil i hlavou do mantinelu. Naštěstí je v pořádku.

37:04
    Matěj Loubal předvedl nyní jeden z důležitějších zákroků proti hráči v levém kruhu.

36:40
    Malec dostal namazáno přímo na modrou, ale nevyslal ránu na Loubala.

36:18
    Tomi dostal přihrávku přes celé hřiště a mohl jít sám na brankáře, ale puk dostal při ofsajdovém postavení.

35:45
    Opět se kotouč zdržel v hloučku hráčů, tentokrát za domácí brankou, odkud ho nikdo nemohl vydolovat.

35:20
    Před brankou jednomu z domácích skvěle vypíchl kotouč brankář Jekel.

34:54

34:37
    Kafkova rána z levého kruhu se odrazila od břevna branky!

33:57
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale když vystřelí, tak je to úplně mimo.

33:15
    Domácí opět nepřesní v útočném pásmu, kde puk přihrávají soupeři za brankou.

32:54
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jan Václavek – 2 min., podrážení).

32:30
    Hrachovský vypálil s přípravou nakonec úplně mimo branku. Kotouč zamířil do rohu.

32:14
    Třebíč vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:54
    Nyní už to vypadalo na založení dobré akce, ale nakonec je puk zase mimo třetinu.

31:36
    Domácí bojují o puky v útočném pásu, ale moc se jim to nedaří.

30:30
    U střídačky horácké Slavie se puk zastavil pod několika hráči a nehrálo se asi 30 sekund. Všichni se puk snažili vydolovat.

29:55
    Martynek osprchoval soupeřova brankáře ledem, ale sportovně se mu za to omluvil.

29:31
    Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Lukáš Daneček, přichází Matěj Loubal.
    29:31 Ladislav BITTNER - 0:3

29:31
    Třebíč jde do trháku. Další skvělou akci zakončil LADISLAV BITTNER a kotouč se dostal za Danečkovy zády. Gólman rysů míří ke střídačce. Asistence: Matěj Psota a Karel Nedbal.

29:03
    Přichází ale další zbytečná ztráta kotouče a Třebíč míří na protější branku.

28:55
    Tomi zakončoval nyní další akci rysů, kteří se v posledních třech minutách hodně snaží.

28:28
    Dvě nabídky Mariana Adámka před branku od modré byly dvakrát tečovány, ale obě teče mířily mimo.

27:50
    Kaukič hitoval o mantinel tvrdě svého spoluhráče, který ale získal puk zpět.

27:16
    Rysi vyhráli po ofsajdu buly a dostali se do třetiny. Následně bojují za brankou o puk.

27:08
    Domácí opět museli z pásma, jelikož Třebíč vyhodila kotouč.

26:42
    Krenželok chtěl zakončit útok tři na dva, ale do rány mu strčil hokejku soupeř a puk letěl do ochranné sítě.

26:08
    Další Szturcova rána nakonec končí i přes dorážky pod lapačkou Jekela.

25:55
    Szturc zblízka prověřil domácího gólmana, jenže ten sevřel betony a puku zamezil cestovat do branky.

25:30
    Zahradníčkovi propadl kotouč za modrou čáru a rysi museli vyklidit útočné pásmo.

25:11
    Další tvrdá střel Jana Zahradníčka minula nakonec branku o centimetry.

24:36
    Daneček sevřel prostor u tyčky a střelu hostů z velkého úhlu nepropustil.

24:07
    Marian Adámek vypálil ránu, kterou přímo před Jekelem tečoval Adámkův spoluhráč, ale brankář Třebíče za svá záda zatím kotouč neplánuje propustit.

23:47
    Jekel si musel pohlídat prostor u tyčky, kde dorážel jeden z domácích. Střelu podržel na hrudi.

23:20
    Szturc se chtěl prostrčit do pásma mezi třemi hráči Třebíče, ale nepovedlo se mu to.

22:58
    Rysi strašně zmatkují i ve svém obranném pásmu. Nyní místo přihrávky do rychlého brejku namazali soupeři.

22:33
    Kaukič najížděl do šance dva na jednoho, avšak před něj se položil na břicho skvěle jeden z hostů a přihrávka se přes něj k spoluhráči Kaukiče nedostala.

22:07
    Domácí se nechali na modré čáře obrat o kotouč a pustili tak soupeře z pásma.

21:45
    Nahození rysů končí v rohu, avšak na hokejkách soupeře.

21:15
    Daneček vyrazil střelu, kterou z domácích nečekal.

20:40
    Hladonik zkusil vystřelit s těžištěm už za brankou a střela neměla šanci na úspěch.

20:30
    Domácí si kotouč podrželi za brankou a nyní čekají na dobrou možnost útoku.

20:01
    Úvodní buly třetiny opět vyhrává Třevíč.

20:01

První třetina je za námi a můžeme konstatovat jeden fakt – domácím se vůbec nepodařila. Třebíč byla ve všem lepší. Frýdek-Místek si sice tvořil šance, ale ty nedokázal proměnit. Jejich největší šancí zůstává únik Ereta a Przybyly, kde obrana Třebíče absolutně propadla, avšak skvěle zareagoval brankář Jekel a chybu defenzívy napravil.

Druhá část nám začne za 12 minut, tedy 18:50.

20:00

19:50
    Domácí nahodili kotouč, který už ale v pásmu nestihnou, Třebíč vypadá, že už puk podrží u gólmana do konce třetiny.

19:20
    Domácí prověřili gólmana Jekela tvrdou střelou, která však mířila do hrudi.

19:07
    Přestože se to domácím hráčům nezdálo, byli v ofsajdu.

18:50
    Před branku si sjížděl Roman Szturc, ale kotouč na něj neprošel.

18:10
    Kaukič skvěle vybojoval pásmo a následně posunul na Ondřeje Hrachovského, ten tradičně pálil od modré, ale netrefil se.

17:30
    Rysi pálili tvrdě, ale rána mířila mimo a puk po mantinelu zamířil až zpět k Danečkovi.

17:09
    Vysoká hůl "vyhazuje" horáckou Slavii ze třetiny.
    16:13 Lukáš NEDVÍDEK - 0:2

16:13
    LUKÁŠ NEDVÍDEK bleskurychle využívá přesilovku. Po vyhraném buly na něj byl kotouč posunut a on již z dálky skvělou ránou Danečka propálil. Asistence: Marek Laš a Martin Šťovíček.

16:07
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., nedovolené bránění).

15:40

15:06
    Rysi skvěle zdržují svůj čas v oslabení, když vyjedou do útočného pásma a následně se s pukem zase vrátá.

14:40
    Rysi se znovu dokázali osvobodit , ale Třebíč je rychle zpět.

14:18
    Po střele jednoho z hostů zazvonila tyčka branky Lukáše Danečka.

13:55
    Domácí vyhráli buly a okamžitě puk vyhodili až k jekelově brance.

13:40
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Hrachovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:25
    Vhazování před útočným pásmem domácí rysi také vyhráli, ale jen nahodili kotouč k brance a odjeli.

13:09
    Daneček nyní nebezpečný kotouč, který skoro neviděl, na poslední chvíli sebral lapačkou.

12:58
    Przybylova rána byla zablokována betonem brankáře Jekela.

12:20
    Przybyla si krásně kotouč přes dva hráče prostrčil k brankáři a po chvíli zakončoval, ale mimo branku.

11:42

11:35
    Šťovíček si to rychle vyrazil k brance Danečka, ale jeho střela byla sražena.

11:00
    Král využil dalšího "rysího" zaváhání, tentokrát ve vlastním pásmu, a okamžitě zakončil. Nebezpečnou střelu pokryl Daneček.

10:40
    Domácí si nerozuměli, ale i po špatné přihrávce udrželi útočné pásmo.

10:09
    Hamanova bomba od modré prošla až k Jekelovi, ale ten betonem kotouč vyrazil.

09:42
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Šimon Szathmáry – 2 min., sekání).

09:19
    Eret s Przybylou unikli obraně a jeli dva proti brankáři Jekelovi. Ten ale zakončení přesně vystihl.

08:56
    Václavíkovu ránu Przybyla skvěle hokejkou zblokoval a puk si to namířil do ochranné sítě.

08:50
    Rysi kvůli zakázaného uvolnění nemohou vystřídat. A vhazuje se před Danečkem.

08:35
    Psota dostal kotouč naservírován přímo před branku, avšak nedokázal zakončit.

08:15
    Tomi vychytal rukou odražený kotouč, který se k němu blížil obloučkem, a následně si ho hodil před hokejku a zakončil. Jekel chytá.

07:59
    Další rána jednoho z domácích končí po dobrém zákroku Jekela v ochranné síti.

07:50
    Stuchlík chtěl pálit od modré, ale netrefil kotouč.

07:30
    Eret se kolem mantinelu protáhl až do kruhu, odkud po zemi otestoval pozornost Jekela, který však byl připraven a kotouč vyrazil.

07:19
    Útočnou akci soupeře zastavuje ofsajd. Logicky se tak vhazuje na modré čáře.

06:30
    Další nebezpečný puk projel celé mezikruží, ale nikdo z hostů ho nedokázal zachytit.

06:10
    Slavia vyhazuje pouze na zakázané uvolnění, takže se hra vrací před Jekela.
    05:19 Jan VÁCLAVEK - 0:1

05:19
    JAN VÁCLAVEK nyní překvapil absolutně všechny hráče i fanoušky a asi i sám sebe. Jeho ledabylé nahození od mantinelu perfektně zapadlo pod víko branky. Asistence: Martin Padrnos.

04:16
    Krenželok z rohu dostal přihrávku na kruh naproti a opět byl úplně sám. Jako jeho spoluhráč před pár minutami ale z velmi dobré pozice minul.

03:45
    Klimša vybojoval za brankou kotouč, najel si před ní, připravil si perfektně puk na bekhend, ale netrefil se.

03:09
    Kaukič v pásmu vybojoval kotouč a po mantinelu ho poslal na Hrachovského. Ten ale minul.

02:30
    Kunc byl v kruhu úplně sám a pálil z dobré pozice, avšak netrefil branku.

02:11
    Eret vystartoval do útoku společně s Martynkem, ale přihrávka na modrou nevyšla.

01:40
    Rysi přišli o kotouč v útočné pásmu, ale Třebíč se z něj nemůže dostat.

01:13
    Frýdek-Místek posílá kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Danečkem.

01:01
    Vypadalo to na dobré nahození do třetiny, ale rozhodčí signalizoval ofsajd, takže rysi museli vyklidit pásmo.

00:50
    Domácí se za brankou vyměnili a pokračují v dalším útoku.

00:27
    Kafka dostal kotouč do dobré pozice před brankáře, avšak napálil prvního bránícího hráče.

00:01
    Horácká Slavia vyhrála úvodní buly zápasu.

00:01

Utkání začne již za pět minut.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Loubal) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – R. Szturc, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek (C) – Matěj, Kaukič, Stuchlík.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Laš, Bittner, Psota (A) – Malec, Václavek, Ferda – Kunc, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Michálek..

HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíč má také chutě na předkolo play-off. Zatím drží dvanáctou pozici, která dělí týmy, které by se mohly kvalifikovat a týmy, které už šanci skoro nebo vůbec nemají. Mezi dvanáctou Třebíčí a třináctými Benátkami je patnáctibodový rozdíl. Naopak mezi Třebíčí a Frýdkem-Místkem je rozdíl pouze bodový, avšak s tím, že mají rysi dva zápasy k dobru. Proto se dá duel hlavně z pohledu horácké Slavie označit jako klíčový.

Forma: P – V – V – V – P(sn)

Poslední zápasy:
    Jihlava – Třebíč 3:0
    Třebíč – Sokolov 3:1
    Ústí nad labem – Třebíč 2:4

FRÝDEK-MÍSTEK

Rysi zdatně bojují o play-off, kterému jsou už opravdu blízko. Klíčovou bitku s Prostějovem vyhráli po prodloužení a nyní na ně ztrácí už jen dva body, avšak s tím, že Frýdek-Místek má 4 zápasy k dobru. Což je obrovská porce utkání. Z posledních pěti utkání rysi jen jednou prohráli, a to ve vypjatém domácím zápase s Jihlavou. Zápas skončil po nájezdech. Frýdek-Místek je taky druhým nejproduktivnějším týmem, co se počtu vstřelených branek týče, z celé skupiny o předkolo.

Forma: V(pp) – P(sn) – V – V – V

Prostějov – Frýdek-Místek 3:4pp
    Frýdek-Místek – Jihlava 5:6sn
    Frýdek-Místek – Sokolov 7:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 6. Václavek (Padrnos), 17. Nedvídek (Laš, Šťovíček), 30. Bittner (Psota, Nedbal), 46. Laš (Nedvídek, Psota), 55. Szathmáry (Nedvídek)

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (30. Loubal) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – R. Szturc, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek (C) – Matěj, Kaukič, Stuchlík.

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Blažek